Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

lenka1smejka
3. únor 2010

Ja musim riesit grami lebo mala mi je pokial jej davam lyzicku a prekrmovat ju nechcem vidim,ze ju uz napina ale otvira stale pusinku

shaula
3. únor 2010

Aha 🙂 No já to vždycky řešila odhadem - cca jako sklenička od přesnídávky. A máš to, obejdeš se bez vážení 😀 Jinak celkem závidím, naši zas teď mají nějaké nejedlé období 🙄

bibi1711
3. únor 2010

Este raz vdaka🙂

rimmel
3. únor 2010

lenka take malo babo nedokazes prekrmit..vie kedy ma dost neboj

lenka1smejka
3. únor 2010

shaula-ja to riesim tiez sklenickami navarim a dam do sklenicky z toho sa mi ju aj lepsie krmi

rimmel-uz asi 3 krat som jej davala pokial jedla a nakoniec sa povracala dokazala spratat 500g jedla takze asi nevi kedy dost

shaula
3. únor 2010

Lenka - jo jo, taky jsem to tak zpočátku dělala 😉 Dobře se to skladuje v ledničce, člověk ví, kolik toho dává a i to krmení je fakt pohodlnější 😅

lili09
3. únor 2010

ahojte chcem sa spytat ci mi neviete poradit mala ma 8 mesiacov a 2 tyzdne je kojena a od 6 mesiaca zacala pekne papat aj tuhu stravu. Davam jej prevazne zeleninove kase s maskkom alebo zltkom. Doteraz velmi dobre papala. Zrazu sa nevie vykakat nic nove som jej nepridavala stale je to o mrkve zemiaku brokoli cukina petrzlen kalerab v roznych kombinaciach. Kakala v stedu a v nedelu ale s mojou pomocou a s placom. Davam jej rozvarene susene slivky aj cajiky dnes je streda a ani nevyzera ze chce kakat a pritom uz musi byt plna aj ked je pravda ze mi uz nechce jest tolko ako pred tym po takej 5-6 lyzicke zacne plakat alebo neotvori ani usta. Doki je cudna povedala ze jej mam dat do ritky mydlo 😒 mna skor zaujima co jej dat papat zacpu ma 1x akocasto vlastne maju kojene + prikrmovane deti kakat? dik

lenka1smejka
3. únor 2010

shaula-a ked mam navarene na druhy den a vyberiem to z chladnicky tak sa to dobre aj zohrieva.Dam do hrnca s vodou a sup zachvilu je zohriate a z taniera by som nevedelôa ako zohrievat kedze neuznavam mikrovlnku

paulla
3. únor 2010

lili - dáváš jí tam trošku oleje do té zeleninové kaše?

lenka1smejka
3. únor 2010

lili moja mala zacpu a vyriesilo to co napisala paula,olej do jedla

lili09
3. únor 2010

davaj jej vzdy slnec.alebo olivovy

evikg__2
3. únor 2010

lili - ma dost tekutin? My sme sice so stolicou problemy nemali odkedy papame aj prikrmy. Kaka 2-3 krat denne. Vraj ale ked sa dieta zapeka, aj to je odpoved organizmu, ze mu nieco v strave nesedi. Nepapate tak viac varenej mrkvicky. Ta vraj zvykne zapekat. Cerstva vraj ma opacny ucinok. I ked neviem, ked vravis, ze nic ine si nedavala a problem vtedy nebol 😖 Ked bude najhorsie skus jej dat glycerinovy cipok na ritky, urcite sa potom vykaka.

lili09
3. únor 2010

cudujem sa ze tie slivky nezaberaju

lili09
3. únor 2010

s tou mrkvou ma to napadlo tak uz jej 2 dni nedavam ale ja som mala mrkvovu polievku zeby sa to prenieslo cez mlieko?

evikg__2
3. únor 2010

to by asi nemal byt problem. Lili, ja ked som bola malicka, tak som mala tento problem neustale. Preto som sa aj velmi skoro naucila chodit na nocnik, lebo som pri tom musela cupiet. Obavam sa ale, ze s tymto budete asi dlhsie zapasit. ☹

janetty
3. únor 2010

lili, ako píše evikg, asi jej treba dať viac tekutín. Alebo uvarené ovsené vločky s nastruhaným jablkom, vločky môžeš dať aj do zeleninkovej kaše...

shaula
3. únor 2010

Nejsem si jistá, ale mám pocit, že jsem někde četla, že cuketa má změkčující účinky na stolici... Tak zkus do jídla přidávat více cukety... A co takhle hrušky?

egyptanka
3. únor 2010

lili, skus castejsie kojit nech sa jej zriedi stolica a viac ovocia, alebo skus ovsenu kasu s MM a ovocim ... ovsene vlocky rozbehnu do pohybu crievka.

spalka
3. únor 2010

no mne je az smutno, ked citam, co tie vase deticky vsetko zjedia, ja som rada, ked si da mala denne jedno jablcko, jej sa zdviha tlak uz ked ju posadim do stolicky, a pyta sa ku mne, lebo chce mliecko, na vsetko ma zamknute ustocka, s ryzou alebo cestovinami sa iba hra. ja ju nechcem nutit, aby som jej to nesprotivila este viac. vam deticky papali hned? otvarali ustocka na vsetko? nejedovali sa? ja uz ju necham aj hrat a ak nahodou otvori pusinku na hracku tak sup dnu s jedlom, potom vystruha grimasu akoze mama tak to bolo naposledy ☹ ja uz vazne neviem, ako ju mam naucit jest ☹

rimmel
4. únor 2010

spalka ano u nas jedol hned bez problemov...mozno by si mala kontaktovat odbornika nech ti poradi nejake finty lebo ozajv tomto veku mliecko nestaci i ked mala dobre pribera, nema dostatok vit.a zivin.
podla mna cim dalej to nechas zajst tym horsie
drzim palce 😉

evikg__2
4. únor 2010

spalka, zo zaciatku mi vsetko vypluvala a jedine, co zjedla bola mrkvicka. Potom bola ale tyzden chora, tak som si povedala, ze ju nebudem trapit. Ked sme po tom tyzdni zacali, tak uz problem nebol a k tej oblubenej mrkvicke som jej postupne pridavala ine zeleninky a nakoniec aj masko. Vsetko som jej ale musela dohladka pomixovat, inak to nechcela za ziadnu cenu jest. Ked sa uz rozpapala, tak som jej to postupne mixovala na stale vacsie a vacsie kusky. Naozaj staci iba trpezlivost. A hlavne nenutit, lebo sa ti zatne. A este jedna vec ma napadla - zo zaciatku, ked nechcela ani tu mrkvicku, tak som jej do mliecka trosku takej dohladka pomixovanej pridala a dala jej to vypit z flasky s dudlikom s dierkou na huste pokrmy, aby sa s tou chutou zoznamila.

fifa79
4. únor 2010

spalka:neboj Ela začne papat,my s Deniskem taky zápasíme.Někdy toho sní dost a z toho za celý den jen jednu přesnídávku na 5x.Taky je to závisláček na mlíku, ale jestli ti prospívá tak se nic neděje.Deny odmítá i tekutiny asi mu stačí mlíčko,zkoušíme to, ale bez úspěchu.Říkám si,že hlady ještě žádné dítě neumřelo a naučili se to všichni,tak proč ne ti naši prcci.Chce to trpělivost a nesledovat jestli snědli jednu lžiku nebo celou skleničku.Ani ty nejíš pořád stejné dávky.Neboj bude líp. 😉

egyptanka
5. únor 2010

Dnesna polievocka:

Spenatova polievocka
Dve kocky mrazeneho spenatu (ja kupujem ten v Hypernove, znacka Albert od Arda), malicky zemiak nakrajany na male kusky podusime na troske vody s olejom (davam slnecnicovy), ked su zemiaky uvarene a spenat rozmrazeny, rozklepneme vajicko oddelime zltko od bielka, zltko zaslahame do polievky, nechame vychladnut na optimalnu teplotu pridame MM, zahustime ryzovou nemliecnou kasou alebo par kuskov zemiakov rozpucime. Podavame s laskou a milym usmevom 🙂
Dobru chut

egyptanka
5. únor 2010

A na oplatku hladam nejaky recept, kde mozem pouzit fazulkove lusky ... tak davajte. 😉

komisakpd
5. únor 2010

spenatomuj ma aj moj maly naradsej,..nic ime ani nechce

lenka1smejka
9. únor 2010

Baby davate detom kazdy den polievky?Mala zje na obed 220g a potom hned zaspi viacej by nezvladla lebo je uz ospala.Ale mohla by som jej davat o 14:00 ako sa zobudi.Len mna ta polievka nebavi lebo vsetko je vedla myslim stava a nic v nej

janetty
9. únor 2010

lenka, ja davam polievku každý deň, ale hustejšiu... keď nedám na obed, tak dám na večeru...

lenka1smejka
9. únor 2010

No ja melej kazdy den varim napriklad:brokolica,zemiak,maso,mrkva,hrasek.Povarim to a potom to roztlacim vydlickou a necham to take hustejsie ale nie prilis.To je polievka???

janetty
9. únor 2010

no asi hej 😀 ...ja robím aj tak, ako ty píšeš, alebo rovno nahrubo nastruham mrkvu, petržlen, kaleráb, zemiak (väčšinou zemiak krájam na mličké kocečky) ...karfiol, brokolicu, hrašok, kukuricu trocha rozlačam vydličkou a mäsko uvarené nasekám nožom...

rimmel
10. únor 2010

ahojte, prisla som sa podelit o nove recepty!

spenat:

osmahneme cibulku na masle, pridame nasekany cersvy spenat, majoranku, podlejeme vodou, dusime, ked sa voda vypari, pridame jogurt. podavame s pecenymi zemiakmi v trube.

cestoviny s mletym maskom(vynimocne):

na cibluke(mozeme aj stipku cesnaku) chvilu oprazime mlete masko, pridame bobkovy list, pasatu, stipku skorice, bazalku, nechame varit kym je masko uplne uvarene. podavame so syrom a cestovinami.

rizotko:

uvarime por s kuracim ci prasacim maskom, pridame roznu zeleninku a ryzu, varime dokym neni uvarene, precedime a podavame, pripadne mixerom trosku zmixujeme nech to je take ..makksie ale stale nech su dam hrcky.

dobru chut! 😉