Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

lehna
27. lis 2009

dííííky rimmel🙂
jsem ji zrovna uvařila a chutná mu🙂.no on moc vybíravý není,zatím jí vše, tak je to fajn🙂

jindri
27. lis 2009

lehna: písni recept, prosíím 😉

vendulka
27. lis 2009

holk ahojky...jak se opracovava mango, to se nejak oloupe a pak se to ji??? 😕 😅

rimmel
27. lis 2009

ano lehna daj aj ja cem 🙂 a moj uz tiez taketo moze, myslim tu smotanu??

vendi osup (ale musi byt moooc makke inak musis pouzit mixer) a nozikom obkroj a roztlac vidlickou..ma taku velkuuu kostu vnutri.

vendulka
27. lis 2009

diky 😉

lehna
27. lis 2009

tak jsem udělala klasickou jíšku. trochu másla a trochu mouky, lehce do růžova, zalila převařenou vodou,tak aby to bylo husté a nemuselo se to dál zahušťovat,pořádně rozmíchala,dala kopr z mražáku, 1-2lžičky cukru,ale být nemusí, já třeba osobně mám ráda koprovku sladkou🙂, no a nakonec jsem tam vlila trošku smetany,nechala provařit a bylo hotovo. měl to s bramborem a žloutkem🙂

Rimmel- nevím jestli už může smetanu,ale klidně tam místo té smetany můžeš dát UM 😉

A na mango a avokádo se taky chystám,že mu dám,až pojedem na větší nákup, tak koupím. u nás na vesnici tohle teda neseže 😅

rimmel
27. lis 2009

lehna prepac a co to je ta jiska? 😅 mnam ale znie to dobre asi mu to dnes spravim a mozno namiesto smotany dat jogurt???lebo ten moze

lehna
27. lis 2009

no já nevím jak se to řekne slovensky, u nás je to i zásmažka. dáš kousek másla do hrnce a trochu mouky hladké a jak se to máslo rozpuistí,tak je to s tou moukou taková kašička, kterou prostě tak trochu opražíš do růžova.
jogurt můžeš dát taky. já mu ho dávala i do špenátu🙂.jen ta smetana to udělá takové jemnější, tak jogurt možná taky🙂

rimmel
27. lis 2009

ano ano jogurt uz davam ale so spenatom pockam az do 10m a ano poznam zasmazku 🙂 neni to moc take olejove mukove? ja by som to skor spravila tak ze oprazim na masle ci oleji cibulku,pridam zelenu fazulku, povrem , pridam mliecko, trosku muky, kopor, a potom zahustim jogurtom 🙂 no uvidim..idem dnes navarit tiez ako ty so zltkom 🙂

megi93
28. lis 2009

Ahojte, neviete mi poradiť na aké spôsoby pripravujete drobcom mäsko na obed? Ja ho malej robievam na šťavičke alebo do rizota, ale to je asi všetko, čo ma napadá. Preto vás chcem poprosiť, či mi neviete niečo poradiť. A od kedy sa môžu dávať ovsené vločky s mliekom? Už ste to skúšali dávať drobcom? My zatial papáme iba tie kukuričné lupienky (cornflakes) s mliekom. A ako je to s takými vecami ako párky, paštéta, prípadne bielok? Aj mi to lekárka vravela, ale nepamätám si 😅 Ďakujem

rimmel
28. lis 2009

bielok az po roku, pastety by som zatial vobec nedavala niesu zdrave, parky to je este horsie 😀 ja masko zatial iba dusim a varim ci opekam na cibulke...rizoto je inak dobry napad! ako robis?

matja
28. lis 2009

megi, mäso robím takmer stále v parnom hrnci, ak nie, tak ho varím vo vode.
Mliečnu kašu z ovsených vločiek robím od 9. mesiaca.
párky, paštétu do roka vôbec nie, ja osobne ešte ani dlho potom nie, nie je to zdravé
bielok by si mohla dať od roka, ale nie často

tvoja malá však bude mať onedlho rok, pomaly ju budeš pripravovať na takú stravu, čo jete aj vy. Takže môžeš podusiť mäsko na cibuľke, upiecť v rúre, dať zapiecť napr. s cestovinami, ryžou, zemiakmi...

lehna
29. lis 2009

rimm- no na jednu porci je toho maličko, takže když opražíš na másličku tu mouku,pak naliješ mlíko, já teda úřevařenou vodu, ono už to máš vlastně zahuštěné, dáš ten kopr a ta smetana se tam dává jen prostě na chuť, na zjemnění chuti🙂

evulinkab
29. lis 2009

Ahojky holky, chtela jsem se vás zeptat...muže díte ve veku 11měsícu čočku?Dnes jsem mu udelala na obed čočku s bramborem, tak mám strach, aby mu z toho neco nebylo, protože v časopisech jsem četla, že čočku díte muže, na netu zase jen, že pouze červenou čočku

rimmel
29. lis 2009

evulinka jasneeee 🙂 moj papa od 7m 😝 a ano, davam cervenu...neviem ako je to s inou

moda08
29. lis 2009

evulinkab
čočku už určitě může, já taky dávám červenou ta nenadýmá, tu normální bych se bála dát,ale uvidíš, třeba mu sedne

natalii6
29. lis 2009

ahojte tu sosovicu robite na aky sposob?

rimmel
29. lis 2009

natalii ja ju varim so zeleninkou ako napr.mrkva, tekvica, zemiak a ine 😉
akurat dnes ju mal..uvarenu s mrkvou a posypane kuskami zltka

matja
29. lis 2009

natali, len pozor, červená šošovica sa dopredu nenamáča a varí sa len kratúčko.
môžeš ju nakombinovať ako len chceš, raz ju robím vo forme polievky, raz hustejšiu ako prívarok, inokedy ako píše rimmel...

smajlik
29. lis 2009

ahoj holky, asi budu vypadat hloupě ale chci se poradit. Malá začala bojkotovat mlíčko (ráno 80 ml a večer 110 ml místo 2x 210) a jogurty (v ten samý den), už zkoušíme různé druhy atd., o to nejde. Ale asi budeme muset zařadit kaši, jednak aby měla dost mléka denně a jednak proto že mi právě večer už nevypije celé mlíčko na dobrou noc (sytící). Doteď nebylo potřeba kaši dávat. Náš jídelníček do teď - 6 hodin mlíčko, 9 přesnídávka (200g), 12 oběd (200g), 15:30 jogurt (dřív bílý 200g - teď dáváme ty menší ochucené 120 g, větší nějak nejsou) a v 18:30 měla zase mlíčko a šla spinkat (dýl nevydrží, spí jen 1x 30 minut přes den i když se pomalu stavíme na hlavu). Kam tedy mám zařadit kaši? Dejme tomu dala bych jí na šestou, pak vykoupat a co potom? Mlíčko si přeci už nevezme (drtivá většina maminek dává po kaši mlíčko ale za delší dobu)... nebo jí mám dát jen čajík? Díky 🙂

natalii6
29. lis 2009

smajlik: aj moj maly zacal bojkotovat vecerne mliecko tak mu davam miesto mliecka kasu a potom uz nic ide spat

lenka1smejka
29. lis 2009

smajlik-mi mame podobny rezim v papani ako vy ale ja davam tu kasu po okupani a to je asi o 18:30 hodine a potom ide spinkat ved daj taku do coho sa zaraba mliecko

smajlik
29. lis 2009

natlii, lenka1smejka: moc děkuju za radu ... já jsem se bála že by se mi malá "probrala" u jídla, přeci jen u té lahvičky se zklidní, a zároveň i že by nebyla únavou ochotná jíst ze lžičky, ale asi na tom něco bude, vyzkouším to. Já věděla že se mám zeptat zkušenějších 😀

natalii6
29. lis 2009

smajlik: tak ja som skusena teda neni ale u nas je to tak nas jedalnicek je rano mliecko desiata jogurt obed zeleninka alebo nieco ine olovrant ovocie a na veceru po kupani kasa a hajde sleep 😀 a spi celu noc

rimmel
29. lis 2009

matja ja ju nenamacam ale zato varim dlhsie 😝 😀

no baby pozeram ze vsetky davate na vecere mliecko to som jedina co dava zeleninku ci zeleninku s maskom?? 😀

lenka1smejka
29. lis 2009

Ja tiez skusena nie som!U nas je to tak-07:00-mliecko 9:00-ovocie 12:00-obed 15:00-mliecko 80ml viacej nechce a asi 5krat do puse rozok z maslom 18:30-kasa z flasky a ide sa spat

natalii6
29. lis 2009

rimmel: vyzera to tak ze si jedina co dava vecer zeleninku 😀 ja som to ani u jednej kamosky nepocula ze vecer zeleninka tak som sa aj cudovala 😨 ale kazdy dava po svojom 😉

tin007
29. lis 2009

ahojte, aj ja davam malemu na veceru zeleninu, davala som kasu, ale bolievalo ho brucho, po zelenine podstatne menej

rimmel
29. lis 2009

nataliii tu v uk to hadam vsetci takto robia je zvlastne ako ine krajiny maju rozdielne "Pravidla" 😵

tin super si ma potesila ze niesom jedina tu na konikovi 😝 😀

smajlik
29. lis 2009

lenka1smejka: aháá dáváš kaši do flašky ... no já jí zkusím dát lžičkou a uvidíme 😅