Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

latvia
16. čer 2010

ja tiey vacsinou kase, ale obcas aj to co mi padne pod ruku 😅 vcera kuracia polievka, minule som urobila krupicu, inokedz len postruhane jabko so susienkou

latvia
16. čer 2010

a kasicky davam roznych znaciek

lujza123
17. čer 2010

Ja davam kase vacsinou, alebo uvarim vlocky s ovocim a jogurtom, krupicu...niekedy zemiakovo zeleninovu kasu( s mliekom) .

katarina822
18. čer 2010

ahojte baby mozem sa opytat ako pripravujete detom ovsene vlocky a musli varite ich alebo zaparite s vodou ci mlieckom?

aktak12
18. čer 2010

Ahojte, chcela by som sa spytat ake jogurty davate deturencom? Niekde som citala, ze by mal byt biely smotanovy, ale ten sa malej vobec nepaci, lebo je kysely....mozem jej dat aj nejake ochutene, pripadne ochutit domacim lekvarom? Pripadne nieco ako pribinacik sa moze? Dakujem

zajaciq
18. čer 2010

@aktak12 pribinacik je na zaklade tvarohu a super cukrovy. to by som decku skor ako v roku a pol urcite nedala 😉

gloria78
18. čer 2010

aktak - lepšie je naozaj začať bielym, zvolenský je chutný aj biely, príp. ho dochuť ovocím sama 😉 a pribináka až po roku 😉

sunea
18. čer 2010

Ahoj @aktak12, Pribinaky su zbytocne mastne a tazke na travenie (u nas ich kupujem manzelovi 🙂
Co sa tyka jogurtov, tak nas maly vobec nemal problem s tym, ze je biely jogurt kysly. Mozes skusit rozne znacky, niektore nie su az take hrozne. Pomoze rozpucit sladky banan, alebo napriklad nastruhat trochu jablka, alebo naliat trochu kupovanej presnidavky, nadrobit 2-3 detske keksy apod... vyskusaj.

lujza123
18. čer 2010

aktak12 pochybujem ze nejake deco zje cisty jogurt, pridaj polku jogurtu do presnidavky alebo mixovaneho ovocia. Ja tiez davam jogurt do kase to mala zboznuje. Podla mna kludne mozes osladit aj lekvarom alebo kompotom, aj ked to obsahuje dost cukru, takze len prilezitostne. Pribinacika by som asi este nedavala, je tam tvaroh, vseliake ochucovadla zahustovadla

gloria78
18. čer 2010

Lujza - naše deti mali najradšej biele, to len ja som im to chcela spestriť a neskôr ich "donútila" jesť ochutené 😉

zuzanakarolinka
18. čer 2010

z bielym jogurtom sme po čase mali aj my problém, striasal ju, tak sme začali dávať vanilkové, akože fajn, ale raz sa mi z jogurtu dovracala a tak som ej ich na chvíľu prestala dávať, teraz fičí na ovsenných vločkách

jasminet
18. čer 2010

lujza moja mala v pohode zje aj neochuteny biely jogurt a mam pocit ze jej smakuje viac ako ked to dosladim vyzivou. 😉

gloria78
18. čer 2010

Vločky sú aj náš hit dlhé roky 🙂

iinuska
18. čer 2010

aj Adamkovi chuti najviac biely zvolensky neochuteny. Kazdy den zje cely na ranajky

aktak12
18. čer 2010

Super, dakujem za info. Tak jej teda skusim nejakym ovocim ochutit ten biely a hadam si zvykne. Aj my sme skusali biely zvolensky, ale uplne ju strasa z neho. Len jednu lyzicku zje, zisti, co to je a koniec (ani jablko surove nezie - rovnako sa ksichti aj po nom) Snad sa mi ju teda podari oklamat tym ovocim 🙂

iinuska
18. čer 2010

@aktak12 skus naprilkad banan. A ja som nedavala nikdy samotne jablko, pridala som kusok bananu. An teraz mi nezje postruhane jablko, tak mu ho krajam na male kocky a on ma zabavku aj na hodinku

latvia
18. čer 2010

@aktak12 ja kupujem smotanove sabi, hollandiu, alebo zvolensky, zamiesam len malinko, aby to jemne nabralo ovocnu chut a nebolo to prilis sladke

susisus
18. čer 2010

Moja spapa cely sabi biely jednym dychom, velmi jej chuti - aj mne 🙂 aktiviu na vase rady nedavam a ako citam, tak skusime aj ten zvolensky. Najprv som jej nechcela vobec davat mliecne vyrobky, ale ked jej to tak chuti.... 🙂

lily1983
18. čer 2010

ahojte, ked sa bavite o jogurtoch, môžu už aj ovocne jogurty ročne detičky??lebo uz mam dilemu, co jej tam dat, lekarka nam povedala, ze mam obmedzit banany, lebo nevieme, z čoho mala taku tmavšiu stolicu. na vecer som davala kašičky, a aj tie nam kazala vysadiť, budeme mat podobne vecere ako obedy.len ich nechce, už dve večere odmietla. takže snad sa nauči´...dufam.
a ovsene vločky ako robite??

latvia
18. čer 2010

ovsene vlocky ako krupicu, mlieko a povarim vlocky.
ovocne jogurty jeme uz asi 3 mesiace 😉

lubikaf
18. čer 2010

@latvia v akom mlieku varis tie vlocky? umele by sa nemali varit, nie? alebo to robis v kravskom?

latvia
18. čer 2010

v kravskom plnotucnom..zacala som v 11mesiaci....inac sa moze od 1.roka 😉

lubikaf
18. čer 2010

@latvia aha dik. no ja s kravskym pockam do roka, ak nie aj viac. moj maly moze pit len HA mlieko, inak je cely vysypany. bojim sa, co mu urobi kravske 😒

lily1983
18. čer 2010

super latvia, dakujem, a ako si zacala davat kravske mlieko?? varila si najprv jedlá, kam si dala trošku, a potom jedlá, kde bolo treba dať viac..dakujem za odpoved 🙂

latvia
18. čer 2010

@lubikaf vlocky sa daju zaliat aj vriacou vodou, nechas napucat, a ked uz maju teplotu 40st. tak mozes do nich vsypat odmerku alebo viac umeleho mlieka, aj takto to ide 😉

@lily1983 presne tak, najprv som len dala do zemiakovej kase, potom som uz dala do polievky

lubikaf
18. čer 2010

@latvia no to je super, skusim ich teda tak pripravit. diky 😉

latvia
18. čer 2010

@lubikaf emco vyraba vyborne ovsene vlocky ktore su pomlete,tie su fajn, netreba ich hryzt

lubikaf
18. čer 2010

@latvia dakujem za foto, si zlata. a daju sa zohnat aj v tescu alebo v podobnych retazcoch? ci treba ist do nejakeho speci obchodu?

latvia
18. čer 2010

@lubikaf tak to ti povedat neviem, ja som to kupovala v cechach v klasickych obchodoch aj supermarketoch, ale mam dojem ze u nas je to rovnake....ziadna zdrava strava alebo bio potraviny 😉

lubikaf
18. čer 2010

ok super, zajtra behnem pozret, ked bude, hned kupujem 😉