Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

rimmel
12. led 2010

egyp.iba klasicke maslo, ziadne perly ci podobne svinstva 😉

moravanka
12. led 2010

Chtela bych se zeptat, jak zacinat s chlebem (pecivem). To date diteti kurku do ruky na zuzlani, nebo hned kousky? Bojim se, ze se mi mala zacne davit. Mame zatim jen dva spodni zuby.

momin
12. led 2010

moravanka nam doktorka rikala ze kurku prave ne! Ale nekdo dava.. to je ruzne.... 😎
Maly ji nechce kousat. Ale kdyz mu nakrajim ten prostredek na kosticky a davam mu tak mu docela chutna. Myslim ze rozzuzlat to zvladne i bez zubu.... 😉 vsak za zkousku nic nedas....

rimmel
12. led 2010

moravanka ja som zacala s kuskami omaslovaneho chleba so sunkou ..a potom ked s tym bol ok, tak vonku v kociku kusok chleba do ruky aj s korkou. 😉

gartneroval
12. led 2010

Ahoj holky, chci se zeptat, vy co máte děti okolo toho ročku, dáváte jim už k obědu denně polévku i druhé? Já dávám bud polévku, nebo druhé. A když dáte polévku, tak stačí to? Nebo dáte polévku pak spát a potom druhé. Malé stačí bud ta polévka nebo druhé. 😕

rimmel
12. led 2010

gartner ja byt tebou riadim sa iba podla malej nie podla druhych 😉

petrach
14. led 2010

ahojky,

chci se zeptat,začínáme s chlebem,co všechno mažete?? jaké druhy syru atd..dekuju..

evinkaa
14. led 2010

petrach: Já dávám obyčejné živočišné máslo nebo Lučinu. Asi týden zkoušíme libovou šunku. 😉 Některé maminky ještě dávají třeba avokádo jako pomazánku, ale to jsem nezkoušela. Nebo dám třeba do másla žloutek. Ale přiznám se, že s pečivem nemám moc úspěch.... 😒

rimmel
14. led 2010

petrach ja mazem iba maslo a na neho mozes dat bud nic alebo sunku alebo tvrdy syr.

aponchie
14. led 2010

chutna detem ta lucina?ja to do te starsi nemohu dostat od batoleciho veku prej je to suche 😲

evinkaa
14. led 2010

aponchie: Naší malé právě taky Lučina moc nechutná... Jen to jednou za čas zkusím. Zítra si ji dám k snídani já, tak uvidím, jestli si vezme se mnou. 😉

petrach
14. led 2010

evinkaa on prave jak vydí me jíst chleba,tak by se zblaznil..přitom zuby ješte nemá,ale chleba už jí krasne..tak ho chci davat..a dekuju za rady

ojo
14. led 2010

petrach, já jsem zkusila dát malýmu žužlat kůrku...taky zuby nemáme, ale něco se mu z chleba dostalo do krku, tak ho natáhlo a poblil se ☹
a jak chleba malýmu dáváš?? mě přijde, že ani nekouše a to mu jídlo mačkám vidličkou, aby tam kousky měl 😒

petrach
14. led 2010

ojo nejdřív jsem skoušela ode me vyložene drobečky,to mu šlo a ted už sní nakrajené kousečky,ale ne moc velké..on to žudlí mezi dasnemi,taky nemá čím kousat 😀
mela jsem prave strach že mu to nepujde a překvapil me..ta kurka je asi tvrdší,já dávám jen střídku,ta se líp rozpustí

rimmel
14. led 2010

petrac simonek nevie spapat korku?

nikollette
14. led 2010

Lučinu už môžem dávať???

rimmel
14. led 2010

nikollette zevraj hej, sice ja neviem co to je ale uz sa tu o lucine popisalo a pamatam si to takze ano 😉

breslerka
14. led 2010

Ja som bola nedavno na 10mesacnej a lekarka mi kazala, ze z mliecnych len activiu bielu (ale stale kojim), vraj tie tazke smotanove (navyse slane) veci nie a Lucina je smotanova aje tam sol....

rimmel
14. led 2010

aha no tak tu to mas breslerka ti zodpovedala 😉

a ano co sa jogurtov tyka tak iba biele ciste jogruty sa maju davat a syry tvrde a neplesnive. 😕

breslerka
14. led 2010

a ake syry?Ja sice by som nemohla mala nema zuby este 🙂 , napr. neviem, ci cottage sa moze, som sa zabudla opytat, asi preto ze lekarka jednoznacne povedala, ze do roka z mliecnych len activiu reso. iny probio jogurt, ale nie nizkotucny, takze cottage asi aj tak nie, to je tusim nizkotucne...

leca
14. led 2010

babenky, tak som skusila dat malemu papat roztek pod mojim dozorom, najprv som mu davala po kuskoch a potom som mu ho dala cely do ruky a taky bol spokojnucky, a na druhy den som mu tam dala trosku masielka, no a stale ked nas vidi ranajkovat, musi dostat aj on. Isto je to pre neho zmena, konecne nieco ine, preto mu to chuti.
Petrach,presne ako Ty pises, ked nas vidi, musi aj on papat to co my.

shaula
14. led 2010

www.kojeni.net i všechny ostatní dostupné informace uvádějí, že Lučinu v tomto věku už můžete. Smetanu (v Lučině nebo jogurtu) bych neviděla jako závadnou, dítěti se stejně mají dávat všechny věci plnotučné, takže to zas tak nevadí. Horší je ta sůl,nicméně uvědomte si, že soli se stejně 100 % nevynete, vždyť je i v pečivu. A té lučiny zase nesní kvanta za den... Rozhodně bych radši dávala Lučinu než jakékoli jiné sýry (tvrdý dostali kluci až po roce a tavený vůbec ne a nemíním jim je ani dávat).

rimmel
14. led 2010

breslerka jasne ze mala moze syrcek, nastruhaj ho na cestoviny s cukinou a tekvickou a mas super mnamku 😉 babatka predsa prednymi zubkami iba odkusuju no dasnami kusu a ide im to velmi dobre neboj 😉

a aky syr.? neviem tu kde som maju ine syry.ale v podstate tvrde, menej solene..aidam napr 🙂

shaula
14. led 2010

Rimmel - eidam je "jiný sýr" ? 😀 😉

rimmel
14. led 2010

shaula neeee tu kde ja som aidam nemaju...pisem ze tu maju ine syry 😀

breslerka
14. led 2010

ja som skusala Lucinu este predtym, ako som sa lekarky spytala 😅 , malej straaasne chutila, ale tiez sa mi zdalo, ze je vycsi problem ta sol, ako ta smotana a inak jej veeeeelmi chutila.....ja si tiez myslim, ako Shaula, ze naco tvrdy syr, taveny teda vobec, ved to je same olovo a tazke kovy, a vlastne do roka to netreba silit si myslim, strava do roka ma byt skor 1tvarna a potom postupne zavadzat ine a dopracovat sa k strave dospelych....ale zas ked raz za cas Lucinu dam, nic tym nepokazim asi....aj ked isto je lepsie jogurt, ale moja miluje maso a tu Lucinu hltala, ze som jej ju musela brat prec 🙂

shaula
14. led 2010

Rimmel - aha, už mi došlo, jak jsi ten příspěvek myslela. Asi si sedím na vedení 😀 Pochopila jsem to tak, že u vás mají sýry tvrdé, méně solené, např. eidam 😀 😀 😀

ojo
14. led 2010

petrach...aha 🙂 no já jsem už zkusila dávat Tomášovi sušenky od Sunarky...nehcala jsem ho si ji držet a aby žužlal...tak se vždy tvářil divně, když mu z toho zůstalo pár drobků v puse 😅 ale spapal ji celou...ale jednou se mu podařilo odlomit větší kousek a už to nepřežvejkal dásněma a posunulo se mu to víc dozadu, tak ho taky natáhlo a ublinkl si...
asi to je o náhodě, že se mu to dostane do krku do tý polohy, kde to nespolkne a ani nedá zpátky do pusy 😅

jinak jsem myslela, že bych mu zkusila dát na žužlání mrkev, aby trochu zapojil dásně...páč mi přijde, že i to jídlo na kousky, jen promne jazykem a spolkne a vůbec nežvejká 😕 😕

janetty
14. led 2010

petrach, ja na chlieb mažem obyčajne maslo a robím rôzne pomazanky: maslo + nastruhana surová mrkva - kalerab - tvrdý syr - uvarene žltko - nasekanú šunku - lyžičku lekváru... alebo chlieb s bielym jogurtom či viživou...

aponchie
14. led 2010