Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

iinuska
31. bře 2010

zienky, ako robite spenat pre deticky? Ja som dala raz malemu spenat zo sklicka, ale po 2-3 lyzickach ho naplo a koniec. Je zvyknuty na varene. Sklicka mu ani nedavam

janetty
31. bře 2010

pohrebanda, ak malý nemá tvrdú stolicu, tak to nemusí byť zápcha, ako píše gloria. Ale ak môžem poradiť, môj ak má tvrdu stolicu (zápchu sme klop-klop zatiaľ nemali) pomáha jogurt + uvarené ovsené vločky + nastruhané jablko... Ale vy by ste jogurt ešte nemali, tak skús dať len ovsené vločky s jablkom. Jablko môžeš dať surové, alebo podusené. 😉
//ale aj mojej známej dr. radila asi v 6.mes. na stolicu biely jogurt//

mata1976
31. bře 2010

misulda, mne mala tiez nechcela flasu tak som kupila poharik so sosacikom a krasne si ho drzi sama a pije, 'rozpila' sa az v 8mesiaci. Tiez ho najprv hryzla (robi to aj teraz lebo jej idu zubky) ale ked si ho nakloni tak pekne pije...Nedavala som jej vela tekutin lebo stale kojim (akurat za obedom), aby sa naucila pit sama... 😔 😔 😔

co sa jogurtu tyka, ten sme zacali tento tyzden biely (Holandia / Selsky) a pochutim si aj ja 😀 😀 😀

iinuska, spenat robim tak ze zmrazeny oprazim na kusku olivoveho oleja (niekedy aj s porom alebo jarnou cibulkou) a pridam zemiaky, necham uvarit a nakoniec pridam trochu suseneho mlieka. mala sa ide za tym 'potrhat' 🙂 🙂 🙂

zuzanakarolinka
1. dub 2010

mata, tak ja to vyskúšam urobiť ten špenát tak ako ty, dnes sa na to chystám

mi sme našťastie nemali problémy s pitím, moj malá čo jej dám do úst to papá, lyžička, prsník, cumel - iba piť

iinuska
1. dub 2010

mata, dakujem, vyskusam to tak
nasemu malemu chuti biely zvolensky jogurt.

neu.sona
1. dub 2010

holky, chci se zeptat, proč děti do roku nesmějí sladký jogurt? můj malý jogurty miloval, jíme je už dva měsíce, ale když mu tam dám přesnídávku nebo banán, tak nic moc. Takže poslední dobou pozoruju, že už mu moc obyčejné nejedou.
proč by nemohl třeba ovocnou holandii nebo selský jogurt? jsou to opravdu poctivé jogurty, tak na tom nevidím nic špatného.
přestala jsem teď kojit, protože mlíčko ode mě už nechtěl a tak bych mu ráda dopřávala aspoň ty jogurty. Jinak dostává třeba dětskou lučinu, máslo na chlebík a tak.

blahovka.cz
1. dub 2010

neu.sona - tak holky to asi mysli tak,ze dodrzujou,ze nedavaji ditku do jednoho roku cukr a sul,podle nejnovejsi mudr.vyzkumu by se to diteti davat nemelo,jako ja to tak taky delam,jogit jen neslazeny,bily mixuju s dets.susenkou a ovocem

ja to tak malemu delam,do roku zadny cukr a sul,ikdyz vim,ze my jsme ho dostavali taky a jsme tu zivy,ale zase doba se meni,takze kdyz mi to mudr doporuci poslechnu

rimmel
1. dub 2010

neu do jogurtu mozes pridat ovocie a mas z toho sladky jogurt 😀

gloria78
1. dub 2010

Ako vás tu tak mamičky citam, takmer každá spomína mixovanie. Len pozor, nie tým "rýchlym" elektrickým. Tá rýchlosť noža zabíja všetky proteíny a sčasti aj vitamíny všetkého kvalitného mäsa, zeleniny a ovocia, čo drobčekovi chcete dať

blahovka.cz
1. dub 2010

no jo glori,jenze kdyz koupis sklenicku,tak je taky mixovana a kolikrat do hladka,takze si doma nastavim jak moc to chci,treba na hrubo,na konzistenci kterou malej zvladne
v podstate mixovani doma je mnohem levnejsi a vis z ceho to delas

iinuska
1. dub 2010

gloria, zaujimavy poznatok, to som este nepocula 😕 . Tak moj maly ma potom asi dostatok vsetkeho kvalitneho, lebo ja od zaciatku len pucim s vidlickou 🙂

rioko
1. dub 2010

já jsem dávala jogurty slazený, kupovaný ovocný, Vojta bílé vůbec nechtěl a protože celkově málo jedl, doktorka říkala ať zkusím ovocné a ty mu chutnaly moc, tak jsem dávala, myslím že jsou horší jídal - třeba pribiňáčky a pododbě

gloria78
1. dub 2010

práve preto sme kupované príkrmy nikdy nemali.

nejde o to akú konzistenciu mixér vyrobí, ale ako to vyrobi.
existujú aj ručné, doslova ručné mixéry (čo sekáš a mixuješ tým, že krútiš rukou).
dobre je to v tom, že rýchlosť noža je pomalšia ako pri elektrickom.

blahovka.cz
1. dub 2010

no glori ten rucni presne mam a jeste si navolim co sekam,jestli maso zeleninu,nebo led,ale ted mi to doslo,ze je rucni,ale pohaneny elektrikou a ty myslis asi neco jineho,vid

neu.sona
1. dub 2010

rioko a odkdy si dávala ty ovocné jogurty?

lily1983
1. dub 2010

ahojte maminky 🙂

tu maju ovocne jogurty od 4.mes 😅 to my ale nepapame,papame biely s bananom. zje cely, velmi jej to chuti.

ale chcela som sa spytat, isto sa to tu uz preberalo....ak uvarila som cervenu repu-cviklu s ostatnymi druhmi zeleniny, môže to tak byť, nie? vy ako varite cviklu? dala som tam broko, mrkva, maly zemiačik, a je to mooooc chutné, a k tomu pyre so žltkom. robite to takto niektorá? dakujem

len preto sa pytam na tu cviklu, lebo som tu tušim davnejsie citala, ze to varia v šupe, a potom to ošupu a tak pridaju do prikrmu. že či to aj takto robite..a je to ok..diki

jasminet
1. dub 2010

ja som teda cviklu nerobila, uprimne mi ani nenapadlo ju davat 😅 ale moze to byt dobre... 😉

lily1983
1. dub 2010

je to fajne...sladučke...dufam, ze to spapá. lebo posledne tri dni moje experimenty definitivne odmietala ☹
tak ked sa zobudi, uvidime 😅

neu.sona
1. dub 2010

co je to cvikla 😎 ?

jasminet
1. dub 2010

u nas sa tiez velmi neje, mala mi ledva zje 100-120g a aj to s revom, co predtym aj 200 a nechala si niekedy este pridat. neviem ci zuby, alebo ma plne zuby stale toho isteho dokola. 😀 ale ani ovocko jej teraz moc nesmakuje... uvidime, mozno len chudne do plaviek 😀

jasminet
1. dub 2010

cervena repa

neu.sona
1. dub 2010

aha, děkuji 🙂

lily1983
1. dub 2010

jasminet, a kolko važite? len tak pre info, my len 6,9 kg.ale ona bola malinka od narodenia.a tiež malo priberala. vcera sme boli na kontrole, a že mam jej davať praženicu a a už aj s bielkom, no skoro ma vykotilo 😀 ale nekomentujem tuto krajinu v tomto, čo sa tyka stravovania deti, tak no comment!!

a možno aj zubky vam idu, mne zase nic nove nezje, tak uz sa bojim co povie na toto 😅

ale chleba by žula non stop 😀

jasminet
1. dub 2010

moja chleba ee, ani suchy, ani namazany ramou..nic, iba to roztrusi po byte a tak
no, 9 februara sme boli na kontrole a mala 7090g. teraz neviem, idema az o 2 tyzdne zas
prazenicu s bielkom, no 😅 to asi nie, ale ja by som si dala 😀

rimmel
1. dub 2010

lily ja som parkrat robila, prave so zemiakom..len tak samotne a chutilo velmi 🙂

lily1983
1. dub 2010

no rimmel, aj ja to skusim asi samotne, vôbec mi to nejedla ☹ ☹
len to uvidela, tu farbu asi, a mala to zvlašt vedla pyre, a uz sa mračila. nic nove proste nechce!!
😠

neu.sona
1. dub 2010

holky, já se v té vaší řeči trošku ztrácím 🙂 . tou smaženicí myslíte normálně osmažená vajíčka?
a rimmel ty si do ní přidala brambory?

neu.sona
1. dub 2010

Jenom tak pro srovnání, my máme na začátku deseti měsíců 10,5 kg 😀

rimmel
1. dub 2010

neu ano uvarila som vo vode zemiaky s cviklou, viac cvikli nez zemiakov a potom pretlacila pripadne rozmixovala ..cvikla bola ale cerstva, neviem aku vy pouzivate 😉

jasminet
1. dub 2010

ano, smazenica=prazenica=michana vajicka 😀