Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

levik82
2. črc 2009

zoeno ja by som acidko dala skor ako jedlo nie ako napoj. to mas ako s mliekom. tiez sa neberie ze je to tekutina ale jedlo 😉 takze rano s rozkom 😉

ja sa v tych kyslych vyrobkoch tiez nevyznam. som rada ze viem co je acidko a kysla smotana 😅 😝 a co je zakvas???

levik82
2. črc 2009

saska, diky 😉 jasne ze neochutene 😉 aj ked mi napadlo, ze napr. take vanilkove od kedy... od roka az??? 😕

zoeno.1
2. črc 2009

tak jej to skusim dat s chlebikom rano 😉 zakvas=acidko=acidofilne mlieko 😉

jina
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
saska.t
2. črc 2009

lea - na acidku je napisane ze je to na podporu pitneho rezimu ale samozrejme mozte ho dat aj ako ranajky s rozkom atd....
neviem co obsahuje vanilkove acidko musim kuk ale az ked pridem na SK tu to nedostanem 😀 ak je tam len klasicka vanilka po roku mozes ak je to umelina aspon do 1,5 r. by som pockala a zalezi aj ci tam je vela cukru 😉

leryl
2. črc 2009

berenika39:ahoj, já myslela, že se UM ani MM nemá vařit,ale když děláš pudink, tak to vařit musíš ...

berenika39
2. črc 2009

neeeee...vařím ho ve vodě. pak smíchám v trošce vody 5 odměrek sunaru, na kašičku, to do toho přidám. a už nevařím.

levik82
2. črc 2009

saska, momentalne vanilkove doma nemam, iba jahodove a pomarancove, ale ked budem mat pozriem a napisem 😉

evea80
3. črc 2009

Ahojte baby, mozno sa tu uz o tom hovorilo, ale chcem sa spytat ci uz malej mozem dat biely jogurt, kupila som vcera Bio, ma obsah tuku 3,6...niesom si ista ci ho uz moze. A vlastne ako to ze jogurt sa moze skor ako v 12 mes ked je tiez z kravskeho mlieka?

Mala papa HA mlieko a napadlo ma aj to,, ze ked uz je prikrmovana, to HA celkom straca vyzna nie?Prestava jej nejako chutit...

A posledny dotaz - povazuju sa broskyne a nektarinky za tropicke ovocie? Cize sa mozu az po 1 roku alebo aj skor, Davate ich detom?

saska.t
3. črc 2009

evea- biely jogurt po skonc. 8 mes. zaklad musi byt biely, okolo 10% tuku (plnotucny) zive kultury moze byt smotanovy (su to zakysane vyrobky z mlieka takze sa mozu) myslim ze su to jogurty saby, holandia, zvolensky, coop

ja broskyne aj nektarinky davam a viem ze vela mamiciek tiez takze kludne do toho nie je to klasicky alergen...

evea80
3. črc 2009

saska.t dakujem 🙂 tak ja este nejaky ten tyzden pockam s tym jogurtom, este nema presne 8 mes...zatial skusim tu broskynu, este raz dik

shaula
3. črc 2009

Broskev se na www.kojeni.net doporučuje od roka, ale upřímně řečeno nevím proč - asi je taky považována za potenciální alergen.

leryl
3. črc 2009

berenika:díky za objasnění

leryl
3. črc 2009

s tím jogurtem mě to taky vrtalo hlavou,jak to, že se může a kravské mléko až od roka....
Barče jogurt nejede, poradíte mi, čím to nahradit?

shaula
3. črc 2009

Leryl, zkus nějaké zakysané mléčné výrobky, příp. mléčnou kaši.

porubenka
6. črc 2009

Ahojte. Chcem sa spytat, ochucujete detickam obedy pazitkou alebo koprovou vnatou? Petrzlenovu vnat pouzivam, ale mozem aj tieto?

janzi
7. črc 2009

porubenka ja nedavam nic zatial ale uz som uvazovala ze by som mohla malej niecim vylepsit papanicko, nie teda ze by jej teraz nechutilo ale aby mala nove chute 🙂 a pazitku a kopor pozes podla mna dat.....

Na www.kojeni.net je od 7. m uvadzana zelena fazulka - to su akoze normalne fazulove lusky?? Ako ich pripravujete, normalne cele uvarite a iba roztlacite?

berenika39
7. črc 2009

porubenka, ahoj, dávám pažitku,petrželovou nat, ne moc, ale ochutí to krásně. už jsem dělala i klasickou koprovku, brácha i manžel utekli z domova 😀 😀 , nemůžou ji ani vidět,ale peta si mlaskal.

máslo, trošku hladké mouky,umíchat, zalít studenou vodou,aby to bylo hustý akorát, povařit. pak jsem dala 5 odměrek UM do lžíce vody, přilila do omáčky, dala kopr a hotovka.

porubenka
7. črc 2009

Ahojte, dakujem za odpovede. Aj za receptik. Veru, ani ja nemusim jest koprovu omacku, ale drobcovi to teda skusim spravit.

Janzi - ano su to fazulove lusky. Kupis mrazene. A ja to uvarim spolu s ostatnou zeleninou a popucim.

A este jedna otazka - mozme uz papat ochutene jogurty? Ci mam davat stale len biele? Dakujem.

shaula
7. črc 2009

Porubenka - ty jogurty záleží na tobě. Ale ovocné musí obsahovat nějaké konzervanty, aby se to ovoce v jogurtu nekazilo, takže já zatím nedávám 😝 Přijde mi lepší když tak do toho rozmíchat přesnídávku nebo čerstvé ovoce (ale ani to moc nedělám, kluci v poho baští bílé).

raady
8. črc 2009

Ahoj,
holky chtěla jsem se ještě zeptat, jestli některá vaříte kaše. Tedy nedáváte instantní, ale vaříte třeba ovesnou, jáhlovou, krupicovou, rýžovou ... Chtěla bych to zkusit, ale nevím jak na to. Jak tam přidat to UM? Asi až do vařeného 😕

manika77
8. črc 2009

ahoj ja davam mojmu malemu klasicku krupicu s normal mliekom tym 3,5 percentnym..a vobec nic sa mu nestalo..

albireo
8. črc 2009

ad raady: varim kase z ryzovej alebo kukuricnej muky. pridavam MM, do uvarenej kase. ak chces pouzit UM, recept je nasledovny: 1/2dl ryzovej muky, 2dl studenej vody, tolko UM v prasku, kolko by si normalne nariedila do 1a1/2dl vody.
postup. ryzovu muku rozmiesas vo vode, na miernom plameni , za staleho miesania prived k varu a var 2-3min. Trochu ochlad a prisyp UM. Rozmiesaj. ak je kasa prilis husta, rozried par lyzicami horucej vody.
ja do hotovej kase pridavam este rozpucene ovocie alebo zeleninu.
tak vyskusaj🙂

shaula
8. črc 2009

manika, to je ještě brzo, kravské mléko až od roka a krupice samotná je hodně těžká... Můžeš mu potenciálně zadělávat na zdravotní problémy v budoucnu, i když teď mu napohled nic není... Netlač tak na pilu 😉

raady
8. črc 2009

manika77, také raději s klasickým mlékem počkám.
albireo, díky vyzkouším 🙂
Ještě jsem našla k vařeným kaším toto:https://https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

cestovatelkaandrea
8. črc 2009

Caute baby,
chcela som sa opytat odkedy ste davali vasim drobcom na chlebik napriklad sunku a trochu tvrdeho syra. Mne uz doktorka v poradni povedala, ze mozem zacat ale sunka je podla mna prisolena. Tak som trochu neista, ci s tym zacat alebo nie. A odkedy ste davali surovu neprevarenu zeleninu?
Diki moc za rady 😉

dadak231
8. črc 2009

Ahoj Andrejka. Ja som mojej staršej dávala šunku a surovú zeleninu až od 1 roka. Slané bábetká do 1 r.nesmú a ani potom som to radšej nepreháňala. Iba sem - tam. Radšej dusené alebo pečené mäsko.

shaula
8. črc 2009

Já taky ještě šunku a sýr nedávám, a asi ještě chvíli nebudu, zatím se bez toho docela obejdeme. Syrovou zeleninu jsem zatím taky nedávala, ale pro to nemám žádný důvod, jen že nevím, jak bych ji měla dávat...

gedgitka.a
8. črc 2009

ahojky, tak náš malej zatím ochutnal jen kousíček sýra, ale šunku a uzeniny mu vůbec nedávám a ze syrové zeleniny dostal zatím jen salátovou okurku a musím říct, že mu docela chutnala ani se nekuckal spracoval ji vpoho a to má teprve 2 zoubky 😀 teda od dnes 4 😀 😀

monky28
8. črc 2009

Poradite mi nejaky receptik z cukety, pre skoro 9-mesačné bábo?