Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

latvia
10. srp 2010

@nikush jj, mojmu malemu idu uz stolicky a nechce vobec kusky papat, boli ho to dasno....ked mu sli prve zuby, chcel len riedke hladke kase, aby nemusel kusat skus mu ich potreit gelom na zubky 15 minut pred jedlom

nikush
10. srp 2010

@latvia
ok, vdaka za info...to ze on si ten banan pcha kdesi dozadu a caka, ze mus am vpadne do ust 😀 ...tipicky chlap 🙂

latvia
10. srp 2010

😀

sunea
10. srp 2010

@nikush presnidavka je vyziva z ovocia.

dena69
10. srp 2010

ahoj kočky viete mi poradiť ,mám osem mesačného synčeka a chcela by som sa poradiť čo mu už môžem všetko dávať.... 😉

bubelko
10. srp 2010

@dena69 a co uz si mu dala? 🙂

dena69
11. srp 2010

je pravda,že doteraz papal len výrobky od hami a z ovocia už mal banán marhulku melón jablčko a výživky všeho druhu ,pečivo chlebík s maslom už aj kašičky .Chcela by som mu už začať variť .... 😀

katarinkamt
11. srp 2010

Ahojte dievcata, neviete nahodou, ake su ceny kasi Nestle a cajikov HIPP v Polsku?

bubelko
11. srp 2010

@dena69 mozes mu dat maso, zeleninu, k tomu ryzu, zemiaky a aj bezvajecne cestoviny. mozes to podusit vo vode, alebo uvarit na pare.
z masa mozes dat vsetky druhy, len dozri na konkretny druh. zeleninu mozes taktiez takmer vsetku - vyhla by som sa akurat celeru. tak isto mozes skusat ovocie podla toho, co mas doma. vyhla by som sa akurat citrusovym plodom a hroznu. a ak ste alergici, tak by som dala pozor aj na jahody.
pripadne pozri par stranok dozadu, bol tam niekde link, odkial baby tahaju info 🙂

erinka83
11. srp 2010

@bubelko proč myslím, že hrozno zatím ne?

bubelko
11. srp 2010

@erinka83 hrozno kvoli supke, ta sa tazko zuje. a tiez jadierka. aj ked je napisane, ze je hrozno bezjadierkove, ma min 2-3 jadierka. to je moja skusenost. 😉

majdula
11. srp 2010

Taky jsem byla zvedava, proc vino zatim ne 🙂
My jsme Radovi kulicky loupali a zrnicka odstranovali, piplacka, ale co by clovek pro to svoje zlato neudelal 😉

xkacatkox
11. srp 2010

holčinky, baštijou vám mrňata jogurty, já zkusila ty jogurt.svačinky, klasický bílý, bílý s přesnídávkou, býlí s namixovaným ovocem, a prostě ani boha, jedna -dvě lžičky a konec, ochucené mu nechci dávat, přeci jen co to je za marmeládu když to v tom jogurtu musí vydržet 30dní, tak nevím, zda to nemám vzdát 😒 a třeba za měsíc

dena69
11. srp 2010

@bubelko vdaka za radu... 😉

tinnka9
11. srp 2010

@xkacatkox mozes skusit dat do klasickeho bieleho 0,5-1 lyzicku domacej marmelady. Nas maly neochuteny tiez nechce, ochuteny bez problemov 🙂

latvia
11. srp 2010

@xkacatkox ked ochuteny zamiesas len malo, nevidim dovod preco by si nemohla dat. domaca marmelada vydrzi rovnako dlho v jogurte, ak nie dlhsie 😉

beruska24.9.
11. srp 2010

xkacatkox - a co zkusit ochutit dětskou přesnídávkou (přesnídávky Hami, Sunárek 100procent ovoce)??

beruska24.9.
11. srp 2010

Víno (hrozno) je kromě rohlíku snad jediné jídlo, které si malá zamilovala po prvních ochutnání. Kuličky loupu, rozlomím na polovic a vyberu zrníčka. Polyká půlky kuliček snad po jednom přežvíknutí a nadává, že loupu pomalu 😀

xkacatkox
11. srp 2010

@beruska24.9. s přesnídávkou také nechutná, no ještě zkusím domácí marmeládu

@latvia no já to brala jako k kupovaných ochucených, kámoška je chemik potravin, a ta mi právě říkala, že ty ochucené nemám alespon do roku a půl dávat, že jim kolikrát vyšla ta marmeláda špatně v testech, tak proto jsem to tam psala

beruska24.9.
11. srp 2010

xkacatkox - tak to bohužel neporadím. Malá má zatím ha mlíčko, tak jogurty budeme zkoušet až po roce.
Teď mě ještě napadlo, co ho zkusit trochu (pro začátek třeba jen lžičku) zamíchat do masozeleninového příkrmu??

xkacatkox
12. srp 2010

@beruska24.9. no to mam strach, že nebude chtít jíst oběd, co jsem mu dala jogurta do přesnídávky tak je moooc opatrný, chytrolín 🙂 dokonce jsem zkusila dát mu pár lžiček přesnídávky, a pak smívhanou s jogurtem, po pár lžičkách se mi poblil, no někdy to určitě začne jíst 😉

ceja
12. srp 2010

@xkacatkox mne malu tiez az napinalo pri jogurte v 9 mes..vyskusala som ich viac, a stale po jednej lyzicke ju striasalo a viac som do nej nedostala.. pockala som este a od 10 mes ho papa pekne - skoncili sme pri bielej activii.. musim jej zamestnat rucicky, ale nerobi ziadne ksichty, pekne papa

ewana73
12. srp 2010

nas maly tiez biele jogurty nechce,ani s nicim inym,jedine zje sabinovsky ,kupujem ovocne,vyberiem do misky bielu cast a trolinku pridam ovocnej casti.a na pocudovanie vcera zmakol paradajkovu polievku a velmi mu chutila 🙂 .. konecne nieco ine ako ovocie a mrkvu 😀 .

xkacatkox
12. srp 2010

@ceja
@ewana73
děkuji vám holky, tak konečně také děti co nemuseli jogurty, už jsem začínala mít pocit, že jsme unikát 😀 , četla jsem, že jsi dělala rajskou pol, a to z domácích rajčat?

beruska24.9.
12. srp 2010

xkacatkox - tak jsem chtěla ještě navrhnout, abys zkusila jogurt na čas vypustit a dát znovu až za nějaký čas. A jak koukám, ceja to tu už psala.

beruska24.9.
12. srp 2010

Malá mi začala bojkotovat lžičku. Nejradši by jedla jen to, čím se může krmit sama..........rukama. U ovoce to jde - nastrouhám jablko (kousky jablka zatím nerozkouše), přimačkám trochu banánu a vedle na talířku mám kousky banánu, hroznové víno nebo hrušku. Krmím stylem jednou na lžičku maminka, jednou kousek do ručky malá. Na tenhle kompromis zatím přistoupila 😉
Ale u masozeleninového blivajzíku 😀 to dost dobře nejde 😠
Dlouhé roky, co jsem byla sama, jsem téměř nevařila (celé dny v práci) a teď, co jsem s přítelem se snažím vařit alespoň ty dny, kdy je doma. Můžete mi poradit, co vařit, aby jsme se najedli celá rodina společně?? Tedy, abych mohla odendat i malé. Zatím jsem pro ní vařila bez soli a bez koření. Prostě zelenina+maso+těstoviny (pohanka, jáhly apod.).

erinka83
12. srp 2010

@bubelko aha, to jo, já to brala jen z pohledu alergií, je totiž zařazené mezi málo rizikové 🙂 No tak jedině propasírovat....

erinka83
12. srp 2010

@xkacatkox No malé to trvalo něco přes týden, taky se šklebila, snědla max. 2 lžičky a konec...potom tak 50 g a dneska už 100g 🙂 Tak třeba potřebuje delší čas.... A radši bych dala tu domácí marmeládu, než ty kupovaný ochucený....

bubelko
12. srp 2010

@erinka83 ako som citala potom nizsie, niektore maminky sa s hroznom piplu, supu a vyberaju zrniecka, takze aj tak sa to da. 🙂

beruska24.9.
12. srp 2010

Však to hrozno není zase taková piplačka 😉 Koupit větší kuličky, začít loupat v místě odtržení od stopky (na jeden raz se sloupne většina slupky), rozlomit na polovic a vybrat ta 2-3 zrníčka. Na víc dílů to stejně nerozlamuji, malá by snad polykala i celé kuličky v celku 😀