Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

spalka
7. kvě 2010

no rimmel, vidim, ze aj ty mas maleho "teroristu" 😀, aj moja krpana reaguje brutalnym revom na vsetko co nemoze, alebo sa jej nepaci, este aj nozickami kope vsade dokola, trpezlivost musim niekedy vyskrabavat z poslednych rohov 😅

rimmel
7. kvě 2010

aaah nestazujem si, hlavne ze je spokojny 🙂
on normlane neplace iba v noci ked mu nedam cece, co aj tak vzdy dam, tak mrci a zobudi sa a uz je nestastny 😀

iluss
7. kvě 2010

rimmel: teda koukám, že máš doma pořádného chlapíka! 😀 jakmile nechytí prso, tak bez toho neusne 😀 😀 😀

rimmel
7. kvě 2010

iluss to si pis 😀 iba malokedy sa stane ze v noci sa zobudi, ja docupitam a jemu staci pohladenie...to musi byt vtedy ozaj total unaveny 😝 nastastie to cece potrebuje tak na minutku max , vies, ze tam snim nemusim 15min cucat aby sipodudloval 😉

iinuska
7. kvě 2010

zuzana, musim ja to tricko pohladat 😅

iinuska
7. kvě 2010

baby, davate uz aj hovadzie masko?

rimmel
7. kvě 2010

iinuska ja ano.. 😉

lily1983
7. kvě 2010

ahojte..ja som hovedzie dala raz, ale este asi pockam do roka.

zuzanakarolinka
8. kvě 2010

ja som dala iba raz, nič jej to neurobilo, ale radšej dávam králičie a kuracie

iinuska
8. kvě 2010

no, veru najblizsie skusim dat hovadzie z polievky

lenka1smejka
8. kvě 2010

hovadzie maso je velmi dobre na mozog

iinuska
8. kvě 2010

lenka, tak si dam aj ja 😀

lenka1smejka
8. kvě 2010

aj mne by bodlo 😀

edusik
11. kvě 2010

baby, ja červené mäsko - je jedno či brav. alebo hovädzie, dávam od začiatku prikrmovania kvôli železu - a nič jej to nerobilo, len ho ešte stále mixujem, lebo predsa to "vláknité" jej vždy zájde v hrdielku, aj hovädziu polievočku veľmi ľúbi.... u nás teda žiaden problém. A najnovšie už dávame aj rybku - ja som veeeľmi rybková - tak plná spokojnosť na mojej strane... Zatiaľ čo nedávame je snáď len kravské mlieko a ešte som neskúšala domáce kysnuté veci, ale asi sa do toho pustím, keď jej nič nerobí biele čerstvé pečivo....čo poviete?

katarina822
12. kvě 2010

ahojte baby bravcove maso sa moze od 2rokov je tazko stravitelne.hovadzie v pohode.

rimmel
12. kvě 2010

blboooost ja davam uz od cca 11m a nemal s tym problemy 😉 hoci nedavam casto, doteraz ho mal mozno 4krat

katarina822
12. kvě 2010

rimmel tak sa opytaj doktorky.moze sa v pohode kuracie morcacie kralicie hovadzie jahniace ale bravcove urcite omnoho neskor ak uz tak minimalne po roku ale niektory lekari ze az po 2.

rimmel
12. kvě 2010

moje zdroje vravia inak 😉 ale sak to je na kazdom, myslim si ze dieta o nic nepride ak sa s tym pocka 🙂

drobcek2210
12. kvě 2010

Ahojte tak ja mám skoro 9 mesačnú bábiku a dávam len kuracie maso...a to má už skoro desať kíl a myslím, že aj celkom dobre papá aj keď je prieberčivá. To ostatné maso nedávam hlavne z dôvodu, že je tvrdšie, a neviem si dosť dobre predstaviť ako ho také malé decko s dvoma zubami môže užuť...ale keď niektoré detičky papajú aj hovadzie a bravčové a nemajú žiadne problémy tak prečo nie... Ja osobne tiež po troche dávam papať aj z toho čo jeme my...samozrejme nesolené, nekorenené...inak malá mi je hlavne polievky tam musí byť základ mrkva, ostatná zelenina len trochu, brokolicu neznáša. Dávam aj dve tri fazuľky. Jogurty nemá veľmi rada, keď tak len biely, ten jej dávam na raňajky, potom mlieko, obed tú polievku, potom mlieko alebo kašu a večer ešte raz mlieko. Občas dám výživu alebo ovocie, ale sladké jej akosi nechutí. No a skúšala som aj maslový chlebík ten jej veľmi chutí. A dávam aj tie nesolené kukuričné chrumky, tie mám pocit, že si na nich brúsi ďasienka, tak ich hlce. Inak teraz nám idú zuby, mám pocit, že všetky naraz tak to jedenie je slabšie. A ešte som chcela napísať, staršia dcéra teraz skoro 10-ročná to bola teda katastrofa s jedením, nehrozilo žiadne sedenie behala som za ňou s lyžicou aby zjedla aspoň čosi. Keby bola aj druhá takáto asi by som robila to isté. Nemá zmysel nútiť dieťa sedieť v nejakej krásnej stoličke na krmenie, ono to má aj tak v paži či je krásna alebo nie. Keď slabšie je, keď je pre neho jedlo strata času, podľa mňa nezostáva nič iné len sa mu prispôsobiť a dávať mu jesť tak ako to ono chce. Stolovať sa určite naučí, veď aj my sme sa to naučili

mrka2
12. kvě 2010

drobcek,aky chlebik s maslom malej davas? normalny chlieb + klasika maslo? lebo ja neviem,od kedy mojej mozem dat masielko. uz by sa mi aj inak vymyslali varene jedla,keby som mohla dat masielko. ale niekde som citala,ze az neskor sa ma. tak teraz neviem... 😕

rimmel
12. kvě 2010

mrka maslo uz davno mozete 😉

drobcek2210
12. kvě 2010

mrka2- chlebík klasický biely a maslo nie to pravé, ale margarín, ramu, veto, celkom tenučkú vrstvu...neviem od kedy presne sa môže dávať chlebík, ale tuším od 7 mesiacov, od vtredy je povolený lepok. Ale veď tak ako všetko ostatné budeš isto skúšať na začiatku len trošku tak sa nemáš čoho báť. A do varených jedál môžeš dávať kvapku olivového oleja.

rimmel
12. kvě 2010

drobcek to su nezdrave masla, radsej davaj klasicke,
ramu oddeluje 1molekula od plastu 😔

paulla
12. kvě 2010

já mám na máslo stejný názor jak rimmel, nejlepší je obyčejné máslo. Margaríny pro děti ne

drobcek - ty to maso nemixuješ? Když píšeš že nevíš, jak by to dítě kousalo. Tak to pomixuj a není problém.

katarina822
12. kvě 2010

ahojte aj my davame obycajne maslo.a stipku obycajneho masla pridavam do zeleninoveho prikrmu. a tiez ja uvarim masko pomixujem a dam do kociek na lad zmrazit a potom podla potreby vyberiem a pridam k prikrmu.

iinuska
12. kvě 2010

ja davam malemu obyc maslo, a do prikrmov olivovy olej

mrka2
12. kvě 2010

dofrasa... vsade inak pisu. super no. ja dam tiez klasicke maslo. aj my "stari" jeme len to klasicke. umeliny u nas velmi nejdu. tak super. diky za rady 😉

edusik
12. kvě 2010

katarina822 no my sme mali doporučené červené mäso-jedno či brav. alebo hov., a aj vnútornosti od našej doky od 6 mes. kvôli železu 🙂

edusik
12. kvě 2010

a čo sa týka masielka - ja umelé neznesiem kvôli "vôni" takže u nás ho nikto nenájde, a do papania taktiež dávam oliv. olej, aby sa lepšie naviazovali minerály... a to mäsko tiež samozrejme mixujeme, ešte aj dnes. Celé kúsky papá len kuracie alebo rybku, ináč vraj kuracina je tak prešpikovaná hormónmy, že bábätkám môžu sa zduriť prsíčka - to som niekde čítala, ale neviem či je to pravda .-)))

katarina822
12. kvě 2010

edusik co ja viem tak som napisala svoj nazor co sa tyka toho bravcoveho masa a aj vnutornosti by sa nemali ved ani v tehotenstve sa neodporucaju ale kazdy lekar inak povie a je na kazdej mamicke co dava papat svojmu babetku.