Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

sunea
24. pro 2010

@sussanah Dakujem za reakciu. Tiez mu davam mrkvu, jablcko apod., akurat pri ovoci a zelenine je dost velka sanca, ze mu zabehne a niekedy sa z toho zabehnutia rovno povracia (hlavne ked papa jablko), co nie je niekde uprostred mesta uplne optimalne 🙂. Mrkva je tak pol na pol. Fakt neviem, ci je to tym stresom... ono zase keby mal doma na stoliku misky s jedlom nonstop, tak do seba tiez nieco v kuse tlaci...

sunea
24. pro 2010

Este jedna poznamka: jedna pani, byvala detska psychologicka (teraz uz na dochodku) mi vysvetlovala, ze pre chlapcov/muzov je skutocne jedlo velmi dolezite. Zevraj pomocou casteho zuvania sa aktivizuju, harmonizuju ci synergizuju nejake cakry....nepoculi ste o tom nieco? Snad doma nevychovavam maleho Budhu 🙂

sussanah
24. pro 2010

@sunea jaj ani nevis, jak jsi me ted potesila, ja totiz porad tvrdim, ze mam e v podstate doma pejska, tem se taky nesmi nechavat potrava v misce, jinak by zrali porad 😀 U nas to proste taky neexistuje, musim mu jidlo davkovat, jakmile je neco volne pristupne, tak ji jak nezavreny. A taky docela dost zvraci, jablko je teda bez problemu, ja ho zase musim hlidat s tou mrkvi (nacpe si ji az do krku a pak se divi 🙄 ) Posledne dostal varenou mrkev v restauraci a pak zblil cely kocarek a zem, no jsem se malem podhrabala pod zem 😅 Anevim, jak je to s temi zonami, ale pro naseho maleho jidlo urcite dulezite je, ale nevim, jak se k tomu dostal. Nikdy jsem ho neprecpavala, ji prevazne zdrave veci (pri tech porcich to ani jinak nejde), nemyslim, ze ho nejak zvlast vystavuju stresu, ale proste co se pred nim neschova, to sni. Jo holt kazdy extrem nas trapi, kamaradky holcicka ji uplne minimum a muj se prejida. A navzajem si zavidime 😀 Btw nas teda taky na ty mnozstvi nevypada, ma kolem 11kg a je pomerne vysoky, takze taky se zadne obtloustle dite nekona 😉

Pekne svatky vsem, jdu chystat super nezdravou vanocni tabuli 😵

dana3262
24. pro 2010

Ahoj! Meli jsme ted 6.nemoc. Je to uz tyden, co maly skoro neji. Krupky a ryzovy chlebicek si da. Napadlo me, namazat mu ho maslem, ale mlecne vyrobky zatim nedavam. Ze neji mi nejak zvlast nevadi, ale jsem z toho nesva. Myslite, ze se to zlepsi nebo mam nejak obnenit jidelnicek?

sunea
24. pro 2010

@dana3262 ahojky, nas maly to nastastie zatial nemal, ale po jednej kratkej epizode vracania/hnaciek (2-3 dni) trpel nechutenstvom 2 tyzdne. Mal v tej dobe 10 mesiacov, inak mal apetit za dvoch. Postupne sa to upravilo. V tej dobe nechutenstva zjedol max. par lyziciek niecoho, ale UM pil (okrem toho bol na bananoch, ryzi, kuracom mase, obcas piskotach). Preco nedavas mliecne vyrobky? Tie sa nesmu akurat pri zazivacoch problemoch.

sunea
24. pro 2010

@sussanah Takze aby si vas tatinek hladal pomaly popri praci aj brigadu, ako sa chysta nas, aby ten maly zazrak uzivil, ze? 😀 Ja som tiez casto za krkavciu matku (napr. pred rodicmi), ze mu casto uz nechcem dat viac jedla (pomimo hlavnych jedal), ale ako vravis, nezna mieru. A s tym vracanim - u nas naposledy u kamaratky, co sme sa 15 rokov nevideli. Poblity on, ja, gauc, polovica obyvacky. Nastastie to brala sportovo (narozdiel odo mna), ma 2 odrastene deti. A predposledna epizoda u nas doma pred financnym poradcom (zatial bezdetnym, po navsteve u nas asi uz natrvalo 😀 ). Take mensie prihody, akoze mu zabehne, ked po svojich ranajkach futruje este moj chlieb s pomazankou, a z toho zabehnutia si "doblinkne" do mojho taniera, uz ani nepocitam 😎 . Hlavne, ze su zdravi 🙂

luciik
27. pro 2010

Ahoj holky, omlouvám se, že k vám nakukuju, ale potřebovala bych poradit.
Malý se mi sám odstavil od kojení. Dáváme klasické příkrmy, ooce, přesnídávky, maso, kaši atd. Ale potřebovala bych vědět, kolik mju mám dát navíc mléka. Moc vám děkuji za odpověď.

sunea
27. pro 2010

@luciik ahojky, moj syn sa uplne odstavil v rovnakom veku, ako tvoj maly. Zavisi od toho, kolko spapa jedla na jednu porciu. Napr. ked moj maly zjedol 40 ml/resp. 40 g prikrmu, tak som mu este dala 60 ml umeleho mlieka. Niekedy stacilo, niekedy vypil este 30 ml naviac. Asi to musis len odskusat. S tym vazenim jedla - viem, ze vela ludi to nerobi - ja som to robila pre svoju lepsiu orientaciu. Musis vyskusat. Ked ti napr. spapa pol poharika zeleniny a vyzera spokojne, tak uz mu mliecko skus nedat, alebo len 30 ml, a ked je nespokojny, ale tuhu stravu uz nechce, tak daj viac mliecka. Ja som to robila tak a postupne sa davky mliecka k jedlu znizovali a zvysoval sa pomer tihej stravy. Vo veku tvojho maleho som davala akurat myslim ranaky (kasu) a obed maso/zelenina, inak mal ostatne denne jedla mliecne davky (cca 150 ml na jednu davku).

diamond_26
27. pro 2010

Ahojte 😀
Poradite dáke dobré recepty pre 8 mesačné bábo? 🙂
DAKUJEM 🙂

believe2
28. pro 2010

maminy, drobec vobec nechce cerstve ovocie (co rozmixujem, dam do rucky, no vsetko mozne skusam) - viete mi poradit nejaku fintu? a tiez ranajky - citam, ze vasi drobci papaju chlebik, rozok, niecim natrete.....to vsetko spapaju? ja som rada, ze drobec spapa niekolko kukuricnych ci pohankovych chrumiek. kojim stale, takze mliecko mame. a s kasami to je tiez take, ze to riesim formou hry. poradte mi prosim...

mona12071
28. pro 2010

@diamond_26 no to by som aj ja privitala hhe 😀

halienka
28. pro 2010

@diamond_26
@mona12071
Na strane 163 dávala Sussanah nejaké receptíky 🙂 dúfam že sa nenahneváš Sussanah, že ich takto propagujem, ale sú výborné 😵 , ja stále z nich čerpám, aj keď sme už podrástli a malá má už 13 mes. 😀

@believe2 no tvoj drobček bude zrejme ako moja malá, ona ani teraz tomu chlebu moc nedá, aj keď je to už o trošku lepšie, no vo veku tvojej malej teda tiež chlieb nechcela a z čerstvého ovocia vtedy jedla iba banán, jablko a hrušku doteraz nemusí, potom som objavila, že jej chutia slivky a v lete ešte zjedla trošku broskyne a marhule. Asi máme doma slabšie jedáčky - aj také deti musia byť 😀 veď časom to snáď na ne príde, mne sa teda zdá že u nás ide všetko akosi pomalšie 😝 😀

mona12071
29. pro 2010

@halienka dakujem idem sa na to mrknut🙂 😉

zuzkat1
29. pro 2010

@bubelko no uz pomaly pridavam, len ona tak hrozne malo papa...myslis ze keby mala mat nejaku reakciu tak ma aj zo 4 lyziciek?😅 ja som uz raz dala aj mliecko do spenatu ale zjedla 2 lyzicky a teda ja neviem ci to na ukazanie alergie postacuje...

zuzkat1
29. pro 2010

@sussanah no ja si myslim ze na sladkosti ma cas a nie preto ze by obsahovali nieco co vekovo nesmie,ale myslim si ze sladke nie je ziadny prinos a co nema to jej nechyba😀

alexo
29. pro 2010

ahojko, chcem sa vás spýtať, s čím dávate taký chlebík? ja mám 10 mesačného a stále dookol len s masielkom, už aj mne sa z toho krúti úsmev.s čím by som mu môhla ešte dať?
ďakujem

agenturaberuska
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
halienka
30. pro 2010

@alexo pokiaľ viem, tak maminky dávajú na chlebík aj Lučinu, to je taký tvarohový syr bez konzervantov, je v kockách aj v takej ako nátierkovej forme, niečo podobné je aj Gervais, to tiež môžeš používať. No a ja som pomaly začala dávať aj trvdý syr, čiže chlebík s maslom a plátkom tvrdého syru- 45% Eidam - akurát že malá mi doteraz povyjedá ten syr a chlebík už nechce 😀

bubelko
30. pro 2010

@zuzkat1 to ti naozaj neviem povedat, ale skus sa opytat mamiciek lekariek 😉 pokial je spokojna, pribera, tak by to nemalo vadit, ze malo je, nie?
ja ani u jedneho nepoznam "malo" - u nas skor nestacim davat a varit 😀

erinka83
30. pro 2010

@halienka nám doktorka v rodinném centru říkala, že ten sýr by měl být 30%, že je to jinak pro děcka těžko stravitelný...

alexo
30. pro 2010

ahojte, ďakujem , za chlebíkovú radu...Nech už má po 1 roku a môže koštovať aj iné dobroty...
Ináč je dobrý papkáč, takže nebudeme mať problémy hádam s ničím...
pááá 😉

zuzkat1
30. pro 2010

@bubelko no doktorka je spokojna vraj nevadi ze tak malo papa..ona sa este hrozne vela koji... inka dnes som dala zemiakovy privarok s mliekom tak som zvedava zatial je vsetko OK tak asi to bude v poriadku🙂 ale zase zjedla len 6 lyziciek ale keby bolo zle tak sa ukaze asi aj z mala... snad🙂

alexo
30. pro 2010

no a ešte sa chcem spýtať, neviete mi poradiť aké UM by bolo najlepšie a cenovo výhodné? Teraz pije nutrilon HA, ale chcela by som prejsť na niečo iné, lebo je drahý.a papá každé 2 hoďky v noci!
ďakujemmm 😀

halienka
30. pro 2010

@erinka83 no vidíš, to som ešte nepočula, ja som všade čítala že by mali byť výrobky plnotučné 😅 no moja malá teda s trávením toho syru nemá žiadny problém 😀 zjedla by ho veru dosť, keby som ju nebrzdila 😀 a ani sa potom netvári, že by ju niečo bolelo, trápilo, kaká pekne každý deň, tak snáď to až také zlé nie je, možno aj preto, že jej ho zas nedávam veľa 😉

@alexo fú, v 10 mes. ešte papá mliečko v noci každé 2 hodiny? 😕 A čo dávaš na večeru? Zrejme bude riadny hladoško a potreboval by niečo sýtejšie. My sme Nutrilon používali do pol roka, potom sme prešli na Nutrilon 2 a malá začala mať z neho hnačky, tak sme skúsili Bebu 2 a sme spokojní, teraz už máme od 10. mesiaca Bebu 3. Ale teda my nepapáme v noci už od toho pol roka, malá už nevyžaduje v noci ani jesť ani piť čajík, chvalabohu 😝 😀 Zrejme mu ten Nutrilon HA už bude málo, ja som niekde počula, že tie Nutrilony sú akési redšie či čo. No a chvália si aj nejaké Francúzke mlieko, ale s tým nemám skúsenosti. A cenovo neporadím, my sme s tou Bebou spokojní, tak už sme ďalej neriešili.

sunea
30. pro 2010

@alexo Cenovo vyhodnejsi ako Nutrilon je napriklad Sunar (v tvojom pripade Sunar 3, napr. Complex, od 10. mesiaca).

alexo
30. pro 2010

@halienka ahoooj, no, to je hladoš, pije 2, prejdem budúci týždeň na 3, preto sa rozhliadam.Na večeru-cca o 18:30 papá kašu a o 19:45 pije mlieko! a už mám veru aj toho nejak dosť, rovno môžem búvať v kuchyni... 😀 načo sa chodiť zohriať do postele...Aj ja som počula o francúzskom mlieku.Tak uvidím ...ďakujem

alexo
30. pro 2010

@sunea Ahoj, ďakujem, len či je aj taký dobrý...alebo kvalitný alebo čičo...

erinka83
30. pro 2010

@halienka no já to vždycky slyšela konkrétně o mlíku a jogurtech, ale ty sýry jsou možná něco jinýho, fakt nevím 🙂

alexo
30. pro 2010

@halienka tak to závidím, že bábo prespí celú noc, ja som to nezažila ani pri prvom synovi.Tan nutrilon 2 je do ukončeného 10 m.Ináč môj malý nechce ani čaje, ani džús, toľko som ich už vyskúšala...Tak ja asi vyskúšam to francúzske.tak pá 😉

mykky
30. pro 2010

@dana3262 ahoj, čo je to tá 6. nemoc?