Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

danteska
24. led 2011

@nnell25 malemu davam cucoriedky zavarane,davam mu ich s jogurtom,tak to pekne spapa..a obedy mixujem,inak tiez ziadny obed nezje 😒

nice202
24. led 2011

@nnell25 ahoj, ja mam presne toto iste s malou. nic neje. takze moze byt chudokrvna? a ake zelezo si mu davala? aj ja jej dam. cucoriedky zavarane mam aj ja a vobec to nechce. tak to jem ja 😀

cicimon
24. led 2011

@nnell25 nam kazali na zelezo jest zelenu zeleninu.. brokolica a pod
a ta chudokrvnost sa unho prejavuje nechutou jest? ci aj nieco ine? ci len testy povrdili? a kolko vazi?

nnell25
24. led 2011

NO mne doktorka povedala ze sa to prejavuje tym ze mu menej chuti papat a je viacej spavy. CO teraz zacal byt. Mne kazala davat maso telacie a vela pecienky, co som tiez skusala aj ked som s tym neni moc ztotoznena lebo sa mi zda ze to zatazuje zaludok ale vyskusala som ale nechcel mi to tiez jest. A este mi povedala dat vela korenovej zeleniny. A to ma kazdy den mrkvu petrzlen a pod. Viem eze je dobra aj cvikla ale raz som ju varila ale nepodarilo sa tak som to cele vyhodila. Tak ako skoro vzdy cely obed. Tak to chcem eset vyskusat s tymi cucoriedkami. Zelezo sme brali Maltofer, upravilo sa mu to ale na taku hodnotu ze nemal to zelezo do zasoby takze si myslim ze uz ho zasa nema. Ozaj a este sa to prejavuje ze ma velmi svetlu pokozku je taky bielucky. Aj ked moj maly je blondacik a moc to neviem rozpoznat.
Akoze on mi zje vsetko ovocie chlebik jogurt len obed mu moc nesmakuje. Snad som odpovedala na vsetky otazky.

zuzkat1
27. led 2011

@nnell25 pecienku? sa cudujem pokial viem ta sa v takom skorom veku este nesmie... kojis? ak hej tak skus uzivat zelezo ty... nam to velmi pomohlo... 2 mesiace a mala zelezo v norme a stale ma

zuzkat1
27. led 2011

inak cucoriedky davam mrazene nijako neupravujem len rozmrazim...

baby prosim vas mozem dat uz jahodovy jogurt alebo taky ze broskyna-mango?

bubelko
27. led 2011

@zuzkat1 mozes dat ochuteny jogurt 😉

zuzkat1
27. led 2011

@nnell25 mozno mu teda nechuti zelenina s masom... moja neje obedy skoro vobec... z ostatneho zje asi polovicu (teda polku jogurtu polku vyzivy a tak... ) obed par lyziciek viac zje ked tam nema maso...

zuzkat1
27. led 2011

@bubelko ochuteny davam...ja sa pytam hlavne na jahody a to mango🙂 dakujem

bubelko
27. led 2011

@zuzkat1 mozes, akurat ako pri vsetkom sleduj reakciu 😉

zuzkat1
27. led 2011

@bubelko ok dakujem🙂

nnell25
27. led 2011

no ved aj ja som sa cudovala ze pecienku raz som skusila ale aj tak mu to nechutilo tak eset s tym pockam...a uz nekojim, kojila som ho rok potom uz mu to asi nestacilo trosku mi pochudol medzitym dostal aj hnacku tak jedno z druhym som pomaly prestavala kojit...inak skusam mu teraz davat tie cucoriedky najskor v jogurtoch a vcera som mu dala aj taky kompot s piskotkami a chuti mu to a zda sa mi ze mu zacalo trosku viac chutit aj ked to masko je stale problem ale vcera sa chytal trosku aj na to tak mozno tie cucoriedky naozaj zabrali...a mozem sa spytat?davate aj nejaky syrcek na chlebik teda ma 13 mesiacov moze uz nejaky? lebo stale papame len maslo, lucinu mu davam ale to nechce tak na obmenu keby bol este nejaky syrcek len neviem aky, viete mi poradit?

bubelko
27. led 2011

@nell25 po roku mozes postupne zavadzat vsetky potraviny, varit normalne, akurat by malo byt menej solene a korenene. cize syr urcite mozes dat - eidam alebo nejaky podobny. skratka nejaky s neutralnejsou chutou. inak, co sa pecienky tyka, male mnozstvo mozes dat - my sme mali vcera pecienku na cibulke s hraskovou ryzou. ale ked mu nechuti, nie je co riesit. 😉

bubelko
27. led 2011

@nnell25 prepac, preklepla som sa hore v tvojom mene 😉

nnell25
27. led 2011

a take roztieratelne?inak dakujem tu pecienku skusim este na cibulke, cibulku som mu este nedavala teraz skusame tie cucoriedky tak postupne budeme pridavat aj dalsie veci

bubelko
27. led 2011

@nnell25 rozotieratelne davam vacsinou kiri, ten mam rada aj ja, ale myslim, ze mozes skusit dat taky, aky kupujes pre vas. 😉

nnell25
27. led 2011

tak skusim teda kupit najskor kiri a uvidim co maly na to povie, dakujem ti velmi pekne

bubelko
27. led 2011

@nnell25 nemas za co, dufam, ze mu bude chutit 🙂

zuzkat1
28. led 2011

@nnell25 aha no inak ked mal dobre vysledky na krvi a len tebe sa zda podla papania a toho ze spinka tak to este nemusi byt chudokrvny... ja poznam deti co velmi vela spinkaju cez den (moja to sice nie je) a krv maju OK... co sa papania tyka ako som pisala moja tomu velmi neublizi... papa zatial 4x, ranajky este nedavam - moja prave naopak ako tvoj - ona by len mliecko ine moc nechce... ale cucoriedky su super na zelezo a vraj aj susene marhule obsahuju vela zeleza tak aj to mozes skusit...

nnell25
28. led 2011

@zuzkat1 no ja to beriem tak celkovo ze vidim ked sme prestali brat to zelezo ze sa zacal pomalicky menit nehovorim ze sa mu zasa stratilo len sa mu spanok aj jedenie meni a zasa troska vybledol...inak mu nic neni...aj my kym sme kojili tak mu stacilo iba mliecko tiez sme tomu jedlu az tak nedali ako teraz ale teraz zasa papa castejsie a mozno menej ako ine deti, stava sa aj tak ze ked spapa vela polievky tomu druhemu vela neda ale to je pochopitelne ked sa naje z polievky aj ranajky papa tak pomenej lebo hodinu predtym papal mliecko...ale mylsim ze mi zacal priberat a mozno ho ja iba velmi sledujem 🙂

katkavfr
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zuzkat1
29. led 2011

@nnell25 no moja asi tiez pribera... mala naposledy 5.1 sme boli v poradni a mala 8260g (mam v profile 8360 lebo na domacej vahe ma tolko) a ma rok a neriesim to... moja hrozne malo papa, moja mama aj zalamuje rukami ze co s nou takto bude ked nebude jest🙂 ale je spokojna, vesela a usmievava takze hladna iste nie je... a aj pribera a rastie sice pomaly ale isto🙂 mozno skus len tak krmit ponukat a chvilu sa len tak tesit s malym a mozno zistis ze vsetko je OK... ono ked sledujes a si z toho v strese tak ten stres aj na neho prenasas ... 😉 ale ked nemas istotu a trapi ta to tak mozno najistejsia casta je urobit krvne testy

cicimon
29. led 2011

@zuzkat1 moja mala v stredu 6,5kg... stale verim, ze je vsetko ok, uz cakame len na 1 vysledok testov... ale tiez do nej viac nenatlacim... proste ked nechce tak nechce... a pritom cely den lozi hore dole, chvilu neobsedi... a nacucnuta by bola furt keby sa dalo

dana3262
29. led 2011

Ahoj! Chci se zeptat, jestli nevite, jestli se da sehnat zakysana smetana kozi. Maly jeste neji mlecne vyrobky. Jen mel parkrat maslo a kozi jogurt, ktery mv tedy fakt nechutnal (hrozne kysely). Vcera jsem si davala zakys smetanu a on se ji tak dozadoval, ze jsem mu dala a moc mu chutnala. Rada bych mu davala radeji kozi vyrobky, ale smetanu jsem nevidela, ale mela by se delat ne?

zuzkat1
29. led 2011

@dana3262 ja osobne teda netusim,ale pocula som ze kozie mlieko je ovela vacsi alergen nez kravske...

zuzkat1
29. led 2011

@cicimon podla mna pokial pribera a je spokojna tak netreba panikarit... mam znamu co ma maleho este mensieho ako je moja... a je zdravy ako buk🙂 o mesiac je starsi od mojej a je mensi....

cicimon
29. led 2011

@zuzkat1 hej, za 2mes 100g... dr. sa to velmi nepacilo tak robila odbery... snad vsetko bude ok

radka.m.
29. led 2011

ahoj,my teda občas kupujeme kozí výrobky přímo na soukromé farmě,možná,že máš v okolí také nějakou farmu,jinak jak psala zuzkat1,kozí výrobky jsou větší alergeny,než kravské,takže pokud nedáváš mléčné výrobky kvůli tomuto,tak bych určitě kozí nedávala,prostě všechny obsahují cizorodé látky,když už,tak nejblíže jsou kravské výrobky 😉

dana3262
29. led 2011

Díky! Jak to? Vždyt koza je tak "ciste" zvire? Nikdy nema rakovinu, zivi se jen tim nejlepsim (nic spatneho nesezere), kozi mleko je tucnejsi (pro dite lepsi).. Davalo se driv detem kozi mliko, ne? Ja myslela, ze je lepsi 😕
Uz moc nevim, cim ho zivit. Uz ty moje šlichty nechce. Dneska mel bramboru s rozvarenym jablickem a dokud jsme si nedali na stul svoje talire s kuretem, tak to trochu jedl, ale nic moc, pak teda ani lzičku. Ted vecer mel ryzovy testoviny s avokadem, tak to celkem jedl. Asi, ze ty testoviny mel prvne. Dala jsem mu tam asi 3 lžičky normalni zakys smetany. Kdyz jsem ji kupovala, chtela jsem koupit takovou tu klasickou, jak je tam ted na obalu ten Utrejch (Pohlreich) a byl tam škrob, tak jsem koukla na (pro me podradnou-levnou) Milbu a tam nebylo nic. Jen smetana a kultury. Tak to je lepsi, ne?

dana3262
29. led 2011

Jo kdyz byla rec o boruvkach, tak ty spařím a zamicham s rozvarenym jablickem a trosku osladim (glukopurem, neoslazeny to nechce) a nekdy pridam ryzovou nebo kukuricnou kasi jindy ne. Ji vase deti ty boruvky samotne? Neoslazene? Prijdou mi dost ostre a malemu ani neoslazene bohuzel nechutnaji 🙄