Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

matja
5. pro 2009

saska, máš pravdu, myslím, že v tescu majú práve tú chudú kuraciu šunku, tiež nechcem dávať kadejaké "sajrajty"... Ja som v stravovaní u malého opatrná a určite si najskôr prečítam, čo je to zač. Len mi pri písaní toho príspevku napadlo, že som tam videla nejaké bio... Ale nie som si istá, či je to šunka, či saláma, alebo čo vlastne 😉

tamka84
6. pro 2009

ked chcete dávať šunku, (aj ja dávam občas), tak v Kauflance majú dosť velký výber detských šúnk tak vákuovo zabalené, že tam je pár koliesok, sú väčšinou s morskou solou, a bez konzervantov, ked otvoríte do 24hodín treba skonzumovať. Podľa mna ked už tak tieto šunčičky sú pre detičky najvhodnejšie 😉

saska.t
6. pro 2009

detske sunky su väcsinou odporucane po 3 roku byva to aj na obale napisane 😅

rimmel
6. pro 2009

ja sunku davam hoci nie casto mal tak dvakrat ale nie sunkovy salam ale kvalitnu drahu sunku kde vidno ze je to iba masko ziadne mastne alebo co...hadam mu to neuskode 😕

saska.t
6. pro 2009

rimmel urcite nie 😉

janetty
6. pro 2009

...na chlieb natierate aké maslo? Obyčajné, alebo môže byť - rama, veto, perla... poraďte, z akého môžem robiť pomazánky 😅

saska.t
7. pro 2009

janetty vo vasom veku klasicke zivocisne, neskor 11-12 mes. kvalitne rastlinne 😉

rimmel
7. pro 2009

rama a podobne su humusy...ani muchy nato nesadaju tak preco by som to mala ja ci dieta jest 😒 ja davam klasicke nesolene zivocisne.

janetty
7. pro 2009

saska a z rastlinných ktoré sú dobré a kvalitné? Aké dávaš ty? Nie žeby som ich už chcela drobcovi teraz davať, len sa pýtam, aby som sa neskôr už nemusela 😉
A olej použivate aký? Slnečnicový, olivový, repkový...? Ktorý je vhodný pre môjho 8.mes. šibala? 😵

rimmel
7. pro 2009

janetty ja to vazne myslim...ak neveris daco si o tom precitaj..robil sa aj experiment ze nechali maslo zivocisne a nejaku ramu(je jedno ake rast.maslo) a nechali to vonku napospas...a po par dnoch vidno ako sa vseliake zivocichy pasu na masle a rast.maslo ostalo nedotknute...ze iba jedna molekula rastlinne maslo deli od plastu 😕

efkas
7. pro 2009

ahoj mamiminy,mám na vás dotaz 😅
Přijde mi,že od té doby,co jsem malé začala dávat příkrmy(ukončený osmý měsíc)jí v noci dost trápí prdíky
Zpozorovaly jste taky něco takového?Podle toho,co sní je to bud horší nebo lepší.
Je hrozně neklidná(což může být i jiná příčina),ale většinou to pak končí prdíkem.

rimmel
7. pro 2009

efkas a mozem ssa spytat preco si tak dlho cakala s prikrmami? 🙂

rimmel
7. pro 2009

a nie u nas som take nic nespozorovala 😉

janetty
7. pro 2009

rimmel, ja som na teba nejak nereagovala, nie žeby som neverila, len som sa sašky a aj iných pýtala, ktoré z rastlinných masiel je najlepšie... ...jasne, že najlepšie je klasické maslo, aj najlepšie chutí nie. A okrem neho neješ ani ty iné maslo? Nič v zlom, len sa pýtam?

rimmel
7. pro 2009

janetty v pohode 🙂 a ano ja jem iba klasicke maslo a vzdy som jedla..aj doma este ked som byvala s rodicmi vzdy nasi kupovali iba klasicke.

efkas
7. pro 2009

Proč dlouho?
Já nesouhlasim s tim,že se má s příkrmy začínat už někdy 4. případně 6. měsíc 😝
Dítě může být plně kojené až do osmého měsíce(jsou odborníci,kteří říkají dokonce až do roka).Odmítám malé dávat Kravské mléko minimálně do roka nebo i déle,když budu mít své.Teda,ne že by mě to kojení už někdy neobtěžovalo
😖 ,ale co bych pro malou neudělala
🙂 Přeci jen,trávicí trakt dětí se stále vyvíjí,tak nevim,proč bych ho měla přetěžovat a zadělávat malé na zdravotní problémy.
Rozhodně nestrádá 🙂
Ale to je věc každé maminy,at si to dělá,jak chce.

janetty
7. pro 2009

rimmel... tak my sme jedli rôzne masla (doma) a aj teraz 🙂 ale drobcovi budem dávať to klasické, len neviem či stále 😅 ale do roka určite.

rimmel
7. pro 2009

efkas preto, lebo po 6mesiaci jednoducho materske mliecko neobsahuje vsetky potrebne ziviny...stava sa s neho zdravy vyborny napoj, nie mlieko..samozrejme nie presne v 6m ale v 6m sa zacinaju stracat tieto ziviny...a ano, mozno by dieta do roka iba z mat.mliecka prezilo ale ci by bolo zdrave? asi tazko 😔

rimmel
7. pro 2009

efka prosim ta rada by som videla nejaky link ak mas kde odbornik hovori ze staci ako jediny prisun potravy mliecko az do roka..dakujem 🙂

rimmel
7. pro 2009

mozno si si to efkas splietla...ja maleho stale kojim..iba kojim resp ine tekutiny nedostava..a kojim ho tak aj 15krat denne ale urcite by z toho nevyzil..potrebuje jedlo.. 😔

rioko
7. pro 2009

efka souhlasím s rimmel, že od 6 měsíce neobsahuje mlíčko vše, co miminko potřebuje, proto je potřeba mu to dávat jinak, to Ti řekne každý dětský lékař

efkas
7. pro 2009

rimmel,to nevim,kdo ti tohle nakukal?
mateřské mléko je složeno zhruba ze 400 různých látek a rozhodně jeho kvalita během kojení neklesá!
Taky proč by tomu tak mělo být 🙂
Jak jsi přišla na to,že by z toho malý vevyžil?
Většinou jsou na vině pediatři,kteří podávají spatné info a nepodporují kojení!
Zkus třeba knihu Aby dětem chutnalo od Petra Fořta
Samozřejmě to neberu zase až tak vážně,ale nekteré ,,věci"chci prostě dodržet 😉
Když něco najdu na netu,hodim to sem,ale ted neni čas

saska.t
7. pro 2009

janetty - ja nezijem na Sk ale tu davam ak rastlinne tak bertolli je s olivovvym olejom, zaklad dobreho rastl. margarinu je ze ak dlhsie stoji nemal by ten povrch zozltnut, cim menej zltne tym kvalitnejsie takze rama rozhodne nie 😅
co sa tyka oleja davam za studena lisovane oleje - repkovy, olivovy slnecnicovy,

k tomu zlozeniu MM casom nestaci zelezo v MM preto sa odporuca prikrmovat aby sa zvysil obsah FE v strave, takze urcite nestaci do roka davat len MM

rimmel
7. pro 2009

rioko ano presne tak dost sa divim ze efkas tomu neveri 😕

rimmel
7. pro 2009

efkas myslis sa a to velmi...

efkas
7. pro 2009

jak říkám,každá si věřte tomu čemu chcete 🙂
nepřišla jsem se hádat,jen chci pro malou udělat to,co si myslim,že je správné a neponese si následky celý život
nikdo neví,co je stoprocentně správné 😉

janetty
7. pro 2009

Dik saška 😉 To so žltnutím masla som nevedela, že sú menej kavlitné ak žltnu, som sa nad tým nejak nezamyšľala, prečo to tak je... Ale teraz pri drobcovi, je každá rada nad zlato! Som o niečo múdrejšia 😀

rimmel
7. pro 2009

efkas ved ja sa nehadam iba by som si rada nejaky clanok precitala ak budes taka dobra 🙂

rimmel
7. pro 2009

a este chcem povedat efkas..mas uplnu pravdu, nikto nevie co je 100 spravne ale to ze po 6m mliecko straca ziviny je FAKT...nediskutabilny 😉

saska.t
7. pro 2009

rimmel, mliecko nestraca ziviny ,len dietatko ich potrebuje doplnat o nove, ktore sa uz nedokazu dostat do mliecka od maminy alebo ich mnozstvo jednoducho nestaci na vyvojovy stupen dietatka 😉