Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

gabika7706
9. srp 2010

@beruska24.9. , @sussanah no ja vsetko len tak od oka robim a co najjednoduchsie, uvarim sosovicu s bobkovym listom, na konci trosku osolim, rozmixujem, premiesam s maslom, trosku cervenej papriky, na chlebiku posypem pazitkou. Niekedy zvyknem aj tofu syr udeny primiesat, ale to mi Katka velmi nechce jest. Ale tak kazdy podla chuti, keby som robila len pre seba,dam aj cesnak, korenie...pri pomazankach sa medze nekladu 🙂

majdula
9. srp 2010

@sussanah Super, zkusim 🙂

beruska24.9.
9. srp 2010

gabika - díky! Zkusím.

beruska24.9.
9. srp 2010

majdula, susanah - zelený hrášek jsem nikdy nepasírovala. Dříve lehce rozmačkla vidličkou (aby nebyly celé kuličky), teď překrojím kuličku napolovic a tak dám vařit. To samé s kukuřicí. I když u té jsem úplně poprvé ty slupičky pokrájela, pak už jsem jen mačkala vidličkou a teď už tedy nemačkám nic.

sussanah
9. srp 2010

@beruska24.9. no ja ho pasirovala proto, ze mival docela problem s prdikama a ze zacatku ho nadymalo naprosto ve, proto jsem radeji pasirovala. Ale asi uz z toho trochu vyrostl a uz to stravi v pohode 🙂 To by se mi asi nechtelo rozkrajovat kazdy hrasek 😀

erinka83
9. srp 2010

@beruska24.9. No my červenou čočku jíme už nějaký ten pátek a nkdy se mi nestalo, že by škrábala 😅 To je fakt divné, že někomu to dělá a někomu ne... 🙂 A malá ji jí v pohodě, třeba dneska měla červ. řepu, brambor, mrkev a čočku 🙂

beruska24.9.
9. srp 2010

sussanah - tak já vařím pro malou vždy na dva dny a ta zelenina je vlastně kombinace více druhů. Tak toho hrášku není tolik, tu trošku mám rozkrájenou za chvilku. To mě baví víc 😀 než krájet mrkev, bramboru na malé kostičky .

beruska24.9.
9. srp 2010

erinka - tak asi jsem narazila na blbou čočku 😉 protože škrábe i mě. Ochutnávám pokaždé, když malé uvařím. Červená řepa u nás na začátku příkrmů neprošla 😝 před časem jsem ji chtěla zkusit znovu, jestli si to malá nerozmyslí a nikde ji nemůžu sehnat. Ty jí někde kupuješ, nebo máš zásoby doma??

erinka83
9. srp 2010

@beruska24.9. Mají ji ve velkém Albertu, dřív Hypernově, jinak nevím.... u nás je hodně oblíbená, i já ji miluju 😀
Tak já nevím, když to tak čtu, jestli jsem měla být na začátku víc trpělivá a dýl to zkoušet mačkat a nevyměknout hned s mixováním 😒 a nebo jestli je prostě každý dítě jiný a malá prostě není na mačkání připravená... ach jo....

erinka83
9. srp 2010

@beruska24.9. Tu organic Tesco jsme měli taky a taky nás neškrábala 🙂 Teď o víkendu jsem vařila pro nás polívku z té čočky+rajčata, mrkev a pohoda 😵

latvia
9. srp 2010

😀 jemineeeee, este furt tu rozoberate ci cocka drhne alebo nie??? drhne, mna urcite, berusku tiez, inych nemusi, nas citlivky ano 😀

erinka83
9. srp 2010

@latvia už končím, ale prostě mi to nedalo 😀 Asi mám plechovej krk 😀

latvia
9. srp 2010

@erinka83 😀 sak v poho mozete aj dalej o cocke 😀 len som myslela ze ste uz pokrocili niekam na inu fajnu pochutku 😉

beruska24.9.
9. srp 2010

latvia - však nejen čočku, která ´´nás citlivky´´ 😀 drhne, ale i červenou řepu. No, ale na druhou stranu, čočka je dobré téma 😀

beruska24.9.
9. srp 2010

erinka - díky, zkusím sehnat až pojedeme někam na nákup.
Já č. řepu jen naloženou, zavařenou (něco jako okurky).

erinka83
10. srp 2010

My např. rádi na večeři ochucenou uvařenou č. řepu, nastrouhanou, s jogurtem, třeba by to chutnalo i prckům 🙂

merkur_cz
10. srp 2010

Zdravím!
Díky za info o červené čočce. 😉 Ale píši k vůli něčemu jinému. Malá má 11 měsíců, Nutrilon mne už asi 2 měsíce nepije. Kaše ty nechce vůbec! Co vše ji mohu zkusit dát k večeři, aby jí to nasytilo? Nebudu psát co jí či ne, spíš ještě moc ne, teprve včera mně snědla chleba s Kiri sýrem a pod.. Jsme v tom jídle pozadějš, než asi bývá, ale zkoušíme stále. Co dávat k večeři? Děkuji za typy.

sunea
10. srp 2010

@merkur_cz ja davam presnidavku s piskotami, alebo ryzu s niecim, niekedy pecivo s maslom, syrom, za tym ale este UM.

nikush
10. srp 2010

@sunea
co je to ta presnidavka? je to po slovensky vyziva, alebo desiata? ...vsade to pisu a nikto mi to nikdy nevysvetlil 😒

latvia
10. srp 2010

@nikush jj, vyziva 🙂

nikush
10. srp 2010

@latvia
no konecne to mam utriedene...
inac mozem dat aj nejaku tu sezonnu zeleninu na chlieb? malemu

latvia
10. srp 2010

@merkur_cz davas jej jogurty? ani klasicku krupicu ti nezje?ked urobis domacu s grankom? alebo nejake pecivo, pripadne cokolvek co ti zje, hoci aj druhy obed 😉

latvia
10. srp 2010

@nikush sezonnu akoze paradajku, papriku ,uhorku?

nikush
10. srp 2010

@latvia
papriku nie, ale tu paradajku, uhorku, salat

latvia
10. srp 2010

teoreticky mozes, skus male mnozstvo, ci vobec bude chutit.mojmu to doteraz nechuti 😅 ak sa neosype, tak mozes...dohliadni ci nema reakciu, bruchabol, ak bude vsetko ok tak davaj.samozrejme bez supky, paradajku by som odjadierkovala

nikush
10. srp 2010

@latvia
dakujem, ja som dumala, ci mu nahodou z uhorky nebude tazko...mne poobede ked ju zje, tak sa mi za nou grga do druheho dna 😀

latvia
10. srp 2010

@nikush 😀 tak si pogrga, no 😉 skus trosku, uvidis, ak mu nesadne ,nedas

nikush
10. srp 2010

@latvia
ok, sak nech sa kus potrapi....zatial nemal nijake problemy....som stastna matka v tomto smere 🙂 , len potniciek ma neurekom, ale tie sa nerataju 😀

nikush
10. srp 2010

@latvia
inac este, moze byt, ez kvoli bolestiam zubov, z toho ze sa mu ryje vrchny, mi prestal kusat ovocie? on ho len cuca...dokonca aj baban a odteraz napokoju kusal 😒

latvia
10. srp 2010

@nikush 😀 tak tak, zvykat si treba