Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

lamarika
4. bře 2010

dm: já jsem včera taťkovi vysvětlovala, že malej opravdu nemůže kynutou buchtu s povidlem. Tuhle mu zase cpal guláš. . . Nic si z toho nedělej. U nás by ho už všichni nejradši živili čokoládou

jmisa
4. bře 2010

Moje máti tuhle nemohla pochopit, proč nedám malému lentilky 😀 A když teda ne bonbon, tak aspoň piškotek 😠 To je furt dokola, pořád jim vysvtěluju, že když chtěj udělat radost, ať přinesou ovoce nebo zeleninu, když to teda musí být na jídlo 😝

dm1
4. bře 2010

jmisa - svokra si aspon zvykla vinsovat malemu brokolicou 😀 takze aspon cosi

moravanka
4. bře 2010

ja bych rodice docela chapala, ja jedla taky vse, ALE tenkrat nebyly vsude same nahrazky, dochucovadla, prichucovadla, zahustovadla a Ecka.
nedavno jsem se bavila o tom vsem se sestrou, ona se v tom docela vyzna. hodne nahrazek bylo vyvinuto az v posledni dobe, prevazne v nemecku. proste aby neco chutnalo po jahodach, uz nepotrebujete jahody.
tohle vse driv nebylo. syr byl syr a ne tuk s prichuti syra, ziskane kdovikde.

carodejnica
4. bře 2010

Ahojte maminy, chcem sa vás spýtať jednu vec... mám 8mesačnú dcérku, je stále dojčená, papá príkrmy od ukonč. 6mesiaca... príkrmy zavádzam zhruba podľa tabuliek na kojeni.net a podľa dojcenie.wordpress.com (stránka annag). Obeduje zeleninku s mäskom (alt. žĺtkom, alebo len samotnú), na olovrant ovocie, alebo obilninová kaša (domáca). Tretí príkrm som ešte nezaviedla, lebo dcérka nie je bohvieaký papkáč, zje nanajvýš 5 malých lyžičiek, stále sa potrebuje ešte "doraziť" kojením. Taktiež som jej skúšala dať do rúčky jabĺčko, alebo sušienku, ale nemá o to záujem.
Niekde som čítala, že niektoré deti sa rozpapajú v 9-10. mesiaci... aké máte skúsenosti? Je to v poriadku? Nemusím si robiť obavy?
Ďakujem.

lenka1smejka
4. bře 2010

Mne sa mala rozjedla v 8mesiaci

Inak dnes som robila zemiak s kur.masom a broskynou-mnamka

moravanka
4. bře 2010

moje ma 10 mesicu a nic moc, ja doufam,ze se to po roce zmeni.

lily1983
4. bře 2010

ahojte baby, ja som asi divna, ale bojim sa malej dat nerozmixovane, ma sice dva zuby, ale jedine co spapa sama, je ta kukuricna chrumka, co sa rozpusta v puse..aj banan by si dala ked ho ja jem, ale to si minule odkusla velky kusisko, a nechybalo vela, zacne sa dusit...zatne pusu, a nepusti, ked ma nieco v nej..a v posledne tri dni mi nechce papat mliecko poriadne, uz ked jej ho len ukazem, ako keby som ju rezala. 😖..ale ked vytiahnem vyzivu, tak to zbodne jedna radost..nechapem, co sa jej porobilo... ☹
budem musiet vyskusat aspon zemiak vareny potlaceny, lebo sa mi to nenauci hrýzť, uz by som mala, že??

shaula
4. bře 2010

Lily - můžeš a nemusíš. Ono se doporučuje s kousky začínat cca okolo těch 8 - 9 měsíců, ale není to dogma, každé dítě je jiné. Já jsem zpočátku mixovala nahladko, pak postupně více a více nahrubo a pak jen mačkala vidličkou. Tak to můžeš zkusit taky tak 😉

lenka1smejka
4. bře 2010

a s masom to ako robite?

shaula
4. bře 2010

Lenko, co konkrétně máš na mysli?

dm1
4. bře 2010

lenka myslis mixovanie? ja ho nakrajam na drobunko a ked to dam do jedla tak to este mixnem a je to v pohode. maly ked ma kusky v obede ho nadrapuje ale ked mu davam normalne kusky rozka tak papa v pohode

rimmel
5. bře 2010

mne tiez maly vo vasom veku lenka papal kusky maska, nie mixovane.

luthien.k
5. bře 2010

Náš malej kousky nechce, ale my začali přikrmovat skoro o měsíc později, tak se k tomu snad taky dopracujeme 😉

lenka1smejka
5. bře 2010

No ja nemixujem.Malej to krajam na kusky,tak som chcela vediet,ze ci maso mixujete alebo krajate diky

Inak dnes v Damskom magazine na STV1 hovorili,ze agatovy med sa moze od 3 mesiaca 😕

dm1
5. bře 2010

a do coho by som asi 3-mesacnemu dietatu davala med 😕 😕 😕

maciacik
5. bře 2010

no to by aj mna zaujimalo...

moravanka
5. bře 2010

do caje?

lenka1smejka
5. bře 2010

Asi do caju

slniecko26
5. bře 2010

Ahojte baby! Vy dávate detičkám tie kukuričné chrumky? A môžu to ked je tam soľ? Ja som to minule pozerala v obchode ale čítam že je tam sol tak som to nekúpila. Môžem jej to kúpiť?

sherry28
5. bře 2010

slniecko26: kup si přírodní tam sůl není 😉

neu.sona
5. bře 2010

Slniecko: se solí ne, jen natural. Dají se koupit v podstatě všude. Já je kupuji hodně v zelenině, tam mají velké balení a jím je s Matýskem dohromady 🙂.
Holky, chtěla jsem se Vás zeptat ohledně Matýskova jídelníčku. Zdá se mi takový nějaký pořád dokola 🙂. Tak bych ho chtěla trošku obměnit.
Je stále kojený, ale mlíčko už moc nechce:(. Začali jsme přikrmovat, když mu bylo 6,5 měsíce. Nejdřív nic moc a pak se docela rozjedl, že teď už dáváme asi 4xdenně.
Ráno ho kolem paté a v sedm kojím, v devět dostane buď jogurt nebo přesnídávku( ovoce ), v deset ho kojím, ale to už si opravdu jenom cucne.
Potom v poledne má masozeleninový příkrm, ale ten mu už moc nechutí. Dostává většinou velký základ mrkve a k tomu vždycky další zeleninu. Maso králíčí, krůtí, kuřecí, hovězí nebo vajíčko.
Pak jí o půl třetí přesnídávku nebo jogurt (ovoce) a po šesté má kaši. Před spaním ho kojím.
A právě mi přijde, že už mu dávám pořád všechno dokola :(. Jogurt mu dávám bílý, nejvíc mu chutná sladká activie, i když z ní nejsem nadšená.
A taky bych mu hlavně chtěla nějak zpestřit ten polední oběd.
Tu cibulku děláte jakou na másle? Zelenou cibulku nebo normální cibuli? A másla už může taky?
Asi někomu přijdu praštěná, tak se omlouvám 😎

slniecko26
5. bře 2010

sherry28 len práve také bez soli som ešte nikde nevidela!!!

sherry28
5. bře 2010

slniecko26: tak u vás nevím jak 😉 ale u nás mají žlutý obal, ty se solí jsou v modrém obale 😕 🙂 kupuji je normálně v potravinách 🙂

dm1
5. bře 2010

slniecko maju ich napr. v kauflande. skus popozerat dobre je tam napisane ze nesolene

neu.sona - ja zatial na cibulke nerobim len klasika varena zeleninka, priloha, maso alebo zltko. ale mrkvu nedavam vsade. odporucam cervenu cocku je rychlo hotova a chuti super. ja som robila jednoducho s mrkvou a zemiakom a zahustila som este postruhanym zemiakom aby to nebolo riedke. Alebo cervena repa super ochuti jedlo a staci len trosku tam dat. A obyc. maslo uz moze.

slniecko26
5. bře 2010

dm1 jaj do kauflandu nechodím ☹ nemám to blízko. Môžem ťa poprosiť o presný recept na tú červenú čočku??? zajtra by som ju malej urobila!!! vopred dakujem

iluss
5. bře 2010

slniecko: já ty natural kukuřičné křupky kupuju v lékárně 😉

neu.sona: a proč dáváš sladkou activii? já myslím, že kdybys mu nabídla klasickou neslazenou, tak by jí zbaštil taky 😉

neu.sona - my máme takovýto jídelníček:
dopolední svačina: jogurt s banánem nebo chleba s máslem / lučinou
oběd různě kombinuju toto: mrkev, brambor, brokolice, květák, cuketa, lilek, petržel, špenát, hrášek, rýže, bezvaječné těstoviny, kuřecí maso (ale už chci zavést i jiné druhy masa)
odpolední svačina: ovoce
večer: kaše
(sice to má taky pořád to samé, ale myslím, že jí to nevadí, tato strava se mi zdá celkem pestrá a jí určitě nevadí, že jí stále jedno a to samé, je na to zvyklá, spíš jí vadí, když zavádím něco nového)

neu.sona
5. bře 2010

iluss: a to ti ten chleba pokouše?? Nebo jak jí to dáváš?
no, on moc ty obyčejné bílé jogurty nechce a doktorka mi říkala, že mu je mám klidně dávat.

rimmel
5. bře 2010

no baby ja sa dakedy neprestavam cudovat 😀 neu.sona tvoj nevie papat chlebik? skus mu dat do rucicky kusok rozku ci chleba a nechaj ho nech si pozuzle, pokuse uvidis ako mu to pojde 😉

dm1
5. bře 2010

slniecko 26 ono v tom vareni pre takych drobcov nie je nejaka veda - do mensieho mnozstva vody varit zemiaky a mrkvu. ked je to skoro makke pridas cocku - ta je rychlo hotova do 10 min. urcite mozno aj menej a postruhas jeden zemiak na zahustenie. Kedze som dala malo vody a ten zemiak to zahustil aj cocka nabopnala tak to bolo take hustejsie ako omacka ked som to zmixovala. a vonalo to super normalne som to mala chut drobcovi zjest aj ked to nebolo ziadno ochutene. nabuduce spravim aj nam

nas ked papa pecivo sam tak veselo zuzle a aj sa zabavi ale moc toho nepoje. ked mu davam ja kusky tak spapa tak pol rozka viac nie. a z maslom uz vobec nie. musim tu lucinu skusit aj ja