Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

vinifera
31. led 2010

Pečivo sa pre deti odporúča aj biele. Pre dospeláka nemá takmer žiadny význam ale pre deti je tam nejaká dôležitá látka pre rozvoj. Takže tie ženy čo dávajú výhradne tmavé pečivo a myslia si že ako zdravo stravujú svoje dieťa sa mýlia. Deti by mali jesť aj biele pečivo.

moravanka
31. led 2010

bile pecivo je lehce stravitelne. jinak ja jsem jeste nedavala, mala malo papa, tak ju zaplnit chlebem nechci, uz by mi nejedla nic jineho.

dm1
31. led 2010

nas stale pecivo len tak hryzka ked mu dam roztek. Ma to medzi papaniami a ked jeme my

crca
1. únor 2010

Holky od kdy jste dávaly chlebík na kostičky s něčím namazaný,aby papali sami?Nebo vůbec,čím jste začínaly je nechávat papat sami?Mám dvojčátka a zatím je krmím sama,někdy už jim rozmačkám brambor a dám jim ho na stoleček,takže už zkouší a sušenky taky papaji sami,ale jde mě spíš o hlavní jídlo,vzhledem k tomu,že se musím připravit na pořádný bordýlek 😀 (samozřejmě,že to mě nevadí,naučit se to musí a nejsem citlivka na drobečky 😀 )

rimmel
1. únor 2010

crca moj papa sam chlebik s masielkom uz od cca 8mesiaca..bananik a ine ovocie tiez.

ale take klasicke jedlo co ho treba krmit ho este nenechavam jest sameho, nemyslim si ze to este chape a nema taku dobru motoriku aby sa sam lyzickou najedol 😉

aponchie
1. únor 2010

sem dala male na zkousku jednu tu detskou susenku Hipp a absolutne to neji strcila do pusy vyplivla udelala ksicht a rozmelnila to v ruce akorat takze dobry za 45kc 😀 starsi to dojedla za ni cele 😀 😀

crca
1. únor 2010

Ono jde o to,že mě moc nechtěj mlíko ráno,tak jsem si říkala,že bych jim namazala chleba s něčím a na doraz to mlíčko 😀 Jinak Aponchie,mě ty sušenky jedí jak zběsilí a ještě u oho dělaj mňam mňam 😀 ,ale mají jen jednu po sváče odpoledne 😉

aponchie
1. únor 2010

me neji skoro nic jen ovozel a ted se sapala po rohliku tak sem ji zdibinek dala a tvarila se kysele 😀

shaula
1. únor 2010

Crca - naši kluci sami jedí jen chlebík nebo rohlík (případně sušenky nebo křupky) a nakrájená jablka, vším ostatním je ještě krmím a ještě dlouho budu 😀
To pečivo jí sami cca od 9 měsíců - nakrájíme jim to na kostičky a jednu kostičku po druhé jim to dáváme na stoleček, ze kterého si to pak berou sami. Rozhodně se neosvědčilo dát jim nakrájený celý krajíček, protože to skončilo všechno na zemi 😀

moravanka
1. únor 2010

dneska mi mala poprve jedla jablko. zkusila jsem ji dat dopoledne kasi a do toho nastrouhala jablko. uz jsem to jednou zkousela a bez uspechu. ale dneska otvirala pusinku a papala. sice ne moc, ale s chuti a co sni ji staci.
asi pred 14 dny jsem ji dala hipp susenku, ale ukousla si kousek a zacala se davit. dneska dostala ryzove vafle od hippu, takove male kulate a papala to. je to mekke, da se to rozmelnit lehce v pusince a 2 spapala. tak jsem dnes nadsena, ale doufam, ze zitra nebude zase nepapaci.

aponchie
1. únor 2010

ty jsem videla ty ryzove to je jak ten polystyrenovej chleba pro dospele? 😀

moravanka
1. únor 2010

aponchie, ano. sikovne do rucicky a mala to pekne zmoulala a jedla.

aponchie
1. únor 2010

a neni to na vdechnuti ?myslim ty slupinky na tom neloupe se to nejak? 😲 ja jestli je to jak ten polys.pro deospele ten je celkem nebezpecnej i pro me sem s emalem zadavila jak mi to zustalo v krku a na patre nalepene ,ale zkusim to vzit za to nic nedam max to sni otecko

evikg__2
1. únor 2010

my sme asi pred dvoma tyzdnami zacali papat ten chlebik s maslom pokrajany na kusocky a mala sa mi zacala dusit. Normalne som musela vyskusat v praxi, co som si este kedysi nastudovala. ☹ Az som bola prekvapena, s akym kludom som to zvladla. Ale nejak som to cakala. 😉

lenka1smejka
1. únor 2010

Baby prosim vas ked deturencom robite kapustu tak ako ju robite a scim ju davate detom?

rimmel
1. únor 2010

lenka ja mojmu som robila klasika kapusta zemiak a kacka 😉

lenka1smejka
1. únor 2010

No a ako si robila tu kapustu?Dala si tam ocot?Cibulu?Dala si tam rascu?

shaula
1. únor 2010

Já jsem zelí klukům dávala poprvé asi ve 13 měsících - podušené na cibulce, bez octa, s kmínem. Ve věku tvé holčičky bych ji asi udělala bez cibule.

moravanka
1. únor 2010

ja uz jsem kapustu taky delala. a cibulky jsem dala minimum, ocet zadny, zaprasila moukou. mala to jedla i kdyz pro me to bylo bez chuti.

egyptanka
1. únor 2010

crca, ja som chlebik namacala do olivoveho oleja ... isiel jej dolu krkom 🙂

dm1
1. únor 2010

moravanka - mne sa vsetky jedla co malemu robim na obed zdaju uplne bez chuti a ja by som to urcite nejedla 😝 . ale malemu to strasne chuti tak hadam je to OK. ale uz si hovorim ze by som mohla aj nejake take "normalne" jedlo mu varit nie stale len nejaka zelenina+maso+priloha vo vode varene. Aj mama do mna stale husti ze maly uz by mal papat pomaly to co my a ochutnavat vsetko. Sa normalne na mna skaredo divala ked som nedovolila teraz cez vikend aby malemu dala z bryndzovych halusiek...

smily
2. únor 2010

ozaj tie bryndzove mozu odkedy?

rimmel
2. únor 2010

lenka ja som na cibulke udusila kapustu, kmin, stipka cierneho korenia, pridala kacku, zemiak, udusila pretlacila vidlickou a jedlo sa 🙂 a tusim som tam splechla aj trosku octu..ale to bolo este predtym nez tu odznelo ze ocot nee nee 😀

evikg__2
2. únor 2010

baby, takze ziadna prikrmy nezavarate? 😕

aponchie
2. únor 2010

jo zavaruju obcas

evikg__2
2. únor 2010

a ako? Ja som este nikdy nic nezavarala 😅

aponchie
2. únor 2010

no das to uvarene do sklenice /ciste suche/zavickujes a das to do trouby na plech s uterkou a trochou vody na 10-15min pri teplote 80-100C cca a pak to vytahnes a nechas dojit anebo horke uvarene do sklenice zavickovat dnem vzhuru dat do deky zabalit a nechat zcela vychladnout do druheho dne

tymothy
2. únor 2010

Evikg, já je spíš zamrazuju. V létě jsem si teda nadělala zsvařené přesnídávky - ale jen ovocné. Já je teda zavařuju v hrci na plotně. To s tou troubou jsem ještě nikdy neslyšela.

slniecko26
2. únor 2010

Ahojte! Tak dnes sme boli na poradni 6.2. budeme mať ukončený 8 mesiac a lekárka povedala, že môžeme pridať lepok. Baby čo ste dávali ako prvé, rohlíky, chlebík? A vraj potom môžem dať na chlebík trošku syra Kiri ale to som si neni istá či to už môže, tak sa Vás radšej pýtam čo by ste mi poradili aby som jej nové mohla pridať do jedálnička. Dakujem Vám veľmi pekne!!! 🙂

rimmel
2. únor 2010

slniecko ja som tiez zacala v 8m s lepkom a davala som mu suchy ci omaslovany chlebik..neskor i sunku, ale kvalitnu ci platok tvrdeho syra ci pomazanku mrkvovu.

co mi pripomina baby! poradte nejake pomazanky 😉