Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

sussanah
31. črc 2011

@jitaurbanova fakt je to individualni. Ja jsem byla zase skoro zoufala, ze proste jakmile uplynou 2h, tak ten nas zase musi neco jist 😀 Nastesti se to upravilo a uz ji jako normalni clovek (ehm.. teda porce ma jako normalni dospely, ale to uz radeji ani neresim 😝 ). Vsak i dospely ji kazdy jinak 🙂

jitaurbanova
31. črc 2011

@sussanah tak hlavně že baští a chutná mu 🙂 a přeju hodně štěstí při druhém miminku a ať je vše ok 🙂

handm
5. srp 2011

Ahoj holky, jdu pro radu, tipy - jaké dáváte přílohy k zelenině a masu? Já furt střídám brambory, rýží, těstoviny, kuskus. Nějak mě nic dalšího nenapadá..poradíte prosím? Díky!

handm
5. srp 2011

Jo a ještě - k večeři si malej oblíbil chlebík s Lučinou, občas máznu máslem. Napadá vás něco dalšího mazacího, co by se dalo vystřídat?!🙂

didi35
6. srp 2011

@handm Jahly, jacmenne krupy, pohanka, ryza natural, quinoa - pozri sa v zdravej vyzive do regalov 🙂

hhenike
10. srp 2011

Ahojte. Chcela by som sa spýtat, ked dávate na obed masovo-zeleninovy prikrm, kolko masa cca dávate denne? A kolkokrat do tyzdna davate maso? kazdy den? ci mate aj bezmasove dni? Musim silno poklopat... ale my mame to stastie, ze syn zjedol zatial vsetko, co som mu dala 🙂, vsetko mu chuti, tak teda sa nemusim riadit podla jeho chuti, musim sama vymyslat, co mu navarim, aby to mal roznorode 🙂.

andelka
10. srp 2011

@hhenike my máme masový den 2-3x týdně a jednou žloutek. Když dávám z masové skleničky, tak dávám půlku a dělá to asi 30g masa. Když dávám masozeleninovou skleničku tak to neřeším, ale masa tam bývá většinou míň.

sofia2008
10. srp 2011

@hhenike mne odporucali dvaja detsky dr. davat 6x do tyzdna maso a 1x zltok..maso davam cca 1 polievkova lyzica denne

hhenike
10. srp 2011

@sofia2008 no ja to zatial robim asi tak ako ty.... takze to nebudem menit 🙂. S tym, ze som mu zacala pridavat aj par kvapiek olivoveho oleja.

hhenike
10. srp 2011

a pouzivate aj nejake koreniny / bylinky? Ja som zatial skusala rascu, petrzlen, trocha bazalky... neviem, co este mozem

sofia2008
10. srp 2011

@hhenike ja olej pridavam tiez, aj rovnake bylinky.. 🙂 aj ma stranke mama a ja dr. stale opkauje, ze maso sa ma 6x tyzdenne, vraj je to velmi dolezite vo vyvoji, aj moja dr. mi to stale prizvukuje 🙂

hhenike
10. srp 2011

@sofia2008 no ved mne to moja dr. tiez povedala, aj som to citala. Len nikde nepisu, kolko vlastne masa. Tak preto sa pytam, lebo mozno niekto dava len 2-3 krát ale vacsie davky a niekto kazdy den mensie a nakoniec to mozu byt tyzdenne celkom odlisne davky 🙂 Ale este sa mi nepodarilo dopatrat, kolko masa by mali zjest drobci napr. tyzdenne....

ivanka85
10. srp 2011

@hhenike ja mam na 1 letaku od Nestle pisane ze od roku 15-30g masa al.ryby denne ale neviem ci varene al. surove..

sofia2008
10. srp 2011

@hhenike ja som citala, ze od pol roka polievkova lyzica masa denne.

zvirka
11. srp 2011

@hhenike Já dávám maso 5x týdně, jednou žloutek a jednou má bezmasý den. Dávám 30-40g syrového denně (mám navážené balíčky v mražáku), občas ještě něco teda vyloudí na taťkovi u večeře 😀 Maso je totiž zatím to jediné, s čím u nás není problém.

siskaa
11. srp 2011

maso by sa malo davat 6x a zltok 1x do tyzdna. jedna porcia masa je 50g v surovom stave, takze uvareneho menej 🙂 ja obcas davam miesto jednej porcie masa cervenu sosovicu - nutricne mi to pride obdobne, maso sa mi k nej nehodi, tak davam iba zeleninu. na zaciatku som iba nahadzala vsetko do hrnca s vodou a uvarila, teraz to zvyknem najprv oprazit na oliv. oleji a potom dodusim. najnovsie tiez davam petrzlenovu vnat, bylinky zatial nie, lebo nemam :D a dnes bude prvykrat kopor na dochutenie, tak som zvedava :D inak mne to velmi chuti aj bez soli, ked je to oprazene a potom dodusene, tak to ma taku super chut 🙂

sussanah
11. srp 2011

@hhenike ja nejsem prilis zastance masa kazdy den, takze ja davala ( a davam) mlademu maso cca 2x tydne, ze zacatku ta polevkova lzice uvareneho nakrajeneho masa + jednou tydne zloutek. Zbytek dnu byly bezmase. Od cca 9-10m jsem zacala delat vyvary do zasoby, ktere pouzivam na omacky a polivky na ty bezmase dny a i tom je spousta zivin 🙂 Takze i to je cesta, ditko prospiva jedna basen, dr s tim zadny problem nemela.

hhenike
12. srp 2011

dakujem za rady. Vsade je trosku pravdy a tak nejako to robim aj ja... tak som sa uistila, ze nie som daleko od tej pravdy 🙂

halienka
12. srp 2011

Prečo sa tu zmenil názov témy? 😕

zvirka
14. srp 2011

@halienka To teda taky nechápu. Mám pocit, že to bylo vymezené pro určitou kategorii a témat podobných současnému názvu je jinde dost. 😠

halienka
14. srp 2011

@zvirka no vidím, že menia mnohým témam názov, a dočítala som sa vraj pre ľahšie vyhľadávanie 😒 Ale to mi moc nesedí, lebo väčšinou tie názvy iba omnoho viac predĺžili, lebo všade pridávajú ešte nejakú otázku 😖 Veď táto téma nie je len o receptoch, ale aj o radách, čo už to bábatko môže a čo nie, kedy pridať ďalšiu potravinu a čo skúsiť nové, ako si pomôcť, keď dieťatku niečo nechutí alebo to ešte nevie dobre pohrýzť atď.

zvirka
14. srp 2011

@halienka Naprosto s Tebou souhlasím. Taky se mi to vůbec nelíbí. 🙄

hhenike
18. srp 2011

Tak otazku mnozstva mäsa sme rozluskli 🙂. Ideme dalej...... Chcela by som vediet, co davate detom jest mimo obeda. My mame zatial na ranajky a desiatu dojcenie, potom je obed, na olovrat ovocie alebo vyziva s ovsenymi vlockami, vecer kasa a pred spankom este dojcenie. Ale to ovocie s ovsenymi vlockami mu uz asi nestaci, o hodinku je zas hladny, takze rozmyslam, ze presuniem ovocie na desiatu a na olovrant zacnem davat chlebík s maslom. Len sa mi to zda velmi jednotvarne na kazdy den. Ako to funguje u vas? Co vsetko davate detom cez den mimo obednajsieho hlavneho jedla?

ija1
18. srp 2011

my do roka jsme davali rano kolem 7 UM, pak kolem 10 jogurt - Hollandii a v pohode vydrzela do pul 1-1 kdy dostala obed, a kolem 4 presnidavku a v pul 7 UM, a v 22UM a pak vydrzela do rana, v roce jsem ji zkusila dat od Sunaru mlicko s kasi - tedka je to novinka, a spi mi po tom celou noc,
jinak ranni svacinku jogurt obcas posunu na odpoledne, a dopoledne dam chleba s maslem, nebo v roce jsem davala i kousek vanocky, kterej ji teda chutna, ale dcerka uz je starsi..........obcas nahradim chleba rohlikem, ale vice mene je to porad stejne 🙂....

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
sofia2008
18. srp 2011

@hhenike no ja davam rano okolo 7,30mliecnu kasu, kedze mala odmieta UM, potom okolo 9,30 davam ovocnu vyzivku,popuceny banan alebo cerstve mixovane ovocie zmiesanu s vanilk.dezertom od danone, kt. je od 8m, same ovocie nechce..o 12,30 obed, o 15,30 biely jogurt, 18,30 kasa alebo zemiakova kasa s mliekom a okolo 21,30 UM v spanku, jednine vtedy ho vypije..skusam davat chlebik alebo rozok s maslom, ale vsetko vypluva 😠 😠

hhenike
19. srp 2011

@em_ka diky za typ 🙂. Tiez som minule pozerala na burizony, ze by ich uz mohol, len som sa neodvazila kupi, ci mu to nezabehne, namacat ich mi teda nenapadlo, aj ked bezne namacam napr. vlocky. Takze super, vyskusam 🙂. Dnes skusime asi cervenu sosovicu a buduci tyzden zaradime jogurt. Inak, mne doktorka povedala, ze mu mozem davat aj klasicky uvareny puding zlaty klas - samozrejme bud v MM alebo UM, ale este som neskusala. Teraz mame dost cerstveho domaceho ovocia, tak si to nechavam na jesen-zimu, ked bude vyber obmedzenejsi 😖

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
ija1
19. srp 2011

@em_ka - holky, nezkousely jste puding od Rossmanna? maji 4 kalisky asi za 28 kacek, a je to primo pro decka od 6-8-10m, tak nevim, ja ho koupila, ale jeste jsme se k nemu nedostaly..., ja si totiz na praskovej puding porad netroufam ani v 15m....

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz