Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

evinkaa
23. lis 2009

natalii6: Tvaroh se doporučuje dávat až po roce věku, takže já určitě ještě počkám. 😉

rimmel
23. lis 2009

juuuj veru sme odbocili od temy 😀

ano ako evinka hovori tvarok az po roku aj tvaroh.vyrobky

vendulka
23. lis 2009

ahojky, co se tu delo?
chci se zeptat co davate na snidani prckum a zda dodrzujete snidane-svacina-obed-svacina-vecere-pred spanim mliko

jak jsem psala my jsme snidane-obed-svacina-svacina-vecere bo dopo jaksi nestihame svacinu bo jime 7,30-11,30-14-17-19,30 a takto by mne to vychazelo vecere (kase) na 18h a pak pred spanim mliko...da se to tak aplikovat,kdybych zaradila dopoledne svacu ovoce a odpoledne na svacu zase ovoce bo jogurt?

vendulka
23. lis 2009

nove casove by to bylo 7,30-10-12-15-18-19,30(mliko pred spanim)

rimmel
23. lis 2009

no my papame cca 7.30, 10, 13,15,18 a potom mliecko pred spanim co je o 19.00

vendi nejak nechapem otazke 😅 citam a citam a furt nechapem asi som sisi 😀

vendulka
23. lis 2009

no ja jen ze jsme zvykli na ten prvni rezim a nevim jestli prechazet an ten druhy ten co mate vy, vis? 😀 jako pro me je to pohodlnejsi tak jak to mame tak bo kdyz nekam jdeme muzu dat mliko v tech 17h (kdyz jsem treba v obchodaku), a doma na vecu pred spanim dat kasi, kdybych to otocila a dala kasi a pak pred spanim mliko, tak nevim, jak bych treba v obchodaku tu kasi delala 😀
ale muzu to nechat mliko a pred spanim kasi a zaradit dopo navic ovoce....
slo mi hlanve o to, ze z 5 jidel bude nahle 6 i kdyz mliko pred spanim nevim jestli se da rikat jidlo i kdyz jsme to tak do ted mely 😀

vim je to zamotany,ale nevim, jak lip to napsat 😔 😀

vendulka
23. lis 2009

a na snidani davas co? a v 10-ovoce, 13-obed,15-ovoce,18-kase,19-mliko?Tak to davas bo jak?Chtela bych enjakou inspiraci mne prijde, ze jichudak porad to stejny dokola 😀 i kdyz ona to asi nepozna

rimmel
23. lis 2009

mlieko pred spanim urcite neni jedlo teda aspon podla mna amojho lekara 😀

ja byt tebou skusim tych 5 jedal denne..naco 6 ale zase ak to tebe vyhovuje..🙂 a do obchodaku skorej nemozes :P ja to mam tak ze som vzdy uz od 17.00 doma..a jedlo nakupujem uz iba cez net neviem si vynachvalit! 🙂 ale zase maso k masiarovi a to vzdy ideme doobeda..jooj ja neviem, neboj tak aj tak je dobre hlavne ze babo je spokojne a i mama 🙂

na ranajky davam kasu alebo ovocie

desiata a olovranty su vzdy ovocie alebo veci ako avokado ci zajtra chcem dat ze mini chlebik s maslom so sunkou 😀 , ci bananik ci mango..fakt male porcie aby potom papal obed a veceru co su vacsie porcie.

a ak ma na ranajky ovocie, na desiatu mu dam tu kasu nech nema furt ovocie..

a zajtra mam navarene tekvicku s cervenou paprikou(pyre) a tym poliat cestovinky a syr na vrch mnam..a bazalku do toho pyre ( to len tak pre inspiraciu 😉 )

vendulka
23. lis 2009

no my treba o vikendu jdeme a stravime tam docela dost casu, kolikrat se treba vracime az vecer a to dame vecu a jde spat..ja jsem docela shopoholik 😀 ...teda na snidani ovoce bo kasi?Jako proc ne,ale ja jsem jaksi od mala zvykla na mliko a aj podle tabulek na netu a od Hami ma byt na snidani mliko, no zitra si o tom pohovorim s dr...

diky za insporace

a kdyz takto varis, co delas se zbatkem jidla, kdyz ti zbyde, jako varis na jednu porci bo na vic a na mrazak?Ja tptiz nevim, kdyz koupim treba kvetak bo brokolici,vezmu z toho par kousicku a co zbytek brokolice ci kvetaku?a maso, kam do lednicky do mrazaku, toto je to co me od toho odrazuje varit bo neumim varit v maylch porcich a na mrazak se mi toho moc nevleze 😒

jo a ja nakupovani pres net to ne, ja musim pekne do obchobu obcihnout, osahat nasbirat inspiraci a tak 😀

vendulka
23. lis 2009

a kde berec tu dyni?(tekvici)

rimmel
23. lis 2009

vendi kaslat na tabulky 😀 ono ale pravda je ze hned ked sa zobudi cucne si mojho mliecka..a potom tak o pol hodku nato dam ranajky..ja ho tak trosku berem ako norm.cloveka..ze mne kebyze dakto da kasu na veceru tak do rana umrem od hladu 😀 😝

varim kazdy den daco ine a vacsinou mi to vyjde aj tak ze navarim viac, tak odlozim a ma to na dalsi den na obed a ak naaahodou navarim uplne viac tak zamrazim ci dam to ladnicky a pouzijem na durhy den ci obden max.

s maskom..no napr ked kupime kuracie prsia pre nas dospelakov tak vzdy z toho kusok odrezem pre maleho alebo kupim prsicka pre neho, naporcujem si ich , obalim foliou a dam tieto kusky zmrazit a potom len taham z mrazaku co potrebujem 🙂

brokolica no tu kupijem kvietak..vzdypoucijem cely..
ale karfiol a hrasok mam mrazeny tak isto planujem kupit mrazeny spenat..ono dakedy ak je kval.znacka , mrazene vyrobky mozu byt kvalitnejsie ako cerstve..ved ako dlho to na tom pulte musi byt od odtrhnutia a tie mrazene mrazia fakt ze par hod.od odtrhnutia 😉

joooj ale vies kolko casu ti to usetri to online nakupovanie? ale jasne veci ako masko ci niektore ovocie lepsie osahat ale inak..plus vsetko tam uz aj tak poznam chodim to toho isteho supermarketu uz roky takze osahavat nemusim 😀

tekvicku zo supermarketu preco? u vas neni dostat? poslem ti 😀

vendulka
23. lis 2009

jo tak je pravda, ze maso se da naporcovat a dat na mrazak v sacku, zeleninu kupovat mrazenou je taky pravda, ze se da a prilohu vzdy udelat...a to maso, kdyz mas zamrazene, tak odmrazujes a nebo das do hrnca uvarit?Maso varis ve vode bo na panvi na trosce oleja?...no u nas teda tekvica (pokud je to dyne) opravdu nemame 😀 spenat mam doma z biofarmy zamrazeny docela dost, tak v tom by nemusel byt problem, ale asi jsi me ukecla, zkusim namyslet na tyden jidelnicek, sepisu, nakoupim a odzkousim a treba me to chytne, jen musim vymyslet, kam s tema zbytkama,pokud toho uvarim vic,ale asi do pytliku a na mrazak,ale pokud nejprve naporcuji a zamrazim maso, nemel by to byl rpoblem, pak jen rozmrazil maso 😉

jdu koukat na superstar, diky moc a urco se zase s nejakym blbym dotazem uzvu 😅 😔 😀

rimmel
23. lis 2009

maso najprv odmrazim a potom bud uvarim vo vode alebo na pare podla toho co robim s ostatnou zeleninkou lebo zvycajne to vsetko robim v jednom hrnci.
super zesom ta ukecala 🙂 uvidis, ked zbadas ako velmi jej chuti a ako krasne bude otvarat pusinku, hned ta to zacne viac "bavit" 😉

a zamalo 🙂
ja idem maleho uspat..vecierku ma o 7 ale co bol chory nejak strajkuje 😀

rimmel
23. lis 2009

inak ti chcem este povedat..predym ked som si predstavila ze kazdy den varit resp kazdy druhy napr tak som si tak pomyslela ze jeezis sa mi nechce ale ono to naozaj vseho vsudy zabere 10-20min! velmi jednoduche to vsetko je..len mix mix mix,ci roztalcat ci varit cestoviny..🙂

natalii6
23. lis 2009

Ahojte...ja ked som bola minuly tyzden na poradni tak mi doktor povedal ze mozem uz davat tvaroh ...aj ked ja som tiez citala ze tvaroh az po roku..ja som mu aj teda dala ten tvaroh z bananom a mliekom a nic mu neboelo 😉

rimmel:pises ze ty si z kase hladna ale ja si myslim ze skor sa nasiti z kase ako z mlieka ked mu ho das na veceru 🙂no ale kolko ludi tolko nazorov 😀

a davate drobcom uz jogurtya puddingi?

rimmel
23. lis 2009

natalie no to jasne ze z mlieka menej 😀 ale ja mu davam na veceru zeleninku s maskom 😉 a potom si ideme lahnut o hodinku do postele, cecok do huby ako cumel a daco si potiahne trosku mliecka, a spime o par minut 😉

natali doktora uz viac nepocuvaj vidno ze je asi stary ci sa mylim? 😝 😀

pudding urcite nedavam..to pocka aj dva roky 😎

shaula
23. lis 2009

Natalii - ten tvaroh se nesmí dávat ne proto, že by ho pak něco bolelo, ale proto, že příliš zatěžuje ledviny, protože obsahuje příliš mnoho bílkovin. Takže rozhodně ještě nedávej. Jogurty od 8 měsíců můžeš. Pudink - z UM bys mohla, z KM nejdřív po roce, já jsem zatím nedávala, nějak pro to nemám důvod 🙂

petreva
24. lis 2009

VENDUL, máme podobné časy v jídle - my - cca 5-9-12-15-18-19,30 , doteď máme zařazený oběd a ve tři svačinu. Nemusíš mít dopol sváču, když nepotřebuješ, já jí třeba zařazovat nebudu. Elenka má v pět mlíčko a pak v devět bude mít další příkrm a je jedno jeslti to nazveš snídaní nebo svačinou. Uvidíš, jak to bude N. stačit. Přidat se dá vždycky, ne??

vendulka
24. lis 2009

tady je i jidelnicek na tyden, jen takova mala inspirace
http://www.babyonline.cz/maminka/recepty/deti-d...

vendulka
24. lis 2009

ted jak to ctu, tak uz semuze od 8m Lucina? 😕

pookie
25. lis 2009

Cavte, myslite si ze ked mam zmrazene maso a dnes jej z toho nieco pripravim tak to moze mat aj k obedu zajtra, ze je to ok ak sa to do 24 hod. skonzumuje alebo jej to dat len dnes a zajtra uz nie? Ja si myslim ze by to malo byt ok aj na 2 dni no nie som si ista... 😖

evinkaa
25. lis 2009

pookie: Já to tak dělám běžně, že uvařím dnes i na druhý den. Zatím jsem s tím žádný problém neměla, ani s masem. 😉
vendulka: Lučina se opravdu může dávat už od 8. měsíce. My už s ní zkoušíme chlebík.

rimmel
25. lis 2009

baby ja som vcera dala chlebik s maslom a sunkou a on to normalne papal! ako dospely clovek 😀 ale bez korky a rukou som mu trhala kusky omaslovane a nato mini kusok sunky a ako mu to slo dole krkom!! 😎

evinkaa
25. lis 2009

rimmel: Tak to Ti závidím, nám to teda do krku moc nejde. ☹ Ale nevadí, uvidíme časem. Určitě to je už lepší, než před týdnem. Dneska pár kousků snědla, zapíjela čajem. 🙂

rimmel
25. lis 2009

moj zapijel slinami 😀 si to v puse premlielal ..

vendulka
25. lis 2009

my dneska zkousime chleba s lucinou na odpoledni svacu v 17h, tak jsem zvedava 😵

rimmel
25. lis 2009

jezis sem radsej nechodit taka som hladna a doma nic neni!! ☹ cakam na donasku z obchodu a dovtedy si asi zjem prsty 😒

baby mam super recept uvarte tekvicku s cerv.paprikou, rozmixovat dohladka, pridat bazalku, uvarit cestoviny, zmiesat s pyre a posypat syrom! mnam!

michaelka
25. lis 2009

Ahojte, ja som Vas mala zacat skor citat...
Moj takmer 10 mesacny syn je stale len mixovanu stravu, maximalne roztlacenu vidlickou na kasu, ked je niekde hrcka napne ho. ( ze chlebik so sunkou - tak o tom snivam )
Cestoviny som sa mu pokusila dat, ale nechcel - to som uvarila rezance do polievky a rozmackala...
Tuhu stravu papame 3x za den ( co sme boli u dr naposledy tak nevravela ze castejsie), inak je este stale kojeny a papa aj v noci zo 4 x. Ale teda nevyzera ze by trpel hladom, je riadne baculaty 😎
Ale idem vyskusat tu Lucinu...

rimmel
25. lis 2009

miska skus mu kazdyden davat do ruky bananik nech si spapka 🙂
a vela trpezlivosti, neustupuj, skus mu tie hrckovite davat pomalinky tak ze spravis pyre ako vzdy no ale polku z neho iba rozmackaj a vmiesaj do druhej polky nech to pre neho neni tak viditelne..ci uz si skusala? aj ten bananik?