Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

weiya
18. čer 2010

Baby, mala ma 9 mesiacov,hrasok mozme vyskusat do zeleninoveho prikrmu pridat?

latvia
18. čer 2010

@weiya mozes.bud cely alebo uvarit a prepasirovat cez sitko aby ti ostali supky v sitku..

weiya
18. čer 2010

@latvia diky, veru som rozmyslala co s tymi supkami ;)

latvia
19. čer 2010

supky mozu ale nemusia naduvat.ja som strukoviny vzdy len rozmixovala ale tie supky maleho skriabali v krku a kaslal ked jedol..

smejkaa
19. čer 2010

Ak sa mozem ku vam zapojit, chcem sa spytat, co znamena u vas vecera a ranajky? My na ranajky aj veceru pijeme iba umlele mlieko. Ale asi by som to uz zmenila. A je to rano o 7,00 ranajky a vecer o 20,00 vecera. Potom mame olovrant ovocny, obed uz skoro cokolvek, olovrant jogurt, kasa.... alebo nieco ine. Kolko mlieka vypiju vase deti, ked im este davate nieco na ranajky aj veceru ine? dakujem.

katarina822
19. čer 2010

smejka zalezi kolko mes.ma tvoje babo ale ked uz papka obed cokolvek a aj jogurtik na ranajky v pohode mozes chlebik s masielkom s pazitkou a s mlieckom. alebo jogurtik ci ovsene vlocky s ovocim. a na veceru nieco podobne. mliecka kolko kazde babo je ine moja ma 10mes. a pije MM len kolo 250-300ml.

smejkaa
19. čer 2010

10,5 mesiaca. No cokolvek myslim zeleninu, zemiaky, ryzu, cestoviny, masko, polievocky...

smejkaa
19. čer 2010

@katarina822 atoho mliecka 250-300ml na cely den? lebo u nas to je davvka na ranajky a este aj na veceru tolko mame. A este ak mozem jednu otazocku, ako sa pripravuju ovsenen vlocky?

katarina822
19. čer 2010

ahoj
@smejkaa tak potom dost ti vypije mliecka za cely den okolo 500ml..hej moja za cely den.tolko vypije.od narodenia my viac ako 100ml.na jednu davku nevypila niekedy len 50ml.
s ovsenymy vlockami ja som ich zaparila a smiesala z ovocim ale pocula som ze niekto ich vari.mozes aj musli ale neochutene.zamiesat do jogurtu.cerealie myslim ze az od roka.

smejkaa
19. čer 2010

Aha, dakujem za odpoved. A to tie vlocky v pohode spapka? nie su velke? 🙂 Ci to kupujes niejake specialne vlocky?

iinuska
19. čer 2010

@smejkaa aj v DM-ke predavaju uz pomlete vlocky

smejkaa
19. čer 2010

@iinuska Dakujem za odpoved. Pozriem tam.

latvia
19. čer 2010

@smejkaa moj maly nepije mlieko vobec uz 3 mesiace, tekutin ma cca 250ml denne, viac donho zial nedostanem. a pokial nieje tvoj drobec hladny tak by som pri tvojom rezime kludne ostala....ja nejak extra nerozlisujem ranajky obed vecer olovrant, prve a posledne jedlo davam nieco "lahke", kasu, ovo, jogurt, co ma napadne, cez den potom dojeme nieco "tazsie" -polievka, zelenina maso....

smejkaa
19. čer 2010

A este jedna otazka, pouzivate uz aj plnotucne kravske mlieko do jedla myslim , na varenie napr. krupica, mliecne polievky... (nie na pitie)?

latvia
20. čer 2010

ja ano

sorciera24
20. čer 2010

@smejkaa ja tiez

lubikaf
22. čer 2010

ahojte, mozem sa opytat, ako robite detom cviklu? vcera som ju kupila prvy krat a neviem, ako to pripravit. staci len osupat a dat varit do vody?

latvia
22. čer 2010

ano.len ju klasicky uvarit, alebo pridat do zeleniny, masa a uvarit spolu..

lubikaf
22. čer 2010

@latvia dik 😉

latvia
22. čer 2010

@lubikaf 😉
a pre rychlejsie varenie ju mozes nastruhat alebo nakrajat na tenke platky.....je dost tvrda, dlhsie sa vari

ceja
22. čer 2010

dievcata aky maju papaci rezim vase dietka? my sme v polovici deviateho mesiaca a zatial jej davam obed okolo 11:15 (masko a zeleninu), olovrant cca 15-16:00 (ovocie), vecera18:30 (kasa)... mam dilemu, ci uz zaradit na ranajky jogurt, alebo este nie

ceja
22. čer 2010

este na upresnenie zvysok dna je kojena

latvia
22. čer 2010

mozes, 😉 nemusis, ked ma chut a bude papat, preco nie

lenka2304
22. čer 2010

ceja,
moja malá má 11 mes a náš deň vyzerá nasledovne.Ráno okolo 6,00 UM,o 8,00 chlebík s masielkom/šunkou,a pod./ s čajíkom.Okolo 10,00 pred ranným spánkom dá mliečny dezert o 12,00 obed polievočka s druhým a kompotik.okolo 14,00,keď sa zobudí,dám jej ovocie alebo presnidávku,o18,00 kaša a o 19,00 po kúpaní jej dávam ešte UM/končíme s kojením-ale to mi zatiaľ nevypije/ a potom kojenie.Malá papá častejsie a pomenej a takto nám to funguje.

ivkaivka
22. čer 2010

lenka, kedy si davala 1x sunku? To uz mozem davat?

ceja
23. čer 2010

aky chlebik ste zacali davat detom? moze byt biely aj tmavy? a asi nie cerstvy ale aspon den odstaty, ze? a s cim, ci len tak suchy?

latvia
23. čer 2010

u nas fici biely,tmavy, aj cerstvy(neboli ho brusko), najcastejsie bez vsetkeho, obcas maslo

lenka2304
23. čer 2010

no baby my ficime na lanovom chlebiku,hryzka si ho sama,to ju bavi,davam cerstvy,odstaty ,aky len je.a sunku kupujem morcaciu -davam jej ju cca od 9 mesiaca,ale az od polovicky 11 jej zacala smakovat tak,ze ju zje aj samu,len si ju zdipka z chlebika 🙂

iinuska
23. čer 2010

ja davam malemu tmavy chlebik vacsinou suchy, prip. trosku masla, obcas sunku, emental
a davam aj obyc. rozok. Ten ma najradsej len suchy

lubikaf
23. čer 2010

@latvia dik za rady ohladne tej cvilkly, prave ju varim, uz asi pol hodinu, ale este nie je uplne makka, este to necham chvilu sa varit. no dufam, ze to malemu bude chutit 😒

a my papame biely rozok a sem tam tmavy chlebik, chuti mu oboje 😉

@lenka2304 nad sunkou som este nerozmyslala, kupujes klasicku morcaciu, alebo nejaku specialnu?