Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

zuzka1.
4. kvě 2009

ja som stastna ak moj Smakko vypije apson flasu za den a jednu v noci, nieekdy len pol

pavlina05
4. kvě 2009

bobooo 😀 😀 😀 Jelikož kojím, tak on ani flašku ani dudlík nezná. Jen to moje prso 😅 Zkoušela jsem vodu, a nic..je to mazel. A jak píšeš, na palici 😝 ...ale musím vydržet, někdy se to zlomí. Třeba dnes už spí od 19 hod a zatím nekojím... 😀

pavlina05
4. kvě 2009

Mě moc ája nepije přes den 😒 MAx 75 ml vody, čaje... Ale dost kojím...

kaleilah
4. kvě 2009

bobooo u nás se hooodně jí i pije 😀 přikrmuju od 4 měsíců a nebyl jedinný problém, jí jak moje tak skleničky, přibírá dost, ale je i hodně dlouhej

kalerat
5. kvě 2009

Holky co ten chřest, můžou je mimča?

potapko
5. kvě 2009

Kalerat, myslim, ze po slovensky je chrest - spargla. Sparglu deticky dokonca mozu uz od 6. mesiaca. Takze kludne mozes dat. My to mame vyskusane a kedze je to sladucke, tak to mojej malej nesmierne chuti. Aj ked ona je taky maly zrutko a spapa vsetko 😀
Mozno sa teraz opytam uplne od veci, ale kolko naraz (jednu porciu) prikrmu zje vase dietatko? Nenasla som tu taku temu, len co sa tyka priberania. Moja by teraz poslednu dobu jedla stale. Ma 8 mesiacov a neviem, ci nahodou nie je zase v rastovom spurte (skusala som dotaz aj do temy rastovy spurt a nikto mi neodpisal 😖 ). Stale ju kojim, ale moje mliecko si berie ako malinovku. Aj ked ju nakojim, tak si pyta este papat. Do pol roka bola cisto kojena a strasne malo priberala (ale nic ineho nechcela), v 6 mesiacoch vazila 5,5 kg. Akonahle som zacala davat prikrmy, tak sa nevie dojest. Uz dobehla svojich rovesnikov - 70 cm a 7,6 kg 😀 😀 Vsetci mi hovoria, ze som ju do pol roka trapila hlasom ☹ Ale asi kazde dietatko je ine, len sa chcem vyhnut tomu, aby som ju precpavala, preto ma zaujima, kolko tie vase deturence zjedia. Diky moc za odpoved.

monka88
5. kvě 2009

potapko a ako si malej tu sparglu pripravila? Ja by som tomu nasmu srotovnicku tiez rada take cosi dala 🙂

Nas srotovnicek,keby som mu dala,tak hadam spapa na obed zeleninky to co ja 🙂 Ale spapa tak max 250ml.Co sa mi zda celkom vela.Ale co ked mi stale zobacik otvara? 🙂
Ale zato ovocia nepopapa az tak vela...som rada,ked spapa 100-120ml nejakeho postruhaneho ovocia,ci vyzivi. Tvoja mala kolko toho spapa?
A tiez ho pomedzi to kojim,ale cez den si len tak cucne ako od smedu. Vcera sme boli v poradni tak ma 10,4kg a 78cm.Takze je celkom kus :o) Ale tucny nieje nastastie 🙂

potapko
5. kvě 2009

Monka - dala som jej len tie vrsky spargle, lebo su makkucke a lahko sa uvaria. Uvarila som kuracie masko so zemiakom a na koniec pridala tu sparglu. Potom som to vsetko pomixovala (ale len tak troska, aby tam boli aj kusky), myslim, ze staci pretlacit, potom na koniec kvapku olivoveho oleja a trosicka petrzlenovej vnatky. Olizovala sa az za usami.
No s nasimi mnozstvami je to lepsie 😉. Na desiatu zje tak 180 ovocia. Obed je tiez 220-250 a olovrant 150 vyzivky, ale to place, ked doje. Mam pocit, ze jej je to malo. Vecer jej dam 160 kase - ked som jej dala menej, tak zase plac. Je to neskutocne, ako jej to jedlo chuti. Zatial mi zjedla uplne vsetko. Aj doktorke som povedala, ze jej tie zdrave gebuzinky straaaasne chutia - tak sme sa troska nasmiali 😀 😝 Teraz neviem, ze ci jej mam davat tolko kolko vladze, alebo jej to obmedzovat. Ved ona za dva mesiace pribrala viac ako 2 kila, takze by som nerada, aby to islo takto dalej. Ale co uz, ked jej dam malo a ona place. Ked vidi lyzicku, tak sa zacne olizovat a hovori - mnam, mnam 😀 😀 Myslim si, ze ona ma z toho jedla pozitok.

pavlina05
5. kvě 2009

Holky ahoj!!!!
budete péct (pekly jste) prckům k narozkám nějaký dortík bez cukru,?? máte receptík?

muminek
5. kvě 2009

Pavli já dort koupím a malej si prostě nedá dostane něco jinýho ještě se jich nají. 🙂

mirustek1
5. kvě 2009

potapko-aj tu sme sa stretli.Tak to mas riadneho jedacika.Ja sem chodim pozerat,ako a co deti papju,lebo moj maznacik ,nechce moje jedla,len hippky.Rano spapa necely okruch chlebika s maslom,alebo necelu vyzivu,obed 100-150,ale aj to len malokedy,pobede vyzivu-max.100,alebo jogurt.alebo ovocie.A to ju kojim len pred spanim cez den.vecer okolo 100ml kase a dokojim,Ziadne slava,ale staci jej to asi,lebo pribera,ale cca 350g za mesiac Dr.povedala ze staci-teraz ma 8650g.

monka-aj tvoj je riadny chlapisko,inak mne ani moja prva dcera moc nejedla a pritom bola baculka.

pavlina05
5. kvě 2009

muminek 😉 jj máš pravdu. Dám mu suchej piškot 😉
máš nápad kde nechat udělat dortík a jaký motiv???

potapko
5. kvě 2009

Mirustek ahoj 😉 Tak to si ma potesila - myslim kojenim a mlieckom. Ja som stale v tom, ze pije malo mlieka a iba prikrm jej chuti. Moja zje vsetko, aj hippky jej moooooc chutia - proste žrutko 😀 😀 Rodina sa z nej smeje, ze otvara usta ako lastovicka - keby nemala uska, tak sa jej preklopi cela hlava 😀 😀 😀 No my zatial priberame kilo za mesiac - dufam, ze sa to ustali a naozaj to bolo len to, ze dohana to, co zmeskala za pol roka 😉
Hadam sa tu najde taka mamina, ktora ma podobne dietatko ako ja. Moc by mi pomohlo, ze niekto ma s tym skusenosti a do buducnosti nebude maly tucniacik 😉

muminek
5. kvě 2009

Pavli už jsem dnes objednala dort v Oslavanech Radim Prát má i stránky na netu je to kamoš dělal mě i svatební tak vím že bude dobrej bude mě dělat marcipánovího boba a bobka. Jinak Labbel dělala dětský dort.

bobooo
5. kvě 2009

ahojte no tak moj malý je šrotovník ten spapká všetko čo mu dám...horšie je to s malou tá mi prestáva jesť..opakuje sa minulý rok...asi od 2 mesiacoch som jej dala vodičku a začala mi ju piť viac ako mliečko...ale priberala...v jeseni a v zime nezobrala vodičku ani čajík ani do pusi a teraz keď sa oteplilo opäť je na čajíku a len a len čajík...ráno zje kúsok chlebíka a ide spinkať okolo 9, potom jeden jogurtík niekedy 2 ale to málokedy, na obed spať a po obede troška polievky alebo zemiačiky, ryžu s mäskom podľa toho čo je...ale to tak 5 lyžičiek a dosť potom opäť čaj a až večer krupičku alebo len mliečko a ide spinkať...no má asi 9kg, a malý je o kilo aj niečo ťažší tak neviem...ale zdá sa mi že vôbec nepapá...a tie hippká hotové jedlá ani do pusy nedá.. ☹

shaula
5. kvě 2009

Ahoj, vášnivou diskuzi ohledně dortů k 1. narozeninám jsem zrovna četla na jiném serveru🙂)) Mně osobně přijde nesmysl kupovat krásné dorty jen kvůli hezkým fotkám nebo návštěvám a dítěti nedat, to je pěkná blbost. Takže já udělám dort z piškotů, zakysané smetany (nebo bílého jogurtu) a čerstvého ovoce. Ty cukrářské bych ještě dítěti nedávala. Ale pro inspiraci: http://www.cukrarstvisazava.wz.cz/detske.html

andy80
5. kvě 2009

Já budu dělat pudinkovo piškotový nepečený s ovocem. Jiříkovi jsme objednali krásného šaška, když mu byl rok, vyfotili jsme se sním a po ochutnání jsme ho celý vyhodili. Byl normálně slaný. A to stál 700,-- . Takže malé udělám nepečený, který máme všichni rádi a parádu to taky udělá.

papuellka
5. kvě 2009

Chci se zeptat, co všechno už mohu dát 8. měsíčnímu prckovi? Dneska jsme se vrátili od doktorky a říkala, že už mohu začít dávat těstoviny, mouku, zásmašku, že udělám jen z mouky a přeliju vodou, tedy asi žádný tuk, chlebík, že mohu dát se sýrem, ale nevím jaký, dále jestli mohu už dát i žloutek a klasické mléko?

shaula
5. kvě 2009

papuellka, podívej se na www.kojeni.net, tam najdeš postupy. Těstoviny a mouka záleží na tom, od kdy chceš dávat lepek, obecně od 8. měsíce už lze. Sýry nedávej, jsou moc slané (obzvláště tavené), od ukončeného 9. měsíce se dává žervé a lučina, tvrdé sýry až mnohem později. Žloutek už můžeš dávat dávno (dobře uvařený) a kravské mléko zatím ne, do pokrmů se dává až od roka, jako nápoj se doporučuje až od dvou let (nejdříve plnotučné, později polotučné). Jinak ohledně mléka se vedou docela živé diskuze ohledně vhodnosti jeho konzumace člověkem, prý zase není tak zdravé, jak si všichni myslíme.

papuellka
5. kvě 2009

shaula, děkuji, já vždycky od doktorky vypadnu a na polovinu věcí se zapomenu zeptat, ty mně dojdou ihned, co dojdu dom...

shaula
5. kvě 2009

Jo jo, to znám, já už jí dokonce druhý den volala, na co mám tu mastičku🙂))

many
5. kvě 2009

jééé Andy vy už budete slavit roček 🙂 🙂 🙂 a brzooooo 🙂 taky Ladíčkovi udělám ten piškotový s pudinkem a tvarohem a ovocem a babičku mu nechá nějaký jiný upíct,ten sníme my a Ladík si dá zdravějšííí a od máámy 😀 😀 😀

many
5. kvě 2009

babička 🙂 oprava 🙂

many
5. kvě 2009

jinak zdravím všechny 😉

shaula
5. kvě 2009

Many, já vím, že mě tady budete asi všichni považovat za podivínku a rýpálistku, ale tvaroh ještě neeee.... 😉

eppik.m
5. kvě 2009
many
5. kvě 2009

shaula - v poho,neboj on dostane trošičku,aby se nezblil 🙂 ale už měl teda 3x lipánka 😉 no na to,že už bude mít brzo rok,jsme to vydrželi dlouho oproti jiným 😉 😀

shaula
5. kvě 2009

Asi to víš sama, ale není to kvůli blinkání, ale protože tvaroh moc zatěžuje ledviny. Ale když ho bude jen trošičku, tak to projednou snad přežije 😉 😉 😉

martimarti
5. kvě 2009

Ahoj vespolek 😉
pro Andy80: s tím dortem pro Jiříka, tak to je zajímavé, když jsem čekala na Zuzanku v porodnici, tak mi tam spolubydlící říkala, že objednala malýmu u nás v Plzni dort - krtečka, nádhernýho, bohužel se prý nedal jíst, hnusnej, ale krásnej. 😀 😀 Totéž mi říkala kolegyně v práci, také krásný dort pro kluka k narozeninám, mašinka nádherná, bohužel nejedlá, celá šla po focení do koše 😀 😀 . Cukráři jsou "umělci" u nás i u vás 😀 asi studovali stejnou cukrářskou školu 😉