Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

anavila
14. pro 2008

a strukoviny mozu take male deti, nebude ich naduvat???to som este neskusala

pec
14. pro 2008

Holky, prosim o radu: malé je 9 měsíců a ráda bych ji dávala třeba do přesnídávky nebo jogurtu ovesné vločky. Jen nevím, jak je upravit. To je musím předem povařit? Nebo nechat nějak nabobtnat? Omlouvám se za dotaz, ale sama s vločkama moc velkou zkušenost nemam. 😅 Díky předem

terkaa
15. pro 2008

pec, ja vlocky pouzivam hlavne na zahustenie, ale ak ich chces dat do jogurtu, tak ich zalej prevarenou vodou, aby nabobtnali a mozes ich pouzit 😉 . ak das viac vody, tak ju odlej, aby vlocky boli co najhustejsie.

lu777
autor
15. pro 2008

jj, nabobtnat a doporucuju ty jemne ovesne vlocky... ty normalni pry muzou podrazdit streva nekdy...

Anavila: maly ji fazole (a moc mu chutnaji), myslim teda zelene fazolky, ne ty fazolove boby nebo jak to nazvat... a ji cervenou cocku a taky mu jede

holky, mam dotazek, muze byt tresen nebo avokado alergen? 😕 maly ma vyrazku, byli jsme u pediatricky, na koznim, u homeopatky a nikdo nevi jestli to neni ekzem... pry to asi nebude z jidla, jsem dost opatrna, ale prece jen jsem ustoupila k bezlepku po dobu hojeni a nic noveho nezavadim ted..
ale pije caj a je to s prichuti tresne... a mel kousek avokada asi pred mesicem...

ja vim, asi uz blbnu, ale me desne stve, ze nevim z ceho to ma... tak peru v eko prasku, nosime jen bavlnu, zrusila jsem na dva tydny plavani a mazeme specialni masti a zacina se to hojit, ma i kapky od homeopatky, ale fakt mam strach mu ted dat neco novyho

a to nikdy nemel problem, tak jsem se i chystala na kousicek malinky mandarinky... uff, tak ted jedem zas v jidle pro deti tak od 4. nebo 6. mesice... no, tim se asi neda nic zkazit, ze...

eppik.m
15. pro 2008

pec: ja je nijak neupravuju, jen je přidám do ovoce, jogurtu a nechám chvíli nabobtnat a Míša neprotestuje 😵

blau
15. pro 2008

EPPIK, aj ja varim a iba bez soli, tak si myslim tiez, ze to co obsahuje ta sklenicka prikrmu nieje zle, ved je to pre deti. A este jedna pikoska, matka v nakupnom centre s malym syncekom nasadenom v nakupnom voziku prisla k udeninam a odbalila mu udenu klobasku take tie co byvaju balene ako keksiky a dala mu to zut, no to som tiez som pozerala ako puk 😨

pec
15. pro 2008

Holky, moc diky za rady. 🙂

anke
15. pro 2008

lu: ahoj, pokud mel avokado pred mesicem, tak to uz by se ted tak pozde neprojevilo, pokud kojis - nezacala jsi ty jist neco nezvykleho ted pred Vanocema? - skorici, orisky nebo tak?
my jsme taky na prikrmech jak pro 4. mesic - nesmime zatim lepek, mlecne vyrobky a pomalinku testujeme ovoce i zeleninu ... takze zatim skladba stravy: mrkev, brambora, ryze, brokolice, zelene fazolky a z ovoce jablicko, hruska, banan a ted zkousime syrove jablicko 😅, je to pruda, ale mame uz nabeh na ekzem, tak jsem opatrna ...
on to muze mit i z toho plavani, pokud plavete v chlorovane vode - ted je takove hnusne pocasi, co celkove vysusuje kuzi (jsem ekzematik, tak to mam na vlastni kuzi), tak kdyz se to pripocte ... ale pokud se to hoji, tak vydrzte - ony ty kozni veci jsou beh na dlouhou trat

mkr
15. pro 2008

tak my máme ekzém pod kolínkem a myslím, že to je z plavání, protoýe já začínám my taky ☹

erikaaaa
15. pro 2008

-ahojte, mam taku mozno odveci otazku, ale...kolko zjedia Vasi drobci na obed, veceru...? 😅 Lebo nas maly zje na obed asi200ml, na olovrant jednu necelu detsku vyzivu a na veceru asi150-200ml kase.Neni to malo?
A este by som sa chcela poradit co dat namiesto tej vyzivy (rozne druhy) na olovrant, lebo by som mu to rada trochu spestrila len ma nic take nenapada. 😕 Diky za kazdu odpoved 😔 🙂

rumka
15. pro 2008

erikaaaa tak môj drobec z ďaleka nezje toľko ako tvoj Lucka večer spapá kašu z 100ml vody a neskôr ju kojím občas mám aj ja pocit že zje málo ale váži necelých 9kg prosto zje toľko koľko jej chutí pokiaľ neplače od hladu tak myslím že je všetko OK 😉

kijonkova.k
15. pro 2008

erikaaaa:kdyby my jsme jedly tolik,to bych si pískala,my máme ráno mlíčko(kojím),v 9 svačinka asi 120g,ve 12 masozeleninka tak do 150g,ve 14 kojím a jde spát,v 16 jogurt a v 18,30 kaše 100ml.Pak dokojím.A to ji musím přemlouvat,aby jedla.Ona snad ani nemá hlad,nebo co. 😉 A v noci teda kojím,bohužel 😠

anavila
15. pro 2008

Kedy bude dieta spat celu noc bez papania? je to asi trosku odbocenie, ale nech davam co chcem na vecer aby som ju zasytlila, aj tak sa v noci budi aspon 2x na kojenie....

blau
15. pro 2008

anavila iniektore deticky sa budia aj v dvoch rokoch, lebo si chcu pocuckat. Hovori sa, ze okolo roku my mali vediet prespat celu noc. Pozri www.kojeni.net. Tam sa o tom docitas. Ono ,ked zacnes ponukat miesto prska vodicku, tak babo si zacne uvedomovat, ze kvoli tej vode sa mu neoplati vstavat 😅
Tak som sa tu na konikovi o tom docitala od inych mamiciek.
Ale aj my sa kojime 2x a necucka, ale riadne pije viac teda dlhsie ako cez den. Neviem ci to dohana 😕

erikaaaa
15. pro 2008

Ste ma ukludnili,dakujem 😵 Aj my rano, okolo14-tej a po kasi kojime ale to moc nevypije a aj v noci sa 2-3x budi ale to sa len tak uistuje asi, lebo toho moc nevypije 😕
Dnes som dala maleho jest do stolicky do obyvacky pustila som telku-rozpravky a jedol ani nevedel 😀 lebo inokedy sa vrti, bere mi lyzicku.....Skusim aj zajtra ci to bola len nahoda, alebo ... 🙂

eppik.m
16. pro 2008

erikaaaa: Míša je pořádný jedlík a papá takto 😵 :
snídaně v 8h - kojení
svačina v 9-10h. - 150g čerstvého ovoce nebo sleničky (přidávám taky oves. vločky, piškoty, jogurt)
před obědem - kojení
oběd 12-13h. zeleninka s masíčkem 200 - 220g
odpoledne 16-17h. kojení a pak něco do ruky (rohlík, loupák, piškot...)
večerné kojení před večeří 18-19h.
večeře 19:30h. kaše 150ml a v 20hod. už spinká + vypije jěště tak 100 - 120ml ovocné šťávy za den

eppik.m
16. pro 2008

anavila: ja teď odbourávám nočné kojení u našeho Míši a bude nám 10m. zatím se nám povedlo znížit počet kojení na 2x za noc. Moudré knižky píšou že už dítě v 6m má přespat 11-12hodin vkuse celou noc .......

erikaaaa
16. pro 2008

eppik.m: diky 😵 a nevies jake jogurty by som mohla dat malemu,ked ma 8m aj tyzden?Je uz dost velky na jogurty?

petka80
16. pro 2008

erikaaaa, jasně, jogurt můžeš dát. Úplně obyčejný bílý, např. Hollandia, Olma bio, Choceňský a pod., hlavně ne žádné nízkotučné 😉 Dětem většinou moc chutná samotný, případně to smíchej s ovocem nebo přesnídávkou.

eppik.m
16. pro 2008

erikaaaa: v 8m. jsem přidávala do ovocných svačinek pouze pár lžyček jogurtu Bio bílý (pořád kojím).

recept:
nastrouháme 1/2 oloupaného středně velikého jablka. Vidličkou rozmačkáme 1/2 banánu a vše promícháme se 2 lžícemi bílého jogurtu.

Odl ukončeného 9m jsem mu dala na svačinku poprvé celý kelímek 120g ovocného jogurtu a vše bylo OK. Vybírám bez umělých barviv a příchutí a s bifi kulturou. 😵 😵 😵

petka80
16. pro 2008

Holky, chtěla jsem se zeptat, jakou "konzistenci" dáváte? Já vždycky uvařím nějakou nastrouhanou nebo pokrájenou zeleninku, případně zeleninu s masem, zahustím třeba ovesnými nebo jahelnými vločkami, rýží a pod. a pak to projedu trošku ručním mixérem na takovou kaši, ale aby tam zůstaly i trochu kousky. Přijde mi to praktické, že se to dobře jí. Ale zas nevím, jestli bych už neměla dávat větší kousky. Ona by mi to i jedla, ale pořádně to nekouše a spíš to polyká i s těma kouskama a to zas nechci. A kdybych jí dávala jenom jednotlivé uvařené kousky zeleniny, tak ten oběd bude jíst hodinu...... Jak to děláte vy? Díky.

petka80
16. pro 2008

A ještě k tomu nočnímu kojení. V tomhle věku už to opravdu není o jídle ale o zvyku. Moje malá se taky budila tak 2-3x za noc a asi před měsícem se mi to podařilo odbourat. Už jsem o tom psala i v nějaké jiné diskuzi. Prostě jde o to v noci to mlíko prostě nedat. Prvních několik nocí se nevyspíte, ale rozhodně to stojí za to, protože teď spí celou noc. Nemusím vstávat ani na čajíček, dudlík nebo něco takového. Kojím jen ráno a večer a je to paráda 😵 Nočního kojení jsem si užila až až.......

lu777
autor
16. pro 2008

Anke: nekojim, takze mou dietou to byt nemuze... ale doktorka se me zeptala jestli jsem mu dala cokoladu? copak jsem blazen? 😨 jo a skorice by taky vadila? ona je asi ostra, ze? ja si prave rikala, ze treba v roce a ctvrt by ji trosku mohl do kase...

Mkr: tak myslis, ze plavco radsi zrusit? chjo, ono je to supr na zada a imunitu a to i u me, ale na tu kuzi asi ne, prece jen je to pul hodiny a i kdyz je to spesl voda pro miminka a hned ho namazu, tak se vysusi vic...
no uvidim, ted jsem to zrusila dva tydny, pak jsou Vanoce a pak budu asi moudrejsi...

Erikaaa: tak u nas se ji 180 g ovoce, zeleniny i jogurtu a vecer kase ze 120 ml vody... a myslim, ze je to tak akorat, hlady nebreci, ale vidim, ze vic uz by byl zase prejedeny... je baculaty, takze kdyz nekdy nechce, tak ho nenutim

petka80
16. pro 2008

lu777, to plavčo asi bohužel budeš muset oželet ☹

S tou skořicí by mě to taky zajímalo. Určitě je přidaná např. v rýžové kaši určené pro děti od 4 měsíců (od Nutrilonu), ale to holt asi ještě nic neznamená, protože kamarádka mi říkala, že zas četla, že skořice není vhodná. Tak nevím.

Avokádo by klidně mohl být alergen, ale jestli měl jeden kousek před měsícem, tak to asi nebude ono..... Co mléčné výrobky? Dáváš?

A chtěla jsem se zeptat na ty zelené fazolky, to bych taky mohla zkusit. Kde to kupujete? Já to v životě nekupovala? To mají normálně v oddělení ovoce a zeleniny? Akorát myslím, že jsem je viděla mražené.

fifinna
16. pro 2008

petka, ja malemu uplne od zaciatku prikrmovania nemixujem, ale len poriadne do mäkka uvarim a pomagam vydlickou. Stale mi to tak vyhovuje, lebo mam pocit, ze tak viac zje. On nema problem zjest cele kusky, ale to ako hovoris dlho trva. A tie zelene fazulky, my si zavarame doma vypestovane, ale skus pozriet normalne medzi zavaraneninami., alebo mrazene.

anke
16. pro 2008

lu: aha, to jsem nevedela s tim kojenim, pardon 😅 ... skorice muze nekomu delat problem, i nekterym dospelim dela, to se asi musi vyzkouset

petka: ja varim z mrazene zeleniny (zahradku nemame a v nasem zapadakove je ovoce a zelenina des bes - vypada to jako vyprodej ze supermarketu) - tak davam mrazene fazolky (teda zatim jsme zkouseli jen trochu,ale zitra planuju vetsi porci), v zelenine to v supermarketech obcas maji cerstve, takove zelene dloooouhe lusky ...

anke
16. pro 2008

jo a taky se pridavam k mackacum vidlickou - driv jsem to mixovala v mixeru, ale ted maso nasekam na drobno nozem a zeleninu rozmackam

petka80
16. pro 2008

aha, tak děkuju za tip s těma fazolkama, u nás máme Interspar, tak se mrknu, případně bych koupila ty mražený.

No já taky někdy mačkám vidličkou, to taky v pohodě sní, ten mixér používám spíš proto, že je to hned hotový, jen to trochu projedu, aby to nebylo úplně na kaši a zůstaly tam i kousky. Ptám se spíš proto, že občas čtu někde v časopise nějaký recept na jídlo pro 10 m děti a je to třeba uvařená zelenina a maso, zapečená v troubě se sýrem apod. a to si nějak nedovedu ještě představit 😨 Nebo to pak taky rozmačkají vidličkou? Já pořád jedu to samé dokola, tak jsem si jen říkala, abych něco neprošvihla...... 😅

rumka
16. pro 2008

Tak s kojením v noci aj u nás je to zvyk skusím to s tou vodou len či mi to bude chcieť ked do teraz nechcela flašu ani cumeľ no uvidíme 😕

erikaaaa
16. pro 2008

Baby dik za rady..., zajtra skusim kupit daky jogurt a skusime to , uvidime 🙂 este raz diky 😵

rumka, ani nas maly nechcelflasu ani dudel a pred dnami som skusila flasu caju, ale cez latexovy obycajny cumel a normalne pil 😵 som pozerala ako puk,lebo predtym som skusala kadejake sploštene....a nic.
alebo mu skus davat najskor caj aby si zvykol ze nedostane mliecko a potom ho postupne rob slabsi a slabsi az to bude nakoniec len voda 😅 Ja to tiez chcem riesit, ale asi az o taky mesiac-dva,lebo teraz mam dolamanu ruku 🙄 tak to nebudem komplikovat,ale potom to asi skusim takto 🙂