Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

chichaa
16. srp 2010

@halienka ahoj čo sa týka jogurtov, píšu tu maminy, že zvolen, hollandia...ja som dala aj activiu aj rajo...a malá neprotestuje 🙂

latvia
16. srp 2010

@halienka hocaky plnotucny...odmietla ti biely?lebo ten moj maly tiez nechce, preto som mierne premiesala,aby to chytilo nadych ovocia, tie uz moze.
a lyzicu pouzivam klasicku kovovu, stredna velkost

bubelko
16. srp 2010

@erinka83 nie hned po obede, ale tak okolo tretej. skratka sa mi vrtel a krutil, liezol zo mna dole. tak mi povedala, ze mu mozem dat ovocie a potom este pripadne dokojit, ak bude chciet. ale to len pocuca a lezie prec.
o jogurte mi povedala, ze az od 11mesiacov, ale ked moc chcem, mozem mu dat po troske k ovociu. tak sme skusili cisty biely s detskou vyzivou a to mu celkom chutilo. 😉

halienka
16. srp 2010

Jogurt až od 11 mesiacov 😕 do šľaka, každý vraví inak 😀 ja som počula že od 8-9 mesiaca v pohode, tak neviem 😅 Som tiež akurát rozmýšľala, že jej ho zmiešam z výživou a piškótkami, možno tak ju nalákam 😉 🙂

gabika7706
16. srp 2010

@halienka tak skus kupit ine lyzicky 😉 Ja dam jogurt az od roka, kedze sme kojeni. Ak odmieta Zvolensky, skus Hollandiu, ak odmietne aj tu, tak Sabi, Rajo, Activia nie je vhodna pre deti do 3 rokov.

halienka
16. srp 2010

Gabi, to vážne ? 😕 Som myslela, že activia aká je zdravá a vidíš, to ma prekvapilo...

bubelko
16. srp 2010

@halienka veru, kazda z nas ma ine info 🙂 a k tomu si pridaj este kazdy kraj iny mrav 🙂 ja napriklad vobec nevarim polievky. do 2 rokov mi ich lukas ani nechcel a potom si zvykol akurat na maskovu so slizikmi. zeleninove, kremove a privarky dodnes nezje. zato mi zje ale misu salatu, surovej zeleniny od vymysli svete.
je to len na tebe, co si z info vyberies a pouzijes. zle nemozes urobit nic. mne pediater povedal, ze ak ma lukas alergiu, tak to ci mu dam nejaku stravu skor alebo neskor to neovplyvni. jedine co sa stane, ze ta alergia sa prejavi skor 🙂

xkacatkox
16. srp 2010

holky vaříte dětem ovoce na svačinku nebo dáváte syrové, mudra po mě chce at to převařuji, samozřejmně krom banánu, tak jak to vypadá u vás?

gabika7706
16. srp 2010

@xkacatkox my surove od zaciatkuň

@halienka activia v prvom rade vobec nie je klasicky jogurt 😉

xkacatkox
16. srp 2010

@gabika7706 též se přidávám proti activii, kámoška je chemik potravin a pro děti mi ji vůbec nedoporučula, u nás jen choceňský a nebo olmu, ale nám stále jogurt nechutná tak posunujeme 🙂

gabika7706
16. srp 2010

@xkacatkox tak to si asi prvaaaa kto tu so mnou konecne ohladne activie suhlasi 🙂

bubelko
16. srp 2010

@xkacatkox ja davam surove. varim len broskyne a nektarinky, ked sa mi ich nechce supat. dam ich na paru, a potom broskyne osupem a nektarinky rozmackam aj so supkou. kamoska mi ale tiez vravela, ze marhule, broskyne a nektarinky vari - vraj su potom lahsie stravitelne 😉

ewana73
16. srp 2010

ja tiez nedavam activiu a ani nebudem. 😉 ani mne osobne nechuti ,mam pri nej pocit,ze jej cistu chemiu.

xkacatkox
16. srp 2010

to jo, ta chemie z toho přímo dýchá 🙂
@bubelko ty máš parní hrnec, já zvažuji jeho koupi, vyplatí se to? já jinak dělám vše v papňáku či hrnci s vodou

ewana73
16. srp 2010

@xkacatkox co je to papňák ? 😕

shaula
16. srp 2010

@ewana73 Řekla bych, že to měl být papiňák, alias přetlakový hrnec 😉

betelgeuzz
16. srp 2010

@xkacatkox na kojeni.net píšou, že ze začátku je lepší ovoce trochu podusit, protože je lépa stravitelné. Pak už můžeš syrové. Já jsem měla namražená jabka, takže ty jsem podusila vždycky.

bubelko
16. srp 2010

@xkacatkox nie nemam. vsetko robim na sitku na parene buchty 🙂 vecer podusim, roztlacim a dalsie dva dni mame co jest. sem tam k tomu rano postruham cerstve jablko alebo roztlacim banan. podla toho, kolko mam casu 🙂

xkacatkox
16. srp 2010

@bubelko také jsem to takto parkrát dělala 🙂 díky za info

monnaa
17. srp 2010

dievčatá, čo je prosím vás také nezdravé na bielej neochutenej activii ? Môj malý ich už pár zjedol.....potom som zistila, že má málo tuku ( len 3% ), tak sme prešli na Zvolenský biely, ale okrem toho tuku ma nič nenapadá v zložení, čo by mohlo byť nezdravé .

berenika39
17. srp 2010

@monnaa nevidím v tom problém, proč by ne? procenta tuku, to možná, ale je to jako se vším, přeci nejí výhradně activii....jako svačina na střídačku s jinými tučnějšími jogurty je to podle mě ok.

berenika39
17. srp 2010

http://www.chemievjidle.cz/jogurt/activia-bila-...

mimochodem dobrá webová stránka.....

merkur_cz
18. srp 2010

Dobré ráno!
Mám dotaz. Koupila jsem toto: http://www.leky-eshop.cz/shop.php?action=show_p... pro malou, 11 měsíců, ale zatím si ji to netroufnu dát. Mohu? Jaký máte na to názor. Koupila jsem ten čokoládový. Díky.

erinka83
18. srp 2010

@merkur_cz Já bych řekla: 1. je to soja a za 2. je tam kakao 😀 Kvůli té soje bych nedávala dřív jak v roce, klidně i později.... Sněz to sama 😉

merkur_cz
18. srp 2010

@erinka83 Tušila jsem to.. Díky za odpověď. 🙂

latvia
18. srp 2010

@merkur_cz akto sarke nedas kazdy den, nevidim dovod preco nedat 😅 sojove mlieka predsa piju deti ktore maju potvrdenu alergiu na BKM, kakao sa v roku uz moze....ja by som dala

gabika7706
19. srp 2010

@latvia, @merkur_cz vacsina deti, kt. maju alergiu na BKM maju aj na soju (casto aj silnejsiu), deti by soju do roka urcite jest nemali...

latvia
19. srp 2010

@gabika7706 no neviem, co poznam deti s aBKM tak piju a jedia sojove veci

merkur_cz
19. srp 2010

Zkusila jsem ji dat ten sojový jogurt čokoláda. Vzala si jen pár žiček. Mně se to zdálo být až moc čokoládový. Jinak další dotaz. Já malé nic nepřislazuji, ale protože jsem v těhotenství měla od gynekologa doporučený si sladit Glukopurem, co si myslíte o tom, že bych v případě potřeby slazení sladila tímto Hroznovým cukrem a né klasickým? Děkuji.

latvia
19. srp 2010

@merkur_cz ked uz curkit tak fakt glukozou(glukopurom)