Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

marmazel
6. bře 2009

Ahojky, kolik jí vaše děti, malá jí krásně, všechno, kromě oběda, toho sní jen pár lžiček a víc nechce, vařím jí, a evidentně jí to stačí, protož pak jde v pohodě spát a po vyspáí má sváču. Náš jídelníček: vstává v 6,00(hrůza, al nic nenadělám🙂 cca 6,45 mlíko(kojení), 8,30 půlka chlaba be kůrky s lčinou, 10,30 jogurt, 12,30 oběd, 15,00 přesnídávka(někdy jen půlka- cca 100g), 17,00 kaše, 19,30 UM. Co myslíte? Díky

kokaka
6. bře 2009

marmazel:
ahoj, dcera to má s jídlem podobně jako u vás, nejí tabulkové porce, přibírá pěkně, tak jí to asi stačí, jako příkrm máme ovoce, masozeleninu a večer kaše, budeme přidávat jogurt a pak pečivo, tak uvidím jak jí to zachutná, ještě přes den 4x kojím, protože odmítá jiné tekutiny, jen pár lžiček čajíku občas, zato v noci se budí co hodinu tak je přisátá pořád

zoubek
6. bře 2009

Ahojky holky. Koupila jsem dnes poprvé ovesné vločky, tak jdu pro radu. Určitě máte nějaké vyzkoušené mňamky pro ty naše prdelky. Jak se připravují a do čeho je dát? Já se příznám, že tohle jsem nikdy nejedla 😝 Takže vážně budu vděčná 😉

Marmazel: My to máme také podobně jako ty, když jukneš o kousek víš (několik stránek) tak jsme již denní režim rozepisovaly. Také máme vstávání kolem 6.hod a papání kolem 6:30h. ☹ Je to hrůza, ale já se z postele hned neženu. Vezmu si malého po UM k nám do postele, dám mu tam hračky a hrajeme si, povídáme, blbneme. Nebo si hraje sám a já si čtu 😀 Samozřejmě to vydrží jen jednu kapitolu 😀

zoubek
6. bře 2009

Jo a odpoví mi tu někdo, co to jsou ty kukuřičné suchary? Co tím myslíte? 😉 dík moc

andy80
6. bře 2009

zoubku: já dávám kukuřičné křehké chlebíčky, jsou to takové ty žluté plátky prodávají to ve většině obchodech.

A co se vstávání píše, tak mě se budí starší syn v 6:00, malá se budí v rozpětí 07:00 - 08:00, ale syn si zapne pohádky, malé udělám mlíčko do postele a ještě chvilku máme hawaj (teda o víkendu, ve všední den chodíme v 7:15 se synem do školky). Když to malou přestane bavit postýlce, tak si ji vezmu do postele, ale ona mi stejně vždycky zdrhne na zem, tak si leze v ložnici a hraje si tím, že trhá manželovi časopisy 😀

daluri
7. bře 2009

Holky, tak Vás pořád čtu a sbírám inspirace...jak jste psaly o tom žervé,včera jsem schválně hledala v tescu, ještě jsem manželovi říkala, že musí hledat v alobalu...no nenašli...Bylo jen ve vaničce a byla všude sůl..Akorát byly dvě přírodní žervé a to jedno bylo vykoupené, tak jsem nemohla kouknout...tak je to ono, o kterém jste psaly?

A taky se chci zeptat na ty vločky..asi se ji budu sem tam přidávat do polevky..

martimarti
7. bře 2009

Daluri, akorát jsem ho koupila v Bille, je to normální malá měkká kostka v alobalu s modrými písmeny /něco jako Lučina v kostce/.

andy80
7. bře 2009

daluri, co já pamatuju, tak máma mi jako malé dělávala odvar z vloček a do toho Sunar. Dřív byl prý Sunar na předpis a mě to nestačilo, tak mi dělaly ten odvar se Sunarem, abych se napucla. Já osobně jsem dětem nikdy vločky nevařila, ale prý se z toho dá dělat kaše, palačinky, bramboráky, karbanátky. No prostě cokoliv. Zkus pohledat na netu, je tam spoooousta receptíků. Kukni třeba sem: http://www.probio.cz/recepty/ovesne-vlocky.htm. Některé recepty by se tam dali pro děti, jen je musíš trošičku poupravit.

daluri
7. bře 2009

Marti,no koukali jsme a v tescu ta kostka nebyla, tak zkusím kouknout i v jiném obchodě. A ta sůl tam je nebo ne?
No ono stejně budeme mít rok (příští týden) tak asi pak ta sůl sem tam neuškodí..

Andy,díky za tip, já to taky nikdy nevařila, kdysi jsem si to sobě dávala do jogurtu, sem tam to asi přidám do polívky jako obměnu..

berenika39
7. bře 2009

ahoj, no taky jsem včera narazila - tesco opravdu moje milovaný žervé nemá, spíš zkuste normální obchody, kopila jsem ho v bille a určitě u alberta. nemá to nějak extra dlouhou životnost, ale kupuji si jich pět a ty v pohodě sotřeujeme. sůl v tom není!!! proto se může kolem sedmého měsíce.

vločky - dělám obyč.kaši - vždycky vločky předem propláchnu,namočím (když si vzpomenu 😝 ), nejmín tak půl hodiny do studený vody, klidně déle, nezáleží na tom. Vařit je dám v té vodě, vařím, než je z toho kaše, doměkka, prostě to ochutnám. Pokud tam je ještě voda, sleju, když ne, tak dobrý. Přidám Sunar, aby to byla kaše akorát řídká, ne moc hustá. Pétovi do toho nedávám už vůbec nic, možná by šla lžíce přesnídávky, banán? Pro velkýho syna dávám kousek másla a navrch cokoliv - kakao,med, marmošku, ovoce a místo Sunaru normální mlíko 😀 . Nesladím to, ale každý má jinou chut.
Jenom pozor, je to strašně sytý, myslím že miminkům stačí malý množství, a nejdřív (poprvé) bych to zkusila
na oběd, a až potom další dny k večeři.

a pro dospěláky nebo větší děti - namočím vločky (cca 1/4l hrnek) do vody, pak ji vymačkám, úplně. Dám 1 vajíčko,majoránku,česnek,osolit, malinko pepře a na pánvičce placičky - je to výborný, křupavý, zkuste 😀 😀 😀

berenika39
7. bře 2009

...jo ještě hrst vloček přisypávám do polívky - jakýkoliv, na zahuštění, rozvaří se to v tom....

martinka79
7. bře 2009

berenko díky za typ s vločkami. Já je zase povařím a potom na pekáč a peču je jak nákyp buď sladký nebo slaný. 😉

chasencha
7. bře 2009

tak ja som nasla na nete recept s vlockami a mala ho len tak zbastila 🙂 vlocky varite 5 minut,pridate ich ku zemiackom a mrkvicke a potom to cele zmixujete,pridate olej a je to,ma to zaujimavu chut 🙂

zoubek
7. bře 2009

Bereniko, jsi zlato, takhle jsem to potřebovala. Dík moc. Ihned mu tu super kašičku uvařím, uvidíme, jaký bude mít úspěch. Sama jí asi také vyzkouším i ty placičky, třeba vločky zařadím i do našeho jídelníčku. Jen jsem prvně nepochopila, že myslíš již hotový sunar+voda že? Ne samotný sunar. 😉

Ještě by mě zajímalo, s jakým ovocem je dobré to žervé umíchat?

Chasencha- také super, vždy nevím co ukuchtit, abych mohla přidat uvařený žloutek, tohle by také šlo. 😉

andy80
7. bře 2009

zoubek, to žervé můžeš s jakýmkoliv ovoce, nastrouhané jablíčko, hruška, pomačkaný banán, dušené mango, avokádo, broskev (teď bohužel nejsou)... atd.

alishia
7. bře 2009

ahoj holky🙂 tak sem tak strucne prolitla, co ste psaly.) nebylo toho zrovna malo. ja teda davala i tu sklenicku s tunakem🙂 malej to miluje, strasne mu to chutna.) takze ja bych se toho nebala, opravdu to chce zkusit.

berenika39
7. bře 2009

zoubek - jj, hotový sunar, jakékoliv (vaše) UM, hotovou dávku, stačí asi udělat míň, prostě co 30ml vody, to odměrka UM.

zoubek
9. bře 2009

Ahojky. Tak jsem zkoušela tu kašičku z ovesných vloček. Koupila jsem ovesné vločky od alnatury v DM - bylo tam napsáno, vhodné na dětské pokrmy. Namočila jsem ji a za chvíli už byla úplně rozblemclá a to jsem ji ještě nevařila. Tak jsem to vyhodila, nevím jestli jsem udělala dobře. Takže druhý pokus: vločky jsem rovnou uvařila bez namáčení, bylo to během minuty na kaši - nevím zda je to tak dobře, no a pak už podle postupu bereniky. Baštil pěkně, tak snad se to povedlo. Bylo to docela dobré.

Ještě k těm receptům z ovesných vloček: v Betynce byl recept: Výživná rajčatová polévka od 10.měsíce.
2 větší zralá rajčata, vrchovatá lžíce ovesných vloček, jiskřička másla, 100ml kojeneckého mléka, 200ml vody, slunečnicový olej.

postup: v hrnci rozpustíme máslo, lehce opražíme ovesné vločky do světle růžova, zalijeme vodou. Mezitím spaříme račata, oloupeme je a přidáme do polévky. Vaříme do měkka. Pak rozmixujeme a zředíme podle potřebné hustoty kojeneckým mlékem. Do hotové polévky přídáme lžičku slunečnicového oleje. Tak vyzkoušejte 😉

berenika39
9. bře 2009

zoubek, super, jestli jsou to vločky "s dětskou úpravou" 😀 😀 , tak jsou asi jemněji namleté, a se máčet nemusejí. To jsem netušila, že něco takovýho je. Mrknu a koupím.....dobrou chut!

zoubek
9. bře 2009

jj jsou takové malinké a pěkně světloučké. Nikde žádný prach (takový ten odpad, co v nich bývá) Tak také vyzkoušej.

berenika39
9. bře 2009

😝 jsem z Brandýsa, máme tu schleckera, tetu, ale ne DM. ale jsem v praze každou chvíli, na černém mostě je dm, tak tam nakoupím.

many
11. bře 2009

ahoj,ahoj,ahoj 🙂 🙂 🙂

many
11. bře 2009

jééé tak zrovna chci hledat něco jak spracovat ovesné vločky a vy to tu řešily 😉 musím pročíst 😀

many
11. bře 2009

ááá tak vločky vařit 5 minut,paráááda 🙂 my máme doma právě ty obyč 😉

zoubek
11. bře 2009

ahoj 🙂

many
11. bře 2009

kde si koupila ty vločky přímo pro děti 😉

many
11. bře 2009

taky někde ve zdravé výživě 😉

many
11. bře 2009

jo v DM já jsem blbá 🙂 ale ta u nás stejně není 😒

many
11. bře 2009

tak povařím ty normální,to je asi stejně jedno,že,akorát,že se povaří a tamty nemusí

many
11. bře 2009

Marti - s čím to pečeš 😉 hoď sem recept 😀