Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

nicolas08
1. dub 2009

Akejka to papame, najskor chlebik alebo vianočku a potim si da ešte jogurtik, to tak na rňajky máme alebo to vymeni za ovocie a k tomu piškotiky, a ouik nevieš keby som mu chcela spravit mliečnu polievočku ako na to? Myslím ,že najkor uvarim zeleninku a potom do toho pridam UM, kedže sa nemože vyriť akolko asi,malý spapa tak 240 ml polievočky

alishia
6. dub 2009

ahoj,

musim stale kupovat kojeneckou vodu? nebo uz staci delat sunar s vodou z kohoutku nebo muzu prevarovat normalni vodu z lidlu? A mam to vubec jeste prevarovat?

cerstvamama
6. dub 2009

Ahoj Alishio,
jsi z Prahy? Ja pouzivam od konce 8. mesice vodu z kohoutku, samozrejme prevarenou. Prazska voda je pry OK.

alishia
6. dub 2009

cerstvamama: nejsem z prahy...mame studnu, tak nevim co tam plave za breberky.)

cerstvamama
6. dub 2009

Aha, tak si jedine nechte udelat rozbor, pro jistotu. Sestrenice totiz taky ma studnu, ale je takova pecliva a rozbor si nechala udelat. Tu vodu jim oznacili za nevhodnou pro kojence
p.s. nevim proc, myslela jsem, ze jste Prazaci 😉

andy80
6. dub 2009

alishia: pokud máte studnu, tak vodu radši kupuj a klidně normální balenou, nemusí být kojenecká. A převařovat už dávno nemusíš. Voda se převařuje do 6. měsíce.

muminek
7. dub 2009

Ahoj holky mám dotaz včera jsme vyměnili kojeneckou vodu a ta se nemusela převařovat a malej se poblinkal ale moc a střašně má průjem myslíte že to může být s toho? ☹

andy80
7. dub 2009

Muminek, s kojenecké vody to určitě nebude. Je mu 10 měsíců a to už vodu nemusíš převařovat. Nerostou mu zoubky? Taky teď řádí rotaviry, tak mohl něco chytit. Uvidíš, jak to bude pokračovat. Snaž se průjem zastavit a když to nebude dobré, tak s ním zajdi radši k doktorce. Ale z kojenecké vody to být určitě nemůže. Je to fakt hlídané.

muminek
7. dub 2009

A jak zastavit průjem? No mě taky není moc dobře a ráno nechtěl ani sušenku ☹

daluri
7. dub 2009

Ahoj, jen nakukuju,co nového ve vaření..a bavíte se o průjmu.
Terka už třetí noc kadí, což nebývá zvykem, že by v noci...a co si píšu s holkama v jiné diskuzi, tak jejich dítka taky srajdujou, tak je asi cosi ve vzduchu 😠

Jinak na průjem, rýže s mrkví...

andy80
7. dub 2009

Muminek, na průjem je dobrá rýžová kaše, ale jen s vodou, můžeš přidat banán, aby to mělo chuť. Můžeš dávat piškoty, banán, jablečnou přesnídávku, suchý rohlík /lepší je den starý/, černý čaj oslazený glukopurem. Nedávej mléko ani jogurty. Taky je dobrá kaše Nestlé proti průjmu. Když nebude chtít jíst, tak ho nenuť, hlavně ať pije. Po malých dávkách, ale často, aby se ti nepozvracel. Každý kousek jídla, který do něj dostaneš bude dobrý. Můžeš taky udělat dušenou mrkvičku s brambůrkem, ale nedávej do toho máslo.

muminek
7. dub 2009

Dík holky snad to bude dobrý. 🙂

akejka
7. dub 2009

martimarti ten HIPP ORS 200 je vynikajúci. dávala som ho malej pri hnačke (na ňu užívala Smectu) na rehydratáciu po lyžičkách asi 6 hodín. Popritom len pitie, nič iné na jedenie a krásne to zabralo.

akejka
7. dub 2009

nicolas mliečnu polievku som nevarila, ale mám nejaké recepty pre mimi, mrknem sa, ako sa robí.

Inak babuľky, onedlho sa budeme stretávať v téme Strava po 1. roku - v skupine batoľatá 😉 jak ten čas letí, onedlho už budeme mať rok 😒

nimi22
7. dub 2009

ahojte, moze mi niekto poradit ake jogurty davate malym, ja som uz vyskusala hadam vsetky take detstke, vsetky mu chutili ale ktore su fajn pre 9 mes🙂)dakujem 😉

muminek
7. dub 2009

Já dávám jogurty buť aktívii nebo dobrou mámu. A baští jak divej tučný zatím nedávám 🙂

muminek
7. dub 2009

nimi a dávám mu to už tak od 8měsíce.

alishia
7. dub 2009

ja davam holandia, florian a activia. A klidne i ochucene. miluje floriana s lesnim ovocem🙂

akejka
8. dub 2009

my dávame activiu. malá ju má najradšej.

nimi22
8. dub 2009

dakujem pekne za info maminy 😉

berenika39
8. dub 2009

ahoj, nešel nám net včera - přidávám se ke skupině průjmařů - asi 4 dny, nic hrozného, ne často, ale ta konzistence 😝 😝 😝 😝 ...nevím, jestli je to virové, ale fakt to má tady u nás víc dětí, tak jen vydržať a hodně pít 😀 😀 😀

alishia
8. dub 2009

ahoj holky, ani sem vam nenapsala jak dopadl ten puding🙂 Tak delala sem ho z te vody...vypadalo to zvlastne, takze sem ho vylila do zachodu a udelala normalne z polotucneho mleka, do misky sem malemu dala asi 5 piskotu a trochu to polila pudinkem. zbytek sem dala do misky tatinkovi. Vojtiskovi to silene chutnalo.) chudak otviral a uz nic nebylo.)

miauka
8. dub 2009

ahojte baby, chcem sa spytat...ked zje Eliska piskotku, vyhadzu sa jej okolo pusinky vyrazky. Stalo sa to prvy raz asi v 6. mesiacov, a vcera som jej ju skusila dat po dlhej dobe zas a znova sa vyhadzala. Moze to znamenat, ze je alergicka na vajicka? No ked dnes zjedla jogurt Dobra mama piskotovy, tak vyhadzana nebola. Zltok jej davam do jedla a nie je problem.

akejka
8. dub 2009

miauka a nemá alergiu na lepok ? Papá aj chlebík, cestoviny ?

elisbet
8. dub 2009

Ahoj holčiny,mám 10 měsíční holčičku a pořád se snažím ji něčím oživovat jídelníček,ráda bych taky zařadila nějaké jiné ovoce než banán a jablko,nebo nějakou zeleninku,ale tápu jaké,poradíte prosím,co dáváte svým prckům a jak to zvládají třeba kousat? 😉Dneska jsem zkusila okurku a moc si s ní neporadila 😒

muminek
8. dub 2009

My už zkoušeli papriku, řekvičky a mandarinky a pomeranč. Davám mu to do ruky ať si žužle

muminek
8. dub 2009

A ještě mu dávám do jídla rajčata.

muminek
8. dub 2009

Tak holky hlásím Martínek už v pohodě. 😀

martimarti
8. dub 2009

Muminek: a co zabralo?