Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

xkacatkox
4. led 2011

@danteska Matýsek je taky vybíravý, to neřeš, vše přijde časem, tak mu dávám jen to co jí, občas zkusím změnu, se kterou povětšinou neuspěji, 🙂 dneska budu mít vyvyřivací den, až nám tatka přiveze zelenu, do zas budu do večera u plotny, budu dělat Matýskovi špagety a asi riziko 🙂

sussanah
4. led 2011

@zuzkat1 abych te uplne potesila, ja zase ujizdim na ryznych syrech a pak na paprikasi (ja, ktera neji maso 😀 ) Ale rikam si, ze v tom salamu vlastne maso ani neni, jen hromada koreni a buhvi ceho 😀 Kazdy mame sve slabe misto 😉 Co je cerne, bile a barevne koreni?? Jakoze nove koreni a pepr cely, to taky davam do vyvaru apod, ale co je ten zbytek nevim 😅

maryanna
4. led 2011

@zuzkat1 strukoviny učrčite skús, obsahujú 5krát viac železa ako meso, a sú zdravé, najme v kombinácii s cestovinami, ryžou, chlebom...vtedy sa látky z nich najlepšie využijú....

zuzkat1
4. led 2011

@sussanah pepr cely ale je aj farebny (cerveny, zeleny) ja zo syrov len plesnive🙂 a eidam na spagety inak nic🙂

zuzkat1
4. led 2011

@maryanna no skusim len neviem cim zacat... spominate tu cervenu sosovicu - som ani nevedela ze aj taka je, tak asi to kupim a spravim jej omacku alebo polievku

lienka2
4. led 2011

@zuzkat1 len pozor, cervena sosovica je uvarena za 5 minut, nie tak ako klasicka 🙂

zuzkat1
4. led 2011

@lienka2 dakujem, a preco je vlastne lepsia ako klasicka?

lienka2
4. led 2011

@zuzkat1 tusim ze preto ze je osupana.. takze by nemala naduvat 🙂

cicimon
4. led 2011

@zuzkat1 ja som ju dnes kupila, som zvedava, ako malej bude chutit 🙂

maryanna
4. led 2011

@zuzkat1 nemala by nadúvať ale to sa týka najme menších detí, napr kto začína po 8 mom mesiaci...
ja som ju nekupovala rovno som dávala klasickú, aj klasickú fazuľu, mám asi 4 druhy všetko domáca takže fazuľu má teo dosť často.....na rôzne spôsoby....je superrr

trik
4. led 2011

ahojte, ja sa pridam svojou troskou, dcera ma rok, pred mesiacom som prestala dojcit a odvtedy ako keby mi vymenili dieta : chcela by zjest aj mna 😀 vacsinou to u nas vyzera tak, ze mala zje svoj obed (ktory robim akoze pre nu, dietne, bez pochutin a korenin, zdravo) a ked ideme jest my s manzelom, uz si pyta znovu a je s nami dalsie kolo...nakolko my sme tiez skor masozravci, tak v pohode tlaci aj bravcovinu 😝 teraz cez sviatky chlieb s kapustnicou (bez kapusty =zelnacka pre CZ) a s masom...ale tak ked jej to chuti, nemam jej dat ?
Cerv. sosovicu davam od 8. mes.
Minule som skusila aj parenu buchtu, mala uspech, dala si aj z kacice pecenej a pod. Sunku by mohla asi od rana do vecera, to obmedzujem ako sa da a kupujem len vysoko kvalitne (napr. lidl ma vyrobky fy Gebirgsjager, kt. maju viac nez 90% masa), parok som jej dala telaci...niekedy mam pocit, ze mala ma oddelenu stravu, a stale je len na zivocichoch 😉

zuzkat1
5. led 2011

@maryanna takze mozem dat aj klasicku ked ma rok a este nemala ziadnu? lebo taku mam... a nevsimla som si u malej problemy s naduvanim este z nicoho... ona si celkom pekne poprdka a je spokojna🙂

maryanna
5. led 2011

@zuzkat1 jasne, my papáme od 8meho všetky strukoviny normálne, samozrejme som odskúšala či nenadúva ale bolo to oka....veď už je veľká nemalo by mať problém....

danteska
5. led 2011

@zuzkat1 banan ma rada?dnes som tiez ponukala chlebik s tavenym syrom-bezuspesne,plakal uz ked som chleba krajala 😀 ale aspon obed spraskal do tla...mal svoju zeleninu,do toho som nakrajala maso a zemiakove pyre k tomu.tak aspon to sa napapal..inak mal rano 7:15 mlieko a do 11:45 nic...musim takto skusat asi..ja viem ze nemozem chciet aby mu chutilo vsetko,ani ja vsetko nezjem,ale kym je maly tak by si snad lahsie zvykol na viec veci.ale asi to nebude podla mojich predstav 😖

xkacatkox
5. led 2011

@danteska mě začal jíst Mates chlebe teprve tedka a ne na kostičky musím si ukrojit krajíc a držet ho a on si ukusuje, cokili nakrájím na kostičky tak to nechce, al ejí ho jen s máslem Lučinu ani tvrdý sýr nechec, a dětskou šunku taky ne

danteska
5. led 2011

@xkacatkox no citam ze maly je vybiravy-presne to som myslela aj ja,on nic nove neochutna..len to na co je zvyknuty a banan tiez mackam.ked si ma odhryznut uteka 😀 ked som davala piskotu tak spapal ked som mu odlamovala,sam nie.rozmrvi a hodi na zem .

danteska
5. led 2011

@xkacatkox ja viem ze musis skusat-vravim,dnes doobeda som neustupila ale bolo mi ho luto,stale chodil k tanieriku a cakal ze vytasim nejaku piskotku..nepapal nic,az obed..a to uz je uspech ze spapal zemiaky-ked uz nebola zelenina dopapal aj same zemiaky,to doteraz nehrozilo..

sussanah
5. led 2011

@danteska tak to je super, jsem rada, ze ti maly zacina zase jist 🙂 Mozna kdyz zjistil, ze piskotky nebudou, tak si rekl,ze teda da zavdek i tem bramborum a zelenine 😉

danteska
5. led 2011

@sussanah nooo asi ano 🙂 zajtra ale tiez nic nedostane.dnes si aj poplakal,ale neustupila som..najlepsie bolo ked som isla krajat chleba-utekal len co zbadal noz a uz mrncal 😖

sussanah
5. led 2011

@danteska urcite to zvladnete 🙂 Vsak az se zase normalne rozpapa, tak muze zas dostavat i piskoty a banan, ale snaz se proste drzet intervaly (napr na svacinu). Kdyz to budete mit zabehnute, tak potom ani obcas, kdyz neco dostane mezi jidly, tak by ho to nemelo rozhodit 😉

danteska
5. led 2011

@sussanah to sa snazim toho drzat-rano ma mliecko,potom obcas spapal kusok chleba alebo ovocie,obed,potom jogurt alebo vyziva detska,potom kasa a vecer mlieko..no ale musime zvladnut aj taky maly strajk...

sussanah
5. led 2011

@danteska myslim, ze jste na nejlepsi ceste vsechno uplne v pohode zvladnout 🙂

danteska
5. led 2011

@sussanah dufam..ale som rada ze som objavila tuto temu a mozem sa s vami poradit... 😉

zuzkat1
5. led 2011

@danteska banan miluje🙂 ja rano kojim, potom 9:30 desiata 12:00 obed 14:30 olovrant a 17:00 vecera... chodi spat o 7mej teda kupeme o pol 7mej a pred spankom uz len kojim nechcem na noc zatazovat zaludok... teda papa 4x ale len ako vrabcek

danteska
5. led 2011

@zuzkat1 co davas malej na olovrant a veceru? kasicku na veceru a olovrant ovocie?

zuzkat1
5. led 2011

na olovrant ovocie alebo vyzivu a na veceru kasu s ovocim🙂 presne ako si napisala🙂

zuzkat1
8. led 2011

skusila som puding🙂 s bananoveho zjedla asi 3/4 teda cca 100ml🙂 co je absolutny rekord...ale dnes som tam dala aj ovocie a uz to bola len polovica.... ale robila som vanilkovy a ten ani ja nemam rada🙂

cicimon
8. led 2011

@zuzkat1 a co davas na desiatu? a kedy si zacala s vecerou? ja rozmyslam, kedy zacat davat veceru a co potom na desiatu/olovrant a a veceru

zuzkat1
8. led 2011

@cicimon na desiatu bud ovocie alebo jogurt... a vecere som zacala davat asi pred tyzdnom🙂

cicimon
8. led 2011

@zuzkat1 aha, no ja jogurty este nedavam... este kus pockam s vecerou