Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

vikula
12. lis 2009

Ahojky holky,
potřebuji radu,malej mi také nechce moc ovoce.Nevím jak to přesně napsat.Ovocné přesnídávky a ovoce moc nechce,spíš jogurt a jogutovoovocné příkrmy mu celkem jedou.A pokud mu dám přesnídávku na sváču tak sní čtvrtku-půlku.Myslíte,že mu to stačí na další tři hodky??Protože všude píší,že se má jíst po třech hodkách...A nechci mu dělat ještě mlíko,když to má nahradit mléčnou stravu.Jogurty mu taky nechci dávat každý den-nebo to nevadí..Jinak v jogurtu přesnídávku sní,ale nikdy nesní třeba ani celej jogurt 😒
Pak mu dávám kousky hr, vína to mu chutná,ale kolik toho mám dát,alych věděla,že je dobře napapaný

Můžete mi prosím napsat jídelníčky co a kdy dáváte

vrn
12. lis 2009

Ahojte, tak nam sa aspon zistilo preco dcera od 6. mesiaca nepriberala a nerastla ked sme pridali prikrmy, aj ked prieberciva v jedle je stale. Ale ked pridavame vitaminy B6 a kyselinu listovu viditelne zacala rast.

Prisla som na to ze jej chutia viac polievky - uvarena mrkva, kalerab, petrzlen, masko a pismenkove cestoviny, pridavam trosku masla namiesto oleja a nevie sa toho dojest. Alebo kuraci vyvar s podobnou zeleninou, uz bez masla, to mi jedla 3 dni po sebe, co inak odmieta.

Maminky, poradite nejaky recept na veceru pre 10-mesacne dieta? Hotove kase nechce, skusala som kukuricnu krupicu aj ryzovu kasu a tiez puding (vsetko s UM) ale nechce nic........ naucila sa na kasu zo psena s vyzivou, ale to jej nechcem davat kazdy vecer....... hodte nejake recepty alebo postup ako kase varite........ dakujem

rimmel
12. lis 2009

vikula..

rano 7hod. kasu alebo ovocne pyre z jablcka, hrusky ci slivky ci broskyne

10 hod desiata bud banan avokado, mango (vsetko cerstve) alebo ine ovocie

obed13.00- zeleninka ako tekvicka, mrkva, zemiak, cukina, cestoviny, petrzlen,hrasok, zelene beans,brokolica, karfiol,sosovica ( dochutujem dakedy stipkou syra ci maslom ci orestovanou cibulkou )

-vytvorila som si chutne recepty ak chces poslem ti ich neskor na IP?

olovrant 15.00 znova bud ovocie alebo avokado...alebo chrumky ak nemam nic navarene ci prichystane

vecera 18.00 (to iste co na obed ale ak mal na obed masko na veceru uz iba zeleninku)

rimmel
12. lis 2009

vrn..uvar alebo nad parou cukinu a tekvicu...pomixuj na pyre..uvar cestoviny, pyre nan vylej, rozmliagat to vydlickou nech su male kusky posyp trosku syra a bazalkou! mnam mnam 🙂

alebo uvar brokolicu a hrasok, rozmixuj, pridaj maslo, zemiak, rozmliagaj a serviruj tiez mnamka 🙂

uvar pyre, s hrudkami z mrkvy, trosku hrasku, zemaika a hocijakej korenovej zeleniny..posyp toto hrudkovite pyre malickymi kuskami uvareneho kuracieho maska..

sosovicu(cocku) uvar spolu s mrkovu a karfilom, rozmixuj ...

rimmel
12. lis 2009

sosovicu ale v malom mnozste...

rimmel
12. lis 2009

oh som zabudla do tej tekvice a cukiny ide orestovana cibulka..troska iba. na chut 😉

vikula
12. lis 2009

rimmel ty nedáváš UM
ráda bych tvé receptíky🙂

evinkaa
12. lis 2009

vikula:

mezi 7-8 hod ráno jsem zkoušela dávat chleba s máslem nebo Lučinou (bez úspěchu), takže zatím dávám mlíčko, ale ptala jsem se tu, co dávají holky prckům na snídaně, tak se snad ještě někdo ozve

mezi 10-11 hod - ovoce, buď jen tak nebo se sušenkami

13-14 hod oběd - zelenina + maso, jednou týdně žloutek a nechávám malé 2 dny bez masa

16 hod svačina - bílý jogurt buď jen tak, nebo s ovocem nebo s přesnídávkou, dnes jsem uvařila ovesné vločky v mléce, tak je dám malé s přesnídávkou, snad to bude chutnat 😉

18-19 hod večeře - kupované kaše Nutrilon

20 hod - mléko před spaním (většinou už moc nechce, tak 60 ml)

Občas mezi svačinkami ještě dám mléko, když malá něco chce, nebo jí nechám žužlat kůrku chleba, sušenku nebo křupky.

hava77
12. lis 2009

ahojte kocky maly sa mi vcera trosicku vyhadzal 😒 papkal marhulovu vyzivku a pil novy cajik od hip
broskyna-mango...nestalo sa vam nieco podobne? vobec nie sme alergici tak neviem ci to m ohlo byt z
toho 😕

rimmel
12. lis 2009

vikula nie nedavam UM 🙂 poslem ti ich neskor vecer a par som dala tiez tu pre "vrn" 😉 kojim...na poziadanie..ine tekutiny nedavam..zatial..

vikula
12. lis 2009

Holky jsem překvapená,že nedáváte UM,protože doporučená denní dávka mléka v 8-10 měsících je 750ml a to tak 3x denně

vikula
12. lis 2009

rimmel jesně kojíš já jsem to nějak přehlédla🙂

rimmel
12. lis 2009

vikula ano kojim..aj kazdu hodinu :D

jindri
12. lis 2009

myslíte, že můžu dávat čaj rooibos? Malé je 10měs., díky.

jindri
12. lis 2009

jo a ještě, od kdy tvrdý sýr jako Eidam 30%? Díky.

tekvica
12. lis 2009

vrn a tie vitaminy ti poradila lekarka?

aj u nas vobec nejde kasa, ani rano, ani vecer, tiez dumem, co davat na veceru.
a nechce ani tekutiny a ked ma svoj den, tak nechce nic, okrem chleba s maslom rano a hrusky.

matja
15. lis 2009

ahojte dievčatá, akými bylinkami môžem dochucovať 9-mesačnému dieťaťu jedlo?
avokádo sa môže odkedy?

rimmel
15. lis 2009

matja ja som uz dala bazalku a skoricu...

jindri anouz moze papat syr.

matja
15. lis 2009

fíha, na škoricu sa mi zdá skoro... ja som dala zatiaľ petržlenovú vňaťku a rascu. Môže sa už aj kôpor?

jindri
15. lis 2009

rimmel: díky, já už myslela, že mi nikdo neodpoví 😉

jindri
15. lis 2009

Matja: avokádo už může. Jen by mě zajímalo, avokádo jsem v životě nejedla 😅 😕 , koupila jsem ho malé, ale nakonec jsem ho dala psovi, protože po oloupání slupky bylo klouzavé a když jsem ho ochutnala, přišlo mi, že je úplně bez chuti. Tak nevím, měla jsem normální avokádo nebo bylo nějaké divné? Díky Ti 😉

matja
15. lis 2009

Podľa mňa si mala normálne avokádo 🙂

shaula
15. lis 2009

Jindri - taky mám podobnou zkušenost s avokádem, vůbec mi nechutná, je to jak mýdlo 😝 😝 😝 Když ten sýr nebudeš dávat často, tak pomalu můžeš, ale opatrně, sýry obecně obsahují hodně soli, a naprosto nejhorší jsou taveňáky, ty nedávej vůbec. www.kojeni.net uvádí tvrdé sýry od 2 let, ale to mi přijde příliš extrémní, občas jeden plátek na chleba klukům dám 😅 Ale ideální je spíš lučina, žervé.

Skořici bych taky před rokem nedávala, proč taky 😕 Matja - zkusila bych petrželovou nať, bazalku, kmín, možná trošičku majoránky... Nicméně já do roka nepoužívala vůbec žádné koření a teď taky jen maličko - v podstatě jen bazalku, kmín, dneska měli kuře na paprice 😉

rimmel
15. lis 2009

shaula vidim ze kojeni.net je ako tvoja biblia :D

hlavne kojene deti dokazu cez mliecko citit korenia...nevidim dovodpreco teda nedavat po troskach..ako napr aj tu skoricu.

shaula
15. lis 2009

Rimmel - ano, je 😀 A kdyby si alespoň tuhle stránku přečetli všichni, nebylo by tu tolik zbytečně se opakujících dotazů typu kdy můžu jogurt, kdy můžu tohle, kdy můžu tamto... 😉 Proto ji tu stále dokola opakuju jako pokažený gramofon 😀 Ano, není to jediný zdroj, ale je nejlépe zpracovaný a přehledný.

Ale podle mě je podstatný rozdíl v tom, jestli má mléko trošičku příchuť po různých jídlech, nebo jestli dítě potravinu sní samo - to se nedá vůbec porovnávat.

lenka1smejka
15. lis 2009

Prosim vas avokado sa ma varit alebo sa ma jest surove?A este co su to jahly?Asi vyzeram ako hlupana ale neviem co to je

rimmel
16. lis 2009

avokado surove ale musi byt dostatocne makke aby si ho mohla vidlickou roztlacit a jahly netusim co je 😀

matja
16. lis 2009

jahly = pšeno

jindri
16. lis 2009

matja,shaula: díky holky, zkusím ho ještě koupit a uvidíme jak se malá bude na mýdlo tvářit 😀
shaula: díky, to mi s tou solí v tvrdých sýrech nějak nedošlo 😅 já jsem jí ho trochu nastrouhala na chleba s máslem a stejně spapala tak čtvrtku chlebíčku, pak mi to plivala nazpátek 😀

jindri
16. lis 2009

rimmel: já tedy když závádím nové ovoce, tak ho nejprve 2-3 dny povařuji. Až pak dávám syrové 😉