Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

gabika7706
19. srp 2010

@latvia nam alergo aj gastracka v pripade Katky zakazala aj sojove veci prave s tymto argumentom. (a to Katka nema taku klasicku neznasanlivost alebo alergiu na BKM, to tu teraz nechcem rozoberat). Lepsie je vraj ryzove a mandlove "mlieko".

merkur_cz
20. srp 2010

Naleznu zde na stránkách někde recepty, kde je červená čočka? A co těstoviny? Hlavně, aby to mohla malá, 11 měs. Děkuji moc.

latvia
20. srp 2010

@merkur_cz ja mam v maili nejake recepty pre male deti, som ich rozposielala par ludom, neviem ake presne tam su,ale ako inspiracia sa tam mozno nieco najde 😅 ked chces, daj mi do ip tvoj mail

katkas1
21. srp 2010

@latvia a mohla by si ich poslat aj mne?Bola by som ti velmi vdacna

hanka10
22. srp 2010

Ahoj,
muzu se pripojit s dotazem. Mozna sem nepatri, ale zkusim to.

Kubik zacal strasne pribirat, myslite, ze to muze byt ze mu davam moc jidla? Ji 6 krat denne - snidane - MM, svacina - ovocny prikrm, obed - zelenina s masem, svacina - MM, vecere - kase, 2. vecere - MM.

Diky H.

jasminet
22. srp 2010

@hanka10 definuj "strasne priberat"... kolko meria, vazi? 😉
jedla sa mi zda byt ok, ani vela ani malo. ake su velke porcie?

bubelko
22. srp 2010

@hanka10 presne ako pise jasminet - kolko meria a vazi? pretoze jedla sa mi tiez nezda vela, jonas je o jeden prikrm viac 😉

hanka10
22. srp 2010

No, ma asi 70 cm a vazi 9 kg, pred mesicem a pul mel 69 cm a 7,7 kg, pred 12 dny mel 8,65 kg. Ted uz by mel pribirat mnohem pomaleji.

hanka10
22. srp 2010

Kase mu davam dle porce na krabici - ne vzdycky sni celou porci, spis tak 1/5 zbyde. Ovocny prikrm ma tak 90g a zeleninovy prikrm max 190 g, casto jenom 120g. Za par dnu mu bude 9 mesicu.

jasminet
22. srp 2010

@hanka10 podla mna to su normalne porcie, ked to porovnam s nasou, tak aj male 😀 neboj, on za chvilku prestane tak priberat a zacne zas do dlzky rast. pokial ti vyslovene doktorka nieco nepovie, ze sa jej nezda, tak by som sa vobec nestresovala... 😉

hanka10
22. srp 2010

no prave mame jit na 9mesicni kontrolu a to zase bude reci.

bubelko
22. srp 2010

@hanka10 urcite su to normalne porcie a s tym priberanim si podla mna nemusis robit starosti. mne jonas raz pribral 100g za mesiac, potom 500g za 2 tyzdne a ked to potom spriemerovali, tak pribral uplne v norme. takze dolezity je celkovy obraz.
a ako vravi jasminet, pokial ta dr. neupozorni na nieco, tak naco to riesit 😉

hanka10
22. srp 2010

Diky. Tak doufam, ze dr. nic nebude mit. Ze zacatku (kdyz byl Kubik maly a plne kojeny), tak nam vycitala velke prirustky - 400 g/tyden. 😠

nikush
23. srp 2010

@hanka10 moj mal ako 9mesacny 9040g, dlhy bol 76cm....nemyslim si ze je tucny tvoj maly....papa normalne, mne moj tiez vela nepoje, podla mna zbytocne sa stresujes....zacne chodit, tak vybeha 😉

majdula
23. srp 2010

Holky, mam dotaz, ted od roku, co muzu davat prckovi zobat mimo hlavni jidla? Kdyz jedeme na prochazku, tak hrozne rad neco cestou zuzla, nejoblibenejsi je kurka chleba 😅 rohlik davat moc nechci, od krupek je ulepenej... co myslite, kdybych mu dala do rucicky treba prouzek mrkve nebo papriky, muze? Nebo mate nejakej jinej tip?

latvia
23. srp 2010

@majdula ja mu stale kupim kornutok od zmrzky

latvia
23. srp 2010

samozrejme mrkvu,papriku,cokolvek moze,len ci to bude chciet.ak ano,v poho moze papat 🙂

lenka_66
23. srp 2010

@majdula
kukuricne chrumky 😉

latvia
23. srp 2010

a este papa tycinky nesolene

bubelko
23. srp 2010

@majdula a preco by nemohlo? a preco nechces davat rohlik? mozes tiez skusit ryzove chlebiky alebo nejake podobne krekre. my sme tiez davali obcas piskoty, uhorku, jablko. 😉

beruska24.9.
25. srp 2010

U nás vede rohlík (oblíbený už od 6m.) a teď občas dostane i prázný kornout na zmrzlinu (jak píše @latvia ). Křupky (kukuřičné, pohankové) měla jeden čas také oblíbené, poslední dobou je nějak přestává chtít.

ladida.l
25. srp 2010

@majdula u nás vede salátová okurka nakrájená na "hranolky", aby se dobře držela 🙂

majdula
25. srp 2010

Holky moc diky za tipy!
Rohlik samozrejme sem tam dam, ale nechtela bych, aby dostaval jen ten. At to ma pestrejsi 🙂

beruska24.9.
26. srp 2010

Tak teď jsem se dozvěděla, že tvaroh a tvarohové výrobky až od 18m. Že dříve nejsou vhodné 😕 Myslela jsem, že se tvaroh může od roka. Nevíte, jak to je??
A ještě by mě zajímalo, když sýr, tak jaký?? Tvrdý (typu eidam) nebo měkký (tedy nějaký tavený sýr)??

@majdula - tak jsem o tom dnes přemýšlela a vůbec si nedokáži představit, že bych malé v kočárku dala jablko nebo okurku. To bych musela pak celý kočárek snad strčit do pračky 😀 Stačí, když vidím, jak se tím živí doma a je opatlaná snad i na hlavě. Prostě nevydrží chvíli v klidu a pořád musí těma ručičkama šermovat 😉

jasminet
26. srp 2010

@beruska24.9. urcite tvrdy syr, tavene nie. este mozarelu moze, aspon teda ja davam sem tam. a urcite nepodalhnut reklame a nedavat "detske" syry a sunky...

beruska24.9.
26. srp 2010

@jasminet - děkuji! Ještě k té šunce, Dr. mi říkala, že dětskou šunku občas dát můžu. Tedy zatím nedávám, ale chtěla jsem zkusit po roce.

jasminet
26. srp 2010

@beruska24.9. ja sa zatial nechystam take davat. nikto ma nepresvedci, ze to nie je to iste, ako obycajna sunka. 😒

betelgeuzz
26. srp 2010

Nedávno jsem viděla nějaký test těch "dětských" potravin, dětské párky, dětská šunka apod. Prý v ČR není žádná normá, která by určovala, co tyhle "dětské" věci můžou či nemůžou obsahovat, je to hlavně o reklamě. Vím, že tam porovnávali dětské a normální párky a ty dětské na tom byly složením horší. Takže si radši přečíst u všeho složení a nedat jenom na marketing.

latvia
27. srp 2010

@beruska24.9. tvaroh od roka ano, tvrde syry plnotucne ano, z makkych lucina a ine, co neobsahuju taviace soli.

http://ekonomika.idnes.cz/test-myty-o-sunce-pro...
http://ekonomika.idnes.cz/specialni-priloha.asp...

halienka
27. srp 2010

Ahojte babky 🙂 včera som bola na poradni a doktorka mi povedala, že od ukončeného 10. týždňa môžem dávať "plnú dojčenskú stravu". Som nechcela byť za blbú tak som len prikývla, ale v podstate neviem čo pod tým myslela 😝 😀 Neviete náhodou? 😅