Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

many
25. bře 2009

mně malej jinak taky spí do rána,že v noci nekojím,ale přes den mu dávám častěji a hlavně proto,že je to mateřské mlíčko hodně zdravé 😉 a vytváří se mu pak víc obranných látek 😉

many
25. bře 2009

na imunitu,............. 😉 ale je to každé věc,kdy přestane,ale můj názor je,že je škoda tak brzo přestat 🙂 a gor,když tě v noci nebudí a přes den ti to nic neudělá 🙂

alsou
25. bře 2009

Já vím, že je to chyba. Já potřebuju pořádně cvičit a slyšela jsem, že se pak spalováním toho tuku vyplavují nějaké škodliviny a ty jsou do mléka. Toníkovi psychicky to kojení nechybí no a dofám, že zůstaneme zdraví to bych si to pak vyčítala. ☹
Jinak jezdit na kole se taky chystáme už jsme dali sedačku na kolo a dneska jsme koupily helmu a brýle.
Ale asi budu mít docela strach se s mrňousem rozjíždět a zastavovat třeba někde v kopci.

alsou
25. bře 2009

to jsou hrubky to je ostuda

radka.m.
25. bře 2009

alsou-nemyslím si,že děláš chybu,prostě jsi se rozhodla tak,jak to cíjavascript:addEmoticon('😉','vBody')tíš,vždyt je vám už 10měsíců,tak myslím,že své jsi už odkojila,chtěla jsem tě jenom povzbudit,mám známou,ta má holčičku 16měsíců a když se jí někdo náhodou zeptá,nebo narazí řeč,proč se sebou nezačne něco dělat,tak ihned odpoví,že ted ne,že kojí-ona nemá čas chodit k holiči,protože kojí,nejde si na chvíli sednout s kamarádkami,protože kojí,když se jí někdo zeptá,jestli je znovu těhotná,protože je dooost tlustá,tak její odpověd je,že kojí,tak takovýhle přístup se mi taky teda nelíbí,nemít na sebe čas a nepečovat o sebe,protože kojím a pikud už máš chut něco taky udělat pro sebe,i za cenu,že přestaneš kojit,tak to není chyba,je to jenom tvé rozhodnutí,tak ti držím pěsti 😉 😉

3558
25. bře 2009

ahojte. neporadili by ste mi aky chlieb mam zacat davat malemu? bude mat 9 mesiacov a ja by som chcela davat samozrejme ten najlepsi. len neviem ci je to jedno, alebo .. 😕
a ak sa tomu aj blizsie rozumiete, tak prosim aky je rozdiel medzi tymi chlebikmi v zlozeni?? 😕

andyalukasek2008
26. bře 2009

Dáváme pokud možno obyčejný kmínový, toustový se u nás nesetkal s úspěchem, Luky si dává sám mašinky chlebíku do pusinky a ten se mu v ručkách drobil a ani mu nijak zvlášť nechutnal.

many
26. bře 2009

ahoj holky 🙂
radka - zvláštní kamarádka 😉 to už je holčička velká a to se tak často nemusí vůbec kojit,stačí ráno a před spaním 🙂 a nemá čas,teda já kojím ale času mám fůru i na to se každý den namalovat,upravit vlasy,.... to se kámoška jen vymlouvá,že zlenivěla 😉 teda takovou holku tady v okoli neznám,že by tak dopadla,já mám v plánu kojit asi ty dva roky 🙂
alsou - hrubky neřeš,ale je to škoda s tím kojením no,ale nevyčítám ti to 😉 je to tvoje rozhodnutí 😉 jinak si myslím,že pokud cvičím normálně tak se do mlíčka nemůže nic špatnýho dostat,začala jsem se točit na točně 😀 😀 no a sem tam ty sedy lehy,ale to chce kolo a šlápnout do něj 😀 taky si budu na jaro ,léto kupovat nový i sedačku,...ať můžeme jezdit,se těším,jinak jak ty,taky budu mít hrůzu nasedat,sesedat,...aby se mi s kolem nepřevrátil,no to bude nááářez,ale to zvládneme 😀
zuza - já dávám normální obyčejný chleba 😉
a nevím právě jestli se může tmavej 😒 ale asi zatím ne 😒 co holky 😉

andy80
26. bře 2009

Já dávám obyčejný chléb který jíme my, dávám i toustový, ale nejradši má malá kukuřičné křehké chlebíčky.

alishia
26. bře 2009

many: ty chces kojit tak dlouho? a proc?

alishia
26. bře 2009

take davam chleba co jime my a toustak. a rohliky, a krehky chlebicky a davam toho spousta.) Holky ja tu mam dve krabice nutrilonu a nevim jestli je mam malemu dat, nutrilon ha ho strasne nadymalo, ted sme na hipp a dobry, ale tohle neni hypoalergenni ale obyc nutrilon2.... je mi lito to vyhodit. myslite ze ho to bude taky nadymat?

anke
26. bře 2009

Ahojte kocky, jen rychly dotaz - davate nekdo deckam uz ovesne vlocky? Ja mu dala vetsi lzicku tech jemnych celozrnnych do presnidavky a ted nevim, jestli se to muze ...

3558
26. bře 2009

anke samozrejme ze mozete. uz od 8-9mesiaca mozes davat lepok 😉

alishia ja by som ten nurilon nedala. predaj ho susedke alebo kamoske, pripadne ho davaj muzovi do kavy 😀

alsou
26. bře 2009

zuzan29 já bych dávala chleba klasický nám v porodnici říkali, aby jsme jedli chleba typu šumavan, že méně nadýmá než chleby tmavé. Tak to tak určitě platí i pro děti. Jinak náš Tonda papá skoro jenom chleba toustový, tak jsem to ani nemusela řešit dávám mu to co mi sní. 😅

alishia s mlékem neporadím nemám zkušenosti. ☹

holky děkuji za názory s kojením

radko děkuji za podporu

macaeliska
26. bře 2009

alishia, pokiaľ už ste na inom mliečku, tak ten nutrilon nedávaj. Aj tak je ten Hipp lacnejší a načo mu meniť chute?
Ja viem, že to bolo dosť drahé, ale ak chceš, tak aby to nevyšlo na zmar, tak ho ponúkni niekomu v okolí a ak ho nikto nechce, tak ho zanes do pôrodnice, tam sa potešia.

alishia
26. bře 2009

holky, diky, dam ho kamosce asi. Do porodnice néééé🙂 tam 2 urcite nepotrebujou🙂 snad tam zadne baby neni tak dlouho🙂

akejka
26. bře 2009

alsou, vôbec si to nevyčítaj s tým kojením, napíšem ti teraz môj dôvod ukončenia kojenia:
vyhrala som 4 dňový pobyt v Paríži, ktorý bolo treba vyčerpať do konca min. roka. Malá mala 7 mesiacov. Najprv mi jej bolo ľúto odstaviť ju, ale kedy sa dostaneš len tak zadarmo do Paríža , nikdy...5 mesiacov som ju výlučne dojčila, od 6. mesiaca sme začali s maskom, zeleninkou, ovocím, kašami, v priebehu 6 mesiaca som ju kojila už len raz denne - ráno. Na zač. 7 mesiaca som ju skúsila odstaviť - dala som jej fľašu s UM, najprv sa divila, ale na druhý deň už odmietla prsník - naše odstavenie trvalo 1 deň ! 3 týždne na to som strávila s manželom takpovediac medové dni v Paríži ! Bolo tam nádherne.
Odstavila som ju síce trošku skoro, ale neľutujem. Ten Paríž za to stál
😉

macaeliska
26. bře 2009

fúha, akejka, dúfam, že ťa tu za tie reči, že ti ten Paríž za to stál, neukameňujú.
Tiež si myslím, že dieťa vie, kedy má dosť. A keby jej to mlieko ešte chýbalo, tak si pýta. 😀
Najdôležitejšie je to podľa mňa do toho pól roka. Ja síce stále kojím a tiež plánujem kojiť ešte aspoň do roka, ale keby som ju odstavila skôr, tak v tom nevidím takú tragédiu.

zoubek
26. bře 2009

Ahoj holky. Od kojení Vám teda vůbec neporadím, jelikož já nekojím od 2.měsíce 🙂 Nebylo co dát. Ale mé předsevzetí bylo alespoň půl roku kojit. Nejsem ten tip kojné matky. 🙂

Ali, pokud už nechceš dávat Ha mléko, tak nutrilon je dle mého názoru nej. Za zkoušku nic nedáš. Také jsme na něm od 2. měsíců a nestěžuji si. Jinak se dá sehnat i levněji, vyjde skoro jako sunar, tak v tom zase takový problém nevidím.

Jinak jsem zapojila manžela do počítání obsahu UM v kaši. Vyšlo mi, že není to samé, když se dá nemléčná kaše s UM a mléčná kaše s vodou. Když udělám nemléčnou s 180ml UM, tak vím jistě, že obsahuje 180ml mléka! Když dám mléčnou s 180ml vody, tak jsem si to spočetla na kaši nutrilon 180ml vody a 50g kaše = cca 250ml celkem (nabobtná to) ale obsah UM v této jedné dávce je jen cca 130mll! Na krabici je napsáno, kolik obsahuje procent UM z celkové váhy krabice. Nicméně jsem dospěla k tomu, že dodržuji 500ml mléka denně ( i více) 😉 To jen tak pro zajímavost. Fakt mi to nedalo.

zoubek
26. bře 2009

anke a gimulka - ovesnou kaši ( může se od té doby, kdy se zavede lepek) , tady suprově popsala berenika - mrkněte kousek zpět, diskutovali jsem již o tom. Už jsem ji i dělala a měla úspěch.

anke
26. bře 2009

zoubek: diky, uz jsem to nasla ... ja jsem se bala, jestli to treba neni nejak omezene na mnozstvi, abych mu toho nedala, az by mu bylo spatne 🙂

nemate nekdo nejaky tip na dobrou kucharku pro deti - nejakou nejlepe vydanou odborniky, protoze net je sice hezka vec, ale nebezpecna v tom, ze si kazdy pise, co chce a nekdy to je pouze na zaklade autorovych dojmu ... hlavne me treba zajima kolik ceho a tak ... i by me zajimaly priklady jidelnicku na ruzne dny, nejsem v tomhle moc vynalezava a synek basti porad totez dokola - nastesti zatim rad 🙂 ... taky bych ho prave treba nerada precpavala, protoze to neni zadne male miminko ... no a aby to mel vyvazene na vsechny slozky, v cemz uz mam uplny gulas 🙂
tak jestli mate nekdo nejaky tip, tak budu vdecna 🙂

zoubek
26. bře 2009

Já jsem k Vánocům dostala: Kuchařka pro děti - Veronika Motalová. Je pěkná super, mohu doporučit. Normální jídla, cca od jednoho roku. Je tam pár polévek i pro menší. Jsou tam i poháry, buchty, sladká jídla, chuťovky, od každého druhu masa pár receptů, polévky...i ryby. Dokonce jsem tam našla recept na dětskou tatarku z bílého jogurtu 🙂

anke
26. bře 2009

zoubek, no mnam 🙂 to zni dobre, asi si ji budu prat ... on sice Dadulka ji chudak jako cerstvy prikrmar, protoze jsem asi az prilis opatrna kvuli alergii (mam alergii jako praseeee), ale chystam se to pomalu menit a delat mu z tech jidel neco i trochu chutnejsiho (i kdyz musim uznat, ze mi ty blafy pro nej chutnaji, ale ja su divna 😀)

many
26. bře 2009

alsou - tady jsem si našla něco o kojení a je tam i o tom hubnutí 😉 jukni,jestli budeš chtít 😉
http://www.portal.cz/scripts/detail.php?id=15873

many
26. bře 2009

alishia - chci kojit,protože je to zdravý na imunitu,....pořád o tom všude píší 😉 tak si říkám,že ty dva roky,tak se uvidí jak to půjde 😀

many
26. bře 2009

vidím to i u jiných matek,že mají rok a půl staré děti a furt kojí 😉 a stím vyslíkáním,...no to snad nějak zvládnu,když to zvládly jiné 😀 😀 😀

many
26. bře 2009

jinak dnes jsem byli v poradně,tak v 10 měsících máme 77,5 cm a 10,52 kg a byli jsme pochváleni,že pořád kojíme 😀 😀 a papkáme pěkně příkrmky,... 😀 😀

kijonkova.k
26. bře 2009

many,naší malé je 13m a taky ještě nehodlám končit s kojením.Teda já už dávám jen jednou nad ránem a pak před spaním,ale určitě budu kojit dál.Během dne si nevzpomene,pije hodně čaje,takže mě to nijak neomezuje 😉

many
26. bře 2009

jinak jak řešíte recepty,tak já si je vystřihuju z časopísů jako máma a já,.... je tam toho dost 😉 už mám dost nalepených,ale zatím žádný uvařený 😀 😀 😀

many
26. bře 2009

kijonkova - no Ladík je potvůrka,pije čajík a šťávičky jak kdy,takže raději mu dávám prso i sem tam přes den,třeba když jde spinkat a nebo když jdeme ven,tak mu dám cucnout 😀 jinak v noci taky spí do rána a pak kojím až ráno a sem tam,když se stane,že se večer probudí a pláče,tak ho tak taky utiším 🙂 a zatím teda nebyl ani jednou nemocinkaný,musím zaklepat 😉