Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

gabika7706
25. črc 2010

@ceja ja mam od mojej pediatricky info, ze tak cca 35g maska staci, ale kolko to je na PL neviem. Dnes nemame maso, tak to ani neviem vyskusat.
V kazdom pripade, pecienku ani ine vnutornosti by som minimalne do 2 rokov nedavala vobec. Ak, tak z domacej sliepky, ked vies, cim je krmena.

lenka1smejka
25. črc 2010

Boze baby vy tady riesite take blbosti-kolko masa???ved kolko vam zjedia.Vy tiez si vazite maso ked idete jest???

ivkaivka
25. črc 2010

lenka, sebe nevazim, ja uz nepotrebujem tolko co moja mala. Ja mäso navazim ked idem mrazit, potom uz len supnem do jedenia. Gabika, aj ja mam info.ze asi tak 35 g

lenka1smejka
25. črc 2010

ved ale dam dietatu tolko kolko zje

ivkaivka
25. črc 2010

ja viem, len do tej davky, napr. 150 ml zeleniny supnem 35 g masa, ked to nedoje, tak o.k.

weiya
25. črc 2010

Baby a patizon mozem malej dat?nikde som ho nenasla... a
@ceja ja som tusim citala, ze masa tak dve polievkove lyzice 😉

gabika7706
25. črc 2010

@weiya patizon je ako cuketa, podla mna kludne.

@lenka1smejka nemozem na 100% suhlasit 😉 lebo napr. moja Katka je masova a s prepacenim, zozrala by masa na kila. Zas vsetkeho vela skodi, u malych deti aspon ciastocne sa este da korigovat coho kolko pojedia.

weiya
25. črc 2010

@gabika7706 dakujem, aj som si tak myslela, ze to je nieco take ako cuketa... 😉

miruska15
25. črc 2010

ahojte.Prosim nevedeli by ste mi poradit pre maleho niake receptiky.Mam dojem že dookola varim to iste.A ani neviem čo može.čitam že by mohol aj šošovicu a ako ju pripravit.Ozaj ako to bolo s vašimi malinkymi ked ste prechadzali s kašičiek na kusky.Mojmu malemu vadia akekolvek hrudky hned ho natahuje a grcka ale zvlaštne je že cestovinku, ryžu,kukurične chrumky to mu nevadi ale v zelenike to ano musi to mat rozmixovane na hladku kašičku.Dakujem

lenka1smejka
25. črc 2010

gabika-tak ano ked by tolko toho pojedla ale zase spekulovat kolko g a kolko polievkovych lyziciek masa to sa mi zda smiesne.Ved odoka a tak ako clovek zje len polovicnu davku by som dala

gabika7706
25. črc 2010

@miruska15 sosovicu ano, ale zacala by som cervenou, ta je bez supky, raz-dva uvarena a mnamkovaa. My sme nekasickovali velmi, Martinovi od zaciatku pucim vidlickou, teraz uz nasekam na kusky a jeme to vo forme takej hustejsej polievky alebo ako by som to nazvala.

sussanah
25. črc 2010

@miruska15 jj cervenou cocku taky doporucuju, uz ji varim i pro nas, jinou uz ani nekupuju 🙂 A opravdu vubec nenadyma 😀

latvia
26. črc 2010

@lenka1smejka tak keby som ja malemu mala dat polovicnu porciu mojho masa tak by do seba asi nic ine nedostal 😉 maso nevazim, davam od oka, ale nie polovicu dospelackej porcie

ceja
26. črc 2010

@lenka1smejka ja tiez maso nevazim a nemyslim, ze nejaky ten gram je podstatny (aj ked ak ja davam cca 20g a mala by som davat 50, tak to je denne o 30g menej, za tyzden o 180g - co sa mi vobec nezda zanedbatelne)..

a co je polovica dospelackej porcie? ja jem maso sem tam a manzel na kila... podla mna tiez nemozes dat uplne hocikolko, pretoze je to bielkovina a inak sa s nou popasuje telo ako so zeleninou a vlakninou (si myslim).. a ja ked urobim 200 ml tak tolko zje bez ohladu, ci by som dala polovicu masa alebo ziadne.. tak preto "riesim" taku hovadinu.. a kedze nemam vahu, preto sa pytam na lyzice.. dakujem za odpovede...

sunea
26. črc 2010

@lenka1smejka Ja davam 2-3 polievkove lyzice, ako kedy (nie vrchovato nalozene). Kuracie mu velmi chuti, hovadzie menej.

sussanah
27. črc 2010

holky, kdy a jaky syr jste zacali prckum davat? Diky 🙂

majdula
27. črc 2010

@sussanah To me taky zajima, ja si troufla az ted v 10,5 mesicich na Lucinu, pac neni slana... ale co tvrde syry, to nevim... tavenaky bych rozhodne nedavala

sussanah
27. črc 2010

@majdula jj to je jasne s tema tavenyma 😉 nam dr dneska rikala, ze klidne muzem davat uz syr, samoze trochu, ze kdy uz davame jogurt 2 mesice a chutna, ze by se alergie na mleko uz projevila. Ale s tou soli tez prave nevim. S lucinou, ja myslela, ze tam sul je? 😕

majdula
27. črc 2010

@sussanah No fakt ze jo, je tam sul, zila jsem mesic v bludu 😔 No nic...
Na druhou stranu to ma na snidani tak trikrat tydne, takze fakt male mnozstvi soli...

spalka
27. črc 2010

aj v lucine je sol, my sme ju zacali davat tak okolo roku a mala ju zboznuje, vykrikuje mnaaam mnaaam 😀 minule som kupila v tescu mozzarellu, minigulicky, tie sli dole krkom jedna za druhou 😀

kaleilah
27. črc 2010

holky že vám sem tak lezu, bez soli je žervé, prodává se v intersparu, je to takový malá kostka v celovánu a tam je modře jen psané řervé, stojí asi 10 kč. Jinde jsem ho neviděla.

Jen teda muje mudra je kráva na entou-omlouvám se ale jinak napsat to nejde 😅 . Musí být plaená za propagaci, pořád mě ce sklaničky, jako že mám kupovat hipp a hami, když jsem jí říkala že skleničky mám ráda když už tak od alnatury tak ty jsou prý k ničemu. Pro příkrmy jezdímě do německa a tam měli Hippku od ukončenýho 4.měsíce- Rajčata a těstoviny. Když jsem jí to řekla tak ona na to- no proč ne? kdy jsou rajčátka loupaný, nevřim že by tam dali něco špatnýho...Když jsem jí na 8mi m. kontrole oznámila, že ještě kojim, tak se na mě úplně vrhla, jako proč?! ještě kojim, že mám dávat Bebu, že je to lepší a že je Adrianka je na kojení už velká 😅 😠 Když jsem jí řekla, že ve skleničkách bývá často sůl od 5m, tak prý i malý děti potřebují sůl..úplný opak toho, co se všude propaguje a hlásí. (Mudře je něco přes 60 asi, takový vyschlá megera)

Tkže bych kapku v soli u takhle větších dětí v tý lučině neřešila. Jen jsem chtěla napsat že je i to žervé ve Sparu a asi si postěžovat na mudru 😀 😀

kaleilah
27. črc 2010

jo a když už jsem tady 😅 děláte prckům kuskus?

erinka83
27. črc 2010

@kaleilah jaj a proč Mudru nezměníš?? 😅

kaleilah
27. črc 2010

@erinka83 protože u nnás jiná není a cestovat se všema dětma k doktorce do jinýho města, půl hodiny autobudem, dohadovat se s ričimej, jestli mi vezme kočár, to se mi fakt nechce. Zatím jsme neměli žádný problém-myslim zdravotní.Kdyby byly děti nemocný, tak bych asi šla jinam, jako doktorce jí nevěřim

erinka83
27. črc 2010

@kaleilah Tak to je dost blbý 😒 Ale to cestování chápu.... Tak ať jste zdraví 😀

Mně malá nechce jíst kousky 😒 První příkrm jsem zkoušela rozmačkat, ale nic, tak od té doby mixujem a když to občas zkusím pomačkat, tak to plive 😒 Jediné co s ní v kuse jsou ty křupky 😅 Včera mi Dr. říkala, že musím mít trpělivost já, jako pořád zkoušet ty kousky, že už by na to malá měla přecházet....

kaleilah
27. črc 2010

@erinka83 mě teda jí kousky dobře, ale zuzka doteď nejí pořádně kousky, třeba ovoce v jogurtu jí natahuje, nebo polívky, ty jí mixuju doteď 😅 😝

a zkoušela jsi rozmixovat a do toho přiat třeba lžičku normálního? a nebo dát mrkev nažužlání, já dávám ady mrkev udělanou na páře, aby si žužlala, tak je na kousky zvyklá, když si občas víc klofne

erinka83
27. črc 2010

@kaleilah Zkoušela jsem uvařenou mrkev, brambor, hnedka od začátku, ale to jí vůbec nejelo, jak se jí to rozpadne v puse, tak se šklebí, třeba dneska jsem jí dala banán, ona to nějak ukousne, pak neví co s tím a dokonce se dávila ☹
No zkusím rozmačkat brambor, ten je takový hodně měkký, přidám to ke kaši a uvidím....

kaleilah
27. črc 2010

@erinka83 tak zkus uvařit i celou velkou braboru, tak do poloměka, aby se úplně nerozpadala a rozkroj jen na dlouhou čtvrtku, aby si to mohla držet sama a žužlat si to. Bude z toho mít radost, že se krmí sama a když jí zůstane v puse větší kousek tak by ho mohla taky sníst v poho...

majdula
27. črc 2010

@kaleilah Vidis a ja myslela, ze Lucina = Zerve... no nic, tak vyzkousime to zerve... zas takovou trosicku soli uz zetne hrotiz nebudu, ale zamerne mu slane davat nechci 😔

Kuskus davam klidne tak trikrat tydne (je to hned hotovy a nemusim to mackat ani mixovat), zacali jsme pred mesicem, ted si rikam, ze jsme klido mohli i driv... je to fakt pohodlna priloha 🙂

A nechodis ke stejne dr? Mne pro Radu taky radila uz ve 4. mesici polivecky a kasicky, prikrmovat UM jeste driv a reknu ti, bylo to o nervy, vytrvat do toho 6m jen s kojenim a ustat ty jeji pohledy 😢 On je totiz prcek male miminko a dr. do me stale hustila, ze uz mu moje mliko nestaci a blabla... chodili jsme tam tehdy co tyden na prevazovani a na kazde dalsi kontrole se ptala, jestli uz teda prikrmujeme, fakt to bylo psycho...

kaleilah
27. črc 2010

@majdula jo, to j přeně Tůmovka. V 6ti měsíční kontrole ady přibrala (byla to kontrola po 6ti týdnech) jen asi 230g a vyrostla o 4 cm. Docela kus. A mudra na mě hned okamžitě přestat kojit, nacpala mi 10 vzorečků beby a že muim dávat Bebu, nic jinýho,přikrmy od Hippu. Když jsem řekla že mě vyhovuje jiná značka příkrmů. takneexistuje, všechno jsou sračky, jiný mlíko je taky na nic,prostě je placená za reklamu a tudíš doktorka k ničemu. není objektivní.O růstovým spurtu ode mě slyšela asi taky poprvá v životě, páč čuměla jakpuk a že to není možný, že jsem malou prostě trápila hlady. Když jsem řekla doktorce, že se mi prsa pořád nalévají, tak no to určitě ne. Tak jsem jí řekla, že snad poznám když se mi kozy plní mlíkem-takhle doslova, fakt už mě naštvala 😅 😝