Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

rimmel
28. led 2010

baby mam super recept!

zmixovat sladky zemiak a mrkvu..pridat hrasok, muku, vodu ci mliecko, spravit akoze masu na placky...placy takto osmazit na troske oleja, moj sa siel za tym zadrhnut! a daddy tiez 😀

lily1983
28. led 2010

jeeej, super, to vyskusam asi 😉 ..ale trochen neskôr 😉

rimmel
28. led 2010

JEE SOM zabudla karfiol tam ide!! 😉

lenka1smejka
28. led 2010

rimel nekojim ale nemyslim si,ze by jedla malo...prave naopak a ked nechce ine tekutiny tak ju nutit nebudem kamoskin maly nevypil ani kvapku do roka a pol a je ok a teraz vypije aj 2l

crca
28. led 2010

Holky a co dělat v případě,když ještě v 9 měsících nemáme zuby? 😀 Paravda,už nám něco leze,ale s těma jídlama je to pech,já už nevím co jim dát 😅

lenka1smejka
28. led 2010

vsetko dat zuby netreba na jedenie

aponchie
28. led 2010

presne tak zuby nepotrebuje ..kouse a uci s ezvykat dasnema vzadu ne prednima zoubkama tak v pohode trosku kousky uz bych davala 😎

jituskak
28. led 2010

dáváte občas třeba rohlík? já mu ho dávám tak x za dva týdny ale spíš než na jídlo tak na kousání, aby se učil. vadí to?

lenka1smejka
28. led 2010

jitus-ja davam malej rohlik kazdy den-aby som stihla navarit kedze sa snim prehraje ako ho zuzle 😀 ale tak cisto na papani jej ho davam tiez skoro obden

aponchie
28. led 2010

ja zatim nedavam

janetty
28. led 2010

je lepší biely, alebo čierny chlieb pre drobcov? /Ja davam skoro stále čierny./

lenka1smejka
28. led 2010

Osobne si myslim,ze cierny ale ja davam biely lebo cierny nekupujeme ale mi sme vyrastli na bielom chlebe

rimmel
28. led 2010

my je tvrde y sorry nedalo mi 😅

lenka1smejka
28. led 2010

nebola som si ista sorry 😀
baby ked robite ryzu tak mozem do nej primiesat aj cibulku?Lebo jan jem len s cibulou ale neviem ci moze mala

rimmel
28. led 2010

lenka jasne ze mozes ale nie privela 😉 mnam mnam to bude dobrotka 🙂

lenka1smejka
28. led 2010

A tiez ju osmazit mozem? a ty si pisala,ze davas cer.papriku-surovu tak ju varis alebo ju davas surovu?

shaula
28. led 2010

Cibule je dost aromatická, doporučuje se od roka, stejně jako česnek.

dzina
28. led 2010

ahojte mamičky,nasla som tuto temu,nebyvam tu casto,ani to tu nestiham citat,tak mi potom prosim piste radsej do IP alebo skusim aj tu precitat ak sa podari...

chcela by som vas poprosit o jedalnicek pre coskoro 11mes.babo.
od zaciatku je na UM
nas jedalnicek vyzeral asi takto:
ranajky - horko tazko 120ml mlieka/ak nechce tak robim mliecnu kasu,aby sme mali dennu mliecnu davku aspon/
desiata - ovocie
obed - masovo zeleninovy prikrm,zeleninovy prikrm,ryza, cestoviny,...
poobede-mlieko asi 120ml alebo kasa
olovrant/navecer/ - biely jogurt,alebo roztek s maslom
vecera - kase na dobru noc kupovane
noc - 220ml mlieka

problem je v tom ze mala mi zacala uplne odmietat rano a poobede mlieko , vypije ho akurat v noci
takze nas jedalnicek je teraz asi takyto
ranajky - mliecna kasa,alebo ked aj tu odmieta,tak napr.vianocka s maslom
desiata - ovocie
obed- prikrmy vyssie uvedene
poobede - mliecna kasa
olovrant - jogurt
vecera - kasa na dobru noc

za cely den mi vypije asi 180-200ml caju, co je rekord,pije uz s hrnceka s 3otvormi,z flasky upne odmietala

pytala som sa dr.co jej mam davat na ranajky, ak nechce mlieko a povedala mi ze polievocku, co mi pride divne,..

som uz zufala ci malej davam vsetko co potrebuje,....a stracam fantaziu
aka by mala byt denna mliecna davka v jej veku?na vahe pribera,je sikovna, cula,aktivna,......
a na ranajky by zjedla aj dva krajce vianocky,ale obavam sa ci to uz nie je zase vela,lebo sa jej nevie dojest,...

prosim poradte mi niektore skusenejsie,.......dakujem pekne

rimmel
29. led 2010

lenka cerv.papriku nedavam zatial surovu ale varenu 😉 a tu cibulku ozaj mozes, ja mam ine zdroje ako shaula ta sa pozera na kojenie.net. ci take daco ja mam viacero zdrovoj nie iba jeden 😉 a toze je aromaticka? len nechsi dieta zvyka 😀 a ano, osmazit do zlatova

dzina kludne na ranajky davaj ovocie ci chlebik s dacim.

ako to ja vidim, ale to je iba moj osobny nazor a skusenost s mojim synom, je ze v tomto veku mliecko uz nieje jedlo ale pitie, neviem ci kojis ci ako, ja ano, ja mojmu nemozem dat na ranajky ci veceru mliecko lebo proste to nestaci, papame 5krat denne jedlo, rano iba kasu ale na obed i veceru mame zeleninku alebo zeleninku s maskom ci cestoviny ci rizoto no proste jedla...plus olovrant a desiata to je vzdy ovocie alebo chlebik.

mlieko by som davala na pitie pomimo, pocas dna.

a ak mas problem, ze nechce vela, treba davat syry, jogurty, pripadne mliecko pouzit v jedle, spravit koprovu omacku ci tekvicovy privarok ci podobne 😉 ale vidim ze to uz robis

a aka by mala byt davka mliecka no to neviem 😅 kojim, nikdy som sa tym nezaoberala no tiez by ma to zaujimalo. niekdy sa mi zda ze som citala ze 70ml na kilo vahy?

crca
29. led 2010

Ahoj tak mě to mlíko taky moc nechtěj,ráno vstanou,vypijou max.160ml mlíka a to Matěj spí celou noc,holka se mě kolem 3 budí a to vytáhne i 180ml,pak na sváču kaši,na oběd maso-zelinové jídlo s bramb.,rýží,těstovinami,nemo pohankou,pak mají mlíko(to vypijou taky tak 160ml),ke sváče potom jogurt,přesnídávku,nebo rozmixuju čerstvé ovoce s piškotkem,nebo sušenkou,a pak před spaním kaši na dobrou noc.Někdy se mi zdá,že toho mlíka taky nemají moc,tak jim dopoledne tu kaši udělám s mlíkem,ale už to nějak neřeším,rostou,jsou čilí(holka až moc 😀 )

lenka1smejka
31. led 2010

Ahojte dneska sem malej dala taketo jedlo na obed-Morcacie prsia,zemiaky a jablcko uvarene-musim povedat ,ze jej to velmi chutilo

moravanka
31. led 2010

lenka, jablko s bramborem se da kombinovat? asi to zkusim, mala mi neji ovoce, uz jsem premyslela o kombinaci jablko-mrkev.

evikg__2
31. led 2010

u nas malo vcera obrovsky uspech toto - kralicie masko, ryza, cervena sosovica, mrkvicka, cukina a brokolica. Mala zjedla naraz take mnozstvo, ktore mala na 2 dni. 😀

lenka1smejka
31. led 2010

moravanka-ten recept mi poradila kamoska nakolko ani nasa neje ovocie.Mrkvu s jablkom mi zje v pohode tak skus.Ale musim povedat co som jej dnes varila tak to aj mne chutilo naozaj super ale ja by som si tam pridala sol.Inak ved to bolo take iste ako ked by som si tam dala kompot.Ty nejes zemiaky s kompotom?

evik-skusim nabuduce tvoj recept

aponchie
31. led 2010

leni super kombinace 😎 😉 jablicko patri na kureci maso dle receptur tepl.pokrmu 😀 dokonce ..pro dospele je vyborne prsicko s medem a jablkem..mnam,ale detem ne.a jablko je vyborne na zazivani..sice cerstve,ale i tak super...

lenka1smejka
31. led 2010

aponchie ja poznam aj s broskinou medom a mandlami na kura a to je teprva mnamka pre nas dospelakov 😉

aponchie
31. led 2010

jj klasika 😀 ja teda nedam dopustit na dyni mam ji zavarenou na sladko a to je namina v obchode sem nevidela teda jeste aspon u nas..ja si zavaruju vsecko sama me z obchodu prave skoro nic nechutna 😝

lenka1smejka
31. led 2010

mne zase chuti viacej jedlo z obchodov ale myslim si,ze to nema vitaminy

evikg__2
31. led 2010

chcem sa spytat. skusali ste okrem zamrazovania aj zavarat papanicu pre babo? ked, tak ako? Chystam sa na 3 dni prec lyzovat a chcela by som to starym rodicom ulahcit, ze im napripravujem jedlo pre Nelku.

moravanka
31. led 2010

dyni na sladko se u nas rika kompot z falesneho ananasu. mamka taky zavaruje a dela pohary se slehackou.