Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

rimmel
2. pro 2009

pribináček obsahuje tvaroh, který zatěžuje ledviny, proto se nedoporučuje do roku, ideální je bílý jogurt s živými kulturami (hollandia, aktivia, selský) ten se zavádí v 8.m

toto som nasla. 😉

vendulka
2. pro 2009

ahojky, tak my uz dali myslim 2x nebo 3x lipanek a vse bylo v pohode ,a mala byla jak u vytrzeni 😉 a jogurt jsme zavedly na doporuceni dr uz v 7m

haniak123
2. pro 2009

Ahojte, rada by som iba upozornila na jeden internetovy obchodik s deckou vyzivou. Ma veky vyber hlavne pre babatka do 1 roku. Maju tam aj recepty...
http://www.facebook.com/home.php?#/pages/BABY-F...

rimmel
2. pro 2009

co je to lipanek?? 😅 zeby pribinacek?

vendulka
2. pro 2009

jo je to jakoby pribinacek,ale od jine znacky a ma to jako lipanek 😉

rimmel
2. pro 2009

no ja neviem, ved vsade sa hovori ze tvaroh sa nesmie a ked ten jogurt obsahuje tvaroh tak hadam nedam... 😕 😝 😀 ale fakt vendi kukni si to dadke..pokaj ja kuknem a hodimlink

rimmel
2. pro 2009

Tvaroh je zdravý, aebo má vysoký obsah bielkovín, takže malému bábätku môže ich vysoká dávka v čerstvom tvarohu
zaťažiť obličky, ktoré ešte nie sú dostatočne vyvinuté. Preto je lepšie s tvarohom počkať až po 1. roku života dieťaťa.

vendulka
2. pro 2009

no ale myslim, ze zase tolik tvarohu tam nebude, buhvi z ceho to delaji,a ja vim, ze tvaroh az v roce nejdriv... 😉

jaja257
2. pro 2009

joj, babeny ja tak zavidim , ze vam to deticky vsetko papaju. Moja paradjky ani omylom, raz som jej dala poharik co obsahoval pretlak a vyplula to na mna a ona nevypluva, ked sa jej to uz dostane do pusy tak zje, len dostat tam to je problem ☹ . A piskoty ? Ani omylom ani sladke keksy pre deti, jogurt s ovocim nula bodov, samotna biela aktivia len tak sa zaprasi a podobne, asi mam cudne dieta 😀

rioko
2. pro 2009

ahoj holky, tak stejně jako Vendy dávám skleničky od Hami i Hippi, i Sunarky, špenát jsem dávala taky od 5 měsíce, myslím že některé věci je potřeba vyzkoušet trošku a když to nic nedělá, tak v pohodě, ale třeba cibuli bych taky nedávala k vůli nadýmání
jogurty dávám ovocné, protože bílé nechtěl, doktorka je myslím dobrá a zkušeností má fůru a v tomhle na nic dám...udělala jsem teda blbost, že když nechtěl meruňkový, borůvkový ani jiný, zkusila jsem jahodový a osypal se, ale třeba přesnidávka mu nedělá nic ani s jahodami
pribiňák nedávám, doktorka sice říkala že zkusit můžu, ale souhlasila s tím, že to dítěti nic tak výživného nedává a je pravda, že zbytečně brzy se zatěžují ledviny, jogurty kupuji od nestle od 8 měsíce a stejně tak takové dezerty, Vojtovi moc chutnají
piškoty si myslím neublíží, když jich je pár, klidně bych je dala, ale Vojtík je nechce

vendulka
2. pro 2009

je to labuznik 😀

rioko
2. pro 2009

vendy jo on ví co je dobré 🙂

jaja257
2. pro 2009

az prilis velky labuznik 😀 ona je taka, ze ak ma dva dni nahodou to iste, ked je mamka leniva, tak je problem este vacsi ako normalne. Proste keby som si nechala nieco na dlhsiu dobu, napr. do mraziaka a ze rozmrazim, tak sa mozem rozlucit s tym, ze to zje 😝 a vraj malym detom nevadi ked jedia to iste, tuuudle nudle, mojej to vadi 😀

vendulka
2. pro 2009

tak ja s jahodama zatim nic nedala a zatim aniv planu nemam...

jaja257
2. pro 2009

vendulko, to je zaujimave, ze z jogurtu sa vysypal, pretoze sa odporuca, ze ked je niekto alergicky na jahody, tak prave jogurt, smotana alebo mlieko tu alergiu trosku neutralizuju, viem o com hovorim, som alergicka na jahody 😉

vendulka
2. pro 2009

jaja???kdo se osypal?u nas nikdo, to Vojtisek od Rio 😅 😀 😀 😀

rioko
2. pro 2009

vendy a víš co chutnalo Votovi hodně? koprovka podle receptu od Anippe, on odemně moc nechce, spíš ty skleničky, ale na tohle otvíral pusinku krásně - chceš recept?

rimmel
2. pro 2009

jaja si alergicka na jahody a synovi das jahodovy jogurt moje nervyyy 😀 😀 😀 😀

vendulka
2. pro 2009

rio, diky,ale nechci bo ja koprovku nesnasim a tak bych to nemohla ani udelat, by se mi asi otocil kufr 😀 ale diky 😉

jaja257
2. pro 2009

rimmel halo, to ja nie, to dava vendulka, ja malej jahody ani omylom, lebo sa bojim a inac ja mam dcekru a nie synceka

jaja257
2. pro 2009

prepacte, estra raz ja nedavam jahody ani vendulka ale rio, to mam za to, ze mala ma tahala za nohavicu ked som citala.
vendulka prepac 😉

vendulka
2. pro 2009

co to tady je za sotka? 😀 😀 ja jahody nedavam, davam bilej jogurt a jen asi 3x jsem dala lipanek a tak mi porad neco nenutte 😀 😀
jaja spletla jsi si me s rio, ne?

rioko
2. pro 2009

jahody jsem dala já, teda jogurt, protože Vojta jiný nechtěl, no osypal se a samozřejmě už nedostal, ale nějak jsem to nedomyslela - protože jahodová přesnidávka byla ok, no už nedostává s jahodama nic

rimmel
2. pro 2009

baby sorry ja som si do pomylila 😅

vendulka
2. pro 2009

o nic nejde, hlavne ze jsem se dopatraly konce 😀

natalii6
2. pro 2009

rioko: ja by som ta poprosila o ten recept na tu koprovku 😉 dakujem

rioko
2. pro 2009

tak na másle trošku hladké mouky - už jsme začaly s lepkem, pak nakrájené brambory, zalila jsem to umělým mlékem - dáváme sunar, přidala jsem kopr nasekaný a vařila až do měkkých brambor, přidala trošku olivového oleje a rozmixovala a Vojta se olizoval 🙂

rimmel
2. pro 2009

rioko a to si touplne rozmixovala? ale kebyze chcem, mozem vidlickou roztlacit hej? ten zemiak? a kopr cerstvy ci suseny?

rioko
2. pro 2009

jo rozmixovala v pohodě ale klidně můžeš rozmačkat pokud to tak jí, Vojta chce mixované a kopr jsem dávala
čerstvý
taky můžete udělat něco jako svíčkovou - na másle orestovat mrkev, kousek petržele a celeru, zasypat hladkou moukou - trochu, zalít mlékem umělým, přidat kosky hovězího masa, já jsem přidala ještě trochu rýže a pak všechno rozmixovat - až je maso úplně měkké, ještě trochu olivového oleje jsem tam dala

rimmel
2. pro 2009

rioko hej moj uz normalne aj chleba sam spapa aj cestoviny a uz ich ani mackat nemusim teda take male 😀

ta svieckova moze byt dobra, dala by som mu to s cestovinou a maskom mnam mnam 🙂