Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

rimmel
26. led 2010

a cestoviny pouzivam boze neviem ako to nazvat 😀 tie male, trosku zatocene makarony? vis co myslim? a nemusim mu to mackat alebo co, on aj tri naraz zlupne 😀 niekedy ani nezuve, len to prehltne 😕 😀

janetty
26. led 2010

takže červená sladka paprika sa už môže /myslím korenie/? Tak to zajtra použijem, zatiaľ davam len vegetu /asi mesiac/ a celú razcu. Cestovinu ja použivam drobnú: abecedu, al.písmenka a aj malé mušličky.

egyptanka
26. led 2010

rimmel, no zatial varim zvlast, len niekedy by som si rada ulahcila pracu a navarila nam nieco co moze aj Naty ... tak mi napadol perkelt ... ved je to len kuracie masko so sladkou paprikou. Uz ju pomaly nenasilnym sposobom privyknut na nasu stravu (samozrejme s obmedzeniami pre deti - ziadna sol, korenie a pod... ved vieme co mozme davat detom a co nie)

rimmel
26. led 2010

egyptanka presne nad tym som zacala i ja uvazovat..napada ma jedla ako perkelt, rizoto, zem.kasa s nejakym maskom....ze vsetko zacnem solit az POTOM alebo tak..no uvidime 🙂

janetty vegeta??? ved v tom je sol a plno inych humusov 😒

egyptanka
26. led 2010

janetty, vegeta??? ved to je najhorsie co moze byt ... ani dospelym sa neodporuca, lebo obsahuje glutaman ... ihned vysad!

skor pouzivaj bylinky ... rasca, bazalka, oregano, medovka, bobkovy list ... ja som nam robila minule ryzu a dala som do vody bobkovy list a bola skvela. Nabuduce skusim uvarit malej samozrejme bez soli.

momin
26. led 2010

Ahoj holky,takze ja uz vsechny pokusy cpat malemu nesolene a nekorenene jidlo vzdavam! po tom co sme se vratili z nemocnice nic nesoleneho do neho nenacpu!!! ☹ Byla sem v soku z toho co mu tam nosili!! Makovy zavin!!! Houbovou omacku!!!!! Obedy samozrejme normalne ochucene..jenom maso rozemlete!!! 😠 Pomoooooooc...... 😲

janetty
26. led 2010

ale vegetu nedavam furt do každého jedla. Ak dávam, tak dam štvrť malej lyžičky do cca 600-700 ml polievky. Nie je to veľa, či je? 😕
Momin, veď huby odporučajú až od 7 roku, že sú veľmi ťažko stráviteľné. //To raz v telke jeden lekár rozpraval// Oj keď to doktori "vodu kážu a víno pijú"!!!

momin
26. led 2010

janetty ja sem to malemu nedala! Nekde sem cetla ze hriby nejdriv od 3 let,vidis...a ty dokonce od 7 😕 Mel jenom samotnou bramborovou kasi..... samozrejme slanou a 100% s normalnim mlekem..... 😒

moravanka
26. led 2010

a to bylo kojenecke oddeleni?

momin
26. led 2010

detske oddeleni..... v Novem Jičíně!! Nikomu nikdy nedoporucuju!! Priste bych jela radsi nekam jinam.... Ono tam ani zadne kojenecke oddeleni neni.... vsechno to spada pod to detske....

janetty
26. led 2010

dosť dlho do 7 rokov nie, ja som sa tiež čudovala, že to je asi jedina potravina, s ktorou je dobre počkať až tak dlho 😕

moravanka
26. led 2010

no tak to serviruji pulrocnim detem to same co desetiletym? no hnus. a co na to doktori, upozornovala si na to?

momin
26. led 2010

maly ma 10 mesicu ale stejne to byla sila...... musela bych mit pro nej svoje jidlo,ale on mi sklenicky nechce jsit a varit sem mu tam jaksi nemohla.... 😒 Tam uz nikdy!!!!

moravanka
26. led 2010

vsimla jsem si, ze tvuj maly ma 10 mesicu. tech 6 jsem napsala jako priklad, kdy dite dostava prikrmy. to by taky daly zavin? asi jim to bylo jedno, proste to jidlo donesli a pokud vam to pani nepasuje, tak si obstarejte vase.
holky, dal uz nekdo mango? ja jsem dala asi pred tydnem, mala to jedla jak blazen (ovoce mi normalne odmita), a ted jsem zase nekde cetla,ze mango ne (jine zdroje zase povoluji). nic ji ale nebylo, zadna koprivka, nic. muzu ji to teda davat, treba 1 do tydne? a co avokado?

lily1983
26. led 2010

ahojte, ja som dnes skusila avokado prvy krat..chut vyživky do nezmenilo, nema to chut, a mne to vôbec nechuti len preto, lebo je to take mazlave, ako maslo, ale ma to vela vitaminov, takže som pridala kusok..a vyzera, že je v pohode, tak snad pomalicky dame aj ine čerstve..zatial varim vyživvy..ale chutia jej velmi.. 😉

momin
27. led 2010

moravanka my sme mango meli asi v 8 mesicich a avokado sem jeste nezkousela ale urcite bych se nebala.. je to ovoce,tim neublizis.... 😉 ale nevim kolik vam je..... 😅

moravanka
27. led 2010

momin, dnes 9 mesicu. tak asi sem tam dam. je to sice exoticke, ale male nic nebylo a chutnalo ji to. porad davam jen jablkka, hrusky, nic jineho ted v zime na trhu neni. pomerance a mandarinky davat nebudu, az po roku, prece jen z toho byvaji casto koprivky.
fakt nevim jake ovoce ted v zime davat.

momin
27. led 2010

Ja teda davam i pomerance a mandarinky..jablka a banany.. z hrusky maleho boli bricho.. to mango je dobre.. taky ho nedavam kazdy den,spis jen tak pro zpestreni.... 😉

rimmel
27. led 2010

lily my avokado davame uz od 6-7 mesiaca..veelmi mu chuti. len tak samotne 🙂

smily
27. led 2010

ahojte, to avokado davate len tak surove, natierat na chlebik alebo ako? chcem to dat malej aj ja len neviem s cim 🙂 mne to moc nechuti - je to tak ako maslo... mala mi srotuje pomarance a mandarinky, normalne krici da daj daj ked vidi ze mam v ruke 🙂 jablka nechce, z banana ju uz napina - mala 2 tyzdne nhacky tak sme mali bananovo-ryzovo-mrkvovu dietu...

rimmel
27. led 2010

smily avokado ked je dobre, ma vybornu chut, chut orechovu, cerstvu.....je sa iba surove, bud samotne, alebo s bananom ale ako aj napr natierka no neviem ziadny recept 🙂 na chlebiku bymi to prislo dost odveci len samotne, neviem co take este k nemu primixovat. 😕

a baby mandariky a pomaracne teda uz nase babatka mozu ci?? lebo ja ich luuuubim 😀

smily
27. led 2010

v podstate mozu ak teda nemaju nabeh na alergiu - ak nema jeden z rodicov alergiu.
dik za radu s avokadom, pojdem do kauflandu, mozno tam budu mat, lebo nasa jednota je fakt obchod plny zivota...

janocka77
27. led 2010

rimel, vo vseobecnosti sa odporucaju az od roka. My sme v krajine kde je to domace ovocie a tu sa dava uz od 7 mes. A hlavne v zime ked je chripkove obdobie sa odporuca. Toto triedenie na domace a exoticke je hlavne podla toho ako casto sa danna vec konzumuje. Myslim si vsak, ze pomarance su uz aj u nas konzumovane po cely rok a stale ako aj banany a su zaradene do nasej kazdonennosti. Najprv som to malej nechcela davat, potom koli vit. C som sa rozhodla ze ano lebo kojim a nedavam jej ziadne umele veci kde su pridane vitaminy. Vyskusali sme to, vsetko ok a tak pokracujeme uz 2 mesiace a mala ich zboznuje.

moravanka
27. led 2010

z avokada se pry delaji salaty. zkusim to male dat, porad stridame hrusky, jablka, banan nechce, mango melo uspech. a strava ma byt pestra, ze. cim je mala starsi, tim vic otazek mam co se stravy tyce. ze zacatku to bylo jednodussi, brambor, mrkev, brokolice. ted je to pro me tezsi, vybirat vhodne potraviny a pomalu zarazovat do jidelnicku.
taky co se tyce napr. vanilky. tady ctu, ze nektere davaji vanilkove pudinky. ridite se presne podle tabulek, nebo i trosku zhresite a cekate jestli se neobjevi alergicka reakce.

rimmel
27. led 2010

smily a daj bacha ked jej to avok.das nech jeuplne makke ked ho chytis inak neni zrele 😉

janocka dik tak radsej pockam do roka sak uz dlho to neni

smily
27. led 2010

ok dakujem za rady

janetty
27. led 2010

ja som mandarinku dala prvykrát na Vianoce, teraz dam sem tam do jablka s bananom. Pomaranč ešte nemal ani avokádo či mango. Avokádo a Mango nekupujem /v dedine v obchodoch nemajú 😒 / tak ani neviem, ako to chuti 😅
rimmel, ty si už viac krat písala, že davaš malému avokádo. Kedy viem, že je zdrelé?

rimmel
27. led 2010

janetty ked je makke ked hochytis do ruky a prsom zmacknes...ozaj makke ;) ale nie priliz makke 😅

rimmel
27. led 2010

nam strasne chutia maliny 😵 pred tyzdnom som mu dala po prvykrat