Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

evikg__2
30. pro 2009

berenika, dakujem. Tou tabulkou si mi otvorila oci. 🙂 Celkon zaujimave vidiet to takto pekne v tabulke, lahko porovnatelne.

jitrenka4505
31. pro 2009

holky, chtela bych uvarit 9.-ti mesicni dceri ryzovy nakyp s jablky. kojim ji a UM jsme ji nikdy nedavala.v raceptu je kojenecke mleko, myslite, ze si muzu odstrikat a uvarit z meho mleka nebo je to blaznivy napad? 🙂

jindri
31. pro 2009

jitrenka: přidala bych klidně své mlíčko, ale nevařila bych 😉

berenika39
31. pro 2009

evikg, tak to jsem ráda, o to mi šlo. V diskusích kolují všelijaká pořekadla, přenášejí se jednotlivé názory a postupně lehce obměňují, ale často to nemá s realitou moc společného. Něco se nedá samozřejmě objektivně posoudit, ale zrovna jak je na tom energeticky UM v porovnáním s KM, kolik čeho oba druhy mlék obsahují, to se najít dá. Takže "UM do tří let" - ano, pro dobrý pocit maminky a vyšší obrat potr. řetězců.

lenka1smejka
31. pro 2009

berinka -dakujem za tabulku fakt super

petreva
1. led 2010

Ahoj holky,
pořád přemýšlím, jeslti má moje holčička dost mléčné dávky...prosím poraďce, co myslíte???
- kolem páté kojení
- kolem deváté kojení (po probuzení občas kousek rohlíku nebo něco podobného, co snídám)
- dvanácté oběd - maso-zelenina
- třetí svačina - většinou jogurt,acid.mléko ap buď samotný nebo s ovocem, občas ovoce samotné
- šesté večeře - kašička domácí, ALE když ji uvařím a zředím mlíčkem, dám ho tam cca 30-40ml, což je radikálně méně, než když se dělá instantní, kam patří cca 130-150ml (to nevím, jeslti lze počítat za mléčnou dávku)
- půl osmé kojení před spaním (to si jen tak cucne)
Občas kojím v noci 1x, ale více méně už ne. Když nahradím kojení v devět "snídaní", kam bych zařadila asi nějaký rohlík s lučinou nebo tak něco, tak bude zase o jednu mléčnou dávku méně 😒 . Je mléčná dávka lučina na rohlíku? Asi ne, že. A co se považuje za "kojení", i to, když si dítko cucne po jídle? Elenka si někdy ještě dá po obědě nebo odpol. svačině, tkay po kaši, ale to je jne tak na žízeň. To se asi jako "kojení" nepočítá, ne?
Asi mám hloupé otázky, ale přemýšlím nad tím...na kojeni.net se píše kolem 9.měsíce ještě cca 3kojení 😕 Díky za postřehy a krásný Nový rok 😵

jitrenka4505
1. led 2010

petreva: mame stejny problem na premysleni🙂 ja taky davam snidani, svacinu, obed, a odpoledne po obede kojeni, pak kojeni po probuzeni, ale zda se mi, ze ji to odpoledne taky nestaci, tak ji jeste dam do ruky krupky nebo ryzove chlebicky, no a vecer kasicku. V noci kojeni tak 2-3x, jak kdy. taky si rikam, ze 2x denne, kdyz nepocitam nocni kojeni, je mozna malo na ani ne 9.-ti mesicni mimi. mozna i proto se v noci budi tolikrat na kojeni, kdyz driv to bylo jen jednou denne.

momin
1. led 2010

Holky od kdy muzou deti normalni mliko. Vim ze na to mame jeste cas... 😀 Ale jen tak pro informaci.....

ojo
1. led 2010

momin, kukni na přechozí stránku, měla jsem stejný dotaz 😉

ber,super stránka 🙂

petreva, máte víc mléčný dávky než my 😅 😅 😉
já dávám malýmu mlíko už jen ráno 180ml, odpol 200ml a večer kaše...no ale teď od osmýho měsíce jsem chtěla i odpolední mlíko nahradit svačinou...no ale myslím, že když jogurt nebo lučina se dá taky považovat za mléčnou dávku...akorát na krabici od mlíka Hami je uvedeno že od 7-9 měs. by měla být mléčná dávka kolem 1000l, takže my to určo nesplňujem 😅

momin
1. led 2010

😅 diky...

lenka1smejka
1. led 2010

No moja mala zje rano 180ml mlieka a vecer mliecnu kasu 190ml.Viac do nej nedostanem-co sa mlieka tyka

petreva
2. led 2010

JITŘENKA, tak vy kojíte 2x a jedno chceš nahradit? Ale když ho nahradíš mléčným výrobkem, tak je to dobře, bude to mléčná dávka. A když kojíš i v noci, tak si myslím, že to stačí. Kojení se počítá za 24hodin a je celkem jedno jestli přes den nebo v noci.
OJO, jeden litr mlíčka? To se mi zdá hodně. Já vyčetla na kojeni.net že kolem 8měsíce cca 600ml mléka a mléčných výrobků (zhruba prý 400-500mlíčka, což jsou 3-4kojo)

iinuska
2. led 2010

ahojte, vcera sme oslavili 8 mesiacikov, tak spadame uz do tejto skupinky 😀

chcem sa spytat, malemy by som rada zacala davat biele jogurty. Vraj zvolensky je dobry. Activiu nedavate?

momin
2. led 2010

iinuska ja davam Activii nebo dobrou mamu... 😉

sayast
2. led 2010

jako jogurty se doporucuji bud activie nebo holandie. spravne ten jogurt pro tak male deti ma mit pres 3% tuku. to dobra mama nema 😉

ojo
2. led 2010

jogurty dávám activii 🙂 nevíte od kdy se smí ovocný??

petreva, já to přečetla špatně, je tam uvedeno 6-8m - 1000ml, 8-10m - 750ml, 10-12m - min 500ml....no nevím, jak to myslí, taky mi to připadá hodně 😅

já ještě kojila i ráno, v noci jsem ho přestala kojit asi v 7měsíci, aby si zvykal spát celou noc a to měl na večer jen mlíko s kaší jsme začli před vánoci, ale už nekojím vůbec, sám se odstavil tohle úterý 🙂

jitrenka4505
2. led 2010

OJO a jak jste odstavovali v noci? bez place asi ne, ze? nebo si to nahradila UM?
PETREVA to jsem nevedela, ze se to pocita za 24 hodin, tak to klidne ji muzu davat jen jednou za den z prsu, protoze ona stejne sibalka spis chce tuhou stravu. ale v noci ne, to ji mamincino mlicko chutna🙂

shaula
2. led 2010

Ojo - nejlepší jsou bílé jogurty, takže pokud nemusíš, ovocné nedávej. Většina jich obsahuje barviva a aromata, takže nic zdravého v nich není. Lepší máš do bílého jogurtu dát čerstvé ovoce nebo přesnídávku, případně později třeba dobrou domácí marmeládu (ale s tou bych moc nespěchala, obsahuje zase moc cukru).
Jogurty jsem vždycky kupovala podle složení - aby tam bylo jen mléko a živé jogurtové kultury. Takové věci jako želatina apod., jaké obsahuje třeba Dobrá máma, nemají v kvalitním jogurtu co dělat. Nejvíc jsem dávala Choceňský smetanový, Olma Bio nebo Olma Klasik, a Selský Hollandia.

ojo
2. led 2010

jitrenko, u nás to bylo bez pláče 😵
já jsem začala dávat v 19h UM, protože jsem už měla málo mlíka a pak ještě kojila ve 22h a pak až kolem 5h ráno...no a pak jsem zkusila kojo ve 22h zrušit...bylo to v pohodě, jen se budil na kojo asi kolem 4h, pak za pár dní až zas kolem 5h, pak po týdnu už i dýl...tak pak jsem zrušila to nošní kojení 🙂 ...a vždy když se vzbudil, tak jsem hned přiskočila a dala dudla 😉

a bylo to teda opravdu bez pláče, on Tomáš neni uplakaný typ, takže i když se vzbudí, tak nikdy nezačne plakat a v noci když jsem dala dudla, tak v pohodě zas usnul...no a když ne, tak prostě ležel ve tmě a hejbal se tam, nemusela jsem ani uspávat nebo kolíbat 😅

teď se standartně bude mezi 7 a 8h raní 😵 😵

Shaula, mě dr. doporučovala bílé aktivie nebo ty holandie 🙂 tak mu spíš budu do toho dávat to ovoce 😉

momin
4. led 2010

Holky ja mam jeste dotaz k tomu mliku? Jake nejlepsi ze zacatku? Jaka znacka.... nemyslim UM,ale normalni mleko!

rimmel
4. led 2010

momin a to uz ted?

momin
4. led 2010

Rommel jeste neeeee... 😉

rimmel
4. led 2010

ok momon 😀 😀 😀 inak kedy sa moze take mlieko dat? ja vobec neviem 😅

nikollette
4. led 2010

Určite plnotučné, a značka, čo ja viem... Rajo 😅

janetty
4. led 2010

ja do polievok, alebo zemiakov dávam CBA, alebo Sabinovké...

momin
4. led 2010

rimmel bylo tady psane ze po roce uz jo...
A to potom nahradi uplne UM? nebo jak se to dela? 😅

rimmel
4. led 2010

wow to som nevedela ze tak skoro..ale mozem aj na um ostat ci nie? resp na varenie a tak?

momin
4. led 2010

No to ja prave nevim... Holkyyy kde ste nekdo kdo neco vitee?? 😅

shaula
4. led 2010

Obecně se uvádí, že po roce se dá KM používat do pokrmů, k přímému pití se doporučuje od 2 let (někde dokonce od 3 let). Je otázka, nakolik je to opravdu nutnost a nakolik tlak společností vyrábějících UM... Takže prostě zapojit selský rozum 🙂 Ono není třeba s KM nějak spěchat, přece jenom je primárně určeno pro telátka, nikoli pro děti 😉 Jinak ale mléko rozhodně plnotučné, jak už se tu psalo...

ojo
7. led 2010

hoky, od kdy můžu dávat malýmu celou mrkev?? myslím tím, že nebudu muset vykrajovat ty středy?? díky 🙂