Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

latvia
12. črc 2010

zemiak a masko napr.

jasminet
12. črc 2010

@sussanah ja kukuricu davam normalne do mixu zeleniny - napr. zemiak, kukurica, mrkva a nejake masko k tomu. alebo len kukurica zemiak maso kuracie,morcacie. alebo ako rizoto - kukurica, ryza, rozna zelenina... ja neriesim co bude, proste co mipadne po ruku to bachnem do hrnca a varim 😀
spenat casto nerobime, uplne minimalne spenat, zemiak, trocha cesnaku na ovonanie, vajce

deina
12. črc 2010

Mne ta kukurica najviac pasuje k mrkve a maly ma tu kombinaciu velmi rad, take sladke, mnam. Ale tiez davam hocijaky mix, podla toho, co mam doma. 🙂 Spenat som neskusala, kedze ten ani ja nemam rada.

sisi10
12. črc 2010

Ahojte. Chcela aby som malému vyskúšať zaradiť do jedálnička ryžu, ale neviem ako ju mám uvariť. Dávate ju len do vody, alebo ju niečim dochucujete? Potom ju rozmixujete, alebo takú celú? S čím by to asi tak chutilo? Ďakujem za odpoveď.

jespera
12. črc 2010

@sisi10 aj ja zacinam davat malej ryzu, a rozmyslam ze len tak trosku uvarim, pripadne trosku narezem s vidlickou, alebo ani vobec, sme dost naucení na velke kusy potravy. a s cim -- zelenina - karfiol, spenat, brokolica..hodico, maso..podla fantazie, a to iste sa chystam s cestovinou..inac kolko ma tvoje babo mesiacov?

sisi10
12. črc 2010

@jespera Môj malý má 8 mesiacov a 3 týždne. Cestovinu som tiež ešte neskúšala. Zatiaľ iba zemiak, mrkvu, karfiol, brokolicu, kaleráb, cuketu, baklažán a kuracie mäsko. Špenát mu veľmi nechutil, tak ho už nedávam.

lenka1smejka
12. črc 2010

sisi-scim by chutila ryza???Ty nejedavas ryzu?Ak ano tak ju daj stym co jes ty

sisi10
12. črc 2010

@lenka1smejka Práveže mne ryža veľmi chutí, ale predsa mu ešte nemôžem dávať úplne všetko čo chutí mne 😝 Pa pa

lenam
12. črc 2010

Sisi, rýže se může podávat dítěti od 6. měsíce. Já ji vařím častěji než brambory. V době zavádění příkrmů mi brambory nepřišly moc kvalitní. Já uvařím rýži ve vodě se zeleninou a masem, pak rozmixuji. Syn ještě nemá dost zubů na kousání 🙂 Od 8. měsíce také už dávám amaranthové těstoviny. Jsou přirozeně bezlepkové. Kupuji je ve zdravé výživě.

gabika7706
12. črc 2010

@sisi10 ja som malemu robila ryzu s mrkvou, rozvarila som tu ryzu na taku kasu viac-menej, mrkvu som popucila. Na zaciatku sa sice cudoval, co to je, ale spraskal celych 200g.
Ako si robila spenat? Moje deti miluju spenat, Katka si ho sama pyta niekedy aj na veceru. Martinovi ho pripravujem tak, ze uvarim vo vode zemiak do makka, pridam spenat (davam Bonduelle porcovany v gulickach), v podstate ho len roztopim, prehrejem so zemiacikom, pridam uvareny zltok, materske mlieko a vymixujem.

sisi10
12. črc 2010

@gabika7706 Ja som špenát dávala kupovaný od Hippu so zemiakom, ale priznám sa že keď som ho ochutnala tak nič moc. Ani sa nedivím, že mu nechutil. Skúsim ho urobiť podľa tvojho receptu. Možno mu zachutí 🙂

gabika7706
12. črc 2010

@sisi10 spenat od Hipp obsahuje mlieko, neviem, ci ste kojeni, ak ano, mne osobne by to vadilo ...

gabika7706
12. črc 2010

@sisi10 a dufam, ze vam zachuti doma urobeny spenatik 😉

sisi10
12. črc 2010

@gabika7706 Už sme skoro 2 mesiace na umelom.

lenka1smejka
12. črc 2010

sisi-je mi jasne,ze nemozes davat to co jes ty ale myslela som to tak,ze s cim si ty davas ryzu?so zeleninou a masom tak to mozes dat aj malemu

ewana73
14. črc 2010

@gabika7706 aky to je spenat bondule,to som este nevideela .

jasminet
14. črc 2010

@ewana73 bonduelle je znacka mrazenych vyrobkov. 🙂 maju v krabicke spenat, len nie je taky v jednom kuse zmrazeny, ale vo forme guliciek. odoberies si napr. 4 gulicky a rozmrazis.

ewana73
14. črc 2010

@jasminet jej tak to je super,to som este nevidela ,to urcite vyskusam 🙂

latvia
14. črc 2010

aj ja pouzivam gulickovy 🙂

gabika7706
14. črc 2010
ewana73
14. črc 2010

@gabika7706 aha dakujem,spenat som takto nepoznala,len zeleninku mrazenu a konzervovanu .

merkur_cz
15. črc 2010

Zdravím vás!
Jsem tu poprvé a budu mít nějaký otázky, poraďte mne prosím. Sára má 10 měsíců. Nekojíme, jsme na umělé stravě, ale co tu máme ty vedra, mléko - Nutrilon mi nepije. Převážně baští přesnídávky od Hipp a Hami. Kaše mne nechce. Banán ani jablíčko s piškotkem. Občas to ale ještě zkouším. Chleba jsem ji mazala s Flórou, ale ona si do pusiny nic nedá, nezkouší, proto je to těžký, ale na jogurtech být jen o svačinkách věčně nemůže. Na Pribiňáček, Lipánek je asi ještě brzy, že? Možná, až nebudou taková vedra, bude mít více hlad a snad jí to přinutí zkoušet jiné věci. Poraďte mi, co ji mohu v 10 měsících dávat ke svačině? Děkuji. Ivana

sunea
15. črc 2010

Ahoj @merkur_cz, mozes skusit zeleninovu kasu - kupit si v zdravej vyzive nejaku nemliecnu kasu (instantnu, napr. jahlovo-ryzovu), uvaris mrkvu alebo brokolicu, mixnes ju a das do tej kase. Alebo skus jej dat do ruky rohlik samotny, mozno jej to spravi chut 🙂
Inak vo veku tvojej malej som rano davala kasu, na svacinu jogurt s ovocim (napr. banan, alebo s presnidavkou), obed zelenina+maso, svacina mlieko (teraz davam bud pecivo s pomazankou a ovocie, alebo pecivo s jogurtom apod.), na veceru presnidavku a niekedy do nej detske keksy.

merkur_cz
15. črc 2010

@sunea Díky za radu. Uvidíme, budu zkoušet. Obvykle děti zkoušejí dávat něco do pusy, malá ne. Ale jak jsem psala, třeba to ovlivňuje i to teplo. Ale už má přece jen 10 měsíců a jíst by měla už více věcí. Obědy jí pěkně, jen Hipp a Hami masozeleninové přesnídávky. Vařený zatím nic moc. Ještě jednou děkuji.

sunea
16. črc 2010

@merkur_cz Vies co, ja sa ani nedivim, ze v tom teple nechce moc papat, ved ani my dospelaci nemame chut na teple vydatne jedla. Sice ma uz 10 mesiacov, ale stale je to babatko, neboj sa, ona sa rozpapa. Keby si chcela skusit jej nieco uvarit sama, skus napr. kuracie maso (zo stehennych rizkov, je podla mna chutnejsie, ako kuracie prsia), k tomu trochu mrkvy, bramboru, karfiol (kvetak). Popucit alebo trochu mixnut, skus nechat take vodnatejsie, mozno jej to zachuti.

ewana73
16. črc 2010

@merkur_cz nas maly tiez toho vela nenaje take miniporcie a navyse mu teraz prestala chutit zelenina akehokolvek druhu.mäso ho tiez nijako nenadchyna jedine co mu teraz chuti je sladke ovocie.konecne mu vysiel prvy zub a deru sa dalsie tak snad ked mu vylezu sa to zmeni lebo uz netusim co mu mam davat,moja fantazia ma opustila ☹ .

sussanah
20. črc 2010

Ahoj holky, poradite? Nekde jsem cetla, ze se od cca 9mesice muzou pridavat cerstve bylinky. Mame na zahradce bazalku, saturejku, oregano, matu a medunku, co myslite, muzu uz neco pouzit? Co pouzivate, jestli pouzivate vy?

latvia
20. črc 2010

oregano a medunku by som sa nebala dat, takisto pazitku a petrzlenovu vnat...s ostatnymi by som pockala a dala cca okolo roka

sussanah
20. črc 2010

@latvia vidis a ja prave s medunkou mela obavy, ze spis mi prislo, ze saturejka je jemna 😉 To jen tvuj nazor nebo mas nekde nacteno?

Jen jeste pro inspiraci, co uz vase mladatka tak ji? My mame brambor, mrkev, brokolici, hrasek, dyni, kvetak, cuketa, lilek, repu, spenat, cocka cervena + obiloviny, testoviny. Muzu uz zkusit jeste neco dalsiho? Ja ja to porad vsechno micham, tak mam pocit, ze ji porad to same 😀

latvia
20. črc 2010

medovka je aj v detskom caji od 6.mesiacov tusim alebo aj skor, takze v tom problem nevidim,saturejku nepouzivam 😀 ale pohladam ,bazalka je pisana ze nie do 1. roka a o tych ostatnych som niekde citala ze sa mozu hned.
ja by som uz skusila pomaly pridat strukoviny - fazulu, petrzlen,kedlubnu ci ako sa to u vas vola 😅