Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

slavkah
12. čer 2011

mate nekdo zkusenost s nesnasenlivosti ovoce a ovocnych presnidavek? muj maly snese jen jablko , banan a mango, ovocne presnidavky a jine ovoce zvraci, muze jit o alergii nebo se to casem upravi?

sussanah
13. čer 2011

@slavkah me teda po presnidavkach nezvracel, ale vzdycky se osypal. Bylo to kvuli pridavanemu vit C a upravilo se to nekdy az v roce a pul. Stejne tak se osypaval po citrusech (mandarnky) a jakemkoliv agresivnejsim ovoci. A maly nezvladne ani treba merunky?

sofia2008
13. čer 2011

ahojte, chcem sa opytat, od kedy ste zacali davat popucene prikrmy? moja zatial papa len mixovane, hrudky ju napinaju 😒 a od ktoreho mesiaca ste davali na ranajky chlieb alebo rozok? dakujem

bubelko
14. čer 2011

@sofia2008 ahoj. popucene som zacala davat ked vysli prve zubky. dovtedy som mixovala. chlebik s maslom na ranajky bol asi od 10./11. mesiaca, nepamatam si presne. ale chlebovu korzu zuli od pol roka 😉

tital
19. čer 2011

Holky ahoj, potrebuji poradit 🙂, rozhodla jsem se, ze pomalu zacnu maleho odstavovat, abychom tak nejak po roce uz nekojili vubec. Kdyz prestane (se snizuje) kojeni, melo by dite mit cca 500 ml mlecne davky denne. Bertik zatim vsechny instantni kase a umele mleko Humana odmita - respektive, nemel potrebu. Jime hodne zeleniny, ovoce, sem tam chlebik, maslo, jogurt... Ale ted bych mu mela MM nahradit nejakym UM - jake je tak nejvhodnejsi pro 9/10 mesic ? A od jake znacky, vubec se v tom nevyznam, a toho casu zijeme v zahr., takze tu nesezenu asi zdaleka vsechno co v CR. Diky moc za tipy.

andelka
19. čer 2011

@sofia2008 popučené je rozmačkané, že? Ehm, tak to asi někdy v 9 - 10měsících, hrudky a kousky byly tabu dlouho, dusil se jima a kuckal. A snídaně přišla na řadu v 11měsících, rohlík nebo chleba. to už normálně kousal.

@tital UM můžeš začít dávat až když budeš kojit třeba jen 1x za den. Záleží jestli ti v té době bude jíst pravidelně jogurt, máslo, sýry.. Já jsem odstavovala postupně od 7měsíců jedno kojení za měsíc, tak jak přibývaly příkrmy. V roce jsem kojila 2-3x denně (+měl jogurt, na snídani máslo, žervé, Lučinu..a večer mléčnou kaši - klasické instantní kaše do UM) a od 13měsíců nekojím vůbec, tak má ráno UM a jinak vše zůstává stejné. Mléčnou dávku si hlídám aby to pokrylo. Od roka pak může i tvaroh, kefír, na vaření klasické mléko, takže pokud bude jíst tohle, pak není zas tak velký problém, když dítě UM odmítá. Dobré je Reisdrink calcium z DM, je obohacené vápníkem, pro děti od 1roku. Dělám z něj malému někdy kaši.
Dávám UM Babylove 3 z DM, jiné jsem ani nezkoušela, už byl na něj zvyklý z kaší. Ono v tomhle věku už je jedno které UM se dá. Někdy si na něj musí dítě zvyknout, tak se dává třeba slabší zpočátku. Od 10měsíců se většinou dává "trojka", záleží na značce.

tital
19. čer 2011

@andelka Zkousim ted davat do "domaci" ryzove kasicky - rozvarena ryze ve vode, pridavat co tu mam - Humanu 1, to nevadi, kdyz je to novorozenecka (samozrejme cerstve otevrena), ze ji davam 9. mesicnimu, vid ?
Pak do kasicky pridavam banan nebo merunku a to mi basti. Jenze jak se ta ryze vari ve vode, a UM jen pridavam, tak je to dost ridke a UM tam neni mnoho.

mimi21mimi
19. čer 2011

@sofia2008 Ranajky davam asi dva mesiace a ja jej jedlo ani nepopucim, masko rozkrajam na mini kusky, ostatne pokuse dasienkami, kedze nema zubky... obed papa sama pokial nema polievku alebo nieco na stave...

andelka
20. čer 2011

@tital já myslím že ne. Když to nemá vyloženě jako jediné jídlo na pití, ale jen v rámci jiné stravy. Četla jsem právě, že se nemusí přečcházet na další stupně v těch 6 a 10měsících, když dítěti vyhovuje stávající mléko. Dany měl teda do 13měsíců mléko 2 od 6měs. a to od 10měs. jsem koupila až teď protože předtím ho zrovna neměli. 🙂
Nedala by se ta rýže uvařit přímo v UM a s ním rozmixovat? Bohužel s tím neporadím, protože tohleto nedělám. Dělám buď rýžovou instantní nebo rýži samotnou v celku.

tital
20. čer 2011

@andelka Urcite dalo,ale asi se ztrati vitaminy a mineraly, na krabicce pisou zchladit mleko na 70C, takze bych to varem nenechavala prejit, ale zase by to melo lepsi chut.

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
andelka
20. čer 2011

@tital
@em_ka no jo vlastně, vždyť to stačí práček přidat, ne udělané mlíko 🙂 já s UM teprve začínám a máme ho jen v kaši a na pití, takže nevím jak se s ním "vaří" 😅 jen co jsem tady pochytila

tital
20. čer 2011

@em_ka Ok, zkusim. Ja udelala vzdy to nejslabsi davkovani - mame Humanu 1 - na 110ml tri odmerky a to jsem pridavala do te ryze. Mozna bude problem v tom, ze mi ted Malej humanu odmita, musim zkusit jine UM. Ale i tak diky za tip.

rosienka
21. čer 2011

Ahojte, co davate na veceru okrem kase? Moja uz prestava byt kasova a casto ich po chvili odmieta, preto dam niekedy jogurt s ovocim, ale co take by bolo este dobre? Nechcem prekrmovat, zda sa mi, ze mi z tych kasi aj dost pribera 😖

evlyn
21. čer 2011

@rosienka Chleba s Lucinou, nebo nejakou pomazankou nakrajeny na male kosticky, ale je to na dlouhe lokte 🙂

rosienka
21. čer 2011

@evlyn take nieco davam na ranajky/desiatu. Jedine zeby som to zmenila a doobeda dam ine

kaja73
21. čer 2011

@rosienka ja striedam rozne večere-cca 2 krat do tyždna ma teplu veceru,2 krat chlebik s niečim a zvysok bud klasicka kasa-aj tu striedam rozne druhy,alebo ovocna vyživa s musli.

evlyn
21. čer 2011

@rosienka aha - ja na snidani davam jogurt s detskym musli (Alnatura v DMku), na svaciny ovoce a par kukukrupek, obed vetsinou stejny co my (zelenina, maso, priloha) nesoleny, nekoreneny, a k veceri kasi s ovocnou vyzivou nebo ten chleba s necim

mia258
21. čer 2011

Ahojte.
Moja malá mi začala odmietať moje mm, UM nevypije vôbec. Môžem jej dávať už normálne?
Kojila som ju hneď ráno po zobudení, poobede keď sa zobudila a večer tesne pred spaním. Čím mám teraz mm nahradiť?
O 4 dni bude mať 10 mesiacov...

mimi21mimi
21. čer 2011

@mia258 UM alebo MM nevypije ani s kasickou? Papa jogurty?

sofia2008
21. čer 2011

@mia258 skus jej davat v spanku, my takto pijeme mlieko uz 5 mesiacov 😠

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
mia258
21. čer 2011

@sofia2008 skúsila som, ale nefungovalo to 😀
@em_ka @mimi21mimi dala som jej poobede do jogurtu trošku ovsených vločiek, tak sa po tom len tak zaprášilo. Skúsila som odsať mlieko do fľaše, ale vypila len trošičku a zas odmietla 😒

sofia2008
21. čer 2011

@mia258 este ma napadla jedna rada, ktoru som dostala od, ked nechce mlieko, daj jej kasu alebo jej vymixuj zemiaky s tvojim alebo UM 🙂

mia258
21. čer 2011

@sofia2008 dala som jej pred spaním kašu, ale takú redšiu s mm, vypila mi 3/4. Uvidím či sa v noci zobudí a nebude hladná 🙂

mimi21mimi
22. čer 2011

@mia258 Inak rozmyslam, ze moja Jasminka mala tiez take obdobie chvilku ked som do nej ledva mlieko natlacila - ona je na UM... ale potom to preslo. dr vravela, ze ked sa tlacia zuby, tak deti odmietaju niektore druhy stravy....

vera85
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
mia258
22. čer 2011

@mimi21mimi možno to bude tým, netuším. Na raňajky sme mali jogurt miesto mm 😖
Ale nám keď doteraz šli zúbky, tak práveže ešte viac lipla na mne a pila by každú hodinu 😕

zvirka
22. čer 2011

@vera85 My dáváme ještě lučinu na pečivo, kukuřičné křupky, sem tam dětskou sušenku. Můžeš rýži (my nedáváme kvůli zácpě) těstoviny, jak psala výše em_ka. Jo, ještě vařený žloutek, dávám 1x týdně místo masa do příkrmu.