Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

jasekd
11. únor 2011

@moni Muj ma pres 10 mesicu, 73 cm a necelych 9 kg 😉 Rozhodne vypada, ze se mu dari, holt to neni ten panacek Michelin jako jine deti, ale hubenej neni.Prikrmy ji od zacatku docela dobre. Ted byl 10 dnu nemocnej a jedl velmi malo, do toho zuby, prestaly mu chutnat veci, co predtim jedl, odmita antibiotika, ktery musi dlouhodobe brat a kterych by predtim klidne vypil flasku... Proste ted to bylo horsi. Uz se uzdravuje a zacina se opet rozezirat. Kousky jeste nedavno vubec neprichazely v uvahu a ted uz je ji krasne, ale jen obed, celkove mu ovoce tolik nechutna a ted je schopnej naznacovat zvraceni i u kupovane hladke presnidavky. Strouhane jabko nebo hrusku sni trochu a s ksichtama a natahovanim. Proste mu to tak nechutna, tak se nesnazi.

lenocka84
11. únor 2011

ahojte mamicky
mam otazku, kedy s moze do jedla pridavat napr. cesnak, cibulka? aspon na vyvarenie, a potom vybrat.
maly bude mat 10m, a od 4mesiacov je na prikrmoch
dakujem pekne

cicimon
11. únor 2011

@moni o 9kg moja len sniva... 6,5... tiez len vynimocne zje viac ako 120 na obed, zato kase na olovrant aj 200, kusky jej zas problem nerobia... vcera mala take male kolienka
ja vyvar robim tak, ze dam uvarit kurca - trupy, a len tu vodu s masom dam zamrazit a to potom pouzivam do varenia zeleniny

takyja
11. únor 2011

@moni Ahoj Moni, u nás to v tom věku bylo přesně totéž. Malá má rok a velký úspěch je, když do ní natlačím domácí stravu - 200g zeleniny či masozeleniny. Musím mixovat na nejhladší pyré, atd. Jinak od nás z talíře si klidně bere kousky a žvýká.
Má teď lehce přes 9kg, byla nemocná, takže ještě trochu zhubla. Dr. se tvářila, že by měla jíst víc, tak se můžu přetrhnout - dávám jí mezi jídly něco od sebe, atd. atd. Po nemoci je to trochu lepší. Musíš vytrvat! My obědváme i 45 minut. Ovocná přesnídávka do ní ale zmizí za 10minut, takže vím, že jí oběd prostě nechutná. Chce to pevné nervy a vydržet. Pa 😉

kryska5
28. únor 2011

@bubaaca ahoj, prosím ťa náhodu som našla tvoje skvelé recepty na sušienky (koláčiky) a už sa teším že ich vyskúšam, len sa mi zatiaľ nepodarilo zohnať ovsenú bio múku, v prípade že ju nezoženiem, prosím ťa nedá sa nahradiť nejakým iným typom múky? Ďakujem

marrakech
28. únor 2011

@lenocka84 ja uz cibuli pod maso davam. Cesnek jeste ne. Recepty si hodne vybiram tady: http://www.annabelkarmel.com/recipes .
Jsou ponekud "odvaznejsi" nez v Cechach, ale prijdou mi naprosto v poradku a hlavne pro mrnata chutove zajimavejsi.

zuzkat1
1. bře 2011

prosim vas domace parene buchty moze jest? ak uz ma 13,5 mesiaca... dakujem

latvia
1. bře 2011

@zuzkat1 jasneeee, fajna mnamka, si pochuti 😉

zuzkat1
1. bře 2011

@moni moja ma 13 mesiacov a este nema 9 kil🙂 takze klud kym pribera je to ok...mimochodom moja zje za cely den dokopy 200g 😉 aj to len vtedy ak ma dobry den🙂

zuzkat1
1. bře 2011

@latvia dakujem🙂 zajtra budem robit tak som nevedela ci moze uz kysnute

latvia
1. bře 2011

@zuzkat1 moze, kysnute veci mozu maximalne trochu nadut, ale je uz velka a s prdikmi by nemala mat problem, takze kysnute veci moze

zuzkat1
1. bře 2011

@latvia ona nema s takymito vecamo problem..pekne sa vyprdka🙂 tak som zvedava co na to povie,lebo sladke moc nemusi ale dufam ze spapa aspon trochu🙂 dakujem

moni
1. bře 2011

@zuzkat1
asi sa oplatilo postazovat, lebo mala sa mi rozpapala 😅 uz je dobra aj domaca strava, akurat ze mlieko stale neobmedzila, pije ho hroozne vela, takze s tym bude treba cosi robit.
momentalne zas riesim pitny rezim, lebo slecinka nevypije ani vodu, ani caj, ani riedeny dzus...

zuzkat1
1. bře 2011

@moni a to preco vadi ze pije vela mlieka? fakt neviem...to vadi?
ja kojim moju este a vodu a caj zacinam davat az teraz, doteraz nechcela a teraz vypije tak pol deci denne🙂 davam jej asi 5ty den... ale kojim aj kazdu hodinu🙂

moni
1. bře 2011

@zuzkat1
Lea je na UM a su dni ked vypije viac ako liter za den, pediater tvrdi ze je to vela. v jej veku by to malo byt okolo 0.6l. vraj to moze zatazovat oblicky.
mna skor tankuje to, ze nechce nic pit. keby bola kojena, tak neriesim...

zuzkat1
2. bře 2011

@moni to ano to je ina situacia a priznam sa ze vobec nepoznana pre mna... ale viem ze kamoska co nekojila tak tiez musela dodrziavat nejake tabulky pri podavani a mnozstve mlieka inak ze drobec nebol v pohode... ale ten pil vodu a caj od narodenia takze s tym nemala problem... a ked jej nedas mliecko ale vytrvale ponukas caj alebo vodu tak nevypije? alebo nejaky dzusik - tie detske hippky alebo babylove? to je sladke (bez cukru ale sladke) nevypila by? moja to sice nechcela ale ona sladke moc nemusi

ija1
2. bře 2011

Ahojky, my jsme na UM - Beba HA od narozeni, a v 9,5 mesicich vypije rano 200ml (150ml vody plus kase Hipp), a pak ma mlicko az vecer v 18h 240ml a v 22h 240ml....tak ma priblizne 700ml denne......... a jinak ma pres den ovoce a zeleninu,............, jinak mi teda cajicky pije, tak 250ml denne, nekdy min..........davam od narozeni bylinkovy a problem s tim nema.......

suzieqiu
4. bře 2011

Ahojte. Potrebuje poradit. Moja mala bude mat zachvilku uz 9 mesiacov a iny prikrm ako kupeny a uplne rozmixovany mi nezpapa.. Skusala som jej varit take zakladne ako uvarene maso, mrkvicka, zemiacik. A zeleninku obmienam - karfiol,petrzlen,brokolica,tekvica... Problem je,ze jej to akosi nechuti. Neviem kde robim chybu. Mozno davam zly pomer zeleniny alebo to neviem tak chutovo odhadnut. Co vy varite svojim detickam? Nejaky osvedceny recept by sa mi hodil. Dakujem pekne. ;)

bubelko
4. bře 2011

@suzieqiu skusila si mu zmiesat domacu stravu s kupovanou a postupne menit pomer? niekedy to pomoze 😉 inak som varila to, co popisujes. rozne kombinacie masa, zeleniny a prilohy 🙂 dochutila som vacsinou petrzlenovou vnatkou, bazalkou alebo pazitkou 😉

moni
4. bře 2011

@suzieqiu
az donedavna sme boli na tom podobne - iny ako kupovany prikrm mi odmietala. takze som sa cele varenie vykaslala, a povedala som si ze ked sa rozpapa, zacnem varit. a podarilo sa 🙂 konecne zje aj to co varim ja. nehovorim ze je to spravny pristup, ale u nas to fungovalo.
zajtra bude mat 10mesiacov a vsetko musi mat vymixovane dohladka inak ju napina. mne to nestoji za to, aby sa povracala takze mixujem. snazim sa "prepasovat" nejake vacsie kusocky, ale nie vzdy s uspechom. chce to cas, niektore deti zvladaju kusky jedla v pohode, nasim to bude asi trosku dlhsie trvat.
ten pomer neviem opisat, davam par kusok masa (kuracie, morcacie, telacie), zeleninu (nasej malej najviac chuti sladky zemiak, mrkva, tekvica, cuketa, pastrnak,...), a bud trochu ryze alebo cestoviny. konzistencia je skor taka redsia kasa.
neviem ci to pomoze, drzim palce, chce to trpezlivost!

suzieqiu
4. bře 2011

@bubelko
@moni

dakujem pekne. uz sa citim ako nanic mama. pretoze papa len kupovane. a tiez presne to iste, napina ju ke to nieje uplne kasovite. tak dufam,ze sa coskoro nauci papat vsetko. 🙂

moni
4. bře 2011

@suzieqiu
ale kdeze nanic mama! hlavne nenervuj ked ti nezje, alebo vymysla - ono to tie potvory male vycitia 🙂

marrakech
4. bře 2011

@suzieqiu - zkus neco sladkeho: mrkev a petrzel je docela sladke. Ci trochu mrazene hohrasku. Nebo bataty (sladke brambory) maji deti rady. Nebo klidne pridej trochu rozduseneho jablka se skorici. Kdyz malemu neco moc nejelo, pridala jsem trochu jablka, hrusky,.. a bylo snedeno. Postupne jsem ovoce ubirala az do ztracena.

marrakech
13. bře 2011

Ahoj, muzu se optat, co davate vasim detem ke snidani? Syn zacal odmitat UM, drive vypil 180-210ml a ted max 100ml a uz nechce. Radsi je o hladu nez by UM dopil. Tak premyslim o nejake jine alternative, treba podrcene kukuricne lupinky s UM, ryzovou kasi,... Jogurt dostava ke svacine, takze ke snidani hledam jine napady. Jak jste na tom vy?

bubelko
13. bře 2011

@marrakech co treba chlebik s maslom pokrajany na male kocky, ryzova kasa je ok. alebo trebars dat spominany jogurt na ranajky a na desiatu dat len ciste ovocie?

8petule8
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
oacka
15. bře 2011

@suzieqiu
@moni
kočky,kde kupujete zeleninu? napr. tekvicu? koreniny ako bazalka, pažítka používate zo sáčku,či čerstvé?

oacka
15. bře 2011

@moni moja tiež nechce piť tekutiny, tlačím do nej injekčnou striekačkou,ale je to proste horor.... vypije za deň 150 ml! nehovoril ti pediater,koľko tekutín by mala dcéra vypiť?

oacka
15. bře 2011

kočky,moju malú tiež občas napne,ke´d je v jedle veľký kus,ale nevyvráti to,je to akoby obranný reflex proti zaduseniu,, potom si s tým nejako poradí. vracia, iba ke´d ju prežeriem, hrá sa počas jeddla,nevšimne si,že veľa zjedla a zrazu je to vonku... nenatlačím do nej nijakosky viac, má 8 a pol mesiaca a 8 kíl.

jasekd
15. bře 2011

Holky, co vam deti nechteji pit: musela jsem teda ustoupit ze svych zasad, ze zadne sladke piti, ale kamoska mi poradila Hamanka svestkovou stavu, jeji holka nepije nic jinyho. Tak jsme to zkusili a pije to! Kdyz ma zizen, tak i 100 ml naraz. A sam z lahve, zadne jine piti z lahve nevypije, ani kdyz mu ji drzim, plive to. Odmita jakykoli caj nebo vodu, takze toho Hamanka redim cca v pomeru 100 ml stavy, 150 vody. za den vypije tak tech 250 - 300 ml tohodle, davam mu to mezi jidly, a k jidlu ma caj, ktery nabiram lzickou a hazim do nej mezi lzickami jidla. S cajem se dostanem cca na 150-200 ml za den. Pak mam jeste v mrazaku kostky bio mrkvove stavy (z Intersparu, je to cista mrkev, jinde prodavaji same s citronem a to malej nesmi), nebo kdyz varim jabka na presnidavku, tak tu stavu, co sliju, zamrazim do tech tvoritek na led. Temahle ovocnejma stavama redim presnidavky nebostrouhany jabko nebo rozmackanej banan, takze dalsi tekutiny. Driv jsem dost redila vodou prikrmy, ale to uz jako vetsi odmita a taky nechci, aby furt jedl kasovitou stravu. Pak ma jeste 2x denne UM, to je cca 350 ml vody, jednou kasi asi ze 120 ml... Je to boj, ale uz jsem to celkem zmakla, akorat me mrzi, ze nepije sam to neslazene, jsem zubarka a tohle je fakt proti mymu presvedceni, jenze malej ma nemocnou ledvinu a pit proste musi, tak co nadelam. Zuby furt cistime.
@oacka Vsak to je pekna vaha, Martin mel na 8mi mesicich asi 8,4 kg, na 10ti 8,7 a ted na necelem roce cca 9,3. Vejska asi 74 cm ted. Jidlo mu celkem nenutim, nemusi snist vsechno, akorat by zvracel, ale piti se fakt snazim a je pekne vzteklej nekdy 😝