Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

mobina
16. pro 2008

Petko já mu začla dělat samotné kousíčky. Když jsem mu to částečně mixla, aby tam byly i kousky, tak neměl tendenci to přežvýkat a dávil se mi s tím. Dneska jsme to zkusili poprvé. Kuř. maso povařené, těstoviny a dušenou zeleninu na kostičky a dlabal fakt líp a nedávil to. Co se doby stolování týče, tak u nás to vyšlo +- nastejno 😉

petka80
16. pro 2008

Mobino, no to je teda docela zajímavý, to je šikulka, tak to asi taky zkusím ty kousky 😉

K tomu nočnímu kojení ještě. Holky, já místo toho nedávala nic 😉 To už je pak jedno, jestli mám v noci kojit nebo vstávat a dávat vodu nebo čaj nebo nahazovat dudlík. Večer jsem ji nacpala kaší, zapila to MM a fakt teď spí až do rána bez jídla či pití. Takže u nás to byl fakt jen zvyk.

blau
16. pro 2008

Peti este mi povedz ako si to urobila s tym odburanim nocneho kojenia?. Lebo ja ho nacpem vecer kasou a nakoji sa a aj tak sa budi 2x 😖

lu777
autor
16. pro 2008

Petka: zelene fazolky v lete v sezone v ovoce zelenina, jinak jen mrazene...

jinak vidim, ze jsi z Prahy, takze v Bio Vitek na Vinohradske ulici (kousek od Pavilonu) maji i BIO mrazenou zeleninu 😉

jinak se pridavam, ze ty recepty pro starsi deti (od asi 8 mesicu) mi taky pripadaji dost napred... teda mne tak pripadaji i nektere sklenicky, vcera jsem koukala na Hipp, bylo to sice bio, ale byla v tom sul, rajcata, smetana, a to to bylo od asi 5 mesicu! no zirala jsem teda co blbnou.. ovsem Hipp je s tim bohuzel dost typicky, takze kdyz nekam jedeme, tak kupuju spis v DM drogerii tu Alnaturu

lu777
autor
16. pro 2008

ad noc:

po kasi taky noc neprospal... proste jsem misto trech flasek Nutrilonu dala 2, asi za dva tydny 1, to protestoval, ale dalo se... pak to snizila a pak nedala nic... brecel jednou a to asi pet minut... ja byla teda nachystana na hroznou scenu, tak jsem byla prijemne prekvapena... ovsem on i moc nabiral, takze doktorka rekla, ze slus, tak se mi to i lehceji delalo
delam mu od te doby vetsi snidani a veceri

maryam
16. pro 2008

blau, no to by som aj ja rada vedela 😖
moj maly sa budi este stale kazde 3 hodiny (maximalne) a to som skusala, ze ho riadne nakrmim kasou vecer s ovocim a este zapil MM a ak zle spi tak sa uz o hodinu prebudi, to musim nachvilku k nemu, kym zasa nezaspi, snazim sa ho uspat len tak bez pitia a potom sa ale urcite po 3 hod. maximalne zobudi a musim mu dat pit a takisto nadalej, kazde dalsie 3 hodiny.
Lebo skusala som aj nedat, ale to bolo revuuuu, nijak sa nedal utisit, kym som mu zasa nedala MM a to tak hltavo pil, ze to veru vyzeralo, ze je riadne hladny. Tak nechapem, ochvilu bude mat rok a ze by byval stale v noci hladny???

mkr
16. pro 2008

maryam my máme to samý, akorát, že vydrží od půl 7 do 1, to se budí na MM a pak ve 3, 5 v 7 vstávačka, takže taky nic moc, zkoušela jsem ji nedát v 1 tak to oželí, ale ve 3 musí dostat jinak už nezaspí 😒

katullka
16. pro 2008

Baby, ja som si myslela, ze to len u nas sa este v noci papa. Ale ja mam syna na UM, takze to je asi dost velky rozdiel oproti MM. On sa tiez aj 2x zobudi a raz mu zarabame mlieko, no tiez by som ho rada od toho oducila. Ale ja mam taky pocit, ze aj ked sa oduci od mlieka stale sa bude budit 😒

lu777
autor
16. pro 2008

Katullka: mrkni na muj prispevek o kousek vys... my mame jedlika, ktery mliko naprosto zboznuje, byla jsem zoufala, ze to neni sance ho od toho odnaucit... nakonec jsem byla prekvapena jak to slo v pohode, postupne si zvykl na mensi davku a ja proste neustoupila...
jen se snidani byl trosku problem, chtel jist v 5 a ja odmitala proste krmit v noci, tzn. nechtela jsem ani, aby se najedl v 5 a do 7 treba jeste spal... proste aby bylo jasne, ze se spi... takze jsem pockala a kdyz se jen tak koulel a kecal tak jsem ho nechala do 6, to uz povazuju za lidskou hodinu... a kdyz brecel, tak jsem ho vyndala, ale pak jsem teda zacla naostro den, tzn. rozsvitila jsem svetla, zapla radio, dala najist... a do postylky jsem ho nedala...
asi za mesic se naucil, ze kdyz chce jist, musi fakt vstat, nechat se pak i prevlict a spat se dalsi napr. 2 hodiny neda, takze zacal vstavat v 6... pak v 7, ted vstava v 7.30 nebo v 8...
mne se osvedcilo davat naprosto jasne signaly a nikdy je nemenit, oni to rychle pochopi

jo a to podotykam, ze mliko fakt miluje, kdyz jsem ho krmila podle poptavky tak rval jak tur tu minutu nez jsem udelala lahev... az mi doktorka musela rict co blbnu, ze dite je oplacane, ja jak zombie, proc ho krmim?? ja na to, ze ma sileny hlad...ona se smala a me se to dost tehdy dotklo... ze pry je to zvyk... po dvou mesicich jsem ji musela dat za pravdu... normalne se naji vic pres den a neni zadny problem... i kdyz kdybych ho prave ted vzbudila a dala mu flasku, tak by stopro pil, vsak to je mliko!! 😅 😅

katullka
16. pro 2008

lu dik za rady aj ja si myslim, ze je to vsetko len zvyk u takych velkych deti. Ale to moj muz si neda povedat,totiz to mlieko mu zaraba on 😒 . Ja vstanem tiez, ale tym, ze mame dva "kusky" tak je to trosku komplikovane, on sa v noci s nim premiestnuje do druhej izby, aby nezobudil dceru a ked chce aby hned spali, tak ide automaticky zarobit mlieko a tvrdi mi, ze ved on ho potrebuje. No musim si to zobrat ja na starost, ale dcera je zase zvyknuta na mna, no nejako to poriesime, uvidim ako sa nam bude darit prespat noc.

petka80
17. pro 2008

lu, díky za tip s tou zeleninou.

Jinak k tomu nočnímu kojení. Malá se taky budila i po kaši 2-3x na kojení. Já už ale byla úplně hotová a navíc mi přes den odmítala příkrmy a pak se nacpala v noci. Prostě jsem si řekla, že konec a už jí v noci nedám. Myslím, že to je to nejdůležitější, aby se maminka rozhodla, že už prostě mlíko v noci nebude. Za žádnou cenu. No a když se vzbudila, nekojila jsem a jen jsem ji položila do postýlky a říkala, že je noc a spinká se. Takhle několikrát za sebou, moc to ale nepomáhala, tak jsem už nevstávala vůbec. Spí se mnou v ložnici, ve svý postýlce, takže věděla, že tam jsem a není sama, ale mlíčko nebude. Byla vzhůru od 3 do půl 5. Naštěstí to ale nebyla taková katastrofa, žádný hysterický řev, pak už jen tak pobrekávala a snažila se usnout a nešlo jí to. Hlavní ale je to mlíko nedat. Protože pokud nakojíte po hodinovém breku, dítě si to pamatuje, že ten pláč pomohl a příště to bude to samé. Já si stanovila jako hranici pátou hodinu ráno, že pak už případně nakojím. Nakonec to nebylo potřeba, usnula a spala do sedmi 😵 Až jsem se divila. pak už samozřejmě dostala, ale žádný mega hlad to teda nebyl, prostě se normálně napila. Takhle se budila cca týden, bylo to čím dál lepší, třeba jenom zabrečela a do minuty zase spala. No a teď spí až do rána. Nejsem teda tak důsledná jako Lu, když se vzbudí třeba v půl 6, tak nakojím a pak spíme do sedmi. Ale před pátou prostě ne. Na odbourání tohohle musím ještě sebrat sílu 😀
Fakt se to ale vyplatilo těch několik nocí vydržet, protože teď se konečně vyspím.
Asi to není univerzální recept, na každého asi platí něco jiného, já to mnohokrát zkoušela předtím bez úspěchu, no a fakt bylo to nejdůležitější to moje vnitřní rozhodnutí, že v noci kojit nebudu, i kdybych měla být vzhůru celou noc.
Holky přeju hodně štěstí. Snad jsem aspoň trochu pomohla.

maryam
17. pro 2008

ahojte,
diky za rady,
no teda, vyskusam aj ja, dufam, ze to zvladnem, ak bude plakat 😒
lebo aj ked sa to vezme, ze spim nejakych akoze 9 hodin, tak som totalne unavena, kazdu chvilu sa budit 😖

petka80
17. pro 2008

maryam, no právě, ten přerušovanej spánek je děsnej ☹ Nejhorší bylo, že malá se třeba vzbudila mezi druhou a třetí a pak až do rána se mi budila po 1-1,5 hodině 😝 Vydržela jsem to noční kojení 10 měsíců a pak jsem prostě věděla, že dál už to nevydržím...... Teď kojím jen ráno a večer a je to fakt paráda. Dokonce i manžel se k nám natrvalo vrátil do ložnice 😀

maryam
18. pro 2008

ahojte,
takze prvy pokus sme "nezvladli", dala som mu pit posledny krat po polnoci a pred druhou sa zobudil a spustil, vydrzala som to asi hodinu, ale plac neprestaval, ani intenzita, aj som ho vytiahla k sebe do postele, ze ho budem hladkat, aby skor zaspal, ale kdeze, tak som ho znova dala do postielky a furt nic, akurat sa stale dvihal a plakal stale. Tak som to po tej hodine vzdala, vytiahla, dala mu pit a samozrejme hned zaspal, ale o 2 hodiny bol zasa hore, to uz sa mi nechcelo skusat a nechavat ho dalej revat, tak som mu dala hned pit a spal dalej. 😖
No neviem co s nim.

petka80
18. pro 2008

Maryam, těžko radit, každé dítě je jiné, ale pokud to chceš opravdu zrušit to noční kojení, tak nesmíš v noci koijit vůbec. To znamená naposledy před spaním a pak až ráno. On totiž nemůže chápat, že o půlnoci dostane a ve dvě už ne. Že by měl hlad, to strach neměj, pokud přes den normálně jí a večer mu dáš kaši a ještě nakojíš. Taky je důležité dávat děti do postýlky bdělé, neuspávat u prsu, protože pak když se vzbudí, chtějí ho zase 😖

dzej
18. pro 2008

ahoj holky, prosím vás, převařujete ještě kojeneckou vodu? A chtěla jsem se zeptat, já třeba nespotřebuju celou láhev, můžu ji použít ještě druhý nebo třetí den? Převařenou nebo obyč? Díky

eppik.m
18. pro 2008

dzej: my převařujeme z kohoutku a normálně v rychlovarné konvici, když Míšovi dělám kaši 😵
Klidně můžeš použít nespotřebovanou láhev i na třetí den nepřevařenou ...............

dzej
18. pro 2008

eppik z kohoutku už se může??

petka80
18. pro 2008

Dzej, já taky dávám převařenou z kohoutku, asi tak od 7 měsíců.
Jinak tu kojeneckou bych ale určitě převařovala, nikdy nevíš, jak a kde tu láhev skladovali. To radši nepřevařenou z kohoutku než nepřevařenou z láhve 😉

blau
18. pro 2008

Aj ja davam prevarenu z kohutiku, pokial je kvalitna moze sa 😉
Ja skusam predlzovat intervali v noci, cize ked sa zobudi o 11hod, tak mu dam dudel a skusam a potiahne do 12tej a takto dalej budem pokracovat. Pride mi to, ze to nieje tak nahle, ze mu nedam. No uvidime 😕
Dnes bol neobycajne protivny 😠
Ako pise Petka oni su taky vystipany bude jacat pokial mu neurobim po voli...

minea
18. pro 2008

Maryam, tak koukám, že řešíš stejný problém, jako my někdy kolem 9. měsíce. Naše děťátko, které od osmi týdnů krásně celou noc spalo, se najednou začalo v noci budit a řvát a pro mě bylo nejjednodušší dát jí prso, protože to ji zase uspalo. Nojo, ale ona se takhle budila třeba každé dvě hodiny, až jsem si po pár týdnech uvědomila, že takhle to dál nejde. Vyřešila jsem to "snadno", a ze dne na den. Přesně jak píše petka80, bylo to jen a jen moje rozhodnutí, že ode dneška dostane před spaním a pak až ráno - stanovila jsem si, že před šestou ranní nekojím. První tři noci byly naprosto otřesné, ale s tím jsem počítala. Obrnila jsem se trpělivostí a několikrát za noc ji vřískající nosila, zpívala jí, houpala na míči, a každá přestávka trvala třeba tři čtvrtě hodiny! Vydržela jsem to a malá na nová pravidla přistoupila. Během týdne se režim ustálil a od té doby je klid. Takže přeju pevné nervy do dalších pokusů.
Jo a důležitý argument je to, že takhle velké dítě nemá v noci hlad a noc je od toho, aby se spalo (včetně maminky) 😉

Tak teď čtu, co píše o kousek výš petka80 a koukám, že jsme zvolily stejný postup 🙂.

petka80
18. pro 2008

Ahoj minea, tak to jsem ráda, že má někdo stejnou zkušenost 😉 Fakt je důležitý nepovolit a těch pár nocí to vydržet, třeba se i nějak domluvit s manželem nebo tak něco a odměnou bude nepřerušovaný spánek 😵 Fakt už to mlíko v noci nepotřebujou.

kijonkova.k
19. pro 2008

Holky,já se taky snažím o to,aby v noci malá nepila.Včera jsme začali:když se vzbudí kolem půlnoci,to ji to mlíčko ještě dám(kojím),včera se pak vzbudila kolem půl 3,dostala čaj,ale chtěla mlíko,tak se vztekala,ale nebylo to tak hrozné,jak jsem myslela.Asi za 45 min.usnula.Dneska se vzbudila zase kolem půlnoci,dostala mlíčko,pak ve 3,30 dostala čaj,dudlík a hned usla.Tak jsem zvědavá na dnešek.Po Vánocích zkusím zrušit i to kojení kolem půlnoci,jestli to teda půjde. 🙂

petka80
20. pro 2008

kijonkova.k - super 😉

Holky, co chystáte pro mrňouse na štědrý večer k jídlu? Asi je to blbost něco extra vymejšlet, v tomhle věku jim to je stejně šumafuk, ale tak jsem myslela, že bych zkusila toho pangase (nebo jak se to jmenuje), už jí bude rok, tak bych poprvé dala rybu, k tomu třeba bram. kaši. Co vy?

blau
20. pro 2008

ahoj ja som tiez rozmyslala, ale ako pises : im to je aj tak sumafuk. Od Hipp som mu uz davala nejaky prikrm s rybkou. Chutilo mu 😉
Idu mu zuby a posledne dni vobec neublizi tomu jedlu. Ci uz kupovanemu alebo domacemu. Myslite, ze to je tymi zubami, alebo proste nema zaujem o jedlo. Zje par lyziciek a potom ho uz zaujimaju ine veci 😨

zuzka99
20. pro 2008

petka80 - ja som mala v pláne pangasiusa s kašou, ale nakoniec som sa rozhodla pre lososa s kašou a zeleninovú polievku. Ale aj tak, on má obdobie že nechce nič, zuby mu idú to viem, takže blau asi to bude zubami že nechcú jesť.

janula2008
20. pro 2008

Pet, tak my už sem tam rybu ve skleničce dáme (dětská Dr.mi to řekla už od 8měs. 😲 ), ale to až v poslední době a moc to malé chutné. V mrazáku mám na štědrý den právě kousek pangasiuse,udělám na másle a dám jí ho s bramb.kaší, to si šmákne 😉

janula2008
20. pro 2008

Dzej: 😀 já zatím vodu z kohoutku nedávám (asi jsem trhlá,ale i já sama ji piju minimálně,hlavně na kafe nebo čaj),tak ji pořád kupuju Fromin nebo Horský pramen a převaření flákám, spíše jen ohřívám. Už jsem se o tom bavila i na jiných diskuzích, jedné slečně prý v lékárně přímo řekly, že tyto dva druhy se převařovat nemusí a skladování na to nemá vliv 😕

janula2008
20. pro 2008

Jo a flašku máme na 2-3dny...

luckahr
20. pro 2008

dzej, převařuju kohoutkovou, doktorka nám řekla, že kojenecká je nutná do 6.měsíce, pak už je v pohodě voda z kohoutku. A jinak určitě v pohodě, balená voda vydrží rozdělaná 2-3 dny.