Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

rimmel
29. bře 2010

jasminet v poho, mam toho precitaneho strasne vela a riadim sa podla toho, co som si sama nastudovala z rozych zdrojov 😉

rimmel
29. bře 2010

a casopisy nevlastnim 😉

ockovelasky
29. bře 2010

vyskúšame a napíšem výsledok... 😀

rimmel
29. bře 2010

oki 🙂 🙂

lily1983
29. bře 2010

no mne to chutilo ako 😉 ale je mozne, ze ten bobkovy list tam urobil zle.
cibulku nedam, por davam varit so zeleninkou, ale v celku a vždy ju vyhodim, to len na chut.
vyskusam bez toho bobkáča 🙂
zajtra ideme vyskušať špenát..tak som zvedaváááááá 😅

bibi1711
29. bře 2010

Ahojte kocky,
mam na vas jednu otazocku. Ideme na Velku noc do Zdiaru do jedneho penzionu. Zial som nezohnala uz apartman s kuchynkou, tak mam teraz problem s tym, co bude Emka papat. Nechcem kupovane sklicka, lebo som jej ich nikdy nedavala a nechcem tam riesit, ked mi to nebude jest. Myslite, ze jej mozem navarit, dat do sklicok, zasterilizovat a preniest to v prenosnej chladnicke? Nemate s tym nejaku skusenost? Dakujem

rimmel
29. bře 2010

bibi skusenost nemam, ale napad znie dobre, ved ked sklenicky mozu strerilizovat preco nie aj ty? 😉

ockovelasky
30. bře 2010

Ahojte...

Rimmel, tak s perkeltom som úspech nemala, ale mala som ho po celej obývačke... 😀 😀 😀

Tak ja už neviem, mäsko spapá len rozmixované a toto bolo ako pomleté, ale nadrobno..

rimmel
30. bře 2010

juuj no nevadi 😅

vies co, mozno to bude cudne ale skus v trube upiect ako sa to povie, kuraciu nozicku, nie cele stehno! a to mu daj samotne spapat ci si da..moj sa za tym ide zadrhnut to masko je totiz take makucke ze sa rozplyva na jazyku (vies prsia su suche). a to skus so zem.kasou alebo co ci sa mu bude pacit..ak mas nato este nervy 😅 😀

lily1983
30. bře 2010

čaute..spenát ništa!! 😒 ☹ 😠
.. rozmyslam, ako do nej dostat nieco nemixovane..skusila som aj len nastruhanu zeleninku uvarit, na masle, a nič.nechcela, ale ked som jej z toho primiesala do jej normalneho prikrmu, tak to zjedla..
zajtra jej urobim hovädziu so zeleninkou a hraškom. ..to mi hadam spapá.

iluss
31. bře 2010

ahojky, chtěla bych se zeptat na jednu věc. Mám desetiměsíční holčičku a zatím má takovýto jídelníček:
snídaně kojení, svačina jogurt s banánem nebo chleba s lučinou, oběd zelenina s masem a rýží-těstovinou, svačina ovoce, večeře kaše, druhá večeře kojení. A v noci občas kojení, když se vzbudí.
Tak jsem se chtěla zeptat, jestli jí to ještě takhle stačí, nebo jestli už mám ke snídani dát něco jiného.

rimmel
31. bře 2010

ja osobne, aby sa zabezpecilo dostatok zeleninky by som dala veceru znova zeleninovy prikrm. kase su aj tak takze na noc. 😉
a rano tiez ranajky..kojenie nestaci, nieje to jedlo, nenapapa sa z toho, je to iba pitie.

iluss
31. bře 2010

takže na oběd a večeři dát téměř to samé? a kaši tedy kdy? třeba ke snídani nebo dopolední svačině? Já dávám kaši kolem půl šesté, právě jí stihla strávit a nebyla tak těžká na noc.

rimmel
31. bře 2010

tak som to robila ja, kasu som davala na ranajky, obed a vecere skoro to iste, ale ja som davala ine jedla, napr rizoto na obed, cestoviny zeleninove na veceru s inou zeleninkou.

andreaber
31. bře 2010

illus - ja mám 9,5 -mesačné dcérku a papá úplne tak isto ako Tvoja Lucka

misulda
31. bře 2010

Ahojte, ja mam takmer 9-mesacneho chlapceka. Ovocnu vyzivu zje kedy ako, ale neodmieta uplne, ale zeleninu do neho musim natlacit. Zje velmi malo. Vy pisete, ze davate cestoviny, rizoto a pod. To mixujete, alebo davate cele? Moj maly este nevie jest ine ako kasa. Davam mu aj chlieb a pod, ale to sa len uci s tym narabat, jedenie to nie je...

misulda
31. bře 2010

Este sa chcem opytat ohladom pitia tekutin...potrebuje maly este vodu ak je aj dojceny? Ak vodu, tak ako ju prijimat? Nas maly uz vie drzat hrncek s uskami a pit, ale on ten naustok skor hryzie ako z neho pije... Dik

rimmel
31. bře 2010

misulda, nie nepotrebuje vodu, ja som mojmu nedavala az do 10m ci 11m kedy som hozacala ucit na poharik, dnes krasne pije a vie uz aj bez toho cucaka. cize byt tebou nedavam ziadnu vodu, mliecko je pre neho lepsie, hlavne ak malo papa nech ma viac zivin.

rimmel
31. bře 2010

a ktomu ci mixujeme , my sme vo vasom vekuuz papali hrudkovite, ale neboj, kazde dieta je ine, nebude papat kasicky naveky 😉 skus mu v jedle vytvorit tie najmensie hrudky ake sa len daju..a bananik papa v rucicke? tak sa deti dobre ucia hrudkam, na banane, teda asponmoj sa tak ucil 😉

iluss
31. bře 2010

Díky za rady 😉

misulda: já jí to jídlo už nemixuju, jen ho pomačkám vidličkou, takže tam jsou kousky. Rýži sní celou - ale musí být hodně uvařená - hodně měká, aby jí náhodou nezaskočila. A těstoviny taky mačkám vidličkou.
Jinak malá je kojená, ale už jí dávám pít vodu nebo bylinkový kojenecký čaj. Lucinka odmítala všechny flašky s dudlíky či jakýmikoliv pítky, ale osvědčila se flaška s brčkem. Z té pije krásně.

misulda
31. bře 2010

Vdaka, tak este mozem byt pokojna 🙂 Ale pozeram, ze niektore tu riadne vyvarate pre malickych... 🙂

pohrebanda
31. bře 2010

ahoj maminky, super rady a recepty !Jsem přesně ta mamča, která kojila 8x za den a když jsme měli začít příkrmy tak jsem najednou nevědela co mu mám dávat. Mám otázku, jak poznám, že je na nějaké ovoce nebo zeleniny alergický? Začal mít vyrážku na obličejíčku, ale jinde ne! Ta nevím. Zatím papá mrkvičku, cuketu, brokolici, květák + brambůrek, z ovoce mu moc chutnají švestky a hrušky s jogurtem, dneska jsem mu prvně dala i jahody s lesním ovocem. Co dáváte mrňatům při zácpě? Kakat se mu podaří tak jednou za 3 dny. Švestky ani hrušky nepomohly. Nemáte nějaký recept nebo radu pro mimčo 7 měsíců? doktorka nás začíná strašit! 😔

rimmel
31. bře 2010

pohrebana ja sa sice nevyznam v alergiach ale pozeram tak cuketa myslim ze je priskoro dat v 6m, to iste s brokolicou a hlavne jogurt! ten sa ma davat az v 8-10m koli alergii na kravske mliecko .

moravanka
31. bře 2010

pohrebana, jahody a lesni plody jeste ne, jinak ta zelenina je ok. davas do masozeleninovych prikrmu i olej? to by melo taky pomoct na zacpu.

katy2
31. bře 2010

pohrebanda, pozor, myslim, ze davas tak malemu prilis vela toho... A hlavne, ako pise Rinmmel, jogurt od 8 mesiacov a aj to s probiotickymi kulturami -probia, activia.... a jahody, lesne ovocie a ine "cervene" plody vobec, je to alergen.... az najskor po roku.... skus jablcko, banan, hruska, to mu staci.... a zo zeleninou tiez opatrne, dava sa tri dni jeden druh, potom sa prida dalsi zasa tri dni, aby si videla pripadnu reakciu.... odkedy prikrmujes? ak od 6 mesiacov, tak tvoj maly je uz toho strasne vela.... niekedy je menej viac....

jasminet
31. bře 2010

cuketa a brokolica je ok.
ovocie by som dala iba jablka, hrusky, broskyne, marhule, banan, ale ten zapeka, tak opatrne. na zacpu neporadim, nasa teda kaka aj 3x niekedy a po ovoci nestiham prebalovat 😀
s jogurtom pockaj este

rimmel
31. bře 2010

ja nesuhlasim brokolica az od 8m to iste s karfiolom, cuketa, opravujem sa moze sa od 6m ale osupat! 😉

pohrebanda
31. bře 2010

holky, díky za reakce a rady! Jogurt máme dneska druhý den a to pouze na výslovné doporučení doktroky. Jinak bych s ním začínala až mnohem později, jak píšete kolem 8 m. S tou záspou jsem už totiž zoufalá. Doktorka nám řekla, že když mu to jde tak těžko, ať dám aktivii a uvidíme. Je fakt, že by ta vyrážka mohla být reakce na ten jogurt. (má ji teď teprve 2. den).Zkusím vynechat a dát ještě hrušku.
katy2: Přikrmujeme měsíc. Každou zeleninu jsem zaváděla zvlášť, po několika dnech až nový druh, květák a brokolice mu moc nechutnaly, tak už mu jí zatím nedávám. Zkusím menší pestrost a ovoce jak píšeš. Pupíček můj malej má kropenatý obličejíček. Je mi z toho do breku, když ho vidím - chjo. Když jsem jenom kojila byl krásně hlaďoučký 😔 A to jsem se tak moc těšila až bude baštit něco jiného jak mlíčko a bude poznávat nové chutě!
Jaký ten olej mám použít?

rimmel
31. bře 2010

doktorka nech ide vratit diplom 😝 😀

gloria78
31. bře 2010

pohrebanda - brokolica je fajn, ale najskôr od ukončeného 9. mes.

A dieťatko je pokojné? lebo ak áno, buď aj ty, nič mu nechýba a 3 dni nekakania nie sú zápcha. A chceš, skús dávať viac čaju (nie vody), nič zvláštne, ja viem, ale nám to zaberalo.