Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

momin
8. led 2010

ha rimmel kez by to tak fungovalo..... 😎

iinuska
8. led 2010

ja skusam davat malemu trosku vodicky, kedze kojim, ale velmi nechce, vypije tak mozno 20 ml za cely den.

rimmel
8. led 2010

iinuska ked chces aby ti pil vodicku treba iba skusat, moz zo zaciatku iba hlt, o tyzden aj dva hlty a dnes ked ma dobru naladu z duse sa napije 😀 treba vydrzat on si coskorro zvykne i ked to moze potrvat aj mesiac 😉

iinuska
8. led 2010

rimmel ja viem, uz mu skusam davat z poharika, lebo do dudla na flasi len kusal.Na dudel nie je zvyknuty 🙂

evinkaa
8. led 2010

Holky, chci se zeptat vás, jako zkušenějších maminek. Chtěla bych malé udělat o víkendu na oběd koprovku s bramborem. Myslíte, že bych do ní už mohla použít normální smetanu? Dr mi říkala, že malá může všechno krom solení, slazení, tvarohu a vaječného bílku. Tak nevím, jestli to brát tak, že už může opravdu všechno. 😉 Čert se v tom vyznej. 😅

rimmel
8. led 2010

no za slovo by som doktorku nebrala ale ano smotanu by som dala 😉

leca
8. led 2010

iinuska, tak nasi drobcekovia vypiju priblizne rovnako,tiez sa snazim co najviac kojit. Skusala som flasku, poharik a aj lyzickou podavat...ale akosi mu v zime moc nechuti. V lete pil omnoho viac vody a aj caju.

ojo, tak Tebe pije hodne tekutin....krasa

ked vyskusate pridat do stravy smotanu, dajte vediet na MK

evinkaa
8. led 2010

leca, rimmel: Já jsem si uvědomila, že vlastně dávám malé cottage sýr, to jsou kousky sýra ve smetaně. Takže v tom asi problém nebude. Zkusím ji už do jídla dát, však se to provaří, nemělo by se nic stát. Doufám. 😝

jindri
8. led 2010

vykrajovat středy se mají na jaře, kdy je zelenina plná dusičnanů. To je fakt a ne blbost. Více dusičnanů se objevuje kvůli krátkému sluníčku a denní době sklízení.

iinuska
8. led 2010

jindri, uz aby ta jar bola 🙂

jindri
8. led 2010

mi povídej 😉

dm1
8. led 2010

co sa tyka uz tolko spominanych dusicnanov v zelenine - toto je zaujimavy clanok k tomu http://www.maminkam.cz/dusicnany-v-zeleninovych...

petra1985
10. led 2010

ahojte kedy by som mohla dat malej puding? Budeme mat 10 mesiacov.. Samzorejme z umeleho mlieka.. len ide o to, ze to je puding.. 🙂 dik za odpoved

nikollette
10. led 2010

Petra to by aj mna zaujímalo 🙂

petra1985
10. led 2010

nikollette tak snad nam niekto odpovie 🙂

shaula
10. led 2010

Pokud bude z umělého mléka, tak můžete dát. Je to jen kukuřičný škrob, nic jiného 😉 Vyhnula bych se jen čokoládovému.

nikollette
10. led 2010

Shaula díky 😉

petra1985
10. led 2010

skvele hned jej idem robit.. aspon zlaty klas🙂

nikollette
10. led 2010

Aj ja asi dnes spravím 😀 😉

helkaj
10. led 2010

ahojte maminky, dufam, že puding chutil 🙂
ja by som vás chcela poprosiť o nejaké tipy na obed - niečo aj s cestovinou, či hustejšie polievočky. Pripadá mi to, že papáme stále to isté....desiata jablko alebo banán, obed mrkva,zemiak, brokolica, kaleráb, kuracie mäsko,ryža (niečo z toho), večera kaša (zarábam s vodou)...
ráno skúšam dávať aj chlebík, rožok alebo vianočku, ale malá nemá záujem...neviem, či je napapaná ešte z noci, pretože sa v noci často kojíme

a čo jogurty? raz som vyskúšala biely - spapala ho,až keď som ho vylepšila banánom, ale pozrela som na zloženie miláčika . nie je tam tvaroh, takže to by mohla?
Ďakujem za vaše rady.

rimmel
11. led 2010

baby ale ved puding obsaguje farbiva, cukor, aromy......

germik
11. led 2010

helkaj - ja by som určite žiadnych miláčikov,lipánkov ani pribináčikov minimalne do roka neskušala, uplne najzdravšie sú biele jogurty /OLMA, Hollandia, Zvolenský/ - a vo vašom veku určite nič iné. Nám zo začiatku biele jogurty vobec nechutili, tak mi doktorka poradila pridat trošku domacej marmelady /vraj je to ovela lepšie ako hned ochutený jogurt z obchodu/ a postupne som z marmelady uberala a teraz bez problémov spapa čisto biely jogurt

shaula
11. led 2010

Rimmel - asi jak který pudink 😉 Složení Dr. Oetker Naturamyl vanilkový: kukuřičný škrob, barviva pouze přírodní - riboflavin a betakaroten, aroma ethylvanilin (snad jedině tohle nemusí být košér, o ethylvanilinu jsem nenašla žádné informace ohledně vhodnosti pro děti). Cukr snad neobsahuje žádný pudink, pokud vím... 😉

rimmel
11. led 2010

shaula ten co mam doma ja obsahuje cukor..je to ale poslky puding. plus obsahuje tento co mam doma aj zemiakovy skrob ..to len tak mimochodom 😀

petra1985
11. led 2010

ja som pocula, ze zlaty klas moze babo uz od 6 mesiacov..

k jogurtom a tvarohom.. pozeram, ze co doktor to iny nazor.. mne doktorka povolila jogurty aj ovocne.. len aby boli s jednym druhom ovocia a znacky SABI.. dalej dnes som bola v poradni mala nema este ani 10 mesiacov a uz mi povolila davat makky tvaroh.. takze sa drzte rad svojich doktorov a toto tu berte len tak orientacne.. doktorky povoluju papanie aj podla toho ako dieta prospieva co mu skodi a co nie (vy a ona to najlepsie viete)... a nie ako je napisane na papieri, ze tak to ma byt.. dokonca mozem dietatu ochucovat jedlo ale len jemne vegetou bez glutamanu.. no a teraz sa do mna pustite 😀 pouzivam aj vegetu.. davam aj jogurty a zacnem davat aj tvaroh.. nech si zvyka........

helkaj vyskusaj fajnu polievocku zeleninovu.. uvar zeleninku (brokolicu, karfiol, hrasok, mrkvu atd.) ked zmakne zahusti to krupicou trosku povar a tak tam daj jeden zltok rozsprudlovany a zas povar.. mojej malej to veeelmi chuti

ojo
11. led 2010

hoj holky, tak já dnesk zkusila dát Tomášovi požužlat kůrku, ale chudák se mu z toho zvedl kufr 😅 teda spíš, že si nějaký kousíček uždíbl a zajel s ním až do krku, že ho to nátáhlo ☹ my bohužel nemáme ani jeden zub, tak Tomáš ještě neumí kousat...

susica
11. led 2010

chcem sa opytat,ako casto mozem malej davat jogurt na olovrant?ma 9 mesiacov.....je kojena..nechcem to velmi prehanat...nemohol by niekto napisat jedalnicek 9 mesacneho dietata?aspon priblizne?dakujem

janetty
11. led 2010

helkaj, ja môjmu drobcovi som prvikrát dala sabináčika asi keď mal 6-7 me. 😅 Potom som sa pýtala kožnej, či môžem davať, povedala že až po 8.mes. Tak som prestala davať a od 8.mes. davam asi raz do týždňa sabinačika, alebo daračika. 🙂

susica, môj je biely jogurt asi 2-3 krat do týždňa, ale čisty nemá veľmi rád, tak davam doňho čerstve ovocie. Teda ja skôr do ovocia pridám jogurt 😅 Nasturham pol, alebo aj celé jablko + pol bananu + pol jogurtu a bašti o stošesť aj tatkovi to chutí 😀

janetty
11. led 2010

a naš jedálniček:
(všetko asi po dvoch hodinách 🙂)

okolo 6 hod. mliečko
---raňajky: chlebík + čajik
---mlieko (predobedňajší spánok)
---obed: polievka, mäsko, rizoto, granadirsky... (+čajik)
---mlieko (obedňajší spánok)
---poobede: ovocie, ovocie s jogurtom, alebo viživa
---večera: nejaka kaša kde je základ zemiak a prevarené mlieko + rôzna zelenina, cestoviny, ...alebo polievka z obeda 😅 , krupica či puding
---mlieko a hajde spať 😀

egyptanka
11. led 2010

Baby ake maslo pouzivate na natieranie chleba alebo na varenie pre drobcov?