Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

rimmel
18. dub 2010

resp asi aj viac ked nad tym tak rozmyslam.. 😕 😀

ockovelasky
18. dub 2010

ahojte.. Baby, môžem dať malému žltý melon? Ak áno, musím ho nejako tepelne upravovať? ďakujem.. 😀

rimmel
18. dub 2010

ocko ano mozes a nie neupravovat! pekne cerstve do rucicky..ale ja osobne by som dala pozor aby bol taky uz makkucky lebo moj syn niekedy dokaze takykusisko odkusnut 😅

iinuska
18. dub 2010

super, dobry tip, melonik skusim aj ja 🙂

ockovelasky
18. dub 2010

No veď to, že aj môj nevie papať malé kúsky, to hneď všetko naprace do pusinky.. 😀 😀 ďakujem

rimmel
18. dub 2010

za nic 😉

achina
18. dub 2010

Omlouvam se, asi to sem nepatri, ale nechce se mi na toto zakladat novou diskusi. Udelala jsem asi chybu, kdyz jsem maleho doted nechala pit caj z dudliku. Dnes jsem zkousela dat mu pitko, ale nechce a place. Nemate nejakou radu ?? Myslite, ze se to odnauci? Neumim si predstavit, jak pije v noci z pitka nebo sklenicky. ☹ Moc diky !

dm1
18. dub 2010

achima to sa musi len naucit neboj sa chce to len cas. nas sa to tiez dlho ucil

ale neviem si predstavit davat mu fakt pit v noci cez sosacik.... ja kojim tak v noci ine tekutiny nedavam

lenka1smejka
18. dub 2010

achima-moja mala tiez pije stale z flasky nechce pit z hrnecaka ale tento tyzden idem robit na nu pokuse 😀

jasminka.25
18. dub 2010

achina, náš Daneček pije z dudlíku dodnes, a to je mu 16 měsíců. Zkoušela jsem pítko už v šesti sedmi měsících, ale bez úspěchu. Myslím, že se ale nemáš čeho bát, dnes kromě dudlíku používá i klasickou skleničku či hrneček. Dobrý je ten umělý. Brčko ani kouzelný hrneček mu nic neříkají...

achina
18. dub 2010

Jee, super, diky moc za rychle prispevky. Tak ja nevim, asi to budu proste zkouset. Ja jsem si myslela, ze u takhle stareho mimca uz je dudlik ostuda ☹ Ale asi to tak neni..Navic on hodne vypije, z cehoz mam radost. Takze z pitka by nevypil nic nebo malo a to by me nervovalo. Jeste jednou diky 🙂

mata1976
20. dub 2010

ahojte baby, kolkokrat denne by malo dieta jest v 9ich mesiacoch? My zatial ranajky, obed a vecera a medzitym kojim.

A este otazka k syrom, aky je vhodny natriet na chlebik?

iluss
20. dub 2010

mata: my jsme v 9 měsích jedli takto: snídaně kojení, dopolední svačina jogurt, oběd zelenina s masem, odpolední svačina ovoce, večeře kaše, druhá večeře kojení. A jinak mezitím občas přes den kojení - ale to jen na žízeň.

V 10 měsících jsme přidali i snídani - chleba nebo rohlík s máslem, nebo lučinou, tvrdý plátkový sýr

Sýry můžeš lučinu, cottage, žervé ... prostě tyhle čerstvé sýry. V každém případě žádné tavené.

rimmel
20. dub 2010

mata my sme jedli 5krat denne. kojenie medzitym. kojenie v 9m uz nieje ako jedlo , iba pitie.
cize normalne ranajky, desiata, obed , olovrant a vecera. 😉

rimmel
20. dub 2010

na chleba ja davam maslo, mrkvovu pomazanku, sunku, tvrdy syr.

lubikaf
23. dub 2010

baby mozes sa opytat, v akych casovych intervaloch jedli vase deti? mne maly uplne odmieta jedlo, zeleninu, ovocie, kase, skoro vsetko, a pri tom jedaval pekne. tak rozmyslam, ci mu nedavam jest prilis skoro po predchadzajucom jedle, alebo ci mu nahodou nejdu zuby, ked nechce jest. trva to uz asi dva tyzdne ☹

jasminet
23. dub 2010

lubi - mne mala papa po 4-5 hodinach, niekedy aj neskor. uz sa mi stalo, ze 7 hodin nechcela vobec nic...

lubikaf
23. dub 2010

fuuuu, no a ja ho chudaka nutim jest uz po dvoch - dve a pol hodinach....a sa mozem cudovat, ze nechce jest.
jasminet tak skusim to aj ja tak, ze mu dam jest az po nejakych 4 hodinach. diky 😉

iluss
23. dub 2010

lubikaf: moje malá papá docela často a je takhle spokojená. (8h snídaně, 10h svačina, 12:30 oběd, 15h svačina, 17:30h večeře). Kdyby papala třeba až po pěti hodinách, tak tedy fakt nevím, kdy bych jí dávala svačiny, časově by nám to asi nevycházelo.

lubikaf
23. dub 2010

no asi zalezi ja na dietati, skusim mu to pretiahnut aspon na 3 a pol hodiny a uvidim, co to spravi. ale keby mu dam o osmej ranajky, tak o desiatej by mi urcite nic nezjedol. asi sa musim zmierit s tym, ze nie je moc velky jedak. bude po tatinovi, aj ten je len ako take sparatko 😒

lubikaf
23. dub 2010

ja = aj

rimmel
23. dub 2010

lubi ja davam presne v tu istu hodinu aby mal dobry metabolizmus a telo sa naucilo ze dostane v tedy a vtedy papat..

t.j.
7,10,13,15,18

lubikaf
23. dub 2010

rimmel a o kolkej ti chodi spavat? to uz po tej 18. hod nic nedavas, ani mlieko? alebo mlieko hej?

lubikaf
23. dub 2010

inak si myslim, ze tak by to aj malo byt, jest v tu istu hodinu. lenze mne sa Filip vzdy budi inokedy, raz o siestej, raz o osmej, tak neviem, ako by som mu to prisposobila 😖

rimmel
23. dub 2010

lubi chodi spat tak medzi 7-8 skor neskor ako skor v posl.dobe..a nie potom uz nic..iba kojenie k uspaniu 😉
a chapem ze sa to niekedy nda ked spia.
moj napr teraz mal papat o 10 ibaze to cele prespal..! spi uz vyse 2hdin co je cudne 😒 no a ked sa zobudi tak mu dam daco spapat, no nie vela aby potom o 1 papal obed...co narobim.

ale inak +-30min od tej doby kedy ma dieta papat je v poriadku. co sa tyka toho metabolizmu.

rimmel
23. dub 2010

mne sa vzdy poradi dat obed a veceru a ranajky v tu istu dobu..horsie je to s olovrantom a desiatou nakolko doobeda apoobede vzdy spi. len nikdy neviem ze presne kedy tobude 😀 ked ale vidm ze je unaveny o 14.30, dam mu olovrant a potom moze ist spat.

zuzanakarolinka
23. dub 2010

rimmel aj mne to +- tak nejako vychádza, ale medzitým niečo podzub si vypýta

rimmel
23. dub 2010

🙂 a to si ako vypyta? moj si nevie pytat 😅 😀

zuzanakarolinka
23. dub 2010

no tak, to sme sa tiež nejako museli pochopiť, keď sme doma, tak ma ťahá za tepláky, a keď vonku a je v kočíku, tak sa vrtí a otáča za mnou, dvíha rúčku a to viem, že niečo chce, keď jej ponúknem piť a nechce, tak jasné, že chce niečo "pod zub" a keď dostane, tak je rada a šup do pusy 🙂

rimmel
23. dub 2010

to ja by som skor pochopila ze chce na ruky ci mamicku ci spolocnost 😅 😀 ja praveze sa snazim mu nedavat jedlo tu a tam ako takemu psovi, i kedniekedy to robim...podla mna je to dolezite, ta pravidelnost a ak sa dieta poriadnenapapa pokazde, hladne byt nemoze