Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

lenka1smejka
19. led 2010

no ano ak malicku to naduva tak by som to este nedavala ja chcem zajtra vyskusat hrasok.No uvidime 🙂

aponchie
19. led 2010

jako klasiku uvarit na kasi nebo polevku?a budes to nejak ochucovat nebo jen tak pomixovat s necim?

lenka1smejka
19. led 2010

no uvarim hrasek mrazeny,dam tam aj mrkvu a asi zemiak.No budem to varit pre nas vsetkych ale nez to pojdem osolit tak malej odoberiem

aponchie
19. led 2010

aha ja myslela jako samotnej nejak 😀 tak to mu bude urcit echutnat hrasek je beztak sladouckej 😎

lenka1smejka
19. led 2010

no to dufam,lebo ona je vyberava 😀 inak koprovka jej velmi chutnala a bola velmi rychlo hotova-super jedlo do toho som jej pridala zltko mnam

aponchie
19. led 2010

a jak jsi ji udelala koprovku jako s jiskou a smetanou?

rimmel
19. led 2010

caute baby no my mame brokolicu, kvetak, aspon 3krat tyzdenne..v podstate furt mu to varim..brokolicku, hrasok, mrkvu, kvetak, cocku, zemiak, zelenu fazulku, por, tekvicu, cukinu...a z nicoho ho nenaduva..teda aspon myslim...budi sa v noci dost ale on sa budil takto este pred prikrmami a nikdy mi v noci nevresti takze prdikmi to nebude ci ano?????

inak dnes som mu dala po prvykrat rajciny, uvarene s cerv.paprikou a zemiackom tak dufam ze sa mu nic nestane, uz pred tyzdnom ochutnal z tatovej rajc.omacky na cestovinach a nic tak hadam to bude ok, niesme na nic alergicki tak dufam ze to tak aj ostane 😖 😀

rimmel
19. led 2010

baby teraz nad tym rozmyslam ci fakt mu nesposobujem prdiky ☹

co myslite? v noci ked sa teda zobudi, zamrnci, pridem, dame cece a o par sekund spi dalej...kebzye ma prdiky tak by asi vyprdel a viac plackal alebo co cinie?

aponchie
19. led 2010

rimmel jste stastni u nas je to zrejme vsecko hooodne citlive a na delsi beh 😀 hele nase mala marus je tak"poslusna",ze u nocniho kojeni kdyz ji mirne zvednu nozicky jak ona chrape u toho sani se vyprdi to je parada,ale pres den ju to tlaci a mrci tak ji obcas pomuzu ,ze ji dam do vajicka a treba do 10min si foukne 😀

rimmel
19. led 2010

no prdiet predsa musia ne? moj cez den prdi sam....spokojny...nevidim ze by s tym mal problem,neviem 😕 teraz si zacnem namyslat vselico pomooooc 😀

aponchie
19. led 2010

no to je silene,ale zase na druhou stranu Terka ta rvala jak tur 4mesice v kuse 24/7 prdikama kolikama to sem s epodivala na vodu mattoni a byl pruser ted u marenky sem si dala very hot koah soi nudle a nic a pak zrazu si dam brokolici a naduva ju dva dny 😝

rimmel
19. led 2010

faaakt? a to ako vidis ze ju naduva ako to zistis?

sa mi nezda ze by moj fakt nemal s nicim problemy.. 😕 aj ked bol maly tak netrpel kolikami..

rimmel
19. led 2010

ako ma dni ked vidim ze prdi trosku viac......ale zeby mu to vadilo? tvojej to vadi ked ju naduva??place alebo co?

sorry ze sa tolko pytam 😅

aponchie
19. led 2010

no pac do soboty pohoda a v sobotu sem si dala na obed aveceri brokolici a zemak nic jineho potencionalne nadymaveho a od nedele rana s enapina prdi a to sme ji rpave od nedele jeste davala jidlo s brokolici

neplace to ne ale fnuka trpi jak pes 😀

egyptanka
19. led 2010

rimmel, podla mna mas pravdu, ved aj my prdime a nemame z toho problemy, uz nie su novorodenci tak sa s prdmi vedia lepsie vysporiadat ... ja ked varim nieco co moze naduvat tak pridam do toho kusok fenikla ... a za prve zmierni prdy a za druhe prida prijemnu chut jedlu.

Co sa tyka jedla tak u nas vobec nefici cervena sosovica a por. Za to zboznuje zemiaky a kuskus.

Dnes som bola na poradni a vravela, ze uz mozem davat mliecne vyrobky ... jogurty, milaciky a podobne. Ake su najvhodnejsie?

rimmel
19. led 2010

ahhhhaaa no chuderka ☹ tak nabuduce aspon vies ze zaaadna brokolice 😀

aponchie
19. led 2010

du na pizzu

rimmel
19. led 2010

egyptanka iba biele jogurty su naj..ciste, biele...ziadne pribinaciky ci podobne 😉 a ak to nebude babu chutit, tak mozes do toho bielehojogurtu pridat nastruhane jablcko ci daco take s cim mu to osladis 😉

cestovatelkaandrea
20. led 2010

ja som davala do bieleho jogurtu troska popuceneho bananu, v lete broskiny alebo nektarinku.

inak co sa tyka strukovin, nas s tym nikdy nemal problemy. akurat sa viac vyprdkal a bolo. samozrejme, ze som mu na zaciatok davala velmi malo strukovin a postupne pridavala viac a viac do stravy. no a ked mal nahodou stravu z poharika a boli tam strukoviny, tak ani ta mu nevadila.

lenka1smejka
20. led 2010

No ahojte,mala sa isla zabit myslela som,ze uz praskne ako jedla tu hrachovu polievocku-dalôa som jej tam mrkvu petrzenovu vnat,zemiak a mrazeny hrach.Zjedla asi takych 200g inak mi najviac zje 100g.Prdela cely den ako o zavod a teraz sladko spi-dufam,ze az do rana 😀

aponchie-ja som jej tu koprovku spravila takto-Dala som si do hrnca polovicku smetany a kopor,chvilku povarila,potom som tam dala malu lyzicku oleja,zaliala jejim mliekom 60ml zase chvilku povarila a potom som tam dala 2male lyzicky hladkej muky.Ja zaprazku nerobim ani do nasej polievky-neviem ju robit,vzdy mi zhrudkavi

rimmel-nemyslim si,ze mu sposobujes prdiky.Aj moja sa obcas budi v noci-skor je to take obdobie-ved raz na to budeme spominat zo smiechom 😀

icejane
21. led 2010

Ahojte..nemam toľko času to tu všetko od začiatku čítať..tak vám poprosím o radu...mi už papkáme zeleninku: mrkvu,cukinu, karfiol,brokolicu,cviklu,zemiak,kaleráb a kur.masko v rôznych kombináciách...čo už môžem začať dávať zo zeleninky....a tiež ovocie a to banán alebo výživky kupované .. dakujem za rady 😵

rimmel
21. led 2010

ovocie mozes banan, jablko, hrusku, broskynu, marhulu, nektarinku, mango, avokado .uz ma nenapada...

a do zeleninky....osmazenu cibulku, syr, cestoviny, rizotko mozes tiez robit..tekvicu tiez mozete papat..por...
tiez biely jogurt mozes,, ci chlebik s maslom...zelenu fazulku, hrasok, cervenu sladku papriku,......uz neviem 😀

icejane
21. led 2010

rimmel a ake maslo ? a cestovinu vajecne alebo nevajecne ? 🙂

rimmel
21. led 2010

cestoviny nevajecne a maslo iba obycajne, ziadne perly ci ramy a podobne svinstva 😉

gartneroval
21. led 2010

Ahoj, chci se zeptat, myslíte, že se může UM vařit, uvažuju o té koprovce a normální nechci dávat.

rimmel
21. led 2010

gart jasne 😉

shaula
21. led 2010

Gartneroval - UM by se vařit nemělo, rozmíchej ho jen v trošce vody a pak vlij do hotové uvařené koprovky 😉

Icejane - http://www.kojeni.net/prikrmy.php nebo http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=450901 - tady najdeš tabulky, co můžeš dávat ve kterém měsíci. Podotýkám, že se údaje v něčem liší, tak si musíš vybrat to, co ti připadá správnější 😉 Já se řídila hlavně www.kojeni.net.

janetty
21. led 2010

gartneroval, aj ja viem o tom, že UM sa nemá variť. Do jedla sa pridáva hotové /také, aké dávaš piť/ 😉

gartneroval
21. led 2010

Díky holky, ale ted vůbec nevím jak ji uvařit, pro nás dělám koprovku tak, že udělám zásmašku, naliju mléko, míchám dokud omáčka nezhoustne a pak přidám kopr, sůl atd., no a to mám na tu zásmašku nalít vodu? No jejda, blbá koprovka a já to nechápu.

janetty
21. led 2010

no namiesto mlieka pridaš vodu 🙂 ale menej a potom hotové odstavíš z pece a domiešaš urobené mliečko... Ja by som to tak urobila. Možno ti poradi niekto niečo iné, ale UM by som nevarila. Ja do omáčiek, alebo zemiakovej kaše, či krupice, puding, používam už obyčajné mlieko. //jedla s mliekom robím asi 1-2krat do týždňa//