Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

rimmel
27. led 2010

a tiez zlty melon! ten mu dam do rucicky a sam si papka 🙂

ojo
27. led 2010

holky, zkoušeli jste třeba už rohlík nebo chleba?? 🙂 Tomášovi teprve leze první zub, tak nevím, jestli to zkusit nebo ne 😅

rimmel
27. led 2010

ojo moj papal chlebik uz v 8m a zubky este nemal..ved aj kebyze ma, tak kuse zadnymi tak tie predne su jedine tak dobre na odkusnutie no chlebik ci rohzlik su jemne, nepotrebuje tam co odkusovat moc 😉

lydia22
27. led 2010

Ahojte potrebujem radu,chcem malemu uvarit krupicu,este kojim ale tolko mlieka neodstriekam,ako ju uvarit s UM? Inak mozem mu dat v 8 mesiaci na chlebik Lucinu alebo troska masla?dakujem!

klematis
27. led 2010

Náš malý už baští chlebík a rohlík asi tři týdny a má jen spodní dva zoubky, zezačátku si stím jen hrál, ale teď už to papká 🙂

martinka1981
27. led 2010

Ahojte kočky chcem sa spytať či možu 9 mes. babätka jesť pečienku kvoli železu? Ja osobne si myslim že nie ale nikte to neviem najsť. Dakujem 🙂

moravanka
27. led 2010

rimmel, no vy jste tady teda nejvetsi papkaci. kde se mluvi o jidle, nechybite. 😅

rimmel
27. led 2010

moravanka to jo! 😀

martinka pecienku by som nedala..nepamatam ci co a kde som citala ale zda sa mi ze sa nemoze..dufam ze ine mamicky poradia 😉

a ladia, ano maslo a chlebik a tusim aj ta lucina lebo satu predtym spominala ze sa moze davat no ja neviem kde som ja lucinu nemajuuuu 😒

zuzufek
27. led 2010

lydia22 krupicu uvar normálne vo vode,ale najskôr si ju daj do vody trochu napučať,normálne daj do misky krupicu a nalej vody,aby napučala,ja som to tak pri malej robila,poradila mi to moja mama...potom ju normálne uvar buď nariedko alebo nahustejšie ako chceš,ale ak ju ideš malému dávať prvýkrát najprv musíš vyskúšať či ju bude chcieť...tak ju sprav nariedko a primiešaj ju do fľaše s UM-to si normálne zarob asi 90-150ml a do zvyška fľaše daj krupicu a ponúkni mu....neskôr ak bude chcieť,uvar mu aj hustejšiu do misky a uvidíš,potom sa už dá kombinovať aj s ovocím 😉

emanka
27. led 2010

baby, pečienka sa nemá dávať, myslím, že až po roku....aj my už papáme rožok aj chlebík s lučinou a na to naozaj nepotrebuje zuby, síce máme 2 spodné, ale na žuvanie ich vôbec nepoužíva, žuje na boku, tak ako aj dospelí 😉

lydia22
27. led 2010

rimmel,zuzufek dakujem!len malemu musim dat do misky,flasu nechce vidiet od narodenia.aj ten chlebik s maslom uz dam.takze este raz vdaka!

rimmel
27. led 2010

lydia pockaj, teraz som si vsimla ze ste 7.5 mesacni, pockaj este 2-3 tyzdne nez zavedies muku 😉

breslerka
27. led 2010

babulky ktoru lucinu vlastne davate detickam, ved ich je veeela typov??Dakujem

shaula
27. led 2010

Breslerka - tu klasickou, balenou v alobalu.

emanka
27. led 2010

rimmel, podľa najnovších výskumov sa má lepok zavádzať medzi 4 - 7. mesiacom, po zavedení do stravy po 7. mesiaci je väčšie riziko vzniku celiakie 😉

emanka
27. led 2010

Ja som sem vlastne prišla napísať, čo sa mi dnes stalo. Malej som na obed dala Jarnú zeleninu s morčacím mäsom od Hami a našla som tam asi dvojcentimetrový kúsok bielej gumičky, takej tej tenučkej, čo je v každom patente na svetri a vlastne hocikde. Skoro ma porazilo, na šťastie to malej nechutilo a zjedla asi 3 lyžičky 😠 😠 😠
Píšem to sem, aby ste si dávali pozor, ak dávate poháriky, fakt tam môže byť hocičo 😝
Takže od zajtra malej len varím...

janka79
27. led 2010

ahojte, odkedy moze babo jest sojove maso?

rimmel
27. led 2010

emanka aha to som nevedela, no moze byt 🙂

janka to netusim ☹

diuska6
27. led 2010

Ahojte. Ja davam malemu to co navarim. Menej solim a chuti mu. Ale zje aj zeleninove vyzivy z obchodu. Mandarinku som mu zatial neodvazila dat. ☹ paradajkova polievka mu nechuti, ale inak nevybera. Okolo 7 mesiaca som mu zacala davat rohlik a cestoviny.

lily1983
27. led 2010

emanka, ja malej len varim, nedavala by som jej kupovane, ked tak, jedine vyživu.. lebo čo čitam, tak nic pozitivne som na to este nepočula, akurat, že je to jednoduchšie, a nemusi sa varit..ale ved to je take jednoduche, uvaris v jeden den tri druhy, v troch hrncoch a mas na tri tyždne pokoj..a uz len vyživky robim cerstve, max na dna dni, čo dam do chladničky. 😉

shaula
27. led 2010

Emanka - celiakie je prý vrozená, nedá se získat. Pak existují různé přechodné formy nesnášenlivosti lepku, ale to není celiakie.

Janka - sóju nejdříve po roce, spíše ale ještě později. Je to velký alergen. Klukům jsem ji ještě taky nedávala, ale už možná v dohledné době vyzkoušíme.

Lily - tak já jsem pozitivního na skleničky slyšela docela dost. Je to zase věc názoru - vařené x skleničky... Ony zase ty skleničky jsou hlídanější co se týká obsahu škodlivin (i když chybička se vloudí a vyrobí se i zmetek - viz např. Emančin případ 😝 nebo brokolicový bio Hamánek a další...). Já je nezatracuju, převážně sice vařím, ale občas přijdou fakt vhod 😉

lenka1smejka
27. led 2010

lily-ja varim aj kupujem ale mne sa pacia kupovane a dost pozitiv som pocula.

Moja babka si kupuje vyzivy na zemlovku ona to tak lubi a v jednej nasla chrachel-od vtedy uz neje ovocne vyzivy ani zemlovku 😀

emanka
27. led 2010

schaula, zle som sa vyjadrila, áno, celiakia je geneticky podmienená, ale nemusí každý na ňu ochorieť a zavádzanie lepku po 7. mesiaci zvyšuje riziko rozvoja celiakie - u tých jedincov, ktorí majú na ňu predispozíciu 😉

shaula
27. led 2010

Aha, tak to asi jo 🙂

aponchie
27. led 2010

shaula nevis nahodou jak donutit dite pit kdyz ma prujem a ucpanej nos?normalne ji ze lzicky prikrm kasi atd sic emensi mnozstvi samo ted kdyz je nemocna,ale tekutiny prd..akorat v noci kdyz je v limbu s ekoji rano nechce celej nic az ted vecer a jine tekutiny nicim do ni nedostanu zavre pusu vypusti to ven 😝

emanka
27. led 2010

🙂

shaula
27. led 2010

Apo, to bohužel nevím, já kolikrát nedonutím pít ani zdravé dítě bez průjmu a rýmy 😀 Co takhle zkusit ten nos uvolnit a odsát, třeba pak bude ochotnější pít? Případně bych dávala příkrmy tekutější konzistence, ať ty tekutiny má aspoň v tomhle. Každá kapka dobrá 😉

aponchie
27. led 2010

ja odsavam tou na vysavac jsem to koupila a je to super jenze nic moc nejde ven ani to netece ja bych rekla,ze ji trapi spise zdurely nosohltan proto tak chrochta a nic netece tak davam kapky a leda cekat az to splaskne taky ji to davam strikackou a prd.treba naredit este presnidavku ?nevis presne kolik by mela celkove mit denni prijem tekutin?myslim i s jidlem komplet..mam pocit jestli je to uz nesnizuje?750nebo jeste litr?

shaula
27. led 2010

Tady máš nějakou tabulku http://www.maminkam.cz/pitny-rezim-kojencu-a-ba... , ovšem já to radši nesleduju, jinak bych zjistila, že jsme těžce pod průměrem 😀 Budou zřejmě po mě, já když vypiju víc jak dvě tři skleničky za den, tak to můžu oslavovat 😅

tymothy
27. led 2010

Shaulo, odpovídám ti na otázku s těma jáhlama z minulý diskuze (bohužel uzamčený). Nedávala jsem je dřív, protože jsme je doma neměli a do obchodu s takovýmhle sortimentem jsem se dostala až po měsíci. 🙂