Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

andy80
14. led 2009

fakt jo, tak o té skořici slyším prvně a to mám dvě děti. Jsem myslela tím, jak je skořice aromatická, že by to mohl být alergen. Vidíš, tak jsem se dozvěděla něco nového dík.

timbouctou
14. led 2009

jo to s ní musíš šetřit, taky bych nejedla něco co by bylo skořice plný 😝 😀

eppik.m
14. led 2009

timbuctou: pozor na skořici je alergén a do roku se nedoporučuje

andy80
14. led 2009

no, já si právě myslela, že je to alergen, tak mě to překvapilo, už to hledám, jestli jo nebo ne

radka.m.
14. led 2009

tak holky,jak píše andy-skořice pro svoji velkou aromatickou vůni může způsobit silnou alergickou reakci!doporučuje se dokonce až od 2let

andy80
14. led 2009

no já si to právě myslela a překvapilo mě, že je to jinak

kijonkova.k
15. led 2009

Holky,už jste někdy dělaly červenou čočku?Já ji dnes koupila a chci zítra uvařit a dát se žloutkem.Ale nevím,jestli ještě něco přidat...brambor,mrkev....jak jste dělaly vy? 🙂 Díky

matru
15. led 2009

Ahoj holky, můžu se zeptat jaké dáváte čerstvé ovoce? Já zatím jen banán a jablíčko, chci dát kiwi a mandarinky, ale aby se neosypala.A s tím žloutkem se začíná kdy a v jaké podobě? Dík

eppik.m
15. led 2009

kijonkova.k: já osobně bych ji udělala jako tu klasickou, zrovna některý den jsme ji měli a Míša si mlaskal taky 😉 Recept byl klasický: uvařit čočku s bobkovým listem a troškou solí (můžeš i bez) pak zahustit troškou světlé jíšky a klidně bych s ní uvařila i brambor nebo mrkev

eppik.m
15. led 2009

matru: banán, jablko, hrušku, meruňku, broskev, mandarinku, pomeranč (u tropického raději po troškách, mi naň nejsme alergický) nektarinku, hrozno .... žloutek vařený

kijonkova.k
15. led 2009

matru:hrušky jsou moc dobré,u nás nejoblíbenější 🙂 Žloutek už dávej,vařený,jedenkrát týdně 🙂

timbouctou
15. led 2009

eppik.m - pomeranče? Já slyšela že až tak po roce... Zkusila jsem jahody, o těch se taky píše někde že můžou být od půl roka a jinde zas od roka... Ale koktejl banán, 6 malých jahod a 170 ml sunaru je fakt dobrej. I mě chutnal a Alex se neosypal.

S tou skořicí jsem to vůbec nevěděla... naštěstí se nic nestalo. Ale Dr. jsem to říkala co mu vařím a nic mi neřekla.
Zato mi nedoporučila ryby. Můžu mu udělat tresku když ji dělám sobě?
A co normální čočku? Hrášek baští v pohodě.

petka80
15. led 2009

Mobina, jo, v DMku. Špetku dej a uvidíš, co malej na to 😉 Jinak já ho používám i pro naše vaření, tak myslím, že to se ti bude hodit i tak.

kijonkova.k - já dávám červ. čočku dost často, vždycky to hodím k nějaké jiné zelenině - třeba včera jsem dělala takový mišmaš - mrkev + brokolice + červená čočka + rýže. A malé to moc chutnalo.

U nás je taky hruška nejoblíbenější. Já jedu pořád jen hruška, jablko, banán, občas hrozno, měla už i tu mandarinku, ale jen kousek. Myslím, že na exotické ovoce je času dost a dost, lepší je to naše 🙂

andy80
15. led 2009

timbouctou: já čočku dělám červenou, ta je pro miminka vhodnější, ta obyč. miminka moc nadýmá, jejich bříška to ještě nepoberou. S rybou bych asi počkala je to velký alergen.

Ovoce baštíme: jablíčko, hrušku, banán, hroznové víno, mandarinku, blumy, švestky, nektarinky a broskve (ty ale teď nejsou) a mango. Vím, že to mango je exotické ovoce, ale já kupuju hoooodně zralé a na chvilku ho podusím a rozmixuju, malé to chutná a nic jí to nedělá.

eppik.m
16. led 2009

ahojky, to tropické ovoce by se mělo zavádět až po roce, ale my jsme ho už skusili dříve a jak jsem psala Miško naň není alergický, samozřejme ho taky nejí každý den, jen občas 😉

andy80
16. led 2009

eppik.m: taky jsem tropické ovoce vyzkoušela a když to bylo o.k. dávám normálně, protože v zimě moc na výběr našeho ovoce není.

timbouctou
20. led 2009

Ještě mi písněte, jako téma mi to holky zamkly, ale fakt jsem to nikde nenašla...

Co želatina? Všude se píše jak udělat dort z pudinků, ale není želatina zdravější?? V pudinku je hroznýho škrobu.

andy80
20. led 2009

Škrob snad dětem nevadí, vždyť je i v bramborách (sice jinej, ale je). Já teda puding malé vařím. Uvařím ho ve vodě a po uvaření přimíchám UM.

andy80
20. led 2009

jinak koukám, že si se ptala na dort k prvním narozkám. My jsme koupili normálně šaška. Byl to piškotový dort s pudinkovým krémem a na vrchu byl marcipán. Malý stejně na sladké nebyl, jen si do něj kousnul při focení a pak už nejedl. Jen se mu líbil. Byl to takový šáša krásný.

kisska
20. led 2009

Ahojte, my sme vcera vyskusali kusok manga a maly bol zo zaciatku prekvapeny, ale len sa tak zaprasilo 😀
IDem vas docitat

radka.m.
21. led 2009

timbouctou-želatina není rozhodně zdravější,než puding,želatina obsahuje mimo jiné i dost éček,myslím,že asi dvě z nich jsou nebezpečné,na nějaké diskuzi jsme to někde psali,už přesně nevím,kde.a tu želatinu obsahuje i pribináček.

mobina
21. led 2009

Holky a z těhle sladkej lákadel pro děti, co dáváte. Samo tedy až po roce, ale myslím, že třeba jednou dvakrát za týden ho to nezabije. Koukala jsem, že ještě existuje termix, pak nějaké to monte, pribinák, bobík.
K tomu dortu já plánuju mu splácat něco ze sunarek, přesnídávky, jogurtu. Možná už ten puding z klasickýho mléka tam přidám.
Jinak tady jsou témata k tomu:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

kijonkova.k
21. led 2009

mobina,já zatím neplánuju,že budu po roce malé dávat Pribiňáka a spol.To raději koupím tvaroh,bílý jogurt a nějakou mňamku ji z toho udělám sama.
Ale za to chci malé upéct klasický piškotový dort s náplní karamelovou,ze salka.A potáhnout ho marcipánem a nějak hezky nazdobit.Určitě dostane kousek toho piškotu,bude to přece její dort.A svět se nezboří a malá bude v pohodě 🙂

mobina
21. led 2009

Kijo jasně, určitě se to dá nahradit něčím míň škodlivým, ale já se přiznám, to zase tolik nehrotím a sem tam mu prostě tuhle "dobrotu" dopřeju.
No to jsi šikula. Já teda péct neumím, takže Ondrovi mám v plánu uplácat něco takovýho a pro dospělý objednat z cukrárny 🙂

kijonkova.k
21. led 2009

Mně ani tak nejde o "škodlivost",ale když to udělám doma,vím přesně,co v tom bude a tak.Taky určitě toho Bobíka dostane,ale ne hned,jak oslaví 1.narozeniny.
Dort jsem pekla jen jednou,na 1.výročí svatby,tak se chci pokusit znova a dám si záležet.Chci,aby ho měla od maminky,tak ji taky dopřeju,ať se zakousne.Snad se povede,ale co..i kdyby ne,bude dělaný s láskou 😀 😀 😀 A taťka určitě nepohrdne,tak se i sní. 😀

mobina
21. led 2009

Kijo tak to je jasný, že do něj úderem 1. narozenin nezačnu sázet pátý přes devátý 😉 Spíš mě zajímalo, co z těhle čuňačinek je nejmenší zlo. Pribináček je snad úplně nejhorší že? 😒
My ten z cukrárny na jeho počest taky zboucháme s láskou 😀

kijonkova.k
21. led 2009

mobi,já myslím,že je to všechno na stejné brdo,tak je jedno,co koupíš,ne?Zase takový šílený humus to nebude,když my jsme na tom vyrůstali 🙂

kijonkova.k
21. led 2009

A někde tady na koňovi jsem našla recept na domácí pribiňáček,asi v receptech to bylo 🙂

timbouctou
21. led 2009

holky, ani bobíka ani pribináka, termix je taky plnej éček. Dobrej je lipánek, tam je jen smetana, tvaroh cukr a vanilkové aroma.

udělám dort z tvarohu, piškotů a pudinku. Já ani taťka stejně ty krémový nejíme a tohle si dáme. A fouknu mu tam nějaký borůvky a jahody a banány.

timbouctou
21. led 2009

já jsem koupila lipánka, ale musím ho míchat s jogurtem, je to na něj moc sladký. Ale zkouší jíst sám, pořád mi bere lžičku a strká ji do misky a pak si to matlá po obličeji 😀 je fakt, že se už docela často strefí i do pusy. Ale jogurt je nato moc řídkej, málo mu toho zůstalo na lžičce, tak ho zahušťuju tím lipánkem