Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

vendulka
1. pro 2009

no a jestli kdyz je to anglicky, tak jestli to neni jako ze jak to maji v anglii/americe to je v kazde zemi jine

rimmel
1. pro 2009

😀 sorryyyy ale viem jednu co par bab chodi nejako ze www.kojeni.cz ak sa nemylim tam by daco o strave malo byt..ci nie neviem 😀

vendulka
1. pro 2009

jo je to www.kojeni.net a tam je spenat uz v 6m 😉

rimmel
1. pro 2009

vendi neviem..daco na tom urcite bude, ale oni tam aj odvovodnuju fakt ze preco nie toto a preco ano toto 🙂

vendulka
1. pro 2009

rajce sice v roce,ale my ho v malem mnozstvi v te sklenicce mely a nic se nestalo

rimmel
1. pro 2009

no vidis..mne zas tvrdia ze az od 10m 😀 tak si vyber 😀

vendulka
1. pro 2009

http://www.kojeni.net/prikrmy.php
tam je tabulka, tak to schvalne porovnej s tou tvoji 😀

my jdeme na jogurtik

vendulka
1. pro 2009

no a cibule a bazalka jak jste tu psaly je taky od roka, takze asi tak 😀 😀 😀

vendulka
1. pro 2009

a papriku jste tu taky myslim psaly

rimmel
1. pro 2009

u mna pisu ze vacsina lekarov doporuca pockat do 10m koli dusicnanu kt.je obsiahnuty v spenatu 😔

vendulka
1. pro 2009

mango taky az rok...no vidis, jak je to vsude jine aj na netu 😀 😀
takze to je asi v podstate jedno co kdy das 🙂

vendulka
1. pro 2009

no ale myslim, ze v tech sklenickach to je hlidany a i dr mi rikal, ze spenat klidne uz jo 😉

rimmel
1. pro 2009

ano papriku cervenu nedavno som dala po prvykrat a chutilo..robila som ju s tekvicou a cestovinami a syrom 🙂

tu pisu zase ze bazalka a cierne korenie a podobne sa mozu zacat davat od 8m 😎 😀

malyje hore idem

vendulka
1. pro 2009

no tak pak si vyber 😀 a co je dobre, ze? 😀

vendulka
1. pro 2009

my jsme po svaci a tak ted neco slupnu ja 😀

rimmel
1. pro 2009

tak ak je to v sklenickachhlidany potom preco tam davaju jahody a mango ? 😝 😝 😀

mango ale naozaj sa moze..na sr a v cechach nedavaju lebo je "exoticke" ale pritom nic zle na nom neni.. 😉

ale ano, musime si vybrat co sa nam najviac paci 😀

vendulka
1. pro 2009

no ja jelikoz stale kupuji sklenicky, tak se ridim tim a hotovo 😀
kazdej at si zvazi co da a co ne, ne? 😉

jinak jahody jsem zatim nedavala, sama je nemam rada 😀

tin007
1. pro 2009

vendulka rimmel, to co je v poharikoch/sklenickach je kontrolovane, ale iba na mnozstvo dusicnanov, sodika, konzervantov. avsak nik vyrobcom neurcuje ake zlozenie je vhodne pre aku vekovu kategoriu. preto je bezne, ze napr. od 9. mesiaca su v prikrme rajciny, zeler alebo jahody, ci citrusy

vendulka
1. pro 2009

no ja ymslim, ze kontroluji i toto, pak by ti mohly dat misto prvni lzicky mrkve treba rajcata 😀 ...jako nevim jak to maji,ale dr mi doporucil Hami, tak se toho drzim aje to 😀

rimmel
1. pro 2009

vendi ale fakt by som sa toho nedrzala..hami....ved tam davaju jahody pre boha!! 😒

vendulka
1. pro 2009

no to mas jak s tou tabulkou co mas ty a co je na tom kojeni 😀
a jak rikam jahody jsem nedavala a ni nejak davat nechcu, stejne tak je tam i med a ja to s tim proste nekupuji, ja bych zase nedala cibuli a tak ruzne koreni

natalii6
1. pro 2009

ahojte..ja som malemu uz rajcinu dala a aj spenat a bazalku som mu dala nedavno..ale ved kolko ludi tolko pravidiel akazdy sa riadi po svojom 😉 ja napriklad poznam zeny co uz nap.5mesacnym davaju taku stravu ako pre dospelych..moj muz co ma brata tak jemu ako 2 tyzdnovemu dali bryndzove halusky a ja nechapem ako to dokazal zjest 😀 co sa tyka jedenia mojho maleho tak ja som mala a niekedy aj mam problem ze mi odmieta domacu stravu ale tu obchodnu tu zblajzne natotata 😀 aj dneska som sa snazila a zjedol 5lyziciek a potomm ignoracia 😠 neviem ako ho naucit jest domacu stravu stale

misutovo
1. pro 2009

Ahojte,

chcela by som sa spytat ci sa moze davat detom (mame 11 mes.) jogurt z kozieho mlieka. Videla som to v bio obchode a celkom sa mi to pacilo. Len tak by som jej to prestriedala s kravskym.

Co vy na to?

Dakujem.

tamka84
1. pro 2009

Babenky, ahojte. mám 1ročnú dcérku a patrím medzi mamičky, ktoré radšej dajú o pár mesiacov neskôr ako skôr niečo nové. Prosím Vás poradte mi čo sa môže pridať dietku po roku. Konkrétne kedy sa môže také niečo ako pribináčik, alebo ovocné jogurty, tvaroh, celé vajce, takže aj piškóty. Ďakujem... 🙂

rimmel
1. pro 2009

misutovo no to netusim..tipla by som ze aano..ale fakt neviem 😖
tamka vajicko cele uz po rokumozes..ovocny jogurt tiez, tvaroh mam taky tusak ze az po 2.roku ale nenisom si ista... 😕

natalii6
1. pro 2009

tamka84: tak pribinacik som uz davala ale nechutil 😒 ovocne jegurty davam ..a co sa tyka tvaroho tak moj doki povedal ze mozem a to moj maly ma 8 mesiacov a piskoty tie mu davam uz 1 mesiac

beadz
1. pro 2009

ahojte. som v tejto teme prvy krat, ale mam odkaz pre tamku, ja si myslim ze pribinacika po roku by si uz mohla a jogurty chcem ja davat biele s domacim kompotom.

rimmel
1. pro 2009

natali a co tak zmenit doktora? 😀 😀 tvaroh ozaj nedavaj...a piskoty mu tiez nic dobreho nedaju, tak isto pribinacik..

natalii6
2. pro 2009

rimmel: ja som s mojim doktorom spokojna 😀 ved ja tvaroh nedavam a ani pribinacika a na piskotoch nic zle nevidim a to ze ich zje 3 ci 4 kusi tak to podla mna nie je problem 😉 su deti co uz jedia cokoladu a vseliake ine hluposti a to moj neje

rimmel
2. pro 2009

natali sak v pohode 🙂 ale ak by mne povedal doktor ze tvarok je ok, myslela by som si o nom ze nic nevie.. 😔