Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

iluss
23. dub 2010

já taky nedávám mojí malé jídlo mezi těmi jednotlivými chody. To by byla za chvilku jak cvalík. Ale jediné co jí dávám i během dne mezi jednotlivými chody, tak to jsou kukuřičné křupky. Takže když jí honí mlsná nebo když jí potřebuju nějak zabavit, tak jí strčím do ručičky křupku a je spokojená 😉

zuzanakarolinka
23. dub 2010

no veď to je to pod zub iluss,
a prekŕmenie nám nehrozí, malá je ako cverna 🙂

jasminet
23. dub 2010

u nas su jedla tiez +- hodina v rovnaky cas (podla zobudenie). a ziadne ani chrumky nedavam pomimo, nevidim na to dovod a mala ani nic take nepyta.

lubikaf
23. dub 2010

no tak skusim to aj ja tak praktizovat, ze jest priblizne v tu istu hodinu, mozno potom bude lepsie jest. a my mame kupenu krasnu stolicku na krmenie, a ked ho tam posadim, tak vydrzi tam dve minuty a uz vresti co chce ist prec odtial. mne to niekedy tak pripada, ako by bolo jedlo iba strata casu pre neho ☹ lebo som si vsimla, ze ked mu davam jest v detskej popri tom, ako sa hra, tak lepsie papa.

jasminet
23. dub 2010

no, len nahanat dieta s jedlom pri hrani tiez nie je to prave orechove 😅 a hlavne ako sa nauci stolovat?

lubikaf
23. dub 2010

jasminet ja viem, lenze porad, ako ho udrzat v stolicke??

rimmel
23. dub 2010

lubi tak ho daj do lehatka alebo k sebe nakoleno 😉

lubikaf
23. dub 2010

rimmel no lehatko nehrozi, odtial by mi odisiel 😉 skusim to koleno, mozno to tak pojde 😉

jasminet
23. dub 2010

a nevydrzi v nej ani ked mu tam das nejake hracky? na pultik? proste aby to nebral iba ako zlu vec, ale ze aj dobre veci sa tam daju robit 😀

lubikaf
23. dub 2010

jasminet ma tam par hraciek, len nejake hryzatka, ale pcha si ich do ust namiesto jedla 🙂
ale dnes to bolo s tym jedenim uz trochu lepsie, asi preto, ze som mu dala jest asi az po tri a pol hodinach, sice sa v tej stolicke vrtel a mrncal, ale aspon jedol 😉

jasminet
23. dub 2010

no vidis 😀 tak vela stastia pri jedeni prajem 😉

zuzanakarolinka
23. dub 2010

moja malá keď sa mrví pri jedení, tak jej dám lyžičku, ja mám tú svoju, čo kŕmim ju a tak sa napapá, ona si tiež dáva tú svoju do úst a spokojné sme obe a hlavne je malá napapaná
inak vám deťúrence spapajú na obed aj polievku aj hlavné jedlo? lebo mne nie? mne najskôr polievku, ale ona má rada husté až po takej hoďke papá druhé

lubikaf
23. dub 2010

jasminet no som velmi rada tomu. dufam, ze aj zajtra to bude v pohode 😒

zuzi ja by som skakala meter desat, keby filip zjedol aj polievku, aj hlavne jedlo. ja mam doma taku nadobku od Aventu, to je nejaky set na krmenie, neviem, kolko to ma ml, ale este nikdy sa nestalo, ze by zjedol celu tu nadobku. maximalne polovicu, a to som rada, ze nieco zjedol.

ale hlavne je, ze pribera, tak sa nebudem stresovat. bude z necho chuda vyzla po tatkovi 😀

rimmel
23. dub 2010

zuzana ja nedavam dva chody a ani neplanujem, tiez by mi to nezjedol, alebo by zjedol trosku toho a trosku toho, to radsej nechsi da poriadnu porciu jedneho 😀

zuzanakarolinka
23. dub 2010

takže som normálna, to ste ma potešili

spalka
26. dub 2010

juj viete co? prestahovali sme sa domov na slovensko a tym padom zaciname aj u detskeho lekara...vybrala som takeho, co mi odporucili kamaratky...ale co mi hovoril teraz naposledy, ja neviem...akoze je zastanca kojenia, varenia doma pre babatko, neodporuca umele mlieko, skor kravske, a hovori, ze vyzivy a instantne kase by nejedol ani on, s tym vsetkym suhlasim, ale aj ze traviaci trakt babatka je vyzrety v troch mesiacoch a odvtedy moze babo vsetko! 😀 a ze ich netreba setrit, lebo ak uz maju v sebe alergiu geneticky danu, tak sa prejavi jedno co a ze mam malej davat ochutnavat vsetko co jem aj ja...ja neviem, asi si nezoberiem vsetko co mi hovori k srdcu, patrim k tym opatrnym mamickam...a aj ze sa ma kvoli imunite hrat aj v spine a ak mame psa, tak ju moze kludne oblizovat 😀

rimmel
26. dub 2010

juj aka som rada ze mojho susedov pes minule dobre vyoblizoval 😀

zuzanakarolinka
26. dub 2010

trošku zvláštny lekár na tunajšie pomery sa mi zdá, ale sme hocijaký, tuším

rimmel
27. dub 2010

no aj ja si myslim, hlavne s tym ze trakt je vyzrety v 3m 😀 a ze kravske je lepsie ako umele..ale s imunitou suhlasim 🙂

ludmilabb
27. dub 2010

zuzanakarolinka ja este dva chody na obed vobec nedavam, som rada ked mi zje jeden 😀

ludmilabb
27. dub 2010

aj my mame doma psa a obcas sa stane ze dcerka vezme hracku co sa nas pes s nou hrava do ust ale tomu sa neda vyhnut o oblizovani ani pisat nemusim
vsak ale co davali detom matky pred rokmi, ked nemali dost svojho mlieka a susene nebolo? hadam kravske nie, alebo mali dojky? ja si myslim ze hadam by sa po roku uz kravske mohlo davat lebo mi to uz pride ako silny lobbing firiem pre detsku vyzivu

spalka
27. dub 2010

no, ved to prave hovoril, ze za susenymi mliekami je hlavne marketing a snaha firiem zarobit, ja sa budem snazit kojit co najdlhsie a potom prejdeme rovno na kravske...a s tym traviacim traktom, deticky maju vacsinou koliky do troch mesiacov a je to ze vraj sposobene prave dozrievanim crievok, aj my sme mali koliku aj napriek tomu ze mala bola iba kojena, a po troch mesiacoch akoby utal a klud, takze mozno na tom nieco bude...ale aj tak malej nedavam ochutnavat z mojho 😀, a pytala som sa ho, ze preco sa vlastne zacina prikrmovat od ukonceneho 6. mesiaca, ked hovori, ze sa teoreticky moze uz od troch, ze vraj preto, ze polrocne deti sa zacinaju viac hybat a mliecko im prestava stacit...ono vsetko co povedal ma svoju logiku, ale neviem, ci by som bola taka odvazna, a zacala by som prikrmovat trojmesacne babo 😅

somjezibaba
27. dub 2010

boze to co je za lekara,nie som nejala fajnovka,ale ked si predstavim co vsetko pojeme mi dospelaci,tak neviem -neviem,taky gulasik v troch mesiacoch je asi dost na hlavu....mne lekarka hovori kravske od 1 roka mozme,ale nutit ho do toho nebudem.starsiu som kojila 16 mesiacov,na umele ani nepozrela a kravske mlieko dodnes nemusi,bude mat 5 rokov,je v zdrava...maslo ,jogurty mi odporuca od 9mesiacov

rimmel
27. dub 2010

no tak neviem neviem 😀 moj musi mat este asi stale nevyvinuty traviaci trakt nakolko on kolikami netrpel 😀

a ako je zname co lekar to nazor..mne lekar povedal ze traviaca sustava, trakt je dozrety az v 6m a prave tym, ze zacnema s prikrmami priskoro mozeme sposobit problemy 😔

spalka
27. dub 2010

nie rimmel, on mal vyzrety hned, si mu mohla hned dat vsetko 😉 😀

rimmel
27. dub 2010

😀 😀

mrka2
28. dub 2010

baby, od kedy ste davali biely jogurt? ked si prechadzam internetom,tak vsade pisu inak. 😒 mala ma 8,5 mesiaca a mne uz dochadza fantazia. 😝

katarina822
29. dub 2010

ahoj ja od 8mes.davam jogurt cisty biely a spapa skoro cely mne bolo povedane ze mozem niekde pidu oz od roka ak kojis babo moje pije mm ale dost malo tak jej 2-3krat do tyz. davam biely jogurt.

zuzanakarolinka
29. dub 2010

ja už jej dávam biely jogurt od 8 mesiaca, lekárka mi tak povedala a dnes som čítala vraj mäso by už mohli mať každý deň, ja to tak síce ešte nerobím, ale asi začnem

rimmel
29. dub 2010

cooo ja som maso davala uz v 7m...naco cakat, baba to potrebuju..
jogurt 8m