Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

shaula
30. dub 2009

Martimarti, dík za tip i na servírování, vyzkouším. Mě by nenapadlo ho dávat jinak než s pečivem🙂 O Bille sice nikde poblíž nevím, ale mrknu se v jiných obchodech.

martimarti
30. dub 2009

Za málo 😉 , je to opravdová dobrota, dávám to na sváču, takže to jde i jinak využít než na pečivo.

gimulka
1. kvě 2009

Holky dneska peču kuře, může dát kousek malýmu nebo to musí být uvařený? Jsme pořád na skleničkách tak už chci zkusit normální vařené jídlo...

mirustek1
1. kvě 2009

lucustek-tak som rada,ze aj vy ste taky fajnovy,Ale tieto posledne 2dni my spapla moj obed smiesany len s 1lyzickou hipp.Varim aj dnes tak uvidi,co bude.A tiez si myslim ze jej to nemoze skodit kupovane,ale radsej by som bola keby jedla varene,ved nemoze jest donekonecna len hupene hipp,verim ze oni sa naucia,Rano spapa skoro okruh chleby s maslom,niekedy aj trochu ovocia este,potom obed,pobede jogurt alebo vyzivu,vecer kasu a nakojim,Spapa aj banan,len jej odlupujem,hrusku a jablko.

modravila
2. kvě 2009

Baby, mozem dat synovi,ktory ma 9,5 mesiaca jest aj hovadzinu? Lebo telacinu, a jahnacinu velmi tazko dostat. A ta hovadzina asi az od roka, vsak? Bravcovina vraj az od troch rokov...zda sa mi to dost neskoro.

shaula
2. kvě 2009

modravila, můžeš dávat jakékoli LIBOVÉ maso včetně hovězího. Akorát s vepřovým bych počkala do roka (ale i pak jen libové). Viz www.kojeni.net.

shaula
2. kvě 2009

gimulka: asi už je ti to dneska jedno, že? 🙂 Obecně bych řekla, že pečené maso se dávat může (nedávala bych ale grilované nebo smažené nebo opékané). Ovšem asi těžko si pro sebe děláte kuře na plano, že? Určitě je solené, případně kořeněné nějakou kořenící směsí - takže bych ho radši malému nedávala.

gimulka
2. kvě 2009

shala dneska už mi to je jedno, ale díky za odpověď, nakonec jsem mu je uvařila, přidala zeleninu a rýži a stejně to nechtěl....ach jo....Já jsem mu to chtěla nejdřív píct s tím naším,jenom bych to dala bokem do pekáču nenasolený nenakořeněný...

waitinka7
3. kvě 2009

Shaula,Libové,tu je chudé maso po slovensky ci ake?
A preco sa vsade pise, ze treba bravcove az od troch rokov. Mam taky casopis o vyzive deti a tam to stale pisu. Mne sa to zda hrozne neskoro.

zuzka1.
3. kvě 2009

masko chuducke bravcove mozu drobci od 9 mesiacov podla mojho doki, zblast, ked su chudokrvni. my sme boli, masko papka aj bravocve, aj hovadzie, aj kuracinu, zajacinu. Uz konecne mame hladinu zeleza ok.
grimulka, moze okostovat s vasho obeda, skusaj, mozno pride niecomu nachut aj normlane varneemu. Len samozrejme s mierou 😉 😉 😉 bez korenim, soli a podobne, alebo v malinkom mnozstve

amarelka
3. kvě 2009

ahojte, aké pečivo dávate detom okrem chleba a rohlíkov? 😕

shaula
3. kvě 2009

waitinka, libové = ne tučné, takže po slovensky asi chudé🙂

pavlina05
4. kvě 2009

Ahoj holky!!
Musím to tady pročíst....ale neporadíte některá jak připravit červenou čočku a k čemu?? díky moc 😵

kaleilah
4. kvě 2009

Ahojky mamky, mám dotaz 😉 dáváte na večer kaše? ty kupovaný jako je od nestlé a tak..já koupila tu babylove, ta mu chutná, ale když jí udělám podle návodu, tak je hodně řídká a to do něj lžičkou prostě nešoupnu 😢 děláte je hustější?

pavlina05
4. kvě 2009

kaleilah já dávám od Sunarky na dobrou noc. Je sladší, malému chutná. sice je tam v návodu 5 lžíc do 120 ml, ale my si to uzpůsobujeme dle hladu🙂
Tedy koukám, že čekáte další baby? DRžím pěsti 🙂

andy80
4. kvě 2009

pavlino, já dělám červenou čočku tak, že dám orestovat cibulku, na to šoupnu červenou čočku, trošku opražím, zaleju vodu a dusím skoro do měkka. Když je čočka téměř měkká, přidám k tomu pár oloupaných nakrájených rajčat a dovařím všechno do měkka. Ke konci přidám trošku rajčatového protlaku a už jen chvilku zavařím. Dávám jí samotnou nebo do toho nakrájím kousek šunky od kosti.

kaleilah
4. kvě 2009

pavlina05 díky 🙂 , já mám problémy s nočník krmením, už nekojim a Danito jí v sedm večer kaši, pak kolem jedný v noci mlíko a kolem pátý mlíko, přijde mi že to je i docela dost. Taky přemýšlím jestli mu nezačít dělat už nějaký "pokročilejší" příkrmy, má přes 10 kg a 77 cm, takže je hodně vělikej a myslim že to spíš záleží na váze a celkově na tom jak prospívá než jestli má ukončenej osmej měsíc 😉 tak uvidíme, on jí včechno, dneska měl jen dušenou mrkev na másle a brambory, vůbec jsem to nijak nepřichucovala, tak sladká mrkev tomu dala chuť 🙂

pavlina05
4. kvě 2009

andy, mňam. To zní dobře. Hned vyzkouším 😵

kaleilah
já mám velký problém s nočním kojením 😢 ☹ Máme 10kg a kojím cca pk 2 hod, takže 5 x za noc!!! A není to z hladu!!

elisbet
4. kvě 2009

Ahojky holčiny,dejte prosím nějaké tipy na snídani pro 11 měsíční mimčo 😀

kaleilah
4. kvě 2009

pavlí: jéé, a já si tady stěžuju 😉 😀 mě to nějak nevadí, ale zdá se mi to prostě hodně, on totiž tu 240 vypije bez problémů a ještě by i pil.. 😒

pavlina05
4. kvě 2009

elisbet my jíme žerve a chleba, jogurt bílý....

kaleilah , no v 11 m už by vnoci nemusel, že? A v 7 také ne 😅 To bude tím, že to jsou klučiska!A já ho mám kojenýho, tak proto 😎

elisbet
4. kvě 2009

Pavli.to právě baštíme skoro pořád,tak jsem si říkal,aže by to chtělo nějakou změnu,třeba něco sladkého?

shaula
4. kvě 2009

Pavlina, ten recept od Andy zní fakt dobře, samotné se mi sbíhají sliny. Ale koukám, že tvůj prcek ještě nemá ani 11 měsíců, byla bych dost opatrná s tou cibulí a hlavně rajčetem a protlakem, jsou to alergeny, doporučují se nejdříve po roce.
Kaeilah, nediv se, že by pil, po kaších mívají miminka žízeň, já jim kaši dávám v sedm večer a po osmé se dokojují. Pak se kojí taky ještě cca 2x za noc.
Pavli, jestli to není z hladu, tak zkus to noční kojení pomalu omezovat. I když to se lehko říká, ale z vlastní zkušenosti vím, že je jednodušší nakojit a za 15 minut spí, než ho hodinu přesvědčovat, že nic nedostane🙂

pavlina05
4. kvě 2009

shaula díky. Ještě to zvážím
😉
Přesně tak. Už jsem vyzkoušela kde co, prcek prostě chce mámu....no opravdu, raději dám na 5 min prso a mám na 2 hod klid. Ale budu s tím muset něco!!! udělat 😅

pavlina05
4. kvě 2009

elisbet ...také to máme pořád dokola

kalerat
4. kvě 2009

ahojte holky, chtěla jsem se zeptat, zda může 10. měsíční mimčo chřest?

bobooo
4. kvě 2009

ahojte... 😀
pavlina neskúšala si mu sem tam namiesto mliečka dať čajík? no vlastne neviem či na fľašu dávaš keď kojíš...mojí sú na umelom mliečku od narodenia a pijú niekedy raz za noc niekedy až 3x...myslím že je to individuálne a nie každé bábätko je rovnaké musíš skúšať , alebo ešte to vydržať 😝 ale je to asi dosť na nervy....keď moji vstanú 3x za noc je to hrozné a ja som nevyspata...väčšinou papajú raz do polnoci a raz po polnoci...
kaleilah ja som tiež kupovala kaše - nám sa osvedčili hami kaše...a podľa návodu sú akurát ani husté ani riedke..samozrejme každú kašu si môžes upraviť podľa potreby. buď dodáš kašu alebo vodu.. 😀

kaleilah
4. kvě 2009

shaula: on hrozně moc pije, po kaši než une tak vypije ještě dvě flašky-150ml čaje nebo vody, za den vypije i těch 8-10 flašek vody nebo čajíku 😉

shaula
4. kvě 2009

Ty brďo, tak tomu říkám dodržování pitného režimu🙂 Já mám přesně opačný problém, to mají asi děti po mně☹

bobooo
4. kvě 2009

kaleilah nič si z toho nerob moja malá je večne na čajíku...minulý rok keď sa narodili tak pila vodičku asi od mesiaca a pila jej viac než mliečka a problém s priberaním nebol..teraz je to zase tak ale s čajíkom nič mi veľmi nepapá len ten čajík