Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

lenka1smejka
8. bře 2010

Ja som malej dala kiwi asu to uz 3 dni od vtedy a nic-nevyhadzala sa tak to znamena,ze neni na to alergicka a mozem jej ho davat?

lily1983
8. bře 2010

misulda, nasa s bananom tiez nič moc, akože už jej konecne celkom chuti, ale nemôžem jej ho dať do ruky, by si odkusla s tymi dvoma zubami taky kus..už som ju raz ratovala.. chlebik bude papkat, to maju deti radi, moja uz dava štvrt krajička ako druhe ranajky..mame tu babku na navšteve, tak experimentuje 😀 ..samozrejme s mierou 😉
lenka no tak by som to aj ja chapala, ze môze,ale skusila by som asi zas len trošku, a pozorovala by som, alebo si jej dala cele to kiwi??
..my davame nove biely jogurt, a mala mi to papá, tak sa teším..som neverila, ale hlce 😀 😀

zuzik28
9. bře 2010

ahoj holky, můžu mít jeden dotaz?
Malýmu je 9 měsíců, zatím stále kojím a příkrm má dvakrát za den (dopoledne svačinka a oběd). Už dáváte tak starým dětem více příkrmu denně? A popř. kdy je zařadit...myslím třeba druhá svačinka odpoledne nebo nějaká večeře. Díky

rimmel
9. bře 2010

zuzik ja v 9m. davala 5krat denne, s tym ze dvakrat tobolo iba snack -kusok ovocia ci zeleninky.

cize

ranajky -kasa
desiata-ovocie
obed - jedlo
olovrant-ovocie
vecera -jedlo

pred spanim kojenie.

sherry28
9. bře 2010

zuzik28: záleží kdy jsi začla přikrmovat 😉 jestli nedávno, tak přidávej pomalu, aby nebyl moc zahlcenej jídlem 🙂 kluci papkali od 4.m, takže v 9. už měli 5 jídel (Mareček 6-7 jídel 😀)

rimmel
9. bře 2010

moj papal od 6m ... a proste sa mu malilo 😀

iluss
9. bře 2010

zuzik - mojí malé je taky devět měsíců a dáváme toto:

dopolední svačina: jogurt s banánem / chleba s lučinou nebo máslem
oběd: zelenina s masem a rýží
odpolední svačina: ovoce
večer: kaše
a jinak kojení

janetty
9. bře 2010

...mohla by som už dať malému Actimel? /vidím ho v chladničke, tak sa pýtam 😵 /

lenka1smejka
9. bře 2010

janetty-ano mozes dat malemu,ja som skusala acidko ale nechcela mi to

jmisa
10. bře 2010

My začali s příkrmem v 5 měsících, malej byl hladovej.
Takže už teď jedeme
po probuzení MM - což dneska bylo třeba ve 4 ráno 😝 většinou je to mezi 4-5
snídaně (kolem 7) - chleba s lučinou
sváča - ovoce
oběd - zelenina+maso+příloha
sváča - MM
večeře - kaše nebo polívka
při ukládání do postýlky MM

katy2
10. bře 2010

U nas prikrmujem od 6 mesiacov:
nadranom (4-4,30h) - UM
rano - UM
desiata - jogurt alebo ovocie
obed - zelenina, maso (zltok, tvrdy syr)
olovrant - kasa
vecera pred spanim - UM
a medzitym cez den keksiky nestle a kukuricne chrumky a kopec caju
uz som zacala skusat aj rozok so syrom....

rioko
10. bře 2010

o Actimelu jsem četla že je vhodný od 3 let - píšou to přímo výrobci, tak nevím a ještě na v jedné poradně doktor, taky mě to zajímalo

janetty
10. bře 2010

rioko, aj ja som si teraz pozrela na nete o Actimely, takže ho môžu deti, jak píšeš, až od 3 rokov. /nevadí, dám si ja 😀 a malý počka ešte 2 ročky/

iinuska
10. bře 2010

ja davam malemu zvolensky jogurt biely. Nad activiou som rozmyslala, ale uz nemusim...

janetty
10. bře 2010

...a celé vajíčko - žltok aj bielko už môžem dať? Malému robili asi pred mesiacom testy na alergiu /na nejake potraviny, kvety, korenie.../ a na žltok, ani na bielko alergický není, tak už by som asi mohla aj cele vajičko dať, či nie?
/už skôr sa tu písalo, že mrkva není alergén... a v tých našich testoch, je medzi alergénmi aj mrkva, zemiak, ryža, jablko, čo som sa dosť čudovala 😕 /
...a čo s cesnakom? môže sa od kedy?

sherry28
10. bře 2010

janetty: já už bych vajíčko zkusila dát nejdřív celé jen do polévky 😕 ale když nejste alergický, tak to nebude problém 😉 🙂

rimmel
10. bře 2010

najlepsie je ponuknut po prvykrat vajicko napr v piskotach ci kolaci....povedala mi doktorka.

nikollette
10. bře 2010

A tiež ma zujímal ten cesnak. Od kedy sa môže?
dík

rimmel
10. bře 2010

jooj nik ty uz davno mozes davat 😉

nikollette
10. bře 2010

Tak dnes spravím syrovo cesnakovú nátierku. Uvidíme ako mu bude chutiť 🙂

lily1983
10. bře 2010

a od kolkych mesiacov sa môže ten cesnek?? aj tvrdy syr môžem dať..8 a pol mes. dakujem 😉

janetty
10. bře 2010

rimmel, ja som malemu piškoty davala od 4-5 mesiaca, keď som začala davať viživy 🙂 a aj koláč už ochutnal. Tak zajtra spravim vajičkovú polievku s celým vajíčkom, alebo vajičkovu pomazanku.

A ten cesnak môže aj vo väčšom množstve? Napríklad cesnakova polievka, tam ide dosť cesnaku.
Alebo do nátierky surový cesnak, či surová cibuľa? Nebude to pre drobca dosť štipľavé? Neviem, poradte 😉

rimmel
10. bře 2010

jaaj no veru dobre skoro 😕 tak vajicko uz mozes kludne davat nemusis cakat do roka.

cesnak by som nedavala vo velkom mnozstve ...ako napr natierku, to skor nie..skor ako dochucovadlho do jedla 😉

rimmel
10. bře 2010

s tou cerstvou cibulou do natierky som si veru neni ista..u vas janetty by som povedala ze skor nie..ani surovy cesnak..

lily1983
10. bře 2010

baby a rajčinovy pretlak?? odkedy?? viem, ze rajcina asi az po roku, ale pretlak je uvareny, nie?
chcela by som uvarit rajčinkovu polievku..resp. omačku s piré.. dakujem

rimmel
10. bře 2010

lily rajcina 10m ak nemate alergie. to iste spretlakom.

janetty
11. bře 2010

no hej, piškoty som začala skoro davať 😅 a z koláčika prvykrát ochutnal na Vianoce.
Ten cesnak a cibuľu zatiaľ budem davať len v malom množstve a len do jedál 🙂

lily, ja viem o tom, že paradajky až po roku, ale ja som asi pred mesiacom urobila prvykrát paradajkovú polievku z paradajkoveho pretlaku a asi o potom ešte raz paradajkovú omáčku s mäskom a zemiakmi. Takže to mal dokopy 2 krát, ale už sa chystám zasa niečo uvariť 😉

rioko
12. bře 2010

česnek mě teda rozhodně nedoporučila ani teď, je hodně aromatický, max. bych ho dala trošku do uvařeného jídla ale rozhodně ne syrový, stejně tak cibuli
rajčata taky asi zkusím, ale mě ty z obchodu nepřijdou chuťově moc dobré tak nevím

rimmel
12. bře 2010

rioko skus tie cherry alebo vinne rajciny tie chutia o daco lepsie nez klasicke 😉

sherry28
12. bře 2010

tak česnekovou pomazánku bych dala až tak po třetích narozeninách, jinak česnek dávám do jídla (ale jen v malém množství) a rajčata bych se nebála zkusit od toho 10m 😕 náš malý je nemá rád to je snad jediná potravina, kterou nechce 😀