Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

danteska
11. led 2011

@zuzkat1 aj ja maleho zatlacam do stolicky.inak on papa tak ze mame pri sebe hracky-niekedy sa pozabudne a spapa aj 2 lyzicky "len tak" ale inak co lyzicka to hracka hodena na zem.. 😠 ale zatial ho nechavam tak,aj to sa casom odnauci..
@natty53 ja som malemu ani neskusala tekutu polievku-urcite by ju mal celu na sebe..a tiez mixujem,ine nechce a to ma rok..len postupne skusam do mixovaneho napr maso pokrajat tak nadrobno-zatial to celkom ide,aj ked nie vzdy super.ale musi si zvykat..zacala som asi 3 dni robit tak ze pomixujem zeleninu,maso na kusky pokrajam a urobila som mu zemiakove pyre k tomu..bez soli,s maslom..zatial to papa..

sussanah
11. led 2011

@mmmk jo jakoze jake prikrmy tady, kdyz jste doma? to jsem nejak nepochopila 😀 no z tech ceskych prikrmu je to horsi, ja teda kupovala stejne v DM 😅 Da se vybrat 2-3 z Hami (uz si presne nepamatuju ktere, ale jsou) a pak jsem kupovala tusim kralika se spenatem od sunarku.

sussanah
11. led 2011

@natty53 no zalezi jaka svickova 😉 Kdyz udelas hovezi vyvar bez koreni (max bobkovy list na ovoneni) a rozmixujes do neho to hovezi maso, mrkev a petrzel, zahustis nejakou obilnou kasi, tak mas super falesnou svickovou vhodnou pri mimco 😉

natty53
11. led 2011

@sussanah nenene, mala jedla taku, aku by nemala ,ako mali dospeli 🙂

sussanah
11. led 2011

@natty53 no az na tu smetanu a koreni jsou teda podle me horsi "prestupky", jako kdyz 9m ditko od kamaradky se cpalo parkem v rohliku s horcici 😖

natty53
11. led 2011

@sussanah coo? tak to som uz ticho, haha..no aj knedlik, co ja viem, je ta biela muka k niecomu dobra pre deti?

sussanah
11. led 2011

@natty53 no knedlik to jo, to je opravdu prinos sam o sobe 😉 A k cemu je bila mouka pro deti? No...hmm.. na zaplacani zaludku 😅

mmmk
11. led 2011

@sussanah Aspon neco. Jsem v tom kseftu kolabovala a prodavacky na me koukaly jakobych tam chtela neco slohnout, ze tam tak dlouho okounim a ocumuju kazdou sklenicku 😅 Snad to uz nebude moc potreba, koupila jsem si i nasim babycook, pro tyhle pripady 🙂

natty53
11. led 2011

@sussanah tiez si myslim..ja osobne jem celozrnne pecivo tiez viacmenej..tak preco ho nedam aj malej? dobru noc, idem uz ja dnes spat 🙂

sussanah
11. led 2011

@mmmk jj to ony tak nektere koukaji, znam 😀 Tusim ze od Hami to byla jarni zelenina s kuretem, tam bylo slozeni ok.

mmmk
11. led 2011

@sussanah A to je jako bezne, ze i maso-zeleninovy prikrm od 6 mesicu obsahuje docela dost soli? 😅

sussanah
11. led 2011

@mmmk no jasne, a proc ne? Vsak tam jsou i rajcata, celer, pepr, smetana, mysim, ze i cesnek jsem videla 😅 No prece kdyz vyrobce pise, ze je to od 6m tak proc bychom mu neverily, ne? 😉 😒

bbn
11. led 2011

@mmmk hoj 😀 , tak bez soli jsou v dm hodně hipp a některé babylove, většinou ty pro menší děti, tak do 8 měsíců.

mmmk
11. led 2011

@sussanah Ty rajcata nevadi, ty uz mel, cesnek ne, to me ani nenapada, co by melo vadit, nicmene ta sul mi teda vadi! Dik za tipy.

@bbn Prave od hippu byly bez soli jen ty vetsinou zeleninove od 4 mesicu, coz junior nerad, protoze je to prilis hladke 😅 A pojd na skype 😀

bbn
11. led 2011

@mmmk tak kde jsi?

erinka83
12. led 2011

@natty53 celozrnné pečivo prý není pro děti vhodné, že špatně tráví tu vlákninu, dokonce v MF dnes psali, že až do 10 let by děcka neměly celozrnný pečivo jíst častěji jak 3x týdně...

zuzkat1
12. led 2011

@danteska ja jej hracky nedavam lebo ona ich dava do pusy a potom by som musela robit velke pranie kedze vacsinou ma take plysove vsetko co ma rada..

zuzkat1
12. led 2011

inak aj chlieb treba davat len biely? napriklad rascovy nemoze? este chlieb nejedla ale pomaly by som aj dala, len neviem aky...

zuzkat1
12. led 2011

ozaj dievcata a dzem davate len domaci? lebo mne tie domace moc nechutia a cukru je v nich mozno aj viac ako v kupenych 😅 napriklad ak mam taky z obchodu kde je viac ako 50% ovocia - to mozem dat?

kaja73
12. led 2011

@zuzkat1 Chlieb davam ten najobyčajnejši pšenično-ražny a obyčajne rohliky.Džem by som dala asi domaci-moj to ešte nepapa.V domacom mam vyše 90 percent ovocia.Cukor neviem,kde je ho menej.Ale tie pidi množstva,čo babo zje,tak možno je to aj jedno.Možno je konzervantov viac v obchodnim,neviem.Ja ani domaci nerobom-robi ho svokra,hlavne marhulovy u nas mizne.Starši syn ho zbožnuje.

natty53
12. led 2011

@erinka83 tak davala som jej aj dnes, tak uvidim reakciu 🙂..

ozaj,maso davate kolkokrat do tyzdna resp. nahradzate ho napr. strukovinami okrem zltku myslim... 🙂

natty53
12. led 2011

@zuzkat1 dzem by som daval skor domaci, presne kvoli tym konzervantom, to je to iste ako s vyzivami 😀

danteska
12. led 2011

@natty53 maso davam kazdy den..doteraz som ho mixovala v zelenine a teraz nakrajam..raz do tyzdna vajecny zltok uvareny..

danteska
12. led 2011

@erinka83 mne ked spapa chleba tak jedine celozrnny...biely ani iny nechce..ale uspech su 3-5 kuskov..takze moc to nie je.

erinka83
12. led 2011

@zuzkat1 kmín je podle mě jedno z prvních koření, který děcko může 🙂
O těch celozrnných věcech jsem to četla z více zdrojů, že to prostě není pro malý děcka vhodný 😢 neřídím se tím 100%, ale snažím se to dodržovat... ale taky ji necpu rohlíkama horem dolem a cheba peču domácí...

sussanah
12. led 2011

@zuzkat1 kdyz nemas domaci, tak kupovane fakt kvalitni. Jedna vec je cukr a konzervanty, ale kamaradka pracovala na jahodove farme a videla presne, ktere jaody jsou do dzemu a navic to byla jedna z tech lepsich znacek v UK. Od te doby dzemy neji 😅
Chleba davam toustovy, obcas rohlik a pak doma peceny.
@natty53 ja davam maso tak 2-3max do tydne + jednou zloutek. Vic si myslim, ze neni treba. Ale zas veskere omacky a polevky co delam, tak mam jako zaklad domaci hovezi nebo kureci vyvar, takze i v tom neco je 😉
@erinka83 S tim celozrnym pecivem by me fakt zajimalo, jak to je. Mas pravdu v tom, ze deti by to jist nemely, ale zas jako duvod se udava velke mnozstvi vlakniny, ze to muze nejak poskodit streva. Ale zas v cem je rozdil, kdyz mimco ji denne kopec zeleniny + cerstve ovoce, vzdyt to je taky sama vlaknina? Ptala jsem se dr, jestli treba malemu neublizi, kdyz ma obden ovesnou kasi a psenicnou kasi na snidani a ona, ze si nemam delat starosti, pokud nema problem s prujmem (coz u nas fakt nehrozi), tak ze muzu v klidu davat. Fakt bych chtela vedet, v cem je rozdil mezi vlakninou z ovesnych vlocek, ze zeleniny a z celozrnych vyrobku 😕

erinka83
12. led 2011

@sussanah no to mě taky, dycky jsme si myslela, jak budu děcku dávat jen celirnný věci už od malička a ouha... akorát že ovesný vločky podle mě nejsou celý zrno, jsou oloupaný, podle mě je největší problém ta slupka, ale taky si nejsem jistá... vznesu dotaz na povolanějších místech 😀

erinka83
12. led 2011

mám tam hodně překlepů, se omlouvám 😒

zuzkat1
12. led 2011

dakujem vsetkym za rady🙂 no asi dam teda domaci aj ked my ich mame dost presladene... tiez nie ja robom ale mama.. ona zavara s tym zelirovacim cukrom podla navodu... inak dnes som dala sosovicovy privarok🙂 uplne ho odmietla... po jednom povyberala z pusy sosovicu a potom vyplula aj omacku🙂 takze asi tolko k jej papaniu a k mojej snahe o nieco nove🙂 co uz aspon sa nakojila... ved sa nebude kojit vecne, potom snad zacne aj jest🙂

sussanah
12. led 2011

@zuzkat1 urcite jednou zacne jist, jen teda za sebe muzu rict, ze uz bych po tom roce se snazila to kojeni trochu omezit, aby zacala i vice jist, hlavne kvuli vitaminum a podobne. Ono precejen mm neni delane na to, aby plne pokryvalo potreby rocniho ditete dlouhodobe. I kdyz kratkodobe to jde, mam to overeno, kdyz byl maly nemocny a tyden skoro nejedl a jen se kojil a neshodil ani gram 🙂