Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

senja
2. bře 2010

Ahoj, mam dotazy: kdy zacinat s masem? Maly je kojeny, prikrmy ma od 6 mesicu. Ja jsem si udelala system: od 6 mesicu - zeleninka, od 7 mesicu - druhy prikrm - obilna kasicka. Mam zacit pridavat maso uz od 8 mesicu, nebo mam radeji pockat treba do 9? Jak mam pokracovat? Co pridat? Kdy zacit s kasickami s kousky? Kdy davat treba kousek jablka nebo kukuricne krupky? Mam malemu jeste davat nejaky caj nebo vodu (na to si ctu rozdilne nazory - nekdo pise, ze urcite, nekdo pise, ze pokud je kojeny, tak ne)? Dekuji.

fifa79
2. bře 2010

senja:tady máš odkaz na super tabulky.Co,kdy jak zavádět.Lepší je čerpat z jednoho zdroje, protože v tom pak budeš mít zmatek.Jinak postupuješ dobře.
http://www.kojeni.net/prikrmy.php

shaula
2. bře 2010

Senja - taky doporučuji www.kojeni.net
Maso - můžeš.
Kousky - můžeš už teď začít mixovat jen "nahrubo" a postupně pak už jen mačkat vidličkou.
Jablko - zatím bych dala jen strouhané, zatím ty kousky nemá pořádně čím kousat a když na ně není zvyklý, mohlo by mu zaběhnout.
Křupky - můžeš už dávno, je to ideální věc na naučení žužlání kousků.
Pití - pomalu začni, ono to většinou delší dobu trvá, než se to dítě naučí. Našim jsem začala vodu nabízet cca od 8 měsíců a začali pít až v 11. Tak ať pak s tím zbytečně nemáš problémy 😉

rimmel
2. bře 2010

ja som zacala davat v 10m vodu a pekne mi teraz pri papani pije, sam si vypyta.

masko uz by som dala urcite.

rimmel
2. bře 2010

a cerpat z jedneho zdroja, no neviem, ja mam radsej ked si precitam viacero a potom si spravim vlastny zaver..ze vlatne, v com sa zhoduju doktori a hlavne, preco, vysvetlenia nech aj viem preco napr az vtedy toto a vtedy tamto 😅 😀

kocicinka
2. bře 2010

Tak ty křupky by mě taky zajímaly, za jak dlouho po zavedení příkrmů se můžou? Přikrmuji teprve 10 dní.
Vodu dávám od 3. měsíce, jen vodu, né čaj.
Na maso je fakt ještě brzy. Já s ním začnu v roce a půl jednou týdně.
Nemixuju, pouze protlačím lisem na česnek a až toho bude víc, tak mám připravený lis na brabmory.

shaula
2. bře 2010

Kocicinko - kukuřičné křupky můžeš v podstatě ihned, je to jen kukuřičná mouka a voda, nic víc 😉 Ale kupuj natural - ty jsou přírodní, bez soli, bez příchutí.
Ad maso - že ty jsi zastánce Fořta? 😀 Nic ve zlém, ale jeho názory mi přijdou příliš extrémní 😉 Ale to je tvoje rozhodnutí.
Lis na brambory jsem měla taky, bylo to na prd, špatně to šlo protlačit. Mačkání vidličkou bylo jednodušší a rychlejší. Ale asi je to o zvyku nebo možná o šikovnosti (v mém případě spíš nešikovnosti 😀 ).

dankolucka
2. bře 2010

ahojte tie kuku krupky sa ako vyrabaju? Nerobia sa nejako fritovanim na oleji? Myslim tie kupovane? Je to zdrave? Uz davno chcem vyskusat, ale este som nenasla odvahu. Nedrhnu sa nimi deti? Ja som to synovi nikdy nedavala, tak preto sa tak hlupo pytam.

kocicinka
2. bře 2010

Shaulo, nejsem zastánce Fořta. Jsem zastánce stravy, kterou se živili naši předkové(maso max.jednou týdně)
Je pravdou, že jeho knížku doma mám, ale spíš se řídím když už nějakou knížkou, tak Radost ze zdravých dětí od V. Strnadelové. Rovněž náš pediatr nedoporučuje maso podávat nejmeně do roka.
Já maso nejím vůbec, takže ani dítěti ho nebudu cpát moc. A mám kamarádky, které dětem nedávají maso vůbec.... musí to nahrazovat jinak, jde to.
křupky už mám koupené, bez soli, v biokvalitě, jen jsem nevěděla, za jakou dobu od zavedení příkrmů se mohou dát.

dankolucka
2. bře 2010

koci, prosim kde si kupila bio krupky?

kocicinka
2. bře 2010

Dankolucka: v DM drogerii 🙂

dankolucka
2. bře 2010

diky

iluss
2. bře 2010

dankolucka: ty kukuřičné křupky mívají i v lékárnách, kde prodávají dětskou výživu 😉

kocicinka
2. bře 2010

Oni ty křupky mají v podstatě všude,i v prodejnách s dětským oblečením jsem je dnes zahlídla. Jen je třeba dát pozor na tu sůl, protože některé ji obsahují a nebo tam není vůbec složení uvedeno.
Ty z DM mají uvedené složení a sůl tam není. Je to značka Top bio.
Dotaz. Papají vaše miminka květák? Dnes jsem mu ho naservírovala jako druhý příkrm po mrkvi a těšila se, jak se bude oblizovat.On se místo toho tvářil, jako kdybych mu dala do pusy citrón 😲 . Tak jsem mu udělala zase mrkev, do toho dala 3 lžičky květáku a dala mu to. Spapal to, sice nerad, ale spapal. Zítra to plánuji udělat také tak. Bojím se, že mi nebude chtít ani brokolici, protože je chuťově podobná. Tak si říkám, jestli to není tím, že si zvykl na sladkou chuť kaše a mrkve a proto ten květák nechce.

iluss
2. bře 2010

Lucinka už květák papá, dávám ho dohromady s brokolicí a bramborem. Ono jde spíš o to, že to jedl poprvé a není na to zvyklý. Až ten květák bude jíst po několikáté, tak si na tu chuť zvykne a bude papat hezky bez ošklíbání. Lucinka se mi takhle ušklíbá na jakýkoli nový druh jídla a jakmile si zvykne, tak baští jak bezedná 🙂

mata1976
2. bře 2010

ahojte, poradte mi prosim aku mrazenu zeleninu kupit? bola som zatial len v tescu a nevidela som tam ziadnu bio... ☹ ☹ ☹

iinuska
2. bře 2010

mata, ja nekupujem bio. Pokial myslis znacku, tak ja kupujem bonduel, alebo si kupim cerstvu zeleninu a dam do mraznicky

dm1
2. bře 2010

mata1976 ja sice bio nekupujem ale normalnu mrazenu ale v kauflande som videla bio zeleninu od ardo tak skus tam

adrika3800
2. bře 2010

Ja nakupujem čerstvú zeleninu a dávam si ju do mrazničky ako iinuska.

mata1976
3. bře 2010

dm dakujem, presne tu som mala na mysli ale nevedela som si spomenut na nazov.

ja som tiez za cerstvu zeleninku, korenovu+zemiaky mam od nasich/svokrovcov takze to varim a potom mrazim. ostatnu sezonnu zeleninku je vraj lepsie v zime mrazenu koli dusicnanom som citala, neviem som trochu zmatena co je lepsie.

brokolicu, cuketu som kupila cerstvu, karfiol mrazeny (bonduele)...

dm1
3. bře 2010

mata1976 tiez kupujem len nieco mrazene zbytok cerstve - mrazene len spenat, brokolica /niekedy aj cerstva/, karfiol, zelena fazulka

frisca22
4. bře 2010

Ahojky, my jsem naší malé začali dávat příkrmy od ukončeného 5. měsíce. Začínali jsme všechno nejprve mixovat a až si zvykla, tak už jsme jen rychle mačkali vidličkou, takže od 7. měsíce krásně papala drobné kousky. Jenže pak nastal zásadní problém, všeho se rychle přejedla a vybírala si, co papat a co ne. 😖 Projížděla jsem web, abychom zpestřili jídelníček a narazila jsem na web, kde jsou super recepty pro malé děti. KOukala jsem, že spusta z vás je, stejně jako já, bez inspirace na vaření pro mrnousky, takže posílám🙂 Je to stránka kojeneckavyziva.cz. Vřele doporučuju Banánové halušky. 😎

stija
4. bře 2010

kocicinka, tiez som davala najprv mrkvu, malej chutila, potom som do nej pridavala posupne dalsie, vzdy novy druh po tyzdni. a zatial mi zjedla vsetko, co som jej dala. ale napr. zemiak som nedavala samotny nikdy, on je dost bez chuti. ani ryzu. uvarila som ju spolu s mrkvou a malej chutilo. a nemyslim si, ze brokolica a karfiol chutia rovnako.
maso davame v pohode a myslim, ze u malych deti by som ho iste nevynechala, zivocisne bielkoviny potrebuju. a tie sa nenahradia. bielkoviny sa sice daju v strukovinach (ale zivocisne nie), ale radsej maso, ako napr. fazulu, tu nejem ani ja, kym kojim. skusila som raz a nebola to dobra skusenost.

stija
4. bře 2010

a vdaka za rady ohladne spenatu 🙂

stija
4. bře 2010

aaa este sol - ja tiez malej nesolim vobec. i ked napr. v rozku nieco urcite je, ja ale nepridavam 🙂

dm1
4. bře 2010

k tej soli - si myslim ze nakolko aj v pecive, masle, syroch... sol je, tak to ze dam malemu napr. 1x za tyzden ochutnat tak max.lyzicku mojej osolenej ryze, zemiaku alebo cestovinu nic sa nestane. Ide o to ze ked jem tak chce aj on a podla mna je uplne jedno ci mu dam slany rozok alebo kusticek slanej ryze...

rimmel
4. bře 2010

neni to jedno lebo potom ti normalnu nemusi zjest..ale hej, zalezi od mnozstva a ako casto mu davas 😉

dm1
4. bře 2010

no ved to rimmel davam uplne malicko aj to som dala mozno dokopy 3-4x lebo uz som v rodine za totalne divnu co nedava "skoro rocnemu" dietatu uz vsetko..... keby parkrat nezasiahnem tak maly uz papa aj chleba vo vajicku aj orechovo-kakaovu tortu..... proste je ta mama a svokra asi nechapava ked som im to uz x-krat vysvetlila ze si to neprajem a aj tak mu to pchaju stale 😠 😠 😠 😠 😠

rimmel
4. bře 2010

ser na nich, ja sa tomu nastastie uspesne vyhybam kedze zijeme od oboch star.rod.daleko 😝 😀 ale ak mama ma nejaky komentar, tak jej poviem preco to nemoze a vzdy na nu kukam akoze aka je ona blbaaaa ZE to davala nam s brachom 😝 😀 😀

ja sa praveze snazim uz davat vsetko co my jeme, az na to korenie, vajicko, tvaroh, med a cokol.a vlastne vsetky tie veci s kt.este mame pockat. ale vy mate este casu..boze ja uz sa tesim ked bude papat vsetko s nami, uz ma to prestava trosku bavit furt mu daco ine varit na veceru a som rada ked mame daco, co mozeme jest vsetci traja. 😎

rimmel
4. bře 2010

pardon myslela som nie korenie, ale sol