Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

kisska
28. led 2009

timbouctou - ja davam malemu do jogurtu ovsenne vlocky preplachnute horucou vodou aby boli maksie. Ide sa za tym zabit 😉

caira
28. led 2009

petka: muzu se zeptat kdy si mala zacala jidlo drzet- a davad do pusy?
Ja kdyz nasi male dam treba krupku do ruky tak to jen rozmacka a hodi na zem nebo to proste jen prohlidne a pusti, to same s jakymkoliv jinym jidlem jako chleba nebo piskot atd. treba i kdyz ji dam na tac nakrajeny chleba na kousicky tak to zvedne a odhodi..vubec nema zajem si to dat do pusy 😒

Ale nase mala celkove nema rada jidlo s vetsima kouskama, nevadi ji jidlo namackany ale jakmile bych to treba nakrajela i na mensi kosticky tak to proste nebude a zacne se mi na tom davit a pozvraci se..

Chleba sni, ale musi byt fakt nakrajeny na malinke kousicky a i tak to jen tak dvakrat zvejkne a pak se to snazi spolknout tak jak to je 😖 ja mam vzdycky pocit,ze my budeme jidlo mackat snad jeste v puberte..

Zkousela jsem ji dat kuskus a to se u toho taky davila a uz to nechtela..nejak nevim na cem ji mam ucit aby vic zvykala..

Jinak ohledne receptu: nase mala miluje cokoliv se syrovou omackou, kdyz je to zelenina, kterou vim, ze moc nemusi, tak k tomu udelam brambor a syrovou omacku a uz basti.. 🙂 kdyby mel nekdo zajem tak syrova omacka je : 15g masla ( my davame nesolene maslo) 1 lzice mouky,150ml mleka a 50g strouhaneho syra ( to vystaci na nekolik porci do mrazaku) - rozpustene maslo zaprasit moukou, pak pridat mleko, pockat nez to zhoustne a pak pridat syr..lehke jako facka

petka80
28. led 2009

caira, no já už přesně nevím, ale asi tak na 10 m. Jako první jedla sama křupky, pak pečivo a dětské sušenky a teď sní i ten banán, ale je to samozřejmě všude, že 😀
Jenže moje dcera je přesný opak té tvojí - radši bude jíst suchý chleba, který si může sama ukusovat, než cokoliv jiného rozmačkaného ze lžičky 😖
Ale klid, prostě nabízej a uvidíš, že nakonec se to taky naučí.

mobina
28. led 2009

Kissko dík za ty ovesné vločky. Včera jsem je koupila a dumala, jeslti je na nějakou chvilku namočit nebo stačí jen propláchnout 😉

kisska
28. led 2009

mobina - za malo 😉 skusala som kupovat aj "jemne", ale v nich som nasla viac supiek ako v obycajnych, tak teraz mame Bio z DMka a tie su super, ani obyc. malemu nevadili, ale z Bio mam "lepsi pocit" 😉

andy80
28. led 2009

caira: moje malá baští z ruky asi od 7. měsíce. To jsem jí dala poprvé tu dětskou sušenku a hned věděla, kam to patří. Pěkně to žužlala.

caira
28. led 2009

andy: no vidis a ja kdyz ji dam do ruky detskou susenku tak ji pomacka a zahodi, ale vubec nema tendence jidlo davat do pusy.. 😅

timbouctou
28. led 2009

petka - my můžem z ruky jen suchý, jak mu dám banán nebo čerstvý jablko tak to maže všude kde dosáhne... Cornflakes máme doma jen bez příchutě, pro oživení jsem si koupila oříškový kroužky ňam ňam 😅

kisska
28. led 2009

timbouctou - tiez ste taki prekvapeni, ked vidite, kolko omrviniek (drobecku) sa da urobit z jedneho jedineho rohliku? 😉

caira skus jej dat najprv z niecoho odhryznut ty a potom jej ten isty kusok daj do ruky. Banany su fakt len pre pokrocilych, najlepsie su tie kukuricne chrumky, ale odkedy Adam pozna lepsie chute, tak toto "bez" len pozmochla, natrha na kusky a zahodi...

agness02
28. led 2009

😀 kisska - taky byste pod stolem nakrmily tak tři slepice?

kisska
28. led 2009

minimalne a to len suchym. Maly sa zacina krmit sam, tak aj pes sa mi mota castejsie po kuchyni a granule mu uz tolko neberu 😉

katullka
28. led 2009

agness my rovno 6 slepic 😀 😀 😀

timbouctou
29. led 2009

kisska - no z rohliku ani tak ne, ale z kůrky chlebové mívám ráno nastláno pod vanou, osprchuju se a vylezu z vany a rovnou do chleba. Nebo jsem taky zjistila, že jeden banán vystačí na zeď na chodbě tam i zpátky 😀 😅 😀 A to nemluvím o tom, že mívám tepláky doma čisté jen do té doby, než dám malému chleba s lučinou. V tu chvíli dostane záchvat mazlení a hubičkou namazanou lučinou se mazlí s mým kolenem.

kisska
30. led 2009

😀 😀 😀 😀 😀 nemozem sa smiat, lebo maly spi, ale viem si to zivo predstavit 😀 😀 😀 😀 ja som si minule brokolicu vyberala z vlasov a to vobec netusim ako sa tam dostala. Inak zaujimave pokusy su - keby niekto chcel vediet ako velmi sa dokaze sirit kvapockova infekcia - staci necha kychnut dieta s plnou pusou( u nas s ainak ani nekycha) a to by sa aj vedci cudovali, kam to az zaleti 😉

dadkaa
30. led 2009

Ahojte dievčatá, vidím že píšete o ovsených vločkách ??? Moja malá má 10 mes. a chcela by som jej ich dať do ovocia, myslíte že už môže ?? nemá sa to až od 1 roka ?? A neviete poradiť niečo na desiatu, my stále iba ovocie. Biely jogurt som prestala dávať, vyhadzovali sa jej po telíčku také červené fliačiky.

kijonkova.k
30. led 2009

Vločky už v pohodě můžeš dávat.A na svačinu třeba chlebík s máslem nebo lučinou 🙂

caira
30. led 2009

kisska: tak ohledne toho kychani s plnou pusou to znam dobre, posledne jsem si rano dala sprchu dokud mala jeste spala, umyla si hlavu atd a nakonec jsem mela snidani od male pres celou hlavu, kychla s plnou pusou kase a mohla jsem jit do sprchy znova.. ted mam po ruce plinu a kdyz vidim, ze natahuje na kychani tak ji to hodim pred oblicej 😀

Holky jen na ukazku jak jsem blba : dneska jsem male po veceri dokud jeste sedela v zidlicce zkusila dat kousicek detske susenky..ona na susenky nikdy nebyla, ale rekla jsem si, ze to zase zkusim..chvilku to prezvykovala, pak ses zacala davit a vyzvracela celou veceri 😖 jsem blba, taky mi mohlo dojit, ze experimentovat mam pred veceri a ne po ni 😖

Holky kolik chleba vam prckove v tomhle veku snedi, mala na chleba nejak zvlast neni, kdyz si manza udela o vikendu rano toast na snidani tak mala dostane taky, ale vylozene si da par minisousticek, maximalne pulku krajicku chleba ( nas chleba vypada jako vas toastovy chleba) a i to ji trva strasne dlouho nez spapka..

kijonkova.k
30. led 2009

caira,naše malá taky nechce moc pečivo.Ani rohlík,ani chleba.Pár soust sní a pak se jí to lepí na patro a nechce,ale zkoušíme. 🙂

petka80
30. led 2009

Moje malá sní tak půl až celý krajíček chleba, jak kdy. Ale to je jedno, že ti chleba nechce, tím bych se netrápila 😉

timbouctou
30. led 2009

náš malý měl období, kdy snědl celý chleba a ještě mi vyloudil můj jogurt. Ale teď sní tak půlku, někdy 2/3 ale to jí třeba 40 minut 😅 . Oni asi jedí podle období

caira - mě se tohle povedlo s vajíčkem. Dala jsem malému nenápadně vařený žloutek do bramborové kaše. Nenápadně protže ho nesnáší a doktorka řikala, že aspoň občas ho do něj mám nacpat. Dělal u toho xichty a pak všechno vyzvracel. Od tý doby nesnáší i tu bramborovou kaši. Ale když ho zavařím do zeleninové polévky tak je tam tolik chutí že ho ošidím, chudinku.

bobulka34
30. led 2009

mojej malej velmi chutilo, ked som jej na oliv. oleji udusila na kocky pokrajanu sunku, pridala na jemno nakrajany kel a podusila s troskou vody a zahustila ovs. vlockami.

alebo podusit na jemno nakrajane kur. maso potom pridat kapustu a na koniec smotanu

kisska
31. led 2009

bobulka ty uz varis pre uplne pokrocilakov 😉
Nas Adam zatial sprace cely krajec chleba a treba ho prehovart, ze naozaj staci 😉

dididi30
31. led 2009

dadka, my papame vlocky od 6 mesiaca, tak skludom davaj, uz je cas 😉

petka80
31. led 2009

bobulka, co je to kel?

petka80
31. led 2009

Jinak holky, já zírám, jaké jste zdatné kuchařky, to já teda vůbec 😠 Budu se ale taky muset vycvičit 😅
Tu rajčatovou polívku od sirinky taky zkusím, ale jsem zvědavá, jak to v mém případě dopadne 😉

amarelka
31. led 2009

ahojte ako robíte vločky? povaríte vo vode alebo len zalejete vriacou vodou?..necháte napučať alebo..?a čo k tomu dávate? 😕

amarelka
31. led 2009

petka kel je niečo ako hlávková kapusta-zelí-alebo ružičková kapusta...taká hlávka ako je aj špenát, určite vieš čo to je, aj prívarok sa z toho robí 😵

amarelka
31. led 2009

pozri aj také mini existujú http://images.google.sk/imgres?imgurl=http://im... 😀

petka80
31. led 2009

aha, tak díky moc 🙂 No já dávám vločky jenom do polívky a tam je teda vařím. Ale holky tady psaly, že je jenom zalejou horkou vodou (šlo by i UM) a pak třeba do jogurtu nebo do ovoce. Moje dcera je nesní ani v tý polívce, takže já radši ani experimentovat nebudu 😀

kisska
31. led 2009

amarellka - ja ich len prelejem vriacou vodou a davam ich aj do jogurtu, aj namiesto zemiaka k varenej zelenine (varim spolu so zeleninou). Minule som skusala primiesat k zelenine aj krupy (jacmenne) a tiez malemu chutili

petka - kel je ruzickova kapusta, alebo kapusta(velka hlava ako zeli). Ruzickova je lepsia, lebo ta nenaduva.