Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

ssaara
13. únor 2009

berenika : já malýmu dávám šťávičky taky do hrnečku s pítkem a žádný problém,ale každopádně je ředím vodou,páč jsou strašně sladký 🙂

berenika39
13. únor 2009

ssaara, jj, já taky, a dost, tak 30ml štávy a 120 vody. Jen se mi zdála v tý štávě taková sedlina. NO prostě to zkusím. díkes.

andy80
13. únor 2009

berenika, taky dávám šťávy naředěné vodou a v pohodě to pítkem proteče

timbouctou
13. únor 2009

měli jsme včera jídlo, které jedl i dnes, úúúúspěch 😀 😀

Libové vepřové( aby chutnalo i tatínkovi 😀 ), špenát, ananasový kompot, teda jen zbytek, sušený česnek, libeček a domácí bramborový knedlík. Knedlík se samozřejmě vaří zvlášť, ale to maso, špenát, cca 3 lžíce ananasu a dvě deci šťávy a koření jsem šoupla do skleněného pekáčku do trouby aupekla. To to Prckovi šmakovalo 😀

berenika39
13. únor 2009

😀 😀 😀 😀 , tak jak jsem se ptala na tu hustou štávu v pítku - jeli jsme na nákup, vzala jsem "kouzelný netekoucí hrneček" jen tak do kabelky (já blbec, to nikdy nedělám), blbě ho zavřela a celá hustá štáva mi tam vytekla. 😀 😀 😀 . Zítra mám ošklivé narozeniny a manžel mi hned na tu štávu řekl: jak jsi stará, tak jsi ......(myslel to žertem)

many
16. únor 2009

ahoj holky 🙂 no tak to Ladík už taky vypije těch 200 ml i více šťávičky nebo čaje a jinak i kojím přes den,bojím se aby neměl málo 😀

andy80
16. únor 2009

many: 200ml stačí, šak má tekutiny i v ovoci a mléku, uvidíš, že postupně začne pít víc. A počkej v létě. Nebudeš stačit dělat pití.

many
16. únor 2009

andy 🙂 🙂🙂 ale už se na to léto těším

andy80
16. únor 2009

jj u nás teď napadl snad půl metr sněhu. Taky už mě to nebaví a těším se na léto, že nebudu muset balit děti jak eskymáky.

many
16. únor 2009

jo to oblíkání je děsný 😉

akejka
16. únor 2009

timbouctou:
dik za tip, vyskúšame. Len tú annásovú ťavu vymením za jablčnú, lebo malá ešte nemá rok. Ale neviem, čo je to ten libeček. Ako sa to povie po slovensky ?Bramborové knedlíky robievam často, milujeme ich aj plnené údeným mäskom, se zelím...alebo robievam makové "šúľance" z bramborového cesta.
Inak baby, ja viem veľmi dobre po česky, vylúštim v pohode aj českú krížovku (mám švagrovcov v Brne), ale čo je to ten libeček, neviem ☹

kijonkova.k
16. únor 2009

libeček je magi,tak tomu aspoň říkáme my.Je to zelené,voňavé a dává se to třeba do polívky-nejčastěji. 😉

timbouctou
16. únor 2009

akejka - hele koukám na pytlík s kořením a nic tu není.. Všude je to i slovensky ale taddy ne 😀 To neva, můžeš tam dát i bazalku. Tu ananasovou šťávu můžete, je to kompot, tak to už se snad neosype.

kisska
16. únor 2009

ahejka - libecek je ligurcek, skoda ze sa neda pestovat v kvetinaci za oknom - je to vyse metrova rastlina 😉

akejka
17. únor 2009

ah, dik baby. Už viem. Najprv som myslela, že je to majoránka, potom že to je petržlen. vňať 🙂
Kisska: a to je dostať u nás v obchode čerstvé v kvetináči ? Alebo kočky to majú z vlastnej záhradky ?

zoubek
17. únor 2009

Ahoj holky, chci se vás zeptat, od kdy dáváte mimčům syrové ovoce tedy již ne podušené? Chtěla bych mému Honzíkovi postrouhat jablíčko s mrkví,ale nevím jestli můžu. V sobotu má 8.měsíců. Ještě by mě zajímal váš názor na krupici. Celé toto téma jsem si poctivě přečetla,ale o krupici se nezmiňujete. Tak dík za rady a tipy 🙂

kijonkova.k
17. únor 2009

Zoubek,pokud nemáte alergii,tak klidně syrové můžeš hned.já jsem dusila jen týden,pak už měla malá jen čerstvé a to jsme měly ekzém,ale je v pohodě.
krupice se nedoporučuje do 3 let,je těžce stravitelná,moc živin taky nemá,navíc v kombinaci s kravským mlíkem... 😝
Ale já ji občas přidávám malé na zahuštění do plívky.Se žloutkem je to celkem dobré. 🙂

zoubek
17. únor 2009

Tak to je fajn, to bude mít zase malej změnu, možná i k lepšímu. Máte nějaké dobré receptíky. Asi se musí zatím vše syrové strouhat a také loupat že? Takže na krupici zapomeneme 😉

nina4321
17. únor 2009

ja mam 8 mesacneho syna, krupicu by som mu nedavala ako pise kijonka, je to zabijak na travenie, radsej nejaku origo detsku, instantnu 🙂
vajicko moc nedavam, mozno 2x som dala a surove ovocie ano, od zaciatku ho uprednostnujem, boli sme a sme stale kojeni, inak aj varene samozrejma, lebo to sa nachadza vo vyzivkach 😉
baby a syr ako taky alebo tvaroh? to este asi nie , co?

kijonkova.k
17. únor 2009

Já strouhám,banán mačkám.Dávám kousek jablíčka i do ruky(zrovna teď jsem malé dala),ale víc je toho na zemi,než aby to snědla.Měkké hrušky jsem rozmixovala úplně na pyré a přidala třeba namočené a změklé ovesné vločky.to má Karolínka ráda.Nebo banán s bílým jogurtem je moc dobrý. 🙂

nina4321
17. únor 2009

ja uz nic nemixujem, len pomackam ako pise kijonka 😉

kijonkova.k
17. únor 2009

Sýr od 9.měsíce.Ale jen lučinu,žervé...tavené sýry ne,je tam moc soli 😉
Já dávám žloutek 1x týdně místo masa,mělo by se. 😉

nina4321
17. únor 2009

kijonka, masko mame casto 🙂 ale zacnem aj zo zltkami, diky 🙂

akejka
17. únor 2009

babulky, robili ste miminkám do 1 roka rajskú polievku? Ja by som ju malej skúsila uvariť s cestovinou. Myslíte, že ju môžem troška osladiť ? Určite dám do nej bobkový list, aby bola voňavá.

maurizia
17. únor 2009

ahojte, asi sa to tu uz spominalo, ale narychlo som nenasla. moja mala nechce domace jedlo, uz som vyskusala vselico..tie veci zo sklicka maju obcas vyraznejsiu chut. cim by som mohla domace prikrmy prichutit? teraz mame 8mesiacov. vopred vdaka

kijonkova.k
17. únor 2009

akejka,já jsem dělala poprvé asi před měsícem a v pohodě.Musíš vyzkoušet,jinak nezjistíš,jestli je alergická nebo ne 😉 trošku jsem ji přisladila Glukopurem-hroznový cukr a místo těstovin kuskus.I nám dělám s kuskusem.Je to mňamka.Bobkový list je v poho,já dávám i nové koření..1 kuličku 😉

akejka
17. únor 2009

maurizia:
aj my sme ali donedávna taký problém - malá mi jedla len HAMI výživy. Hami sú prichucované šťavami - jablovou a hroznovou, preto to malej viac chutilo. Ale teraz už papá všetko, čo navarím. ak jej niečo nechutí, pridám biely jogurt...

akejka
17. únor 2009

kijonkova.k:
inak to s tým kuskusom je dobrý nápad, my ho jedávame k pečenému kuriatku. Kuskusu sme prišli na chuť v Tunisku, odvtedy sme ho zaradili do nášho jedálnička. Mám doma pár receptov s kuskusom - hlavne šaláty...

jjaanca
17. únor 2009

Zoubek: Já dávám syrové ovoce od 6 měsíců, tj. od začátku příkrmů. Řekla mi to tak doktorka a já s ní souhlasím, je tam víc vitamínů než v považeném ovoci.
Teď už banán nestrouhám, ale ukrajuju lžičkou, jabko a hroznové víno krájím na tenounké plátky (strouhané nechce).

gabikar
17. únor 2009

Ahojte, chcela by som vas poprosit o radu. Este stale kojim, cez den mu ponuknem prsko aspon takych 5x, pije menej ako kedysi ale pije. Tak neviem ci je nutne mu davat aj nejaku vodu alebo caj? Poslednych par dni sa mi zda navecer nervoznejsi, ako keby bol hladny, vtedy by pil aj kazdu hodinku, tak by som rada vedela, ci uz mu na olovrant mozem zacat davat nejake papanie? Teraz mu davam na desiatu ovocie, obed zeleninovo-masovy prikrm a na vecer kasu. Este by ma zaujimalo ci davate svojim drobcom aj klasicke ovsene vlocky? dakujem za radu 😉