Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

misellll
25. kvě 2010

holky tak já se připojuju do tohohle tématu do teď malá jen papala kupované papání,ale od víkendu jí chci začít vařit domácí stravu,tak jsem zvědavá jak jí bude chutnat odemě,zatím vybíravá nebyla,ale bůh ví jak bude snášet jídlo demě 😀 Jinak jsem se chtěla zeptat solíte troch jídlo svým dětem,malá měla do teď vše bez soli,tak nevím jestli trochu přisolit(opravdu malinko a nebo ne)tchýně do mě pořád hučí ať jí to osolim ať to má nějako chuť a ať nad vším tak nebádam prej.Ale co já vím,tak miminka by sůl moc neměli,ale zase na jednu starnu si říkám,kdyby to bylo jen trochu?V tomhle vaření pro mimčo sem nováček ,tak nechci dělat něco špatně 😅

rimmel
25. kvě 2010

misell vobec nesol az do roka 😉 koli ladvinam myslim, tie to este dobre nezvladaju

rimmel
25. kvě 2010

a ani necukruj 😉

rimmel
25. kvě 2010

ochutit mozes bylinkami ci osmazenou cibulkou ale tej iba trosku..ziadny cesnak zatial tiez nie

misellll
25. kvě 2010

rimmel:já jsem si říkala,že sůl je záťěž na ledvinky,ale pořád jsem si říkala,když to bude jen trochu,ale co kašlu na to šlo to bez soli do teď půjde to bez ní ještě dva měsíce 😀 Já vůbec nevim jak začít,neznam žádný recepty,nemám nápady,prostě v tom plavu,vařit stejné jídlo co pro nás jen bez koření a bez soli????Může zapékané jídlo.Problém je taky v tom,že malá má jen jedne zoubek a to jen zatím vylezla špička zoubku,takže nemá čím kousat,někde jsem slyšela,že když mixuješ třeba zeleninu stratí všechny své vitamíny a minerály,ale jak jinak jí připravit jídlo,aby bylo bez kousků a nepřišlo o svoje vitamíny? 😅

rimmel
25. kvě 2010

misell neskor ti poslem ip teraz nemozem 😉

rimmel
25. kvě 2010

ak ti tefda dO Veceraq niekqto iny neporadi.ja ti poslam potom par receptovl..

sorry maly sa tuhra..

a pecene moze..a zubky nepotrebuje ne1boj

misellll
25. kvě 2010

díky budu čekat,když si na mě uděláš čas 🙂

momin
25. kvě 2010

misell ja myslim ze to zvladne i bez zoubku.. 🙂 😉
maly kouse hezky od 8 mesicu..a prvni zub mu vylez az v 9...
Zacla sme prisolovat po roku.. 😉 Bude ji to chutnat i bez soli uvidis... 🙂 😉
Ta osmazena cibulka se mi nezda....... ale bylinky sou na ochuceni super.. malemu taky chutnalo kdyz sem pridala trosku cervene papriky.. 🙂

misellll
25. kvě 2010

já právě vůbec nemám představu co smí a co ne...Když jsem jí kupovala příkrmy,tak jsem si vždy přečetla co tam dávají a pak jsem se podle rozumu rozhodovala jestli je to podlemě vhodné nebo ne,ale když mám teď vařit tak jsem v koncích,já bych jí klidně kupovala jídlo dál,ale přítel pořád do mě hustí,že jí ochuzuju,ale on si vůbec neuvědomuje,že malá nemůže všechno on by jí dal klidně grilovaný stehno z kuřete do ruky ať baští 😀 nemyslí to zle,ale je mimo 😀 No a já se teď nsžim se trochu vzdělávat a hledat nápady a inspirace 😅 Na jednu stranu si říkám,že opravdu vařené bude lepší...,ale na druhou ,že nechci,aby díky mému kuchtění malá chudák nestrádala,kolikrát si i tatínek stěžuje,že koprovku máme už podruhé o za dva týdny hihi 😀

misellll
25. kvě 2010

to byylo pro tebe momin 🙂 😉

momin
25. kvě 2010

miselll ja sem sklenicky nikdy nekupovala.... 😎 A nas tatka je podobny jako ten vas... 😀
Sme v tom jidle trosku "odvaznejsi" a ted po roce uz to vazne neresim... Maly basti normalne s nama...
Jinak koprovku,rajskou apod omacky muze tvoje mala taky,jen pokud tam davas mleko tak ji trosku odeber a dej ji do toho UM. Normalni mleko by jeste nemela... Ja sem vzdycky dochucovala-sul,pepr-behem vareni-ted sem se to naucila delat az nakonec a malemu odeberu pred dochucenim....

Ted uz teda ne,ale do roku jooo... 😀 chapes me doufam... 😀 😎

rimmel
25. kvě 2010

miselll rajciny az od roka 😉

rimmel
25. kvě 2010

grilovane stehno kurancie kludne moze! supku zober prec, daj iba to chude masicko so zem.kasou alebo ryzou no mnam mnam, ktomu nastruhanu mrkvu ci inu zeleninku, trebars i uvarenu zamiestat do kase a mas vybavene 😉

rimmel
25. kvě 2010

zem.kasu kludne dochut maslom napriklad.
kravske mliecko vobec nepouzivaj, ani do varenia.

rimmel
25. kvě 2010

dokonca mozes aj cierne korenie ale ozaj minimalne, potm aj kmin, majoranku, oregano, bazalku, cerv.papriku atd..
no vecer posielam receptiky 😉

momin
25. kvě 2010

miselll ja bych ve vasem pripade tak odvazna nebyla kdyz mate problemy s briskem.......

rimmel
25. kvě 2010

a plus misell ak si doteraz kupovala sklenicky tak cibulku najdes hadam vsade 😅

rimmel
25. kvě 2010

a myselll ked dovrsite rok, to neznamena ze mozete odrazu uplne jest ako dospeli..stale setrne so solou..s korenim...s vyprazanym nezdravym jedlom..s cukrom..a dalsimi vecami...;)

momin
25. kvě 2010

😀 😀 😀 😀 zase se me tady nekdo snazi velmi nenapadne shazovat.... 😎

misell mas svuj rozum.... 🙂 😉 papa..

rimmel
25. kvě 2010

😕 😕 zase momin vidis nieco to tam neni..naozaj......len sa snazim radit..a to ze inak nez ty..tak uz co narobim 😕

momin
25. kvě 2010

ano ale ty vzdycky radis jinak nez ja.. napisu neco o cibulce ty hned taky.. napisu o normal jidle po roce..ty hned opak..

Nestojis mi za to a proto odchazim.... 🙂 😉 papa..

misellll
25. kvě 2010

holky nehádejte se,ještě jsem se chtěla zeptat přítel koupil odšťavňovač myslíte,že už bych mohla malé odšťavňovat nějaké ovoce a potom jí to dát pít,chápete jak to myslím,třeba během dne k obědu nebo jen tak na pití.Vím,že mám dávat pozor na citrusové plody....

momin
25. kvě 2010

Mnam Mnam!!! to urcite ano!! 🙂 😉 ja ybch to mozna trochu naredila s vodou,ale nemusis... 🙂

momin
25. kvě 2010

uz sem sla ze? 😀 😀 😀 misell mam ted chut na Dzus.... 😎 😀

misellll
25. kvě 2010

momin:ale co jí můžu odšťavňovat:třeba jablko a co ještě?Džus taky bych si dala 😀

momin
25. kvě 2010

misell jeste me napda treba mrkev...
Z hrusky bude mit prujem? Asi jo co...?!

misellll
25. kvě 2010

z hrušky to já nevím 😕 ale mrkvička to je dobrej nábad,z banánu asi těžku bude nějaká šťáva co? 😅 😕

lenka1smejka
25. kvě 2010

misell-odstavit mozes-jablcko,hrozno,melon,slivky,hrusku,mango,broskyna,nektarinky a mrkvu kupuj s vnatou a odstavis z nej toooolko stavy.Inak stava-jablko,hrozno,mango-MNAM MNAM

misellll
25. kvě 2010

je lenka:děkuju moc vidíš to by mně ani nenapadlo...zítra jdu hned něco nakoupit a udělám malé šťávičku,neměl by být problém jí třeba zředit i dvě šťávy dohromady že? 😅